[Pomoc] Emulacja

Resident Evil Zero
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Wydaje mi się, że to nie jest problem emulatora.

Spróbuj zamienić postaci miejscami - niech Billy przesunie dźwignię a Rebecca zabierze Hookshot :).
adax
Posty: 14
Rejestracja: ndz 06 sty, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: adax »

Podziałało, to znaczy wcześniej próbowałem już akcje typu Rebbeca przesuwa dźwignię zmiana postaci i Billy bierze hookshota. Ale zawsze po zmianie postaci, Rebbeca, czy też Billy(zależnie od tego kto przesuwał dźwignię) puszczali ją(dźwignię) i nie dało się nic zrobić, ale teraz podziałało. Może po prostu była jakaś niewłaściwa koniunkcja planet :smiech3: W każdym razie save'a nie zrobiłem więc mam nadzieję, że następnym razem mi się uda jeszcze raz :P. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Bzduras »

Czołem o posadzkę! Mam problem następującej natury: mam Dolphina, REmake szaleje na nim jak burza, a w RE0 za skarby świata nie mogę wyciągnąć więcej jak 20FPS. Ktoś mógłby pokierować moją osobę, co w tym przypadku zrobić?
Obrazek
MrREVILPL
Posty: 280
Rejestracja: pt 02 lis, 2007

Post autor: MrREVILPL »

Czołem o posadzkę! Mam problem następującej natury: mam Dolphina, REmake szaleje na nim jak burza, a w RE0 za skarby świata nie mogę wyciągnąć więcej jak 20FPS. Ktoś mógłby pokierować moją osobę, co w tym przypadku zrobić?
Postaram się pomóc ale nie obiecuje. Ustaw wszystko tak jak na fotkach, które znajdziesz poniżej. Gram właśnie w RE0 na PC i Dolphinie i mam z max 30 FPS (podczas pokazówek 50). Więcej raczej nie wyciągniesz FPS ale na tym powinieneś płynnie grać :).

http://i1141.photobucket.com/albums/n59 ... 92/1-1.jpg

http://i1141.photobucket.com/albums/n59 ... 92/2-1.jpg

http://i1141.photobucket.com/albums/n59 ... 92/3-1.jpg

http://i1141.photobucket.com/albums/n59 ... 92/4-1.jpg

http://i1141.photobucket.com/albums/n59 ... 92/5-2.jpg

PS: W razie co zapamiętaj ustawienia jakie masz teraz by potem lipy nie było u Ciebie :).
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Bzduras »

Z tym, że właśnie tak mam skonfigurowanego Delfinka... No dobra, kartę graficzną mam inną (HD4650 1GB).
Obrazek
Awatar użytkownika
Ash Valentine
Posty: 23
Rejestracja: pt 15 sie, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Ash Valentine »

Ja ma podobnie z RE0 :/ Wyciągam max 15FPS i gra wygląda jakby była bullet time.
Skonfigurowałem tak jak Revil92 i przerywa. Remejka jeszcze ściągam i nie wiem jak z nim to będzie wyglądać.

Revil92, możesz podać swój sprzęt? Może w tym tkwi u mnie problem...

by Deus Ex: Ost za złamanie punktu 2 Regulaminu.
Ostatnio zmieniony ndz 12 cze, 2011 przez Ash Valentine, łącznie zmieniany 6 razy.
MrREVILPL
Posty: 280
Rejestracja: pt 02 lis, 2007

Post autor: MrREVILPL »

Jeśli się chce porządnie pograć w RE 0 to trzeba mieć dobrego procka do tego. Mój sprzęt:

-NVIDIA GeForce 210.
-Windows XP Home Edition.
-Procesor Dual Core 2,5GHz.
-Pamięć DDR2 3GB.

Aktualnie przechodzę RE0 na youtube więc u mnie chodzi to tak:

http://www.youtube.com/watch?v=yiR5uUYI8So
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Bzduras »

To jeszcze mój konfig:
- Core2Duo E6300@2GHz
-2GB RAM
- ATI Radeon HD4650 1GB
- Windows 7 ultimate SP1 + wszystkie aktualizacje x86
Obrazek
adder
Posty: 86
Rejestracja: pt 18 maja, 2007
Lokalizacja: (...)

Post autor: adder »

Jak ktoś ma problem z ustawieniami w najnowszych buildach z http://dolphin-emulator.com, polecam zajrzeć TUTAJ, jest link do zrzutów ustawień. Filmu żadnego nie zrobię, bo Fraps resetuje mi komputer. Ustawienia dla Remake'a i RE Zero są bardzo podobne, a właściwie można grać w obie gry na takich samych. Ale ja i tak polecam kompilacje Xtreme2damax, bo i lepiej emulują gry RE z GC, a już w ogóle biją na głowę oryginalne kompilacje Dolphina, jeżeli chodzi o RE z Wii (ani RE UC, ani RE DSC nie są grywalne na "oficjalnym" Dolphinie).
Twój komentarz jest niezastąpiony, naprawdę. :smiech1: No ale OK. Powiedz mi, jakiego programu użyłeś, żeby nagrać ten swój walkthrough z bardzo ciekawym komentarzem (tak a propos - ludzie czytają znalezione dokumenty, bo to w nich najczęściej są informacje jak rozwiązać zagadki, to nie są tylko ciekawostki ze świata RE).
Ostatnio zmieniony śr 15 cze, 2011 przez adder, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Bzduras »

Nawet na buildzie z Xtreme2dmax dalej jest 19 FPS... Cholera wie, może nie dane mi jest emulować RE0 - z REmake na r6982svn nie mam najmniejszych problemów, RE0 marudzi okrutnie.
Obrazek
adder
Posty: 86
Rejestracja: pt 18 maja, 2007
Lokalizacja: (...)

Post autor: adder »

Aj, nie spojrzałem dokładnie na specyfikacje procesora, tylko "Core 2 Duo" i już. Myślę, że są 2 powody: 1) taktowanie procesora i 2) przy Win7 Ultimate pewnie też są problemy z dostępną pamięcią RAM. Ja na notebooku też nie mam super mocnego procesora - Core i5 2410M, ale z Turbo Boost, więc marne 2.3GHz zamienia się w 2.9GHz bez majstrowania (zresztą po OC to i jakaś podkładka chłodząca z 4 mocnymi wiatrakami nie dawałaby dobrego chłodzenia). No tak to jest z emulatorami, że emuluje się gorszy sprzęt na o wiele lepszym, ale dużo zasobów idzie na emulację systemu. Z tym samym prockiem mogę sobie włączyć wysokie albo średnie detale w grach na PC, np. Fifa 11 czy CoD: Black Ops, MW2, MW... i nie ma problemu.

Na pewno nie jest to wina tego, że masz Windowsa 7 (chociaż czytałem, że z SP1 jest problem z kompatybilnością z pewnymi aplikacjami, no ale skoro uruchamia się, to nie znaczenia). Sprawdzałem RE Zero na tym buildzie SVN x86 r6117M na swoim notebooku, gdzie mam Win 7 i to jeszcze 64-bit, chodzi prawie idealnie, przy zmianie kamery potrafi czasem spaść liczba FPS. A kompilacje 64-bitowe w ogóle nie uruchamiają mi gier. Z Remakem z kolei mam na Win7 x64 taki problem, że w niektórych pomieszczeniach nie widać postaci, tylko widać jej cień - na tej samej kompilacji na XP Pro SP2 nie ma żadnego problemu. Bardzo mnie to zdziwiło, bo na PC Dolphin jednak zawsze lepiej mi emulował Remake'a niż Zero aż do pojawienia się tych kompilacji Xtreme2damax, które właściwie eliminują wszystkie bugi, które bardzo przeszkadzały w obu grach.

No ale żeby był z tego wszystkiego jakiś konkretny wniosek: na Windows 7 x64 nie ma sensu marnować czasu na 64-bitowe kompilacje, 32-bitowe działają w porządku, ale dalej kompilacje Xtreme2damax (lub jakieś inne) wypadają lepiej niż oryginalne kompilacje Dolphina (http://dolphin-emulator.com to, zdaje się, teraz oficjalna strona i buildy stamtąd są oficjalne). Przecież Dolphin r7590 nawet nie ruszy RE UC czy RE DSC, a SVN r6117M uruchamia obie gry na pełnej prędkości.
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Bzduras »

Czyli RE0 mogę sobie odpuścić - proc i tak jest kręcony z 1,86... Znaczy E6300 to megawydajny procesor jeżeli chodzi o OC, ale niestety płytę główną mam, za przeproszeniem, pojechaną jak Lato z Radiem i nie pozwala mi wyciągnąć więcej (proc na FSB1066, a płyta na FSB800 :/ )...
Obrazek
Awatar użytkownika
olus2417
Posty: 2
Rejestracja: śr 20 lip, 2011
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: olus2417 »

Ej mam taki problem, pobrałam wersje RE 0 na emulator i nie mogę jej odpalić. ;/ siedze już dobre pare godzin. Przy odpaleniu gry na dolphinie wyskakuje mi taki oto błąd:
Failed to grab 1GB of contiguous memory!
Do you have an antivirus program or any other program that injects itself into any process
consuming address space?
Or simply a bad graphics driver?


Recoil: Bo gier się nie pobiera, tylko kupuje.
Ostatnio zmieniony czw 21 lip, 2011 przez olus2417, łącznie zmieniany 1 raz.
MrREVILPL
Posty: 280
Rejestracja: pt 02 lis, 2007

Post autor: MrREVILPL »

@olus2417
Jakie masz parametry komputera?
Awatar użytkownika
Runii
Posty: 105
Rejestracja: sob 17 sty, 2009
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Runii »

Nie wiedziałem gdzie napisac ale widze ze tutaj jest temacik mam gre Resident Evil The Darkside Chronicles i chciał bym w nia pograć na Dolphin ale za cholewke nie wiem jak to ustawić....macie może jakieś wskazówki albo ktoś odpalił ta grę ?
MrREVILPL
Posty: 280
Rejestracja: pt 02 lis, 2007

Post autor: MrREVILPL »

@Runii
Ehh, luknij kilka postów wyżej tam podesłałem fotki jak ustawić dolphina odpowiednio.
Awatar użytkownika
Alucard
Posty: 144
Rejestracja: sob 25 sie, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Alucard »

Runii pisze:Nie wiedziałem gdzie napisac ale widze ze tutaj jest temacik mam gre Resident Evil The Darkside Chronicles i chciał bym w nia pograć na Dolphin ale za cholewke nie wiem jak to ustawić....macie może jakieś wskazówki albo ktoś odpalił ta grę ?
Gra działa czy nie działa ? Bo ciężko wywnioskować czy chcesz zwyczajnie optymalne ustawienia czy masz problem z samym włączeniem gry.

Tak czy siak, jesli chodzi o najbardziej przyjazne i optymalne ustawienia to: http://www.dolphin-emulator.com/performance.html

Z tym że niektóre gry mają jakiś swój problem wymagający specjalnych poprawek, aby wiedzieć o jakie chodzi wystarczy kliknąć prawym myszki na tytuł (z listy w głównym menu dolphina) w który chcesz pograć i wybrać opcje "wiki", kiedy cię na nią przekieruje to w zakładce "Problems" wszystko powinieneś mieć wyjaśnione, które rzeczy zaznaczyć w opcjach dolphina na chwilę obecną aby tytuł działał jak najlepiej lub w ogóle się uruchomił.

Jeśli mimo tego gra dalej się nie chcę uruchomić to polecam kupno nowej płyty, część usunięta.



Salvin: Nie zachęcamy nikogo do piractwa.
Ostatnio zmieniony czw 05 sty, 2012 przez Alucard, łącznie zmieniany 2 razy.
Playstation Network: Bansai_
Xbox Gamertag: kagannpwnz
3DS Friend Code: 2105-9086-2899

Zapraszam do wspólnej gry.
Awatar użytkownika
parsley81
Posty: 33
Rejestracja: wt 26 lip, 2011
Lokalizacja: Toruń

Post autor: parsley81 »

Cześć mam mały problemik z uruchamianiem gier na Dolphin emulator. Po sformatowaniu partycji systemowej , i ponownym zainstalowaniu systemu Windows 7 64bit home premium, emulatory uruchamiają się , konfigurację dźwięku , grafiki , pad itd mogę ustawić , lecz gdy zarzucam grę Resident Evil 0 wyskakuje mi komunikat:
"The file you specified( lokalizacja na dysku)does not exist "

Dlaczego plik nie istnieje , skoro mam obrazy gry na dysku ???

Na pozostałych emulatorach , po zarzuceniu gry występuje problem z uruchomieniem "dolphin.exe has stop working " close the program. Wcześniej te same emulatory , gry chodziły. Posiadam zarówno zainstalowany c++ 2010 , i nowy directx 11 potrzebny na emulatory 64bit.

[ Dodano: 07 Sty 2012 18:25 ]
Resident Evil Remake , Resident Evil Zero , no nic nie działa , mam jeszcze problem z Alcohol 120% przestał widzieć obrazy płyt do Resident Evil 2 na PSX , ogólnie paru gierek, a są na dysku....WTF!!! Mieliście taki problem dotyczący gier na Windows 7 64 bit ?
Awatar użytkownika
bodek
Posty: 907
Rejestracja: czw 15 maja, 2008
Lokalizacja: RC

Post autor: bodek »

parsley81 pisze:Resident Evil Remake , Resident Evil Zero , no nic nie działa , mam jeszcze problem z Alcohol 120% przestał widzieć obrazy płyt do Resident Evil 2 na PSX , ogólnie paru gierek, a są na dysku....WTF!!! Mieliście taki problem dotyczący gier na Windows 7 64 bit ?
Nie dziw się, że gry nie działają. Przecież to nie ten system. Gry chodzą, ale na docelowej konsoli. Trzeba się liczyć z tym, że gra nie będzie działać na PC tak jak powinna nawet jeśli posiadasz oryginalną kopię ;)



Salvin: I jak to niby ma komuś pomóc? Jak nie masz nic wartościowego albo pomocnego do przekazania to się wstrzymaj. To, że ktoś używa emulatorów to jego sprawa, a jak komuś to przeszkadza to niech zachowa to dla siebie, ewentualnie wyżalać się tu.
Ostatnio zmieniony ndz 08 sty, 2012 przez bodek, łącznie zmieniany 2 razy.
ZB28
Posty: 2
Rejestracja: śr 11 sty, 2012
Lokalizacja: Tbg

Post autor: ZB28 »

Archives z Wii działa na dolphinie o wiele lepiej niż wersja z GC
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 0”