[Pomoc] Emulacja

Resident Evil Zero
Awatar użytkownika
B!oh@z@rd
Posty: 97
Rejestracja: śr 19 gru, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: B!oh@z@rd »

Ogólnie sprawdzałem z ciekawości ten emulator (mam Gacka :) ). Muszę stwierdzić, że mój napęd w ogóle nie czyta RE Remake i RE4, więc nawet nie mogę zrobić z nich obraz płyty :(
Awatar użytkownika
Hunk74
Posty: 40
Rejestracja: sob 14 lut, 2009
Lokalizacja: Las Szopów

Post autor: Hunk74 »

B!oh@z@rd pisze:Ogólnie sprawdzałem z ciekawości ten emulator (mam Gacka :) ). Muszę stwierdzić, że mój napęd w ogóle nie czyta RE Remake i RE4, więc nawet nie mogę zrobić z nich obraz płyty :(
Opcja google i szukaj nie boli , nie będę umieszczał linków bo jeszcze ktoś mnie posadzi o to i o wo , użyj pan słów kluczowych a wyskoczy panu setka takich programów.
Awatar użytkownika
B!oh@z@rd
Posty: 97
Rejestracja: śr 19 gru, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: B!oh@z@rd »

Poprostu napisałem, że mój napęd nie czyta tych płyt i tyle :). Nie chodziło mi o żadne programy :)
Awatar użytkownika
Hunk74
Posty: 40
Rejestracja: sob 14 lut, 2009
Lokalizacja: Las Szopów

Post autor: Hunk74 »

Poprostu napisałem, że mój napęd nie czyta tych płyt i tyle :) . Nie chodziło mi o żadne programy :)
No właśnie , bo tu nie chodzi o napęd tylko o odpowiedni program ^^
Ostatnio zmieniony czw 19 lut, 2009 przez Hunk74, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
balbin
Posty: 46
Rejestracja: pt 04 maja, 2007
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Post autor: balbin »

włóż cd do napędu odpal nero czy jakiś inny program tworzący obrazy cd i zrób obraz i zamontuj w emulatorze a jak to ci nie działa ściągnij sobie emulem albo torentem obrazy orginal masz wiec możesz i problem z głowy ...
Awatar użytkownika
Prisonbull
Posty: 77
Rejestracja: wt 26 cze, 2007
Lokalizacja: br

Post autor: Prisonbull »

U mnie same errory:
Error loading DLL Plugins/Plugin_nJoy_SDL.dll nie można odnaleźć określonego modułu
Error loading DLL Plugins/Plugin_PadSimple.dll nie można odnaleźć określonego modułu
Error loading DLL Plugins/Plugin_VideoDX9.dll nie można odnaleźć określonego modułu
Error loading DLL Plugins/Plugin_Wiimote.dll nie można odnaleźć określonego modułu

Nie wiem co jest grane, przecież mam wszystkie pluginy. Sciągałem od Hunk'a emulator ;/
Nie mogę zmienić ustawienia pada, mam w niektórych przyciskach A-0 i nic nie da się zmienić.
Ostatnio zmieniony wt 10 mar, 2009 przez Prisonbull, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Uroki emulatorków :rad12: . Prisonbull, zainwestuj w GCN, niecałe 200, gry do 80 zł max. I to z serii RE. :okulary3: Ja się nigdy nawet w to nie bawiłem, choć przyznam, że chociaż raz chciałbym ujrzeć emulowanego RE Zero, jak działa na tego typu programie.
Awatar użytkownika
Prisonbull
Posty: 77
Rejestracja: wt 26 cze, 2007
Lokalizacja: br

Post autor: Prisonbull »

Emulator udało mi się nastawić (najnowszy DirectX i biblioteka C++)
Jednak zainwestuje w gacka, tym bardziej że mając 37" TV wrażenia będą 3x większe niż na małym monitorku. A już wolę wydać 179 zł na gacka niż 150 na RAM i inne pierdoły, które by kosztowały więcej niż mój X360...
Ostatnio zmieniony śr 11 mar, 2009 przez Prisonbull, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
balbin
Posty: 46
Rejestracja: pt 04 maja, 2007
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Post autor: balbin »

ja tego problemu nie mam bo mam <cut> kompa :) a z najnowszym emulatorem re zero wygląda ładniej niż na GC jak się włączy Anisotropic filter x16 i Antialias 16xCSAA z rozdzielczością max jaką ci puści monitor :)

Recoil: Nie da się inaczej...? Ost. I shift poproszę.
Ostatnio zmieniony pt 13 mar, 2009 przez balbin, łącznie zmieniany 1 raz.
Kornes
Posty: 3
Rejestracja: ndz 15 mar, 2009
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kornes »

Witam , jestem tu nowy :smiech1: podaje wam link do mojego poradnika jak skonfigurować porządnie emu dla res remake i zero http://peb.pl/emulacja/497052-dolphin-g ... racja.html
Awatar użytkownika
Chris_BSAA
Posty: 214
Rejestracja: śr 25 mar, 2009
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Chris_BSAA »

Kornes pisze:Witam , jestem tu nowy :smiech1: podaje wam link do mojego poradnika jak skonfigurować porządnie emu dla res remake i zero http://peb.pl/emulacja/497052-dolphin-g ... racja.html
Ja widziałem tam RE UC czy da się zemulować tą grę przez ten program ?
Kornes
Posty: 3
Rejestracja: ndz 15 mar, 2009
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kornes »

Chris_BSAA pisze:Ja widziałem tam RE UC czy da się zemulować tą grę przez ten program ?
Oki srry za mały offtop.
Tak da się !!Ustawiasz wszystko tak samo jak dla res remake i zaznaczasz dodatkowo wszystkie pola w zakładce CONFI->WII.Ale gra ma buga gdyż w posiadłości w pewnym momecie gra sie zawiesza i nie idzie nic zrobić , nie wiem jak z nowszymi wersjami emulatora ale w tej mojej tak jest. :rad12:
Ostatnio zmieniony ndz 29 mar, 2009 przez Kornes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Chris_BSAA
Posty: 214
Rejestracja: śr 25 mar, 2009
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Chris_BSAA »

Dobra ale jeżeli da się uruchomić RE UC na komie to skąd wziąć RE UC czy jak włożę do napędu (kompa) płytkę od WII to normalnie będzie działać ?
Kamilos
Posty: 122
Rejestracja: śr 27 cze, 2007
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kamilos »

są specjalne programy do robienia kopii zapasowych (które czyta emulator) lecz nie pamiętam nazwy.

Poszukaj tutaj: NGemu Forum
Awatar użytkownika
balbin
Posty: 46
Rejestracja: pt 04 maja, 2007
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Post autor: balbin »

a skoro masz orginał możesz zassać kopie z neta jest tego dużo .... a co do buga i owszem jest ale też można sobie ściągnąć save z 100% i może pograć wszystkie scenariusze dostępne w UC
zlodziejzapalniczek
Posty: 32
Rejestracja: wt 03 lis, 2009
Lokalizacja: Żnin

Post autor: zlodziejzapalniczek »

Mam problem mały. Gra działa normalnie, koło 50 fpsów, ale strasznie się tnie na filmikach (tych renderowanych przez grę) Na normalnych jest ok. Jakaś rada ?
Piterosss
Posty: 17
Rejestracja: ndz 05 wrz, 2010
Lokalizacja: ja jestem :)

Post autor: Piterosss »

Witam. Czy mogli byście podać na jakiej wersji emulatora Delphin dobrze chodzi gra, chodzi mi,żeby nie było jakiś trzasków, szumów przy odtwarzanych filmikach (cut-scenkach) i żeby gra w miarę szybko chodziła. Obecnie na wersji Delphin 6228 gra już się wysypuje, krzaczy, postacie robią się czarne i inne problemy graficzne. Chodzi w miarę. Natomiast na wersji Delphin 2667 chodzi wolniej, filmiki tak samo chodzą jak na wersji 6228,a płynność gry taka sobie. Pamiętam kiedyś miałem wersję tego emulatora,że filmiki mi super chodziły i dźwięk również. Jeśli możecie, to pomóżcie :rad1:
Piterosss
jordi
Posty: 3
Rejestracja: śr 29 gru, 2010
Lokalizacja: Polska

jaka wersja

Post autor: jordi »

witam mam pytanie co do najlepszego działajacego emulatora do RE 0 a mianowicie zeby mozna było zmienic płyte bo za kazdym razem dochodze do konca pierwszej płyty i zawsze to samo interesuje mie sprawdzona wersja z góry dzieki

Szakal: Na przyszłość popracuj nad interpunkcję i ortografią, aby twoje posty były bardziej czytelne. I zaczynaj zdania dużą literą.
Ostatnio zmieniony śr 29 gru, 2010 przez jordi, łącznie zmieniany 2 razy.
adax
Posty: 14
Rejestracja: ndz 06 sty, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: adax »

Witam

Mam problem z jedną kwestią. Emuluję RE0 (oczywiście oryginał) na emulatorze Dolphin r7269 (najnowsza wersja), gra śmiga jak burza, jedynie czasem mam problemy z dźwiękiem. Anyway problem tkwi w kwestii kooperacji. A mianowicie w miejscu gdzie należy wziąć hookshot. Przesuwam Rebbecą dźwignię i podchodzę Billym pod miejsce gdzie należy wziąć ów przedmiot. Niestety żadnym przyciskiem nie mogę tego zrobić. Próbowałem zmieniać ustawienia sterowania w opcjach emulatora, wypróbowałem wszystkie przyciski w tę i w nazad, jednak Billy nie reaguje w żaden sposób podniesieniem hookshota, ani wzięciem przedmiotu, obejrzeniem obrazu itp. Czyli problem tkwi w tym że nie potrafię ustawić przycisku odpowiadającego za akcję towarzysza (czyżby nie było takiego w ustawieniach emulatora?) Z góry dziękuję za pomoc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 0”