Wii Edition?

Resident Evil Zero
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Wii Edition?

Post autor: Mr_Zombie »

Capcom zamierza wydać RE0 na Wii. Jak na razie jedyną zmianą, o której wiadomo, to to, że sterować będzie można wiilotem (a nawet trzeba, bo o alternatywie na razie nic nie wspomniano).

Gra ma wyjść już tego lata (przynajmniej w Japonii).

http://www.jeux-france.com/Webmasters/I ... _0_big.jpg

Nie wiem jak Was, ale mnie ta decyzja dziwi z kilku względów:
1. RE0 (wg danych z vgchartz.com) sprzedał się gorzej, niż REmake; sama gra zresztą również przez wielu jest uważana za jedną z gorszych w serii (a przynajmniej, bliżej jej do gorszych, niż lepszych).
2. RE0 jest dostępne na NGC, a Wii jest w pełni kompatybilne z Gackiem.
3. nie wyobrażam sobie sterowania Wiilotem w RE, gdzie postacie poruszają się po statycznych tłach a celowanie ogranicza się do góra-środek-dół i obracania postaci.

Mam jednak nadzieję, że Capcom wymyśli tu coś oryginalnego (ewentualnie doda jakieś bonusy), zamiast wydawać jedynie odgrzewany kotlet z dodanym (na siłę) sterowaniem Wiilotem.
Ostatnio zmieniony wt 09 paź, 2012 przez Mr_Zombie, łącznie zmieniany 2 razy.
FurryPiter
Posty: 860
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Internet :)

Post autor: FurryPiter »

3. nie wyobrażam sobie sterowania Wiilotem w RE, gdzie postacie poruszają się po statycznych tłach a celowanie ogranicza się do góra-środek-dół i obracania postaci.
Hmmm ja sobie to wyobrażam w ten sposób, że w kierunku w którym ustawiony będzie wiilot, ustawiona będzie postać. A celowanie pewnie będzie w sposób taki że ustawienie wiilota w sposób "\" będzie umożliwiało celowanie w górę, "/" natomiast w dół :P
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

1. RE0 (wg danych z vgchartz.com) sprzedał się gorzej, niż REmake; sama gra zresztą również przez wielu jest uważana za jedną z gorszych w serii (a przynajmniej, bliżej jej do gorszych, niż lepszych).
Może właśnie tym Capcom chce sobie zrekompensować straty...?
Swoją drogą nie rozumiem... OK, innowacje tu wprowadzone mogły nie przypaść do gustu, ale żeby od razu jedna z gorszych??? Kurcze, przecież to jedna z najtreściwszych gier serii!!! I jeszcze jak słyszę, że CV jest lepsza... :/ No, poniosło mnie, ale temat nie o tym.
Dziwię się dlaczego Capcom marnuje czas na takie projekty, które de facto nie mają racji bytu, kiedy mógłby zrobić coś konkretniejszego: Remake RE2 i 3 byłyby dużo cieplej przyjęte przez fanów niż to. Czy nawet niezłym pomysłem byłby Remake Gun Survivala na silnik RE4/5 (jednak szkoda, że taka fabuła została okraszona taką oprawą...)

Reasumując - jestem na NIE
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Recoil pisze:Swoją drogą nie rozumiem... OK, innowacje tu wprowadzone mogły nie przypaść do gustu, ale żeby od razu jedna z gorszych??? Kurcze, przecież to jedna z najtreściwszych gier serii!!! I jeszcze jak słyszę, że CV jest lepsza... :/
Od razu się wytłumaczę, że to nie jest moje zdanie (chociaż ja również umieszczam ją dość nisko na liście top RE). Ogólnie, z tego, co czytam na różnych forach, Zerówka została przyjęta bardzo chłodno.
Pocieszę Cię jednak, że o RECV słyszałem, że to jedna z najgorszych części :P.
Ostatnio zmieniony śr 27 lut, 2008 przez Mr_Zombie, łącznie zmieniany 1 raz.
Veronica
Posty: 333
Rejestracja: sob 11 sie, 2007
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Veronica »

RE0 na Wii? Łee... Już sobie wyobrażam kierowanie pilotem postaci. Skoro RE0 na GC nie za bardzo wypaliło, to tym bardziej na Wii.
Ps. A ja lubię Code:Veronicę, ale tylko ze względu na fabułę :p
Resident Evil rządzi!!!
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Ok, drobna poprawka. Christian Svensson (Vice-President of Strategic Planning & Business Development) wypowiedział się na oficjalnym forum Capcom. Jak się okazuje, RE0 Wii ma być wydany tylko i wyłącznie na rynku Japońskim.

http://i25.tinypic.com/wrx1y0.jpg
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

W sumie ten News mnie nie zaskoczył gdyż Nintendo od samego początku kiedy wypuścio Wii na rynek stwierdzało że będzie konwertować gry z GC i dodawać do nich sterowanie Wiilotem, już wtedy były zapowiedzi choćby takiego Metroid Prime
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Dark Prince
Posty: 436
Rejestracja: pt 02 mar, 2007
Lokalizacja: G d z i e ś

Post autor: Dark Prince »

Wesker - Dark Life pisze:W sumie ten News mnie nie zaskoczył gdyż Nintendo od samego początku kiedy wypuścio Wii na rynek stwierdzało że będzie konwertować gry z GC i dodawać do nich sterowanie Wiilotem, już wtedy były zapowiedzi choćby takiego Metroid Prime
Wii będę miał za niedługo (prawdopodobnie) i pewnie kupię, ale... Przecież w tej grze jest obraz statyczny - nie ma możliwości ruchów kamerą, więc nie będzie tak bajecznie. Wiadome jest, iż będzie mniejsze wykorzystanie Willota niż w Umbrella Chronicles i 4: Wii Edition. Niemniej i tak będzie dobrze =).
Awatar użytkownika
Barry
Posty: 888
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Barry »

Osobiście nie widzę sensu robić konwersji z NGC na Wii z widomych przyczyn.... Chyba że nowa wersja zostanie jakoś "dopakowana" poprzez nowe scenariusze, dodatkowe mini gierki bądź na przykład RE: Degeneration. Jednak jestem zaciekawiony co panowie z Capcomu wymyślą. :rad11:
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Szczerze mówiąc, to jestem z leka zdwiwiony, ponieważ nie wiem w jakim stopniu Wiilot może zostać wykorzystany, rozumieme sytuację z RE4 Wii Edition, ponieważ ten tytuł do Wiilot'a ma doskonałem predyspozycje w kwestii rozgrywki, ale nie wiem jak będzie się miała sprawa ze statyczną kamerą. Ciekawe co z tego wyjdzie.
Ostatnio zmieniony czw 28 lut, 2008 przez Nemesis US, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AdaM555
Posty: 708
Rejestracja: sob 25 sie, 2007
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: AdaM555 »

Może szykują niespodzianke i bedzie to "zerówka" z widokiem jak w 4;D
Przepraszam za swoje opowiadania. Młody byłem :)
Dark Prince
Posty: 436
Rejestracja: pt 02 mar, 2007
Lokalizacja: G d z i e ś

Post autor: Dark Prince »

Może jednak europejczycy także dostaną swoją kopię gry Resident Evil 0 przygotowywane na Wii. Początkowo sprzedawana będzie tylko w Japoni i sukces w kraju kwitnącej wiśni będzie powodował czy u nas się pojawi także. Zresztą przeczytajcie słowa pana Chrisa Kramera.
"Bacznie przypatrujemy się pracom nad Resident Evil Zero. Jeśli efekt końcowy będzie tak wybuchowy jak przy okazji Resident Evil 4 Wii, z pewnością rozważymy możliwość wydania gry poza Japonią."
Ostatnio zmieniony pn 03 mar, 2008 przez Dark Prince, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
squallaz
Posty: 122
Rejestracja: wt 21 sie, 2007
Lokalizacja: Planet Earth

Post autor: squallaz »

Co wy z tymi statycznymi tłami. W RE0 może i kamera jest statyczna ale otoczenie jest 3D. Ale otoczenie 3D (które właściwie w pełni 3D nie jest) to trochę mało na możliwości Wiilota. Środowisko było by takie jak w RE4 czyli full 3D i poruszanie z kamerą kopniętą w lekko w prawo.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez squallaz, łącznie zmieniany 2 razy.
The only thing that can defeat power is more power. That is the one constant in this universe.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

squallaz pisze:Co wy z tymi statycznymi tłami. W RE0 może i kamera jest statyczna ale otoczenie jest 3D
Recoil pisze:otoczenie 3D (które właściwie w pełni 3D nie jest) to trochę mało na możliwości Wiilota.
squallaz pisze:Środowisko było by takie jak w RE4 czyli full 3D i poruszanie z kamerą kopniętą w lekko w prawo.
Jakoś to wszystko się kupy nie trzyma. Jeśli mieliby wykorzystać model z UC lub RE4 to i owszem. Ale na silniku Remake i Zerówki samych w sobie jest to niemozliwe.

Ale nie zrobią na silniku RE4 bo to by ich kosztowało za dużo czasu i pracy. Ostatnio polityka Capcom jest prosta: robić tak, żeby się nie narobić, ale zeby była z tego kasa. Przy silniku RE4 musiliby wszystko robić od podstaw. Nawet przy UC mieliby duzo pracy (większość lokacji jednak tam nie ma).
Ostatnio zmieniony śr 05 mar, 2008 przez Recoil, łącznie zmieniany 1 raz.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Leon S. Kennedy
Posty: 367
Rejestracja: pt 16 lut, 2007
Lokalizacja: .... i po co?

Post autor: Leon S. Kennedy »

Raczje t obędzie zwykłe 0 ze zmienionym sterowaniem. Bo nie wiem po co mieli bo robić remake jednej z nowszych gier cyklu, podczas gdy większość by raczej chciała remake 2 lub 3.
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Niedawno na Gametrailers.com pojawił się "Biohazard 0 Debut Japan Trailer", który w sumie nie wnosi nic nowego do tematu, bo jak widać sterowanie Wiilot'em będzie jednak w statycznych kamerach, ale może jakoś to zostanie rozwiązane, wszakże Rebecca wymachująca nożem daje pewne sugestie, że Wiilot zostanie wykorzystany na pewno w tym zakresie. Trailer jest dobrze zmontowany, kultowe kawałki z RE Zero od razu wpadają w ucho. Poniżej link, premiera 10 lipca br.

http://www.gametrailers.com/player/33250.html
Ostatnio zmieniony wt 29 kwie, 2008 przez Nemesis US, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Trailer fajnie zmontowany ale zaraz zaraz :rad10: pokazany Gameplay nie pochodzi z wersji Wii tylko GC, a dokładnie z pierwszych trailerów (sam montowałem takiego ) czyli niewiemy nadal jak Wiilot będzie wykorzystany, premiera już blisko, fajnie że znów zacznie się Hype na ta świetną część i przybędzie Fanów
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
aerO^
Posty: 13
Rejestracja: czw 23 kwie, 2009
Lokalizacja: xxx

Post autor: aerO^ »

To , ostatni temat z pierwszej strony , ale chyba aktualny... nie wiecie może czy wyjdzie też dla EU , bo REmake wyszedł ostatnio dla Wii w wersji PAL , dla EU , grałem w niego i szczerze mówiąc jest to normalna wersja z GC , w której są strasznie poucinane boki ekranu szczerze mówiąc , mam LE40A656 Samsunga 40" i 2/3 ekranu mam okrojone i ścięte , i jest CIEEEMNOŚC są strasznie poucinane boki , po prostu tragedia , nie pozbyli się nawet loadingów z drzwiami , a przecież Wii to już 2x mocniejsza konsola od NGC , więc mogli to chociaż wyciąć , a sterowanie jest normalne , takie 0 wykorzystania Wiimote , na Classicu by się tak samo grało , jak coś to w Wii mam 16:9 i HDTV 480p , ale ogólnie nie jest źle , zawsze chciałem , zagrać w tą część i nie jestem załamany tym faktem , szczerze mówiąc dokładnie czegoś takiego się spodziewałem , ale nie tych poucinanych boków :placz1: :placz1: myślałem właśnie , że podbiją rozdzielczość , że gra się będzie ładnie prezentowała , a tu... więc RE0 na pewno będzie też 100% odgrzanym kotletem , a sterowanie tak jak mówiłem , jest z gruszka tak jak mówił squallaz , a celowanie to B się robi celowanie i potem A strzelasz też mi filozofia , ale ogólnie nie jest aż tak źle od dawna mi zależałoby nadrobić zaległości.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Jak narazie nic nie słychac o wersji RE0 na Wii dla EU, obecnie zaś można zakupić Rebirth'a w kolekcji Archive
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Nie było dla mnie zrozumiałym wydawanie kolejnej edycji RE Zero specjalnie na Wii. Graficznie szału nie robi - to już 8 lat od pierwowzoru, a zdaje się, że niewiele poprawiono. Czym się więc różni od części na GC? Tym że można pograć willotem? No sorry, ale Willot to tego typu rozgrywki IMO się nie nadaje :).

To ma być reedycja? Gra z Gacka wsadzona do pudełka z napisem Wii :). Jeżeli chodzi o temat RE to lepiej sobie kupić RE Umbrella Chronicles i spojrzeć na starsze części, w tym Zero z nieco innej perspektywy.
Ostatnio zmieniony czw 02 gru, 2010 przez Deus Ex, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 0”