Resident Evil : Uprising

Awatar użytkownika
bodek
Posty: 907
Rejestracja: czw 15 maja, 2008
Lokalizacja: RC

Resident Evil : Uprising

Post autor: bodek »

Uprising to nic innego jak spin-off gry Resident Evil 2 w którym kierujemy Claire Redfield. Akcja gry dzieje się dwa miesiące po wydarzeniach Resident Evil – Genesis gdzie w miaście Raccoon w najlepsze szaleje epidemia. Twoim zadaniem jest stoczyć bój z chordą zombie i tyrantów oraz oczywiście przeżyć w mieście śmierci.
W grze ma być dostępny przyzwoity, jak na telefony, arsenał. Będziemy mieli okazje przebierać w zwykłych handgunach przez shotguny aż po wyrzutnie granatów z różnymi typami amunicji. ;)

Nie wiem jak Wy ale ja nie przepadam za wersjami na telefony

Screny:
http://img.photobucket.com/albums/v310/ ... e535-1.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v310/ ... e536-1.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v310/ ... e537-1.jpg

[ Dodano: 30 Lip 2010 20:31 ]
Znalazłem gifa zrobionego ze screnów z gry więc dodaje.

http://i47.tinypic.com/2mytd2h.gif
malina216
Posty: 2
Rejestracja: wt 17 sie, 2010
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: malina216 »

Witam!
Według mnie gierka nie najgorsza, jednak mam kłopoty z przejściem jej :/
Czy istnieje jakiś poradnik? Nie mogę nic znaleźć w internecie na ten temat :/ Doszłam do momentu, gdy znalazłam kartę "Serwer Card 1" i gdy używam ją, by otworzyć drzwi, to wyskakuje mi komunikat : "The display only said'Heycard missing'and then gave back the card". Już nie wiem co robić :( wracam się do wszystkich pomieszczeń i szukam czegoś, co mogłabym przeoczyć, ale nic mi nie przychodzi do głowy ...
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Solucja do gry Resident Evil: Uprising. Nie czytałem, nie wiem czy dobra, ale mam nadzieje, że pomoże ;) Autorem solucji jest Yoda.

P.S.
Możesz opisac w paru zdaniach tą gierkę? Czy jest fajna, czy bardzo skomplikowana, czy dużo czasu zajmuje jej przejście, itp.
W tej solucji nie opisuję jak robić rzeczy oczywiste, takie jak strzelanie, przeszukiwanie, używanie przedmiotów czy przełączanie się między postaciami. Jeśli jednak ktoś nie wie jak to robić, polecam ''Help'' w grze. Tam jest wszystko dokładnie opisane. Wrazie niejasności- przechodziłem grę Claire.
Niektóre czynności będziesz mógł wykonać jedynie Leonem, więc trzymaj go w pobliżu. A więc do rzeczy.

Na samym początku nie mamy nic, poza nożem i pistoletem, więc nie trudno się domyślić co do czego służy.
Grę zaczynamy w holu wejściowym komendy miejskiej policji w Racoon City. W owym holu nie ma za dużo do roboty, więc zrób tak: Podejdź do drugiej kanapy po lewej stronie, i zabież kartę. Następnie podejdź do komputera, który stoi na środku biurka i użyj na nim karty. Dzwi się otworzą, i wejdzie zombiak. Rozwal dziada, i podejdź do obrazu, który wisi na ścianie po prawej stronie. Znajdziesz tam figurę szachową, która będzie potrzebna w dalszej części gry. Jak już jesteś przy szukaniu, to podejdź do telefonu, który stoi na biurku. Znajdziesz raport patrolu. Następnie podejdź do komputera który stoi po przeciwnej stronie. Znajdziesz tam raport. Przy wyjściu z pomieszczenia stoi sofa, na której jest jakaś karteczka. Podnieś ją, przygotuj się na starcie z ''zombimi'', i wyjdź z pomieszczenia.

Gdy tylko wejdziesz do następnego pomieszczenia, rozwal wszystkie psy-zombie. Po lewej stronie będzie szafa, w której znajduje się baardzo ważny przedmiot. Weź go, i obszukaj wszystkie biurka, napewno znajdziesz coś ciekawego.
Następnie idź cały czas w prawo, aż natkniesz się na zagruzowany korytarzyk. Wejdź w pierwsze drzwi na górze. Rozwal zombiaka, i obszukaj pomieszczenie. Jeśli masz kartę (szafa) i zapalniczkę (biurko), to możesz opuścić pokój. Kieruj się w lewo, a następnie w górę. Na pierwszych drzwiach użyj karty, którą znalazłeś w poprzednim pokoju. Narazie w nie nie wchodź. Idź dalej, i wejdź w następne drzwi. W tym pomieszczeniu będą dwa przedmioty: benzyna (po lewo od wejścia), i figurka (szafka obok schodów). Zbierz je i wyjdź z pomieszczenia. Idź w lewo, następne drzwi możesz pominąć, ponieważ są zamknięte. Gdy dojdziesz do załamania, pójdź w górę, i zabież butelkę i apteczkę. Gdy wracając będziesz mijał drzwi (na górze), to w nie wejdź. Stocz walkę z nieumarłymi, i podejdź do otwartej szafy. Znajdziesz w niej kolejną figurkę szachową, i kartkę z hasłem do pewnego pokoju. W szafce obok będzie następna kartka (bierz, nie marudź!). Wyjdź z tamtąd, i kieruj się do drzwi, które otworzyłeś za pomocą karty. Zombie potraktuj tak, jak zwykle i przeszukaj pokój. W pierwszej szafie znajdziesz karteczkę z informacjami i szmatę. Twoja postać zrobi koktail Molotova (butelka+benzyna+szmata). W drugiej szafie znajdziesz granatnik, numery 4 i 5 są puste, a w 6 szafie będzie detonator. Do kompletu potrzeba jeszcze ładunku wybuchowego, który znajduje się na biurku w tym pomieszczeniu. Weź go, i wchodź po kolei do drzwi, które są na górze sali. W jednej z cel znajdziesz notatkę, w drugiej ważną notatkę, a w trzeciej trzecią figurkę małpy. Jeśli wszystko zebrałeś, wróć do poprzedniego pomieszczenia. Daj Leonowi C4 i detonator, przełącz się na niego, i podejdź do gruzu w korytażyku. Podłóż ładunek. Następnie przełącz się na Claire i idź do pomieszczenia, w którym znalazłeś figurkę szachową. Teraz musisz ułożyć odpowiednie małpy na odpowiednich półkach. Trzeba je ułożyć tak: na pierwszej półce od wejścia połóż green monkey, na środkowej amber monkey, a na ostatniej purple monkey. Jeśli jest dobrze (u mnie jest), to rozsuną się półki, i ujawnią sejf. Kombinacja do niego znajduje się na którejś z karteczek (kod to 2236). W sejfie znajduje się wytrych i małe kryształy. Wytrychem otworzysz wszystkie drzwi na piętrze, prócz jednych. Wyjdź z pomieszczenia i skieruj się w dół pierwsze drzwi otwórz wytrychem. Załatw zombiaki i obszukaj pokój. Powinieneś znaleźć łom i statułetkę. Teraz udaj się tam, gdzie był gruz. Pierwsze drzwi na dole otwórz wytrychem. W kiblu znajdziesz półautomatyczny pistolet. Wyjdź, i skieruj się do następnych małych drzwi. W biurze załatw zombiaki i obszukaj pokój. Znajdziesz w nim następną statułe, karteczkę i korbę. Teraz idź do ostatnich małych drzwi. Przy lustrze znajdziesz zawór. Teraz wróć się do pomieszczenia, w którym zacząłeś grę. Podejdź do pomnika na środku pokoju. Użyj na nim obydwu statułetek, które znalazłeś. Dostaniesz kartę, i klejnot. Wróć się z powrotem, i idź do ostatnich zamkniętych dzwi. Użyj na nich karty, która wypadła z pomnika. Wejdź do pomieszczenia. Znajdziesz w nim shotguna, karteczkę i trybik. Teraz idź do pomieszczenia w którym była benzyna. Na ścianie jest taka skrzynka- najpierw ją obejżyj, a potem użyj na niej korby. Jak opuszczą się schody, to wejdź na górę. Na górze naprzeciwko schodów będzie otwarty tył zegara- użyj na nim trybika. Następnie ustaw godzinę 15. Dostaniesz ostatnią figurę szachową. Teraz idź w sam róg pokoju. Znajdziesz w nim puszkę, która będzie wisieć na ścianie. Użyj na niej łoma. Dostaniesz bezpiecznik i kartę serwera. Zabierz apteczkę i zapisz grę.
Teraz wróć na dół, i idź tam, gdzie leżał gruz. Idź do szerokich drzwi, i użyj na nich wytrycha. Gdy wejdziesz do środka, to czeka Cię walka z bossem, który ucieknie po kilku celnych strzałach. Obszukaj biurko, i szafki. Podejdź do rzeźby pod ścianą, i użyj na niej kryształów (small gem). Następnie podejdź do wyłącznika światła (taki biały pasek na ścianie obok wejścia), i użyj go. Na ścianie wyświetli się słowo ''RAVEN''. Teraz podejdź do drugiej rzeźby, i ją obszukaj. Gdy to zrobisz, pojawi się konsola. Hasło to oczywiście RAVEN. Obok pojawią się drzwi. Zmień postać na Leona, przyjdź do tego pomieszczenia, i wejdź w drzwi, które się pojawiły. Zmień postać na Claire i zrób to samo. Zapisz grę. Na ścianie będzie przełącznik. Uruchom go. Zjedziesz w dół, i znów będziesz tłuc bossa. Pięć pocisków ze zwykłej broni wystarczy. Chwilę później z trupa wyskoczy taki mały potworek- ukatrup go jak najszybciej. Zapisz grę.
Zmień postać na Leona, podejdź do Claire, i weź kartę od serwera, koktail Molotova i zapalniczkę. Podejdź do puszki, która wisi na ścianie i ją obejżyj. Zatrzyma to dopływ wody. Nie zmieniając postaci wejdź w następne drzwi. Idź Leonem do samego końca, i wejdź w następne drzwi. Zostań tam, zmień postać na Claire, i wjedź windą na górę. Grzeczne dziecko da Ci kartę nr. 2. Kieruj się do pomieszczenia w którym był ładunek C4 i detonator. Idź w sam koniec tego pokoju, a gdy zobaczysz zamknięte drzwi, użyj na nich wytrycha. Wejdź w nie, idź w lewo, i zejdź po schodach. Zabij zombiaki. Po lewej stronie na ścianie będzie rura. Użyj na niej zaworu. Jeziorko się osuszy, i zobaczysz pięknego, gigantycznego aligatora. Podejdź Claire do zamkniętych drzwi, i zmień postać na Leona. Wejdź w ekwipunek, wybierz koktail Molotova, podejdź jak najbliżej krawędzi i wciśnij "5". Aligator zostanie bestialsko zamordowany. Teraz zejdź Leonem po schodach, i dojdź do zamkniętych drzwi. Użyj na nich karty serwerowej. Gdy drzwi się otworzą, wejdź w nie. Przełącz się na Claire i również wejdź do pomieszczenia. Daj Leonowi wszystkie figury szachowe, i przełącz się na niego. Wejdź w drzwi, które się otworzyły, omiń truchło gada, i wejdź po schodach. Idź w sam koniec, do panelu sterującego. Użyj na nim wszystkich figur szachowych. Przełącz się na Claire. Idź nią tam, skąd Leon rzucał koktajlem w gada (na skróty przez drzwi po prawo). Następnie idź do windy i wjedź na górę. Wyjdź z pokoju, i wejdź w pierwsze drzwi po lewo. Zabierzesz z tamtąd dziewczynkę. Teraz idź tam, gdzie leży aligator. Gdy wejdziesz do tego pomieszczenia, skręć w lewo, i idź podnieść kartę z podłogi (jedyny biały element). Idź na górę do Leona. Zapisz grę. Dojdź do drzwi kolejki, i naciśnij akcję. Jedziesz do labolatorium. Gdy dojedziesz na miejsce, wejdź w jedyne drzwi. Podnieś z biurka klucz (power key), i obszukaj szafy. Dojdź do zamkniętych drzwi, i użyj na nich karty do labolatorium. Zapisz grę.
Wejdź do pomieszczenia, i idź w górę. W pierwszym pokoju znajdziesz apteczkę i amunicję. Podnieś i wyjdź.
Idź do następnego pokoju. Na jego drzwiach użyj power key. Puki co nic w nim niema. Idź do trzecich drzwi. Znajdziesz za nimi zombiaka, i skrzynkę na bezpieczniki. Najpierw ją otwóż (obszukując), a potem użyj na niej bezpiecznika. Zapisz grę.
Wyjdź z pomieszczenia, i idź do góry. Wejdź w drzwi po lewej stronie. Czeka Cię walka z bossem. Padnie po pięciu strzałach z shotguna. Poza nim są jeszcze dwa zwykłe zombiaki, ale je załatw zwykłą pukawką. Idź w sam koniec pomieszczenia, na stole będzie leżeć kartridż. Wyjdź z tego pokoju, i zapisz grę. Wejdź w drzwi naprzeciwko (hasło to GUEST), i przygotuj się na starcie z plującą rośliną. Wyposaż się w granatnik i do dzieła. Wejdź do następnego pomieszczenia. Wykończ trupy, i idź do następnego pomieszczenia. Na maszynie, która stoi pod ścianą, użyj kartriża, który znalazłeś w pomieszczeniu z bossem. Otrzymasz jakiegoś rupiecia, którego musisz użyć na maszynie w poprzednim pomieszczeniu. Gdy to zrobisz, idź do pomieszczenia które otwierałeś kluczem (power key). Będziesz świadkiem rozpierduchy, wpadnie boss i ubije babe, która na łożu śmierci wręczy Ci fiolkę z wirusem G, i notatkę jak zrobić antidotum. Wróć do pierwszego pomieszczenia z maszyną, i użyj na niej fiolkę z wirusem. W drodze fermentacji otrzymasz bimber... Tfu!, otrzymasz antidotum.
Idź do pomieszczenia, w którym leży dziewczynka. Użyj na niej antidotum, a następnie wyjdź do pociągu. Na konsoli użyj ostatną kartę jaką posiadasz, i zapisz grę.
Teraz dojdź do drzwi kolejki, i naciśnij klawisz akcji. Kolejka przewiezie Cię w miejsce ostatniego starcia z bossem. Jeśli go pokonasz, to przejdziesz grę.
Bezpośredni link:
http://www.mobilevice.pl/resident-evil- ... vt8021.htm
Ostatnio zmieniony wt 17 sie, 2010 przez Diadem, łącznie zmieniany 1 raz.
malina216
Posty: 2
Rejestracja: wt 17 sie, 2010
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: malina216 »

Wow ! dziękuję bardzo za odpowiedź :) jakieś 10 minut temu sama rozwiązałam swój problem, bez pomocy :D ale dzięki wielkie, myślę, że później wskazówki się przydadzą :)
Jak dla mnie świetna gierka, jedna z lepszych, jakie pojawiły się na telefon. Jednak trzeba trochę główkować. Więcej jest zagadek, łamigłówek niż strzelania, ale uważam, że to dobrze :rad5:

[ Dodano: 17 Sie 2010 20:51 ]
A odpowiedzi na pytanie : ile czasu zajmuje przejście tej gry, nie udzielę, bo jeszcze jej nie przeszłam :) dalej się zmagam z tą grą :D jednak mogę powiedzieć, że mi zajmuje już duużo czasu ^^
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez malina216, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
iwant2believe
Posty: 5
Rejestracja: wt 19 paź, 2010
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: iwant2believe »

gra jak najbardziej wporzadku zwlaszcza jak na telefony, niezla fabula ogolnie polecam

Szakal: Zdania zaczynamy z dużej litery, używaj interpunkcji i polskich znaków.
Ostatnio zmieniony śr 27 paź, 2010 przez iwant2believe, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Xardas99
Posty: 39
Rejestracja: ndz 21 gru, 2008
Lokalizacja: NML

Post autor: Xardas99 »

Wybaczcie że odkopuję stary temat ale podczas gry znalazłem cos ciekawego i nie mogłem tego nie wkleić.

http://img222.imageshack.us/i/3333ym.png/
Zagan Square OTS - najlepszy Polski OTS 7.6 - Zapraszam.
http://www.zsquare.eu/
Awatar użytkownika
bodek
Posty: 907
Rejestracja: czw 15 maja, 2008
Lokalizacja: RC

Post autor: bodek »

:smiech2: :ugly:

"Jill sandwich" nieśmiertelne :rad11:
Maestro
Posty: 743
Rejestracja: sob 08 sty, 2011
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Maestro »

Ło lol, grałem w to jakiś czas temu, a nawet miałem to u mojej Pauliny na fonie, dopoki nie skasowała "przypadkiem". Gre ukończyłem w jakieś 1,5 godziny, jakoś szczególnie trudno nie było, aczkolwiek grało sie przyjemnie, jak na telefony :P
Michał
Posty: 5
Rejestracja: wt 13 lis, 2012
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Michał »

Teraz dali nawet wersję na fona :rad6: ! Według mnie bardzo dobra . Fakt , że trzeba się kilkakrotnie wrócić w kilka miejsc , ale w końcu na tym polegają zagadki . Przeszedłem całą i przyznam , że świetnie im to wyszło :rad13: ...
euroo
Posty: 154
Rejestracja: ndz 10 sty, 2010
Lokalizacja: GdańsK

Post autor: euroo »

Zawsze do niej wracam gdy wyjeżdżam na Kaszuby bez konsoli komputera i internetu .

Bardzo przyjemna :)
Awatar użytkownika
maluchman
Posty: 30
Rejestracja: pt 16 mar, 2012
Lokalizacja: Raccoon City
Kontakt:

Post autor: maluchman »

Bardzo fajna gierka, ja miałem trudności tylko z zagadką "Raven", ale ogółem super gra, polecam :rad10:
PlayStation 4
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe części Resident Evil”