[Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: PSKING »

Nie potwierdzona informacja mówi że ta część może nie mieć polskiej lokalizacji, co było by bardzo dziwne, zważywszy na fakt, iż każdy tytuł Capcomu od wielu lat ją dostawał. Osobiście dla mnie nic to nie zmienia, co nie zmienia faktu że byłoby to dziwne. Nie chcę jednak gdybać bardziej do czasu aż Cenega tego nie potwierdzi.

PS. PPE wspomniało że pierwsza lokalizacja pojawiła się już w Re4 na PC. Czy to nie jest czasem bujda? Ja pierwszy raz widziałem lokalizację w Re5 u kuzyna, jednak to musiało być fanowskie. Dobrze pamiętam że Capcom zaczął promować serię w PL ps 2012, wtedy też pojawiła się polska wersja językowa w ORC, potem w Re6 i remasterze ReV. Powie ktoś jak było?
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: RON!N »

RE4 na PC dostało pierwszy raz polską lokalizację.
To jest ta "paskudna" wersja, która wyszła w 2007 roku.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: PSKING »

Nie miałem pojęcia.
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: Leon. KennedY »

No i pogramy sobie pierwszy raz od lat, ale po ang. No, ja to jeszcze myślę o brazylijskim dubbingu...
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: RON!N »

Leon. KennedY pisze: śr 24 lut, 2021 No i pogramy sobie pierwszy raz od lat, ale po ang. No, ja to jeszcze myślę o brazylijskim dubbingu...
Życie. Wszystko krąży wokół piniądza. Nie inaczej jest w tym przypadku. Szkoda tylko, że to spowoduje, że możemy już nie zobaczyć polskiej sprechy w grach z tej serii :/
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: PSKING »

Polskiego czego?

Bawi mnie ta cała sprawa. Nie bezpośrednio, bo zwyczajnie szkoda mi że Capcom oddala serię od Polski, samo tłumaczenie mi wisi.
Bawi mnie mianowicie całe to miauczenie w Polskim internecie jaki to Capcom popełnia błąd, przecież to zabije sprzedaż Re w PL. Na PPE tworzą artykuły i jakieś dochodzenie dlaczego to tak jest. W komentarzach burza... A może po prostu w Polsce ta seria się nie sprzedaje? Ile ogółem było użytkowników w historii tego forum? Takich którzy pewnie w większości już nie grają.
Dlaczego MH nowy i to na konsole Nintendo dostanie PL czego z jakiegoś powodu nikt nie może zrozumieć? A może dlatego że World było mega hitem, pewnie też i u nas. Jest wielka mi akcja na residentevil.pl na fb, gdzie krzyczą jak to muszą dać Capcomowi do zrozumienia ile osób poszkodują tym. Tsa, fanpage mający 1500 polubień, jeśli ktoś uzna to za wyznacznik ile jest fanów, z czego pewnie mnóstwo z nich obecnie nie grających, to faktycznie da do zrozumienia. Nie tak jakby chcieli.
Najbardziej irytują mnie ludzie głoszący że tłumaczenie nic nie kosztuje, bo jakieś świry przez setki godzin robią to same po godzinach do najróżniejszych gier.
Nie. To kosztuje. Godziny podzielić na dniówki(bądź na strony teksu, ale mniejsza o to). To kosztuje, nawet jeśli nie fortunę to Capcom nie zdecydował się wydawać na to pieniędzy, bo się nie opłaca.
Przyznaje że i mnie zdziwił brak lokalizacji, bo przez memy chociażby u nas ta gra dostała darmową reklamę.
Rzecz jednak w tym że masa ludzi pruła się o to że ich piękny kraj jest traktowany pośród innych, zwłaszcza że teraz Capcom nawet poszerza mapę lokalizacji.
Nie chcą zderzyć się z rzeczywistością ile naprawdę Polska znaczy dla największych deweloperów i wydawców. Nasłuchano się jak to polska gamingiem stoi przez liczbę naszych gier, studiów, czy też potęgę CDP. Ale zapominają że to nas nie czyni wartościowym rynkiem.
Masa największych serii nie miała nigdy PL. Capcom dał nam lokalizację, teraz ją zabiera. I mnie też to boli, nawet jeśli rozumiem, to chce aby ta seria była w Polsce.
Kolejnych mang nigdy się nie doczekam...
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: RON!N »

Boom! Stało się. Zamówiłem sobie preorder. A miałem tego nie robić :(

Ceny gier bolą na premierę. ~ 300 zł za pudełkową wersję gry... szaleństwo. OK, tłumaczę sobie jak dziecko, że to przecież międzygeneracyjny tytuł, więc spoko. Do tego "darmowe" DLC (kolejny fake), steelbook którego nigdy nie będę używał i jakiś palec pierdoła. No i drugi tytuł sieciowy, Re:Verse. Z jednej strony dobrze, że Capcom na siłę nie wciska trybu sieciowego do głównej gry. O ile w RE5 jeszcze było to OK, to w 6..... Tylko że pewnie w to też nie będę grał. Po co oni to robią? Ktoś mi to sensownie wytłumaczy :P

Na premierę będę grał na XOX. Jak mnie kiedy natknie na zakup XSX pogramy jeszcze raz.
Obstawiam że passka też będą tworzyć, ale tutaj już chyba poczekam na wersję GOLD. Bez spiny...

W przeciwieństwie do CP77, nie boję się że gra będzie półfabrykatem. Co do jakości, raczej można Capowi zaufać.

PL wersja językowa mnie nie boli. Nie ma to nie ma, kiedyś nie było i się żyło. Ich sprawa ;)

Teraz pozostało tylko poczekać na demo dla innych platform niż PS5 (jestem ciekaw ile FPS wykręcę na swoim kompie).
A maj tuż tuż...

Tylko że jakoś specjalnie nie czuję radości że ten tytuł się pojawi.... Whay???
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
MiGoo
Zarząd
Posty: 905
Rejestracja: pn 05 lut, 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: MiGoo »

RON!N pisze: czw 18 mar, 2021 Boom! Stało się. Zamówiłem sobie preorder. A miałem tego nie robić :(
Ceny gier bolą na premierę. ~ 300 zł za pudełkową wersję gry... szaleństwo.
Hehe, jednak się skusiłeś :D I słusznie, bo gra zapowiada się naprawdę świetnie. A jako kontynuatorka historii z RE7, to już w ogóle na nią czekam ;)
A cena dość wysoka, no cóż, jak się kupuje w move.pl to płaci się ekstra. Ja dałem za swoje pudełko 270.90 z przesyłką, co prawda bez palucha, ale on mi zwisa ;)

RON!N pisze: czw 18 mar, 2021 OK, tłumaczę sobie jak dziecko, że to przecież międzygeneracyjny tytuł, więc spoko. Do tego "darmowe" DLC (kolejny fake), steelbook którego nigdy nie będę używał i jakiś palec pierdoła. No i drugi tytuł sieciowy, Re:Verse. Z jednej strony dobrze, że Capcom na siłę nie wciska trybu sieciowego do głównej gry. O ile w RE5 jeszcze było to OK, to w 6..... Tylko że pewnie w to też nie będę grał. Po co oni to robią? Ktoś mi to sensownie wytłumaczy :P
Cholera wie, też tego pojąć nie mogę. Tego dodatku z RE3 Remake ani razu nie uruchomiłem by w to pograć i jakoś nie mam zamiaru za specjalnie.
Tu pewnie będzie podobnie...

RON!N pisze: czw 18 mar, 2021 Na premierę będę grał na XOX. Jak mnie kiedy natknie na zakup XSX pogramy jeszcze raz.
Obstawiam że passka też będą tworzyć, ale tutaj już chyba poczekam na wersję GOLD. Bez spiny...
No ja na pewno będę grał na XSX, ale pewnie chociaż raz z ciekawości odpalę na XOX by zobaczyć, czy rzeczywiście są różnice w grafie itp ;)

RON!N pisze: czw 18 mar, 2021 PL wersja językowa mnie nie boli. Nie ma to nie ma, kiedyś nie było i się żyło. Ich sprawa ;)
Mnie akurat to boli bardzo, ale co poradzić. Trzeba będzie się j...ć ze słownikiem... :(

RON!N pisze: czw 18 mar, 2021 Teraz pozostało tylko poczekać na demo dla innych platform niż PS5 (jestem ciekaw ile FPS wykręcę na swoim kompie).
A maj tuż tuż...
Również czekam na demko na Xboxa, będzie ograne wzdłuż i wszerz ;)

RON!N pisze: czw 18 mar, 2021 Tylko że jakoś specjalnie nie czuję radości że ten tytuł się pojawi.... Whay???
Ja na razie też na luzie do tego podchodzę, właśnie ogrywam świetne RE7 (po raz pierwszy) i myślę, że jak już wyjdzie, będzie niemały hype. W końcu o nie oczekiwany latami Remake RE2, nie ma co porównywać ;)
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: PSKING »

Ogrywasz edycję Gold?
Mnie nie boli brak PL.
Też czekam na demo, ale na PS4. Ja się cieszę że ta gra nadchodzi. Re7 było świetne, ciekawi mnie co zaoferuje Re8, zwłaszcza że ma być jeszcze bardziej porąbane.
Za nic jednak nie wziął bym pre-order'a. Jestem pewien że znowu będzie masa DLC. Później edycja Gold czy cholera wie. Fajnie jeśli wydadzą kompletną edycję, jednak bardziej mnie zastanawia zawartość premierowa. Podstawka Re7 z kilku powodów to tragedia. Być może największa w całej głównej serii.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: RON!N »

Kupuję w Muve ponieważ to sprawdzona marka.
Wiem że drożej. Jestem tego w pełni świadom, ale jak kupuje jedną dwie gry rocznie to jest do przeżycia :)
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: PSKING »

Wiesz, rozumiem to. Ja kiedyś zamówiłem pre-order steel booka Re6(dobry zakup, polecam całym sercem). Tylko że jestem przekonany na 99% iż wyjdą DLCki. Będzie ich dużo. Mam wielką nadzieję, wszak to Capcom, iż wyjdzie też edycja z DLC. Dlatego zwyczajnie jeśli ktokolwiek by mnie spytał, odradził bym kupowanie gołej edycji Re8.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: RVRE »

Ale tak są wydawane gry od ponad dekady więc żadnej nowości tutaj nie odkrywasz. Ja sam kupię na premierę, bo DLC mnie mało interesują, a jak już to kupię potem na jakichś promocjach.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: RON!N »

RVRE pisze: pt 19 mar, 2021 Ale tak są wydawane gry od ponad dekady więc żadnej nowości tutaj nie odkrywasz. Ja sam kupię na premierę, bo DLC mnie mało interesują, a jak już to kupię potem na jakichś promocjach.
Ja miałem w tradycji (którą chyba pora złamać), że kupowałem grę na premierę na platformę X (najczęściej Sony) + DLC, a jak Capcom wydawał wersję GOLD, to na platformę Y (zazwyczaj M$).
W ten sposób kolekcja się zgadzała.... Ale teraz uważam to za totalną bzdurę. Ot, człowiek mądrzeje na stare lata :)

Co do kwestii cen gier. Zaobserwować można, że przystań piratów znów nabiera tępa. Trudno się dziwić, gry zawsze były dobrem premium, ale ostatnimi czasy producenci gier zaczęli traktować ludzi jak durne owce. Jeżeli trend się utrzyma, cóż, rozdawnictwo indorów za 20 zł nie pomoże... ani nawet grubasów po 200....
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: PSKING »

Ja tu nie mówię o innych grach, tylko o serii Re, gdzie w przypadku Re7 była tragedia. Nie dość że podstawka nie miała kompletnie nic poza kampanią, to jeszcze fabuła była niedokończona. Pół biedy gdyby to była kwestia sequela, ale nie. Nie obchodzi mnie że DLC z Chrisem było za darmo. To było pełnoprawne zakończenie bez którego była sprzedawana gra. Nie było też powodu aby nie wrzucać tego DLC na płytę w wersji Gold. Prawdziwe dokończenie wątków było zresztą dopiero w drugim DLC. Możesz mówić że w grach tak jest od dziesięciu lat. Nie zgodzę się. Tak jest już kilkanaście lat. Ale nie ważne jak by było na rynku gier od lat, seria Re nigdy sobie tak nie poleciała. Re5 miał mini prequel, o którym była mowa w grze a także małe dopełnienie, nic takiego. Re6 i inne części również nie ingerowały w podstawkę, oferując przy tym zawartość. Tu kolejny problem był taki, że musiałeś sobie kupić jakąś zawartość dodatkową. Edycja Gold jest świetna. Podstawka to skandal i będę to powtarzał. Capcom ma świetny run od 2017 roku, właśnie od premiery Re7. To wtedy zaczęli iść w jakość, a nie ilość. Pisałem też już iż byli świadomi swojego błędu, bo w Re2 zawartość się zgadzała. Już nawet kontrowersyjne Re3 dostało na siłę Resistance, właśnie żeby miało jakąś zawartość dodatkowa.
Pisząc wprost, ja się boję że znowu dostaniemy podstawkę i drugie tyle zawartości w DLC. Jeszcze brakuje kolejny raz urwanej fabuły. Ja wierzę mocno w to jak dobra gra to będzie, jednak nie znaczy to że im ufam. Nie kupię i nie kupił bym tego przed premierą nigdy.
Fakt wrzucenia Reverse(będzie hit) każe mi zastanawiać się czy to nie będzie jedyna zawartość dodatkowa.
Awatar użytkownika
MiGoo
Zarząd
Posty: 905
Rejestracja: pn 05 lut, 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: MiGoo »

PSKING pisze: czw 18 mar, 2021 Ogrywasz edycję Gold?
Tak, Gold, ale na razie jadę podstawową fabułę (nie odpalam dodatkowych historii).
Co do tego, że sporo w RE7 było DLC - mnie szczerze to nie robi. Jak będą, to kupię. Jak później znów wyjdzie wersja Gold, to kupię, po prostu ;)
Kasę na gry wydaję w 99% na Residenty, więc tragedii nie ma ;)
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: PSKING »

To nie tak że kogoś krytykuje za podejście inne niż moje. Zwyczajnie ja bym nie polecał edycji bez DLC. Podziel się wrażeniami jak już ograsz całą zawartość.
Awatar użytkownika
MiGoo
Zarząd
Posty: 905
Rejestracja: pn 05 lut, 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: MiGoo »

PSKING pisze: pt 19 mar, 2021 To nie tak że kogoś krytykuje za podejście inne niż moje. Zwyczajnie ja bym nie polecał edycji bez DLC.
Ja tu nie widzę krytyki.
Oczywiście teraz przy zakupie RE7 tylko wersja Gold jest jedynym dobrym wyborem.
Przy RE8 jeszcze nie wiadomo, czy będą też DLC dodatkowe i czy wersja Gold zostanie wydana.
A czekać na nią (jeśli w ogóle będzie) zamiast grać na premierę, to moim skromnym zdaniem, nie najlepszy pomysł.
PSKING pisze: pt 19 mar, 2021 Podziel się wrażeniami jak już ograsz całą zawartość.
Taki mam zamiar :)
Awatar użytkownika
Patriota_1988
Posty: 143
Rejestracja: czw 08 lis, 2012
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: Patriota_1988 »

Ciekawe czy będziemy walczyć z lady Dimitrescu, czy raczej nie?
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: Leon. KennedY »

Raczej zdecydowanie tak 😁
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Re: [Ogólny] Dyskusje przedpremierowe

Post autor: RON!N »

Myślę, że nie jeden z nas by chciał się spotkać twarzą w twarz z nią ;)

Chwyt ze strony Capcomu prosty, ale bardzo skuteczny :P
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Zablokowany

Wróć do „Resident Evil VIIlage”