[Forum] Nowi Moderatorzy

Wyraź swój pogląd na temat serwisu i forum
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

[Forum] Nowi Moderatorzy

Post autor: Diadem »

Ostatnio tak przeglądam sobie forum i mam jakieś dziwne odczucia, że coś się zmieniło. Rejestruje się coraz więcej użytkowników (głównie młodych), forum nam się rozrasta, postów, tematów coraz więcej, niestety nie zawsze mądrych...
Nie mówię tutaj o postach obraźliwych, wulgarnych czy popierających piractwo, bo to bardzo ładnie wyłapuje toster i inne sprzęty gospodarstwa domowego, ale chodzi mi o to, że coraz więcej jest tzw. postów nic nie wnoszących, offtopowych, które nadają się bardziej do hyde parku niż do konkretnego tematu.
Nie chodzi mi o to, że w ten sposób ktoś sobie nabije posta, bo mi to wisi, wkurza mnie jednak to, że tematy powoli się zaśmiecają takim bezsensownymi komentarzami i gdy chcesz znaleźć konkretną informację to trzeba się przegrzebać przez nic nie znaczące wypowiedzi. Przykładów dawał nie będę, bo musiałabym wskazywać konkretne nicki...

Tak się zastanowiłem jak to jest z porządkiem u nas na forum. O porządek powinni dbać moderatorzy. U nas moderatorem jest tajemniczy "Głos z tostera", więc zerknąłem na listę redaktorów, bo jeden "Głos z tostera" moderacji nie czyni :) i mamy tak:
1.) Wesker - Dark Life - niepisany szeryf porządku, bez którego burdel byłby niemiłosierny, prawie codziennie na forum, solidny.
2.) Capcom - trochę rzadziej, ale też się pojawia i wykonuje swoją robotę.
3.) Wesker - Hmmm... nawet nie wiedziałem, że mamy redaktora o takim nicku :) Tylko 13 postów na forum??
4.) Mikhail - Równie rzadko spotykany jak Wesker. 34 posty na forum (ja wiem, że zaangażowania nie liczy się postami, ale są chyba jakie granice...) Ostatni post 18 kwietnia, ostatnio widoczny 3 czerwca :/
5.) Neptun - Ma sporo więcej do powiedzenia niż Wesker i Mikhail (81 postów) tyle tylko, że to było dawno. Ostatni post 28 marca, ostatnio widoczny 30 lipca ?!
6.) Redfield - Powiem tylko tyle: ostatni post 31 marca, ostatnio widoczny 28 lipca.

Co się tyczy administratorów i zarządu ich oceniał nie będę, bo oprócz zabawy w przeszukiwanie forum mają pewnie sporo innego do roboty. Na pewno wyróżnia się Linki, który, bo Weskerze - Dark Life zasługuje na srebrny medal w dbałości o forum.

Reasumując. Na różnych forach dostrzegam, że co jakiś czas wybierają nowe władze. Tak się czasami zdarza, że ktoś kto został wybrany redaktorem-moderatorem po jakimś czasie traci chęć do robienia tego lub zwyczajnie nie ma na to czasu i trzeba go zastąpić kimś innym. Nie wiem jak to jest na naszym forum. Może osoby, które uznałem za mało udzielające się skrzywdziłem, gdyż działają w tle dobrze wykonując swoją pracę. Jeśli tak jest to przepraszam. Jeżeli natomiast osoby te przestały interesować się forum, może należałoby wybrać innych redaktorów, którzy mają czas i chęci do śledzenia forum. Na pewno wyszłoby to wszystkim na zdrowie.

Temat oddaje pod dyskusję...
Ostatnio zmieniony śr 20 kwie, 2011 przez Diadem, łącznie zmieniany 7 razy.
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Tak to już jest, że jak ktoś osiągnie to co chciał, to czasami zaledwie po paru tygodniach traci... zainteresowanie. Moim zdaniem redaktorów powinno poddać się pod tzw okres próbny np: 3 miesiące. Jeśli po tym czasie widać będzie, że ta osoba nie jest odpowiednia do pełnionego zadania, albo jego zapał powoli, ale konsekwetnie się zmniejsza, to najnormalniej w świecie... wypada. Odnośnie tych osób, które juz dawno przestały odwiedzac forum, a są tutaj redaktorami... Oni powinni zostac odstrzeleni, a ich zadania powierzyć osobą, które mają możliwość i chęc wypełnienia swoich obowiązków.
Awatar użytkownika
Nemesis
Posty: 586
Rejestracja: czw 05 lip, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Nemesis »

Zgadza sie, a na dodatek musze się męczyć z ostrzeżeniem już chyba 3 miesiąc ;|
Gdy masz jakiś problem wsiadasz na motor i wszystko znika.
Nie ma żadnych problemów jesteś tylko ty i maszyna.
FurryPiter
Posty: 860
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Internet :)

Post autor: FurryPiter »

Moim zdaniem póki licznik postów nie zniknie, forum dalej będzie zasypywane bezsensownymi komentarzami bądź też dyskusjami. Sam coś o tym wiem, bo zdarza mi się od czasu do czasu napisać coś nie na temat, chociaż ostatnio pewnie trochę więcej tego było, skoro takowy temat powstał a je pewnie jestem jednym z przykładów takich osób ;)

Co do moderatorów to wątpię żeby póki co byli potrzebni, aż tyle osób forum nie odwiedza, żeby dzień w dzień pojawiało się kilka osób chwalących się piractwem, przeklinających, czy co tam jeszcze. Ale kto wie, może Administracja stworzy grupę osób walczących z offtopami ;)
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Ja myślę, że to nie jest kwestia licznika postów, bo takie różne głupoty piszą najczęściej jakieś dzieciaki co to dopiero się zarejestrowały, mało wiedzą i aby w ogóle zaistnieć piszą różne nic nie wnoszące pierdoły. A wiadomo, że jak ktoś napisze głupotę, to potem ktoś to skomentuje, a potem jeszcze ktoś i robi się syf. a wystarczyłby moderator, który by to wyciął i po kłopocie. Nie nalegam żeby od razu dawał osta, no ale jakiś większy porządek by się przydał, bo to będzie narastać i w końcu nikomu nie będzie się chciało za to wziąć.

Często jest też tak, że ktoś nowy, zadaje pytanie, które już tam kiedyś było zadane, ale jemu nie chciało się szukać i zakłada nowy temat, albo w najlepszym razie powtarza pytanie w tym samym temacie. Wtedy ktoś kto jest dłużej na forum kieruje go do odpowiedniego działu gdzie znajdzie odpowiedź, a wtedy ten nowy gość w kolejnym poście bardzo dziękuje za pomoc i w ten sposób mamy trzy posty których mogło by nie być, ale nikomu nie chce się tego kasować...

Kiedyś jak ktoś zrobił gafę, "Głos z tostera" od razu go o tym upomniał dodając zielony tekścik na końcu posta. Od jakiegoś czasu się to nie zdarza, chociaż "Głos z tostera" jest na forum. Może nie ma za wiele czasu??
FurryPiter pisze:Ale kto wie, może Administracja stworzy grupę osób walczących z offtopami ;)
Bo to tylko z offtopami jest problem, reszta jest ok. Nikt żadnych wulgaryzmów itp, nie pisze bo to zostanie szybko wyłapane. Z wyłapywaniem pierdół niestety jest problem... :/
Ostatnio zmieniony pn 26 lis, 2007 przez Diadem, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MiGoo
Zarząd
Posty: 905
Rejestracja: pn 05 lut, 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: MiGoo »

No racja, niestety nie kazdy ma czas i checi pilnowac wszystkie wypowiedzi na forum. Mnie to rowniez dotyczy, wiec szybko odniose sie do poszczegolnych kwestii:

1. Sprawa Redakcji - to ze ktos jest Redaktorem nie oznacza, ze musi i ma obowiazek uczestniczyc w zyciu Forum. Formalnie forum i serwis to "jednosc", jednakze tutaj mamy wyjatek.

2. Oczywiscie ze powstaje sporo dublujacych sie tematow, ktore winny byc zamykane (z informacja ze zostal temat zdublowany), a po czasie usuniety (do Smietnika lub w ogole z bazy).

3. Sprawa ostrzezenia, ktore ktos tam ma 3 miechy - prosze zapoznac sie z Regulaminem, a bedzie wszystko jasne.

4. Faktycznie potrzeba nam kilku nowych moderatorow. Prosze zatem chetne osoby o przeslanie swojej kandydatury na mojego PM'a z jakims sensownym jej uzasadnieniem. Z gory zastrzegam: dobor nowych Moderatorow bedzie bardzo subiektywny, a decyzja zostanie podjeta glownie na podstawie zachowania i dotychczasowego dorobku na forum kandydata (jesli ktos odpadnie, to sorki, ale pamietajcie, ze swiat na tym sie nie konczy ;)). Czekam zatem na chetnych :)

PS. Oczywiscie nowi Moderatorzy zostana wybrani na okres probny, i jesli sie sprawdza, zostana na dluzej :)
Ostatnio zmieniony pn 26 lis, 2007 przez MiGoo, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

I dobrze :) Cieszę się, że moja inicjatywa od razu została zauważona.
Na pewno na tym forum znajdą się chętni do moderowania. Sam widzę kilku, więc nie obijać się tylko pisać PMki do MiGa.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

A może demokratycznie kogoś zaproponujemy?
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Dzięki za miłe słowa Diadem odnośnie mnie jak i niektórych, staram się jak moge, np. dziś mam trochę wolnego bo jutro do roboty nie idę ;) także dziś trochę się posypie postów a może jakiś ost ;) szeryf patrzy hehe, co do nominacji na nowych modów, czemu nie, jeżeli sie spiszą zostaną a jeżeli sprawę oleją sami spłyną. Aha i każda iniciatywa jeżeli jest rozsądna i poparta argumentacją zostanie rozpatrzona. Jako że znam juz tu kilku ludzi z chęcią będe uczestniczył w selekcji nowych modów
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Jeszcze musi się ktoś zgłosić na tych moderatorów :/
Pewien jestem, że jedna osoba godna zaufania (przynajmniej ja tak uważam), obyta na forum, z odpowiednią wiedzą i ilością postów zgłosi się. Życzę jej powodzenia w selekcji pod obstrzałem zarządu ;) Myślę, że zostanie moderem.
Mam nadzieję, że pozostali kumaci i doświadczeni też wezmą na swoje barki część odpowiedzialności za porządne forum. Im też życzę powodzenia :)
Awatar użytkownika
MiGoo
Zarząd
Posty: 905
Rejestracja: pn 05 lut, 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: MiGoo »

Spoko, spoko, sa chetni :)


Spełniając prosbe jednego z Userow:


[center]
Kandydatury na stanowisko Moderatora możecie przesyłać do 7 grudnia (piatek) włącznie[/center]



Po tym czasie nie beda brane pod uwage...
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez MiGoo, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Danielo
Posty: 21
Rejestracja: sob 01 gru, 2007
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Danielo »

ZGŁASZAM SWOJĄ KANDYDATURĘ :smiech1:
Awatar użytkownika
AdaM555
Posty: 708
Rejestracja: sob 25 sie, 2007
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: AdaM555 »

Czytałes ze na PM do Migoo masz sie zgłaszac juz widze ze raczej bedziesz miał minusa bo powinienes czytac cały temat :rad11:
Przepraszam za swoje opowiadania. Młody byłem :)
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Danielo nie obraź się, ale masz małe szanse na to aby zostać Moderatorem. Oni raczej szukają kogoś z dłuższym stażem, kogoś obeznanego z forum. No, ale kto wie, może będziesz miał szczęście :rad12:.
Linki
Posty: 328
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: ...

Post autor: Linki »

Temat zamykam, chetni w sprawie moderacji proszeni sa o kontakt z MiGoo (podbnie jak ws. newsmenów)
Awatar użytkownika
MiGoo
Zarząd
Posty: 905
Rejestracja: pn 05 lut, 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: MiGoo »

Informuje, ze w swieta zostanie rozstrzygniety konkurs na moderatorow i jeszcze w tym roku otrzymaja oni swoje zadania. Tak wiec spokojnie, nad wszystkim panujemy :rad12:
Awatar użytkownika
MiGoo
Zarząd
Posty: 905
Rejestracja: pn 05 lut, 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: MiGoo »

Lista kandydatow zostala zamknieta - zglosilo sie az 12 osob (niestety tylko polowa zostanie przyjeta).


Ogolnie porzadki caly czas sa robione, moge sie pochwalic, iz fora: MWRC: RE HQ oraz Świat RE w Polsce sa usprzatane, a takze podfora:

- w Seria Resident Evil #1 (RE0, RE, RE Remake, RE Code: Veronica (X), RE Outbreak i RE Outbreak File #2, RE: Umbrella Chronicles, RE Survivor, RE Survivor 2, RE Dead Aim, RE Gaiden oraz Residenty na komórki;
- w Seria Resident Evil #2: na razie tylko Strony o serii RE.


Caly czas prace trwaja, a jak dojda nowi Moderatorzy, na pewno nabiora jeszcze szybszego tempa :rad12:
Awatar użytkownika
MiGoo
Zarząd
Posty: 905
Rejestracja: pn 05 lut, 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: MiGoo »

No i mamy nowych Moderatorow. Tak jak wczesniej zapowiadalem, 6 osob przeszlo sito eliminacji, ktorymi sa (w kolejnosci alfabetycznej):


- Barry
- Diadem
- FurryPiter
- necraria
- Nemesis US
- Recoil



Gratuluje i zycze powodzenia! :) Natomiast tym, ktorzy odpadli, no coz - moze kiedy indziej? :) Tak czy siak dziekuje wszystkim za dobre checi - oby wiecej takich userow jak Wy :)
Ostatnio zmieniony ndz 23 gru, 2007 przez MiGoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AdaM555
Posty: 708
Rejestracja: sob 25 sie, 2007
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: AdaM555 »

Kurde no moze następnym razem, nadal młody jestem... :rad11: anyway gratulacje wszystkim szczególnie:
- Barry
- Diadem
- FurryPiter
- necraria
- Nemesis US
- Recoil
:rad11: :rad11: :rad11: :rad11:
Jednym słowem wszystkim :rad12:
Przepraszam za swoje opowiadania. Młody byłem :)
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Obyście dobrze wywiązywali się ze swoich obowiązków :rad12:.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zmiany, sugestie, propozycje, opinie”