Pomieszczenia z Resident Evil 2

Resident Evil Zero
deek
Posty: 62
Rejestracja: śr 07 lut, 2007

Pomieszczenia z Resident Evil 2

Post autor: deek »

nie chce zakładać już nowego tematu ,ale bardzo miło byłem zaskoczony gdy gram sobie w re0 i gdy doszedłem do kojeki która zawozi nas do labolatorium już wtedy wydawała mi sie bardzo podobna do tej z RE2 ale sie jeszcze nie kapnąłem że to ta ,OK ide dalej przechodze przez dzrzwi i patrze a tu lokacja z RE2 !! aż sie łezka w oku kręci dokładnie to jest to miejsce gdzie zjeżdzamy dużą żółtka kolejka do labolatorium ,szkoda że nie da sie zwiedzić innych lokacji np tej gdzie leży ranna Ada na łóżku itd. bo Rebecca mówi że nie ma potrzeby tego sprawdzać :( Już sobie wyobrażam jak pieknie wyglądał by remake RE2 :) może kiedyś zrobią np na 20-lecie serii :D .

A teraz mam już pytanko jak Rebecca sie tam znalazła tzn w tej lokcji z RE2 ?? oznacza to że z pociagu czyli z lasu przybyła aż do samego Raccoon City ??
hehh rozpisałem sie troche :)
ok pozdrawiam i ide grać dalej .


Głos z tostera: Temat powstal z wyciecia postow z innego watku...
Ostatnio zmieniony wt 09 paź, 2012 przez deek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

deek pisze:nie chce zakładać już nowego tematu ,ale bardzo miło byłem zaskoczony gdy gram sobie w re0 i gdy doszedłem do kojeki która zawozi nas do labolatorium już wtedy wydawała mi sie bardzo podobna do tej z RE2 ale sie jeszcze nie kapnąłem że to ta
,OK ide dalej przechodze przez dzrzwi i patrze a tu lokacja z RE2 !! aż sie łezka w oku kręci dokładnie to jest to miejsce gdzie zjeżdzamy dużą żółtka kolejka do labolatorium ,szkoda że nie da sie zwiedzić innych lokacji np tej gdzie leży ranna Ada na łóżku itd. bo Rebecca mówi że nie ma potrzeby tego sprawdzać :( Już sobie wyobrażam jak pieknie wyglądał by remake RE2 :) może kiedyś zrobią np na 20-lecie serii :D ..
Ahh pamiętam jak kilka lat temu miałem takie wspaniałe Deja Vi, poprostu rozpływałem się po pomieszczeniach z RE2
deek pisze: A teraz mam już pytanko jak Rebecca sie tam znalazła tzn. w tej lokcji z RE2 ?? oznacza to że z pociagu czyli z lasu przybyła aż do samego Raccoon City ??
hehh rozpisałem sie troche :)
ok pozdrawiam i ide grać dalej .
Tak Rebecca dostała się aż do Laboratorium pod Raccoon.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Barry
Posty: 888
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Barry »

Skoro Rebbeca dostała się pod Raccoon to jak z powrotem dostała się w pobliże posiadłości Spencera? (ostatni filmik)
deek
Posty: 62
Rejestracja: śr 07 lut, 2007

Post autor: deek »

hm no właśnie przecież to jak by nie było jest kawał drogi. A co do pomieszczeń z RE2 to też dokładnie sie rozpływałem ,super uczucie.Szkoda tylko że tak mało mogliśmy zwiedzić. Czyli można powiedzieć że Rebecca znalazła sie w samym centrum Raccoon tyle że pod ziemią.
Zastanawia mnie tylko jedno czemu wirus krążył pod okolicach tzn pod ziemia i nikt o tym nie wiedział na zwenątrz pod drugie ta część labolatorium co zwiedzamy jest niedostepna w 0 wiec onzacza to że tam nie trwała epidemia i trwało normalne życiue ???????????????????????? .
ps. własnie przeszedłem re0 i bawie sie troche w leech hunter i zdobyłem range C czyli shotguna ,co jest za range B i A?? bo za E zdobyłem magazynek do jakiegoś karabinu .
w grze można zdobyć ten machine gun ?? bo wydaje mi sie że gdzieś go ominołem
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Możesz zdobyć, a za rangę A jako bonus mamy nieskończoną ammunicję do wszystkich Broni. Co do pozamykanych drzwi w RE0 jest taki motyw że naukowcy już opuścili Lab. a drzwi zostały elektronicznie pozamykane, dopiero później wyjaśnione jest W Outbreaku jak Naukowcy próbują opuścić Lab.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Jeszcze epidemia nie trwała ale badania były prowadzone już wcześniej na żywych organizmach, za rangę B masz Colta
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 78
Rejestracja: ndz 01 kwie, 2007
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Dee Jay »

Barry pisze:Skoro Rebbeca dostała się pod Raccoon to jak z powrotem dostała się w pobliże posiadłości Spencera? (ostatni filmik)
Też się zastanawiam
Linki
Posty: 328
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: ...

Post autor: Linki »

Najpierw trzeba sie zastanowić : Jak daleko od siebie stały rezydencje Spencera i Marcusa. Zakładam ze nie więcej niż kilkaset metrów. (Enrico podczas spotkania w laboratoriach wspomina że udaja się do tej rezydencji by ja sprawdzić. Wątpie by mówił to w tak oczywisty sposób wiedząc że aby dostac się do niej muszą przejść wiekszy odcinek lasu opanowanego przez potworki).

Warto też zainteresować się architekturą rezydencji Marcusa. Gdy jestesmy w laboratorium (pomieszczenia teoretycznie - wyjaśnie dlaczego, z re 2) walczymy z tyrantem obok windy. Winda ta zabiera nas na inne poziomy laboratorium ale moze nas też zabrać do lokacji z rozbitym pociągiem! Dla mnie jedynym w miarę logicznym wyjaśnieniem jest to że :
- Pomieszczenia laboratorium to nie pomieszczenia laboratorium z RE 2- może umbrella ma jeden wzór ich budowania i dlatego możemy je podziwiać w tej części.
- Nic oprócz chwytu marketingowego, CAPCOM chciał dołożyć jakiś wątek z poprzednich częsci i zapodał jedną z najbardziej znanych lokacyjek.
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 78
Rejestracja: ndz 01 kwie, 2007
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Dee Jay »

Chyba raczej chwyt marketingowy ale wyszedł rewelacyjnie.
Awatar użytkownika
Eternal
Posty: 50
Rejestracja: śr 07 lut, 2007

Post autor: Eternal »

Hmm nie wiadomo jak daleko od siebie oddalone są labolatoria oraz posterunek policji w Raccon. Leon z Claire z pod kanałów dostali się na tereny "fabryczne" potem labolatoria kolejką linową i nie wiemy jak długo podróż ta trwała i jaką odległość przebyli. Labolatoria mogły być bliżej posiadłości Spencera niż posterunku. Zresztą Billi z Rebeccą też swój kawał drogi przeszli.
Linki
Posty: 328
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: ...

Post autor: Linki »

No ale jest jeszcze jedna ciekawa kwestia. Jak to sie stało że przemierzając laboratoria w zero walczymy w nich z potworami, a w tym samym czasie Birkin spokojnie prowadzi swoje badania. Tu Hunter, tam zombiak....

Co do tyych kolejek to kiedyś była o tym dyskusja na forum RCS i chyba wykluczyliśmy możliwość długiej drogi kolejką....
Awatar użytkownika
Eternal
Posty: 50
Rejestracja: śr 07 lut, 2007

Post autor: Eternal »

Labolatorium mogło być czyste, gdyż z tego co pamiętam jedynie napotkaliśmy tam Tyranta...a może nawet i tam go nie było :P Grę przeszedłem mniej wiecej pół roku temu i od razu przerzuciłem się do RE Reamake, następnie Code Veronicy, więc trochę mogło mi już wyparować :)
Veronica
Posty: 333
Rejestracja: sob 11 sie, 2007
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Veronica »

A może były takie dwa same laboratoria?

Na jednej ze scenek widac, jak Wesker wsiada do windy i gdzieś jedzie. Do lasu? Napewno nie.
Resident Evil rządzi!!!
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Wykluczone zeby były takie same laboratoria, to dokładnie te same jakie przemierzaliśmy Leonem czy Claire. Wesker w tej scenie zjedża tam gdzie w RE2 widniał pociąg, a ztamtąd łatwo się już wydostać ;)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Veronica
Posty: 333
Rejestracja: sob 11 sie, 2007
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Veronica »

To niby, gdzie Wesker mógł pojechac tym pociągiem - za granice Raccoon City (cóż ja oczywiście uważam, że lepiej byłoby już wyjśc kanałami i szybko dostałby się do komisariatu R.P.D.)

No, ale z jednej storny mogłoby byc to samo laboratorium, gdyż w jednej scence, gdzie Wesker rozmawiał z Birkinem o dziwnym przeobrażeniu Marcusa, z deczka to to samo laboratorium.

To laboratorium było napewno strzeżone (kamery, wykrywacz ruchu, ochrona, itp.) więc musiało wykryc obecnośc Rebecci i zareagowac (przecież przy jednych drzwiach pisało "Ochrona"). Czy ochrona miała wtedy wolne?

I jeszcze jedno, dlaczego jak włączono system samo-destrukcji laboratorium, to napewno też to laboratorium musiało wyleciec w powietrze
Resident Evil rządzi!!!
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

A dlaczego nie? Laboratorium wysadzono w RE2 a w RE0 rezydencję i cześć Laboratorium przeznaczoną w RE0
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Laboratorium niekoniecznie musiało być pod Racoon City. Pamiętajcie, że dotrzeć do niego można było kolejką linową, która jechała nie wiadomo jak długo (zarówno w RE2 jak i w RE0). Jedynym "zonkiem" w tej kwestii jest winda prowadząca pod rezydencję Spencera. Tłumaczę to tak, że Laboratorium leży daleko od RC (widać w RE2, że jak Claire i Leon wychodzą na powierzchnię są na otwartym terenie), podobnie jak obie rezydencje.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Misiek_666
Posty: 6
Rejestracja: śr 01 sie, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Misiek_666 »

Moim zdaniem to nie są te same labolatoria choc wyglądają identycznie, jeśli chodzi o kolejki którymi się tam można było dostac chyba przegapiliście taką małą różnicę że w RE0 kolejką dociera się od drugiej strony niż tą w RE2.
Jeśli chodzi o samo labolatorium to w RE0 jak dotarło się już windą na sam dół to z tyłu był zawalony tunel z dalszą częścią torów a w RE2 z tego co pamiętam nie było śladu po takim tunelu (albo nie pamiętam że był bo z rok temu ostatnio grałem).
Jestem baletnicą jeśli jest to to samo labolatorium, muszą miec bardzo sprawnych busowlańców skoro w 2 czy 3 tygodnie odbudowano całe labolatorium do wydarzeń z RE2.
Jest to bardziej sentyment twórców do RE2 albo (miejmy nadzieje) planowanego remake'a ;)
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

To, że są to różne kolejki linowe jest oczywiste. W końcu przybywają z innych stron ;) A laboratorium na bank jest to samo. Jeśli zaś chodzi o to odbudowanie laboratorium to jest to wszędobylska niedbałość Capcomu o szczegóły. Jest ich mnóstwo (patrz temat "Otwarte Racoon City" w Resident Evil 2) Z tego samego powodu można by sądzić, że posterunek z RE2 i RE3 to nie ten sam (jak uprzątnęli w około godzinę wszystkie pokoje i barykady na zewnątrz? I przede wszystkim PO CO?)


Laboratorium bez wątpienia jest to samo.
Ostatnio zmieniony pt 14 wrz, 2007 przez Recoil, łącznie zmieniany 1 raz.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Tutaj nawet nie ma się co zastanawiać ze byłoby inaczej
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 0”