[Pomoc] Emulacja

Resident Evil Zero
Awatar użytkownika
Jedu Alomar
Posty: 192
Rejestracja: czw 01 sty, 2009
Lokalizacja: Toronto

Post autor: Jedu Alomar »

Ok, wlaczylem, wszystko ladnie pieknie, ale moze mi ktos wyjasnic czemu mam taka pikselowana grafike i czemu mi tak zamula ?
przemekknz
Posty: 18
Rejestracja: wt 07 cze, 2011
Lokalizacja: KNZ

Post autor: przemekknz »

Witam. Używam emulatora Dolphin-win-x64-v3.0-415.7z i mam 2 problemy:
-dźwięk podczas gry zacina się tak jakbym słuchał np. lekko porysowanej płyty,
-dolpchin czasem się porostu zawiesza i trzeba grać od poprzedniego save'a.
Byłbym wdzięczny za jakieś sugestie dotyczące rozwiązania powyższych problemów. :D
Ostatnio zmieniony sob 11 lut, 2012 przez przemekknz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jedu Alomar
Posty: 192
Rejestracja: czw 01 sty, 2009
Lokalizacja: Toronto

Post autor: Jedu Alomar »

Czy może ktoś podać ustawienia, na jakich RE0 nie będzie zamulał ?? Myślę że mam wystarczająco dobrego kompa, żeby RE0 na delfinku śmigało :)
Awatar użytkownika
Dreddenoth
Posty: 155
Rejestracja: ndz 28 sie, 2011
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dreddenoth »

Czy jeśli pokazuje mi FPS 12-16 to dobrze czy źle ta liczba powinna być wyższa czy niższa ?

@Jedu Alomar
ja zrobiłem takie ustawienia jak podawali z tej stronki kilka postów wczesnej i zaczęło mi dużo lepiej śmigać jednak mam za słabego kompa i dalej muli, ale maśle ze skoro ty masz dobrego kompa to tobie będzie chodzić szybciej
3ds 4725-8772-8224
Grałem:
Resident Evil 1/2/3/4/5/6 Directors Cut/ Zero/ Gun Survivor 1/2/ Operation Racoon city/ Merceneries 3D/ Revelations/Gaiden/Darkside Chronicles/ Umbrela Chronicles/RE:Code veronica/ Dead aim/Outbrek 1
Chce zagrać
Outbreak 2
Awatar użytkownika
Jedu Alomar
Posty: 192
Rejestracja: czw 01 sty, 2009
Lokalizacja: Toronto

Post autor: Jedu Alomar »

Mój komp:

Processor: AMD Athlon 64 3500+
2.21 GHz 1, 00GB RAM
GeForce 9600
przemekknz
Posty: 18
Rejestracja: wt 07 cze, 2011
Lokalizacja: KNZ

Post autor: przemekknz »

Jedu ściągnij sobie tą wersje co ja mam. Od razu działało jak trzeba.
Dreddenoth powinno być ok. 20 paru. Mi działa właśnie w tych okolicach ale jak jest więcej akcji to delikatnie przycina

Jak ktoś chce to tutaj jest plik z moimi ustawieniami, ale działają tylko z wersją Dolphin-win-x64-v3.0-415.7
File name: Config.rar File size: 3.61 KB
Ostatnio zmieniony sob 11 lut, 2012 przez przemekknz, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Jedu Alomar
Posty: 192
Rejestracja: czw 01 sty, 2009
Lokalizacja: Toronto

Post autor: Jedu Alomar »

Ja mam to gdzieś skopiować czy jak ?
Dlaczego też mam taki niski FPS podczas gry ? 6-8...
Ostatnio zmieniony sob 11 lut, 2012 przez Jedu Alomar, łącznie zmieniany 1 raz.
przemekknz
Posty: 18
Rejestracja: wt 07 cze, 2011
Lokalizacja: KNZ

Post autor: przemekknz »

Te pliki musisz wkleić .../dolphin/user/config
Przed uruchomieniem na tych ustawieniach ustaw sobie rozdzielczość w programie
Taki FPS możesz mieć dlatego że albo masz źle skonfigurowany emulator albo po prostu za słaby komp.

mój:
AMD Phenom II x2 545 Processor 3.01 GHz
4 GB ram
ATI Radeon HD 4800 Series
Awatar użytkownika
Jedu Alomar
Posty: 192
Rejestracja: czw 01 sty, 2009
Lokalizacja: Toronto

Post autor: Jedu Alomar »

Masz znacznie lepszego kompa. Problem jest taki że mój komp odbiera tylko Dolphina dla win 32... Gra działa, ale tak mi zwalnia, i mam tak niskie FPS-y ze masakra...
Czy mój procesor nie jest może za słaby ?
Ostatnio zmieniony ndz 12 lut, 2012 przez Jedu Alomar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
JJ220
Posty: 23
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Konin

Post autor: JJ220 »

Witam RE Zero u mnie śmiga jak masło w rozdzielczości 1920x1080(full hd),fps 30 i jest stałe:)
Jeszcze niedawno posiadałem konsole Nintendo Gamecube i Wii tylko i wyłącznie dla serii RE i stwierdzam że tylko dzięki PC i emulatorowi wycisnąć można ostatnie soki z gry jeśli chodzi o grafikę.PC jaki posiadam to Corei3 550 podkręcone do 4Ghz,8G ramu,grafikę hd 4890(1G),całość podłączona do TV LCD i śmiga w 100hz.RE wygląda przepięknie a emulator sam konfigurowałem i dochodziłem z ustawieniami.Dodam że dokupiłem jeszcze pada gdzie RE Zero pykam na analogach z wibracją,a na dolphinie można tak ustawić wibrę że pada wyrywa z rąk.Mam jeszcze dwa problemy podczas gry z dźwiękiem w jednym pomieszczeniu i z cut scenką ale dojdę i do tego.

Poniżej zdjęcie z gry RE Zero na moich ustawieniach:
http://imageshack.us/f/687/rbhp082.png/
Ostatnio zmieniony ndz 04 mar, 2012 przez JJ220, łącznie zmieniany 2 razy.
PC+DOLPHIN=ALL RE IN HD :)
Awatar użytkownika
BSAA HUNTER
Posty: 19
Rejestracja: pt 24 lut, 2012
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: BSAA HUNTER »

siema u mnie też jest 30 fps rozdzielczość 1366x768 full HD wszystkie ładne tekstury mój sprzęt komputer taki procesor AMD Turion II P540 2.40 Ghz 3GB ramu karta graficzna Radeon5650 1GB HD ładnie ślicznie śmiga dźwięk tez jest w grze posiadam jeszcze resident evil remake

Szakal: Na przyszłość proszę używać dużych liter i znaków interpunkcyjnych, a nie pisać wszystko jednym ciągiem.
Ostatnio zmieniony ndz 04 mar, 2012 przez BSAA HUNTER, łącznie zmieniany 7 razy.
Awatar użytkownika
Dimitri
Posty: 52
Rejestracja: sob 31 mar, 2012
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dimitri »

Jedno pytanie :)
Czy mój komputer da rade emulatorowi :)
Chodzi mi tylko o dwie gry, oczywiście Residenty.
Parametry:
• Procesor Intel® Core™2 Duo
• Windows 7 Home Premium
• Karta graficzna ATi HD4300, 512MB DDR2 VRAM
• 4GB RAM

EDIT:
Dzięki za szybką odpowiedź :)
Następnym razem poszukam dokładnie :)
Jeszcze raz dzięki :)
Ostatnio zmieniony sob 31 mar, 2012 przez Dimitri, łącznie zmieniany 1 raz.
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

Pójdzie, ale na przyszłość sprawdzajcie oficjalne strony np. TUTAJ. Jak się spełnia wymagania to nie pozostaje nic innego jak sprawdzić i się samemu przekonać oraz poszukać jak poprawnie skonfigurować emulator, jest mnóstwo informacji na ten temat, niż ciągle zadawać to samo w kółko powtarzane pytanie: "czy mi pójdzie". Tak samo w przypadku PCSX2. Nie zawsze da się odpowiedzieć Tak lub Nie.
Awatar użytkownika
Zilla
Posty: 43
Rejestracja: sob 16 sty, 2010
Lokalizacja: jestem?

Post autor: Zilla »

Chyba sobie Dolphina ściągnę z Residentami. Kiedyś grałem chwilę i nie miałem większych problemów z tytułem. Minusem było że nie zawsze mi grę save'owało :(

Szakal: Ściąganie gier z neta jest złamaniem praw autorskich, czyli piractwem, a tego nie tolerujemy na forum. Na razie upomnienie.
Ostatnio zmieniony pn 09 kwie, 2012 przez Zilla, łącznie zmieniany 1 raz.
tuchaj666ej
Posty: 3
Rejestracja: czw 23 sie, 2012
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: tuchaj666ej »

Jak ktoś jeszcze chce to są już normalne przeróbki na PC <za linki dziękujemy, nie skorzystamy> . Jedyny minus instalacja po rusku ale śmiga lepiej niż na emulatorze.

Necraria: +1 na powitanie za chętne dzielenie się wiedzą o możliwości pobrania pirackich wersji gier.
Ostatnio zmieniony czw 23 sie, 2012 przez tuchaj666ej, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mikey
Posty: 96
Rejestracja: czw 15 gru, 2011
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Mikey »

tuchaj666ej pisze:Jak ktoś jeszcze chce to są już normalne przeróbki na PC <za linki dziękujemy, nie skorzystamy> . Jedyny minus instalacja po rusku ale śmiga lepiej niż na emulatorze.

Necraria: +1 na powitanie za chętne dzielenie się wiedzą o możliwości pobrania pirackich wersji gier.

Nie polecam tego typu emulacji z wbudowanymi grami.
Powód jest prosty to nie od emulatora zależy jak będzie szybko gra chodzić tylko od sprzętu.
Do RE:0 i RE:Remake potrzeba naprawdę potężnego sprzętu.
Po rozmowie z jednym z ludzi którzy na YouTube prowadzą "Zagrajmy w ... "
Żeby gra chodziła płynnie min 4 gb pamięci RAM, procek conajmniej 2.6~~ i dobra karta graficzna.
Ostatnio zmieniony pt 24 sie, 2012 przez Mikey, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dreddenoth
Posty: 155
Rejestracja: ndz 28 sie, 2011
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dreddenoth »

Musze przyznać że na emulatorze gra się lepiej niż na konsoli, no fakt faktem mam teraz mocna maszynę i spokojnie dała radę.
Na słabej maszynie, nie ma co bawić się w emulatory, wieszają się gubią grafikę wymagają masy sterowników, można znieść jajko ( ja zniosłem co najmniej dwa gdy przechodziłem RE:Zero)
3ds 4725-8772-8224
Grałem:
Resident Evil 1/2/3/4/5/6 Directors Cut/ Zero/ Gun Survivor 1/2/ Operation Racoon city/ Merceneries 3D/ Revelations/Gaiden/Darkside Chronicles/ Umbrela Chronicles/RE:Code veronica/ Dead aim/Outbrek 1
Chce zagrać
Outbreak 2
Awatar użytkownika
Mikey
Posty: 96
Rejestracja: czw 15 gru, 2011
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Mikey »

Ja mam dość słaby patrząc na dzisiejsze realia sprzęt a RE:0 chodzi mi lepiej niż Remake.
A mówili, że nie ma mowy o tym żeby 0 poszło jak remake ledwo zipie...
Nie powiem przez dolphina mam trochę problemów ale gra się pięknie xD
Awatar użytkownika
D4rk_Roxas
Posty: 136
Rejestracja: śr 06 lut, 2013
Lokalizacja: Z Polski

Post autor: D4rk_Roxas »

Teraz na luzie można grać w Re0 i Re: Remake żeby było 60 FPS.
Mój komputer: AMD Phenom II X4 840 Procesor 3.20 GHz, 4GB Ramu, Nvidia GeForce GT 430.

Emulator: Dolpin 3.0. Koniecznie potrzebne są wersje gry na WII a nie na Gamecube'a(w tych jest z 11 FPS) Ustawienia emulatora jak ktoś chcę to niech piszę to podam jutro zdjęcia(albo podam linka do mojego emulatora). Gra się nigdzie nie tnie.
Ostatnio zmieniony śr 06 lut, 2013 przez D4rk_Roxas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BSAA HUNTER
Posty: 19
Rejestracja: pt 24 lut, 2012
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: BSAA HUNTER »

Witam dodaj zdjecia bo mi sie tnie mam karte graficzna radeon5650 i procesor amd turion 2.40 ghz x2 p540 3 GB ram dzieki.
Ostatnio zmieniony czw 07 lut, 2013 przez BSAA HUNTER, łącznie zmieniany 1 raz.
Gralem: resident evil remake/0/1/2/4/5/6/code veronica/operation raccoon city/dead aim. Chcialbym zagrac : Revelations/ The Umbrella Chronicles/The Darkside Chronicles/Directors cut/ Gun Survivor 1/2/Gaiden.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 0”