Resident Evil Zero HD (XONE, X360, PS4, PS3, PC)

Resident Evil Zero
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Resident Evil Zero HD (XONE, X360, PS4, PS3, PC)

Post autor: Chris93 »

Capcom "ciężko pracuje" i przygotowuje dla nas odświeżona wersję tego wspaniałego prequela. Tytuł ma pojawić się na początku 2016r. Osobiście jestem zadowolony, bo RE0 to dla mnie jeden z najlepszych RE :D.

Źródło
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Re: Resident Evil Zero HD (XONE, X360, PS4, PS3, PC)

Post autor: RON!N »

Chris93 pisze:Capcom "ciężko pracuje" i przygotowuje dla nas odświeżona wersję tego wspaniałego prequela. Tytuł ma pojawić się na początku 2016r. Osobiście jestem zadowolony, bo RE0 to dla mnie jeden z najlepszych RE :D.

Źródło
To było bardziej niż pewne. Termin pewnie będzie ten sam co jedynki.
Mam nadzieje, że Capcom tym razem coś dodatkowo dorzuci do gierki ;)
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Świetna choć oczywista wiadomość :) z chęcią kupię i zaliczę w tej wersji.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Już na początku roku będziemy mogli popykać w Zero? Super :rad1:. Dla RE kupiłem Gacka, a teraz prawie każdą część RE jest dostępna na konsolce sony. Chciałbym jeszcze tak mieć dostęp Outbreaków, a na dokładkę Dead Aim! Byłby full wypas!
Mam nadzieje, że Capcom tym razem coś dodatkowo dorzuci do gierki ;)
Mało prawdopodobne :smut6:
Ostatnio zmieniony śr 27 maja, 2015 przez Leon. KennedY, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Porównanie wersji GC z Dolphina z wersją HD:
Obrazek

Porównanie nie jest idealne, bo Dolphin ma problemy z renderowaniem niektórych efektów świetlnych i efektów specjalnych, ale chodzi głównie o porównanie tła: oryginalne (niska rozdzielczość) rozciągnięte do wyższej rozdzielczości i to z wersji HD. Wygląda to o wiele lepiej niż w REmake HD, gdzie nierzadko w oczy rzucało się zastosowanie filtrów graficznych mających na celu wyostrzenie/rozmycie tła. Czyli możliwe, że tym razem oryginalne pliki graficzne się zachowały i obejdzie się bez zastosowania filtrów :]

Inna sprawa, że akurat w pociągu wiele elementów tła było animowanych, więc pewnie podobnie jak w REmake zostały zastąpione elementami 3D.

Chociaż ewidentnie, wzorem REmake, zmieniono kontrast + dodano bloom :|
Ostatnio zmieniony śr 27 maja, 2015 przez Mr_Zombie, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Naleśnik
Posty: 128
Rejestracja: śr 14 mar, 2007
Lokalizacja: Craccoon City

Post autor: Naleśnik »

Biorę. Mam nadzieję że i ten kotlet wyjdzie w pudełku w angielskiej wersji. Bardzo lubię Zero. Nie jest to najlepszy Resident, ale pociąg i ostatnia miejscówka rządzą. Niedawno sobie odświeżyłem RE0 na Gacku i nawet nie wkurzał mnie brak skrzyń :) Szkoda że dwójka i trójka nie doczekały się remaka. Z drugiej strony, te gry nadal wymiatają. A niską rozdzielczość można jakoś przeboleć.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Jeszcze niech zremasterują Twin Snakes i będzie można odstawić Gacucha do szafy :)
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Naleśnik
Posty: 128
Rejestracja: śr 14 mar, 2007
Lokalizacja: Craccoon City

Post autor: Naleśnik »

Eee, do szafy taką śliczną konsolę? Nigdy! :rad13:

A co do Metala, to wolałbym remaka na podstawie wiadomej misji z MGS4. Tam wystarczyłoby tylko kamerę zmienić na oldschool, cutscenki dorobić i gotowe.
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Nowy trailer: https://www.youtube.com/watch?v=M5RJjYXj6G0
Wersja HD: https://mega.co.nz/#!g5czmB4J!ke2jyin-Y ... WPmT8odB4w
Fact sheet: http://anony.ws/i/2015/06/08/Resident_E ... _Sheet.jpg

Z ważniejszych informacji z fact sheet:
- nowe tekstury w wysokiej rozdzielczości stworzone w całości od podstaw
- zremasterowany dźwięk w 5.1
- podobnie jak w REmake, można grać w 4:3 bądź w 16:9 oraz z klasycznym bądź nowoczesnym sterowaniem

I patrząc na trailer i nowe screeny:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

można chyba śmiało powiedzieć, że tym razem tła będą faktycznie w wysokiej rozdzielczości, a nie tylko podrasowane za pomocą filtrów jak to było w przypadku REmake.

Kolejne porównanie Dolphin vs Zero HD:
Obrazek
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Nie no Zombol, widać gołym, nawet lamerskim okiem że jest znacznie lepiej niż w przypadku REmake'a. Wiele osób nie trawi Ø ale dla mnie to must have.

Ciekaw jestem, czy dostaniemy jakieś extra rzeczy. W końcu tworzą grę prawie od zera ;)
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Ja mam nadzieję przynajmniej na jakieś nowe stroje; może jakaś galeria z modelami 3D, szkicami oraz ilustracjami jak to było w RE2 na DC/PC? Bo raczej wątpię, by dodali jakieś większe zmiany gameplay'owe bądź nowe mini-gry.
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Co kolwiek dadzą i tak jestem kupiony.To w końcu ostatnia (teoretyczne) numerowana część z klasycznym widokiem,i myślałem żenigdy w nią nie zagram.Swoją drogą remastery nie zawsze są złe,prawda? :smiech6:
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

W tym przypadku to pozytywne zło :) , uważam, że dodadzą nowe stroje, podobnie jak w remake plus kilka rzeczy jak rankingi, trofea, może galerię i movie browser. Must have, bez dwóch zdań. Dawniej w premierę byłem tą częścią zachwycony, wrócić teraz w naglośnieniu 5.1? Bezcenne! Muzyka z holu rezydencji spencera, niesamowity save room i obrzeża rezydencji, ahh szkoda, że premiera nie będzie w okolicach października.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Obrazek

Na GIF-ie powyżej widać wyraźnie, że nie tylko tła są remasterowane. Rękawki z koszulki Rebeki są teraz pełnoprawnymi trójwymiarowymi obiektami, a nie tylko płaską teksturą namalowaną na ramieniu. Dodam tylko, że w wersji GC rękawy były teksturami również w modelu hi-poly Rebeki wykorzystywanym w cut-scenkach.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Widać, że soldniej się zabrali za tego remastera co tylko cieszy, że nie idą na łatwiznę.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

W sumie nic dziwnego skoro Remake został tak ciepło przyjęty :smiech6:
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

I to powinno dać im do zrozumienia, że skoro tak komkretnie się remaster sprzedał to powinni odmasterować re2,3,4,cv
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Czy mam rozumieć, że dzisiaj fani zadowalają się odgrzewanymi kotletami? Poza tym, ile razy można jeszcze MASTEROWAĆ RE4...
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

Całość wygląda dość interesująco. Już ograłem Zero na gacku, ale jak cena później spadnie to może się skuszę.
Poza tym, ile razy można jeszcze MASTEROWAĆ RE4...
Tyle ile się da dopóki znajdą się ludzie, którzy to kupią...
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Deus Ex pisze:Czy mam rozumieć, że dzisiaj fani zadowalają się odgrzewanymi kotletami?
W przypadku REmake i Zero - czyli dwóch gier, w które do nie tak dawna można było zagrać tylko na dwóch konsolach? Tak. :>
Poza tym ja się zadowalam (prawie) wszystkimi grami RE od Capcomu ;)
Poza tym, ile razy można jeszcze MASTEROWAĆ RE4...
Dopóty, dopóki niczym w Dooma nie będzie można w niego zagrać na wszystkich dostępnych platformach, włącznie z przenośnym odtwarzaczem MP3 czy drukarką!
WESKER-DL pisze:I to powinno dać im do zrozumienia, że skoro tak komkretnie się remaster sprzedał to powinni odmasterować re2,3,4,cv
Gdyby tylko konsole (PS4 i XOne) miały wsteczną kompatybilność, to w te dwie ostatnie pozycje można byłoby zagrać już teraz, bez kupowania ich powtórnie :>
Ostatnio zmieniony sob 13 cze, 2015 przez Mr_Zombie, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 0”