[Ankieta] Najtrudniejsze dla początkujących - i nie tylko

Resident Evil Zero
Awatar użytkownika
PaLa
Posty: 443
Rejestracja: pn 19 lut, 2007
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: PaLa »

może mi ktoś z Was podpowiedzieć co należy zrobić z Evil Book i Good Book ??? (i w którym pomieszczeniu należy ich użyć)
"Umowy nie było, forsy też nie będzie"
Awatar użytkownika
Barry
Posty: 888
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Barry »

w tych książkach są schowane części figurek które musisz użyć na wadze w holu, użyj opcji Examine :rad2:
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 78
Rejestracja: ndz 01 kwie, 2007
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Dee Jay »

W sumie to RE0 nie jest trudne pod względem zagadek jak każdy RE. Zagadki są na szczęście logiczne. Ja pamiętam tylko że za nic nie mogłem znaleść tej czerwonej butli by zrobić miksture :rad10:
Awatar użytkownika
Dede
Posty: 69
Rejestracja: pn 05 mar, 2007
Lokalizacja: Z tąd xD

Post autor: Dede »

Jak dla mnie zagadka ze zwierzętami była średnio trudna... zajęła tylko 92 godziny i 48 minut :P... Joke, zajęła jakieś 15 minut.
Proste, od najsłabszego, do najsilniejszego.
Jeleń, wiadomo, że najsłabszy
Wilk, przy nim się głowiłem i dałem go jako drugiego
Koń, No raczej z lwem nie ma szans
Lew, Wiadomo
Wąż, pomyślałem, że to jakiś Pyton Siatkowy albo Anakonda, więc dałem tam
No i orzełek, który zawsze mi się kojarzy z siłą, bo jest w godle Polski :P
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Też nie miałem z nią problemów ot łańcuch pokarmowy :rad12:
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Eternal
Posty: 50
Rejestracja: śr 07 lut, 2007

Post autor: Eternal »

No i przypisy prowadzą jak za ręke...
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Fakt, ta zagadka nie należała do najtrudniejszych.Bardziej zdenerwowała mnie ta mienj więcej przy końcówce gry, kiedy grając Rebeccą musimy połączyć wszystkie punkty za pomocą trzec kombinacji, trochę się z tym męczyłem ale dałem radę.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Ehh pamiętam to, napoczątku nie jarzyłem jak łączyć ale załapałem po chwilce namysłu, swoją droga fajna zagadka ;)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Na pewna jedna z lepszych, fajna jest też wyliczanka w pociągu i jeszcze ta zagadka ze wskazówką do zegara, gdzie trzebabyło bodajże ustawic czas na 8.15, też konkretna.Jest też taka z szachowicą, na poczatku nie wiedziałem jak to posunąć, ponieważ co żle przesuniemy to ulatnia się gaz, ale potem załapałem. :rad10:
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Ha ale zeby ustawić tą godzine na 8":15 trzeba było mieć najpierw tą wskazówkę hehe
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Tak, najpierw trzeba ją zdobyć, nie hcę się pomylić ale ją chyba trzeba siegnąc z głowy jelenia w jednym z pomieszczeń.Jesty też ciekwaw zagadka w katedrze, gdzie treba posłużyć się dokumentem, żeby rozszyrować kod, wpadłem na to za drugim razem czytając ten dokument.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Ta zagadka jest świetna i dopracowana, ehh też zachodziłem z cyframi ale poszło dość szybko i za druga kombinacją drzwi staneły otworem
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Mało tego, nie wiedziałem czy w końcu trezbabyło te liczby dodać czy wpisać jak są napisane, ale w końcu zajarzyłem o co chodzi.Ale najłatwiejszą zagadką było chyba ustawienie godziny za pomocą wskazówki od zegara. :smiech6:
Awatar użytkownika
Necraria
Posty: 1005
Rejestracja: pt 01 cze, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Necraria »

Wesker - z tym łańcuchem pokarmowym to mi nie pomogłeś :P głowiłam się jak to zrobić - co co zjada i swierdziłam że to bez sensu. od kiedy koń zjada wilka? :P raczej jest tak jak napisał Dede - co jest silniejsze. Wprowadziłeś mnie w błąd ;)
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Oj ile dyskusji i batalii przeprowadziłem na temat tej zagadki... to jedna z najmniej trafionych zagadek z serii mimo, że uwielbiam łamigłówki właśnie tego typu. Łańcuch pokarmowy... Nie przeszło. Kto silniejszy - też średnio. Kto nad kim ma władzę - nijak... Ja zawsze miałem w głowie zamknięty krąg, czyli "najsilniejsza" statua ma słaby punkt, który może wykorzystać "najsłabsza", przez co koło się zamyka. Ale to tez nie tak. Teraz po prostu jadę z pamięci bo nijak wskazówka mnie nie naprowadza. Jest to moim zdaniem zagadka dość subiektywna. Dla twórcy rozwiązanie jest oczywiste, ale dla mnie już nie. Wskazówka nie jest dość jasno napisana. Zaraz odezwą się głosy sprzeciwu, że nie może być podane na tacy. Nie. Tego nie chcę. Ale wskazówka powinna naprowadzać na trop, a ta nie spełnia swojego zadania. Po jej przeczytaniu wiedziałem tyle co przed (tzn. myślałem, że wiem, ale jednak nie - twórca miał inny zamysł). Powinna zostawić margines na kombinowanie, ale dawać punkt oparcia, a mi pozostała sama kombinatoryka. Na chybił trafił (najczęściej jednak na chybił). Nie lubię tej zagadki.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Nemesis
Posty: 586
Rejestracja: czw 05 lip, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Nemesis »

A ja uważam tą zagadke za jedną z lepszych, dużo czasu zeszło mi na jej rozwiązanie - fakt namieszane jest bo np kto widział jak tygrys/puma atakuje konia, zebre to co innego hehe
Gdy masz jakiś problem wsiadasz na motor i wszystko znika.
Nie ma żadnych problemów jesteś tylko ty i maszyna.
Awatar użytkownika
Necraria
Posty: 1005
Rejestracja: pt 01 cze, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Necraria »

No ja ją rozwiązałam łącząc poszczególne zwierzęta w zależności między sobą opierając się na opisach poszczególnych kreatur i tak powoli powoli coś wymyśliłam. Ale łańcucha pokarmowego z tego nijak sie nie da zrobić ;)
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

No właśnie pasuje może nie w 100% ale ja opierałem się na łańcuchu pokarmowych, kto kogo może chapnąc i tak udało mi się tą zagadkę rozwiązać
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Szczerze mówiąc to stosowałem wiele kombinaccji co do rozwiązania tej zagadki, nie mogłem dobrze dojść, od którego dokładnie zacząć. Ale w końcu znalazłem trafną kombinację. :smiech6:
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Ja na początku powiedziałem do siebie 'WTF?" a później dostrzegałem ukryte przesłanie i jakś poszło, choc nie powiem dochodziłem (bez skojarzeń ;)) do niej 10 dobrych minut
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 0”