Resident Evil Zero HD (XONE, X360, PS4, PS3, PC)

Resident Evil Zero
Awatar użytkownika
kal3jdoskop
Posty: 200
Rejestracja: pt 02 maja, 2008
Lokalizacja: Terra

Post autor: kal3jdoskop »

Na X-komie (nie mylić z X-Comem :)) jest obniżka na RE: Origins, jeszcze taniej niż w wiosnobraniu Muve (54 zł):
http://www.x-kom.pl/p/275127-gra-pc-cen ... ction.html
Chcę, aby człowiek wyciągał rękę do człowieka. Aby starał się pojąć, że zło jest często wewnętrzną klęską tego, kto to zło czyni.
Jan Dobraczyński, "Najeźdźcy" (rozdział "Od autora")
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Właśnie się zaopatrzyłem. Na szybkiego: Sama gra wygląda dość ładnie. Wstawki filmowe szału nie robią. Nie wiem czy w ogóle ktoś do nich zajrzał przygotowując ten port. Sterowanie nieco zmienione co utrudnia grę. Jak człowiek już ograł tytuł to ciężko się przestawić. Z drugiej strony nie sprawdzałem jeszcze opcji sterowania. (EDIT: Sprawdziłem - nie ma bata, żeby biegać [], można tylko O, co jest upierdliwe). Podobnie jak Remake - Dziś może nieco odstaje od standardów graficznych, ale, kurczę, ta gra ma 15 lat! Pięknie sie starzeje i trzyma poziom. Nie ma pewnie na co liczyć, ale jak RE2 zrobiliby w tej konwencji to byłaby miazga.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

PS3 czy PS4 wersje kupiłeś? Cyfra, pudełko?
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Bzduras »

Ktoś usunął mi post, więc informuję po raz drugi - w tym miesiącu RE0 jest dołączane do CD-Action, jeśli ktoś jeszcze nie ma.
Obrazek
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Bzduras »

Ach, faktycznie - zwracam honor :) Oczywiście jest to wersja Steam, którą można zainstalować z płyty. Po przejściu gry w kolekcji Originis na PS4 wersja piecykowa od razu rzuca się w oczy za sprawą 60 ultrapłynnych klatek. Nie wpływa to bezpośrednio na samą grę, ale komfort rozgrywki i doznania z niej płynące w oczywisty sposób są lepsze niż w konsolowych odpowiednikach. Jeśli macie mocne maszyny pod dachem to naprawdę polecam i zgaduję, że za miesiąc-dwa zobaczymy REmake na krążku. Bardzo cieszy mnie, że ta swego czasu najbardziej niszowa w Polsce odsłona ma szansę trafić do szerokiego grona graczy w tym roku :)
Obrazek
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Może i ma płynniutkie 60 fps ale w przypadku Residenta ma to jakieś znaczenie? :zmiesz9:


Fajnie że tytuł został udostępniony. Pytanie do osób które się pilnują promocji na Steam. Ile RE0 "biega" w klasycznej promocji na tej platformie (bo pewnie już nie raz było)? Ciekawi mnie gdyż nie wiem czy chcę kupować makulaturę :D
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Ma znaczenie. Płynność jest wyraźnie widoczna, to nie jest strategiA.
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

[RONIN] pisze:Może i ma płynniutkie 60 fps ale w przypadku Residenta ma to jakieś znaczenie? :zmiesz9:
Ma ogromne. Na wszystko wpływa, na animację postaci, przeciwników i oczywiście z tego wzdlędu nie ma tego efektu zwolnienia jak na GC.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Nie będę wchodził w aspekty techniczne, ale wieczny "argument" musi paść ;). Na PS4 Pro gra daje w 100% satysfakcjonujący gameplay. Boost może podbija klatki ale nie mam jak tego sprawdzić, także ten tego. Na X1X nie sprawdzę bo nie mam jeszcze sprzętu :)

Jestem ciekawy, dlaczego nikt nigdy nie stwierdzi: "wersja na PC jest o tyle lepsza, że podczas odtwarzania prerenderowanych wstawek filmowych, zachowuje ostrość dalszego planu kiedy wersja konsolowa, nakłada lekki blur", ale lepiej zasadzić 60 fps :]
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Tylko wersja na PC chodzi w betonowych 60fps. Konsole nie otrzymały tego luksusu ale to i tak świetny remaster.
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Bzduras »

Jestem ciekawy, dlaczego nikt nigdy nie stwierdzi: "wersja na PC jest o tyle lepsza, że podczas odtwarzania prerenderowanych wstawek filmowych, zachowuje ostrość dalszego planu kiedy wersja konsolowa, nakłada lekki blur", ale lepiej zasadzić 60 fps :]
Bo to kosmetyka, która wpływa na jakość oglądanych scenek, a nie coś, co towarzyszy Ci przez całość rozgrywki i ma pewien wpływ na grę? ;)

Nie twierdzę, że konsolowe wersje są do kitu, bo nie są. Sam przeszedłem obie części na PS4 i jarałem się jak dziecko, ale mając do wyboru jedną z trzech wersji gry wybiorę tą na kompa, podepnę pada i mam graficznie najlepszą wersję gry z pełnym feelingiem gry na konsoli. Analogiczna sytuacja miała miejsce swego czasu przy RE4, gdzie przez długi czas wersja GC była najładniejsza, ale to trochę gorsza wizualnie konwersja na PS2 zyskała największą popularność ze względu na dodatki i zasięg konsoli.
Obrazek
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

[RONIN] pisze:Ile RE0 "biega" w klasycznej promocji na tej platformie (bo pewnie już nie raz było)? Ciekawi mnie gdyż nie wiem czy chcę kupować makulaturę
Swego czasu był Capcom Bundle gdzie za ok 20-30 zł można było wyrwać z 5 gier Capcomu w tym właśnie RE Remake i RE0. Na Steam masz 84 zł, a sam klucz można już dostać za około 12 zł.
Awatar użytkownika
Forte
Posty: 171
Rejestracja: śr 03 sie, 2011
Lokalizacja: z Domu

Post autor: Forte »

Myślicie, że z czasem wrzucą REmake? Zauważyłem, ze CD-Action ostatnio leci seriami, zwłaszcza jeżeli chodzi o Ubi.
They see me Rocket Launching, they hatin'
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Bzduras »

Pewnie tak, w tym miesiącu jest Dead Rising 2, więc pewnie tym razem jadą z grami Capcomu.
Obrazek
FurryPiter
Posty: 860
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Internet :)

Post autor: FurryPiter »

Zastanawiam się, dlaczego Capcom nie postarało się o zrobienie wsparcia dla gry na stronie residentevil.net? RE Remake, które pojawiło się rok wcześniej, dostało taki bajer, a przy Zero zostało to olane. To chyba jest jedyna rzecz w wydaniu HD, do której mam jakieś wąty.
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: Resident Evil Zero HD (XONE, X360, PS4, PS3, PC)

Post autor: PSKING »

Nie jest to żadna opinia po zaliczeniu. Jestem w trakcie, ledwie po pociągu, powiedzmy że przed spotkaniem stonogi. Strasznie męcząca ta gra. Nie mam tego na myśli jako o minusie, ale jest bardziej wymagająca od Re Remake w mojej opinii. Zombie jest strasznie trudno wyminąć, przez co praktycznie tego nawet nie staram się robić, brak przedmiotów obronnych mocno teraz razi, a mechanika wyrzucania przedmiotów na ziemie zamiast do skrzyni ułatwia bardzo sprawę odnośnie problemów z brakiem miejsca(wymiana przedmiotów w Re1R byłaby zbawienna), ale ostatecznie kończy się na tym że masz masę cholerstwa rozrzuconą po całej mapie. Mam w kolejce wreszcie Re4, The Evil Within(chcę ograć razem z Re), ReVII Goty, a nawet Re2, wszystko w mojej półce...ale to zaczeka. Zaczeka bo muszę zrobić sobie przerwę po Re1. Co prawda robię ją już tak długo, że zdążyłem praktycznie przejść Final Fantasy X HD(ostatni boss), ale dziś znowu spróbowałem, zginąłem, i chyba muszę zrobić dłuższą przerwę. Ktoś też miał tak ciężką przeprawę z tym tytułem? Jestem wymęczony po Re Remake, czy to jest aż tak specyficznie wymagająca część??
Ps. Najbardziej razi mnie odmienne sterowanie, w dwóch grach na tej samej płycie. Dość to idiotyczne.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Resident Evil Zero HD (XONE, X360, PS4, PS3, PC)

Post autor: Szakal »

1) Ja zawszę znajdowałem sobie jedno pomieszczenie, np. główny hol w Training Facility i tam składowałem przedmioty.
2) W mojej opinii Zero to najtrudniejszy klasyczny RE. Pomimo podobieństw graficznych Remake przy nim wymięka.
Złe oko moderacji czuwa.
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: Resident Evil Zero HD (XONE, X360, PS4, PS3, PC)

Post autor: PSKING »

Nie tyle chodzi o samą trudność, co o to że jest wymagająca. Musisz się naprawdę przyłożyć, skupiać się na każdym kroku, ale przy tym to nie tak że jakoś trudno jest nauczyć się w to grać. To miałem na myśli pisząc że jest męcząca.
Staram się zostawiać wszystko w holu, czy też sali konferencyjnej(?), ale i tak, mimo że w momencie gdy ten Resident miał premierę, mechanika zostawiania przedmiotów była czymś zbawiennym...przy tym mam wrażenie że skomplikowała ona dodatkowo grę.
Czuję że to może być najtrudniejsza przeprawa jeśli chodzi o Re.

by Deus Ex: Proszę kontynuować np. w tym temacie:
viewtopic.php?f=2&t=43&start=40
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Re: Resident Evil Zero HD (XONE, X360, PS4, PS3, PC)

Post autor: Salvin »

Przyznam, że do tej części niespecjalnie mnie ciągnęło właśnie przez współpracę dwóch postaci. Po częściowo RE4 i szczególnie RE5 z Shevą jak czytam o jakiejkolwiek kooperacji z AI w tej serii to mam zgrzyty :)

No i też
Mr_Zombie pisze: śr 20 sty, 2016 Pamiętaj jednak, że REmake był po prostu lepszą grą, niż Zero i to się nie zmieniło po wydaniu obu remasterów.
W RER mi się dobrze grało, ale też bez zachwytów.

Jednak skoro za grę zapłaciłem już jakiś czas temu to można spróbować, chociaż ją raz w końcu odpalić :) Czy AI działa tu jak w RE5? Tzn. czy są randomowe sytuacje, gdzie komputerowy kompan dostaje obrażenia i jesteśmy zmuszani wczytywać grę. Szakal trochę poruszył współpracę w swoim temacie, ale nie do końca. Druga rzecz to kwestia pada. To nie to, że na klawiaturze i myszy nie da się grać, co PC wersja posiada mocno przeszkadzającego buga ze stale widocznym kursorem, przez co trzeba go ciągle chować. Parował ktoś DualShocka 4 z tą wersją gry? DS4 mogę pożyczyć, ale Internet mało tu pomaga. Z drugiej strony specjalnie kupować pada do tej jednej gry średnio się opłaca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 0”