Resident Evil - Biohazard

Awatar użytkownika
Greed
Posty: 4
Rejestracja: ndz 13 sty, 2013
Lokalizacja: Ostrzyce
Kontakt:

Resident Evil - Biohazard

Post autor: Greed »

Chciałbym wam przedstawić serwis:
http://residentevil.gram.pl/

Chciałbym poznać wasze opinie i propozycje.

Strona ma ponad pół roku :)
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Trudno wyrazić teraz jakąś opinię - póki co na stronie można poczytać tylko newsy.

"W budowie, w budowie, w budowie, ...". Zupełnie jak Polska pod wodzą Donalda :).

BTW, Dante w logo forum to chyba ukłon w stronę palantów z Kapkomu ;).
Awatar użytkownika
Greed
Posty: 4
Rejestracja: ndz 13 sty, 2013
Lokalizacja: Ostrzyce
Kontakt:

Post autor: Greed »

Forum jest zamknięte i było robione na spółkę z serwisem o DMC.

Nowe forum będzie dopiero później :)

Artykuły są co jakiś czas aktualizowane i dodawane są nowe :)

Jak ktoś ma jakiś pomysł >> 5423381 (będę bardzo wdzięczny za pomoc).
Ostatnio zmieniony ndz 13 sty, 2013 przez Greed, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Lepiej to od razu zamknijcie aby oszczędzić sobie zawodu.
Greed pisze:Artykuły są co jakiś czas aktualizowane i dodawane są nowe
Ostatnia aktualizacja artykułów jest z tamtego roku z okolic wakacyjnych. Od tamtej pory aktualizowane są tylko newsy. Artykuły o RE (jeśli można w ogóle nazwać to artykułami) są tak bogate że kończą się zanim zacznę czytać. Tak ciężko sie wysilić na coś więcej niż najbardziej ogólny opis gry jaki może istnieć? Nic nie idzie się dowiedzieć z waszych "zasobów". Opis przeciwników zawiera tylko 9 pozycji.
Co jeszcze fajniejsze- logo i background strony (źle wstawiony na dodatek)- RE6. Wchodzę w dział RE6 i widzę tylko napis że jest w budowie. I tak od lipca 2012.

Nie tędy droga. Aby zbudować konkretny serwis, trzeba mieć porządne zaplecze merytoryczne, mase tekstów aby móc przyciągnąć bogatym contentem, a nie napisem "w budowie" i śpiewem świerszczy w trawie. A jeśli po prostu chcesz tłumaczyć newsy z zagranicznych serwisów, to zgłoś się do jakiejś połykamii albo innych PPudElków. No i jeszcze sprawa z Blipem to totalna porażka. Wpis że "niedługo już święta" itp. jest mało interesujący.


Pamiętam Zombie Nation też miało ambitne plany, "dodawali artykuły" codziennie, a skończyło się na tym że stoi kompletnie puste. Jeśli chcesz też tak skończyć, to idź dalej tą drogą jaką idziesz.
One man forced to seek REVENGE
Awatar użytkownika
Greed
Posty: 4
Rejestracja: ndz 13 sty, 2013
Lokalizacja: Ostrzyce
Kontakt:

Post autor: Greed »

Styl jeszcze dokańczam.

Jeśli chodzi o artykuły "w budowie" w tym tygodniu zamierzam je uzupełnić i dodać nowe (mam wolne).

Artykuły-matki (Encyklopedia i inne główne działy) mają mieć formę graficzną a nie tekstową.

W tamtym tygodniu mocno zmieniłem kolorystykę.

Tło poprawione ale pracuję nad nowym.

Dziękuję wam za opinię.

Blip na razie znika :)
Ostatnio zmieniony ndz 13 sty, 2013 przez Greed, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Greed pisze:Artykuły-matki (Encyklopedia i inne główne działy) mają mieć formę graficzną a nie tekstową.
Spoiler!
Tym zdaniem tym bardziej potwierdzasz to że powinieneś zamknąć strone skoro bardziej stawiasz na obrazki niż tekst. Dla mnie jest to traktowanie potencjalnego usera jak debila, który nie umie czytać.
Odbierz sobie moją opinie jak chcesz, zbluzgaj mnie do monitora od hejterów ale nie wróżę ci sukcesu z takim podejściem. Idź pracuj nad dobrymi tekstami albo skasuj to, nie zaśmiecaj internetu i napisz do połykamii w sprawie współpracy w tłuczeniu newsów.

EDYTA poniżej: A kto mówi o kłótni?
Ostatnio zmieniony ndz 13 sty, 2013 przez J.Krauser, łącznie zmieniany 1 raz.
One man forced to seek REVENGE
Awatar użytkownika
Greed
Posty: 4
Rejestracja: ndz 13 sty, 2013
Lokalizacja: Ostrzyce
Kontakt:

Post autor: Greed »

Chyba się nie zrozumieliśmy, nie zamierzam się kłócić i dlatego pokaże ci jak skończę :)

Moja idea jest inna niż "zaśmiecanie internetu i raczenie użytkownika od łaski obrazkami".

Bardzo cenie sobie negatywne opinie :)

Jakby co to jestem na gg :)
Ostatnio zmieniony ndz 13 sty, 2013 przez Greed, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Deus Ex pisze:póki co na stronie można poczytać tylko newsy.
Dokładnie. Oprócz tego nie ma nic co mogłoby przyciągnąć potencjalnego odbiorcę. Te artykuły które są, ledwo dotykają zagadnień, opisują rzeczy oczywiste bez szczegółów przez co nie wnoszą nic nowego. Zdarzają się też błędy merytoryczne...
Szata graficzna nie powala. Porównajmy na przykład z tym:
http://resident-evil.1408-000.net/index.php
Może nie ma newsów, ale już sam wygląd zachęca by pozostać dłużej. Jest także co poczytać...

Moja rada, pisz do MiGoo, zostań newsmanem na MWRC, napisz tutaj kilka dobrych artykułów, zamiast wielu słabych i z tworzeniem własnej strony daj sobie spokój. Samemu nie osiągniesz wiele.
Ostatnio zmieniony ndz 13 sty, 2013 przez Diadem, łącznie zmieniany 1 raz.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Z całym szacunkiem dla autora strony, sądzę, że czerpiąc z najprostszej koncepcji na portal, czyli "jakieś artykuły + newsy", nic wielkiego nie uda się osiągnąć. To mogło się sprawdzić ładnych kilka lat temu.

Pomijam fakt, że w poszukiwaniu rzetelnych informacji najlepiej sięgać do zagranicznych serwisów-molochów. Nawet MWRC, mimo wszystko jedyny liczący się polski serwis o RE (mam na myśli forum i stronę główną) ma jedynie niewielki ułamek treści, jakie poczytać można na obcojęzycznych portalach. Choć dla przeciętnego fana niby wystarczy...

Zastanów się nad tym co napisał Diadem, uderz do Naczelnego na gg bądź maila, tylko wtedy Twoja praca zostanie zauważona na tzw. scenie RE :). Nikt Ci nie chce podcinać skrzydeł, zwyczajnie wątpię byś znalazł kogoś do pomocy, a samemu to bardzo ciężkie zadanie.

BTW. J.Krauser, chyba przydałby Ci się odpoczynek od Forum, bo stałeś się lekko nieznośny :|.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

A według mnie zabijacie w chłopaku inwencję i zapał to tworzenia strony. Chciałem tylko zauważyć, że MWRC też nie powstawało jeden dzień i na początku strona wyglądała podobnie jak nie gorzej. Z czasem nabrała rozpędu i zaczęła stawać się Polskim "molochem" sceny RE. Postaraj się stworzyć coś unikatowego, czego nie ma żadna inna strona. Dzięki temu będziesz mieć jakąś cześć sieci dla siebie.
Ostatnio zmieniony ndz 24 lut, 2013 przez RON!N, łącznie zmieniany 1 raz.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
Raccoon
Posty: 32
Rejestracja: śr 23 sty, 2013
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Raccoon »

A ja Ci powiem że strona może stać się świetna ;)
Bardzo podoba mi się opis ziół i pasków zdrowia, jak dla mnie świetny pomysł jak i wykonanie ;)
Przeciwnicy też fajnie się rozwijają :)
Życzę powodzenia ;)
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

[RONIN pisze: Chciałem tylko zauważyć, że MWRC też nie powstawało jeden dzień i na początku strona wyglądała podobnie jak nie gorzej. Z czasem nabrała rozpędu i zaczęła stawać się Polskim "molochem" sceny RE.
A kiedy to było? Ponad 10 lat temu. Przez ten czas powstało wiele stronek o RE, większość nie wytrzymało próby czasu. Dzisiaj podobna koncepcja nie ma szansy bytu. W takiej pracy warto skupić się na tym, czego nie ma. MWRC posiada dzisiaj unikatowe treści (opowiadania, timeline czy słownik). Strona z solucjami, gameplayami video albo stronka poświęcona wyłącznie nowym residentom. Tego nie ma na MWRC i to może by się nawet przydało.

W nikim nic nie zabijam, realnie oceniam szansę na powodzenie.
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Dokładnie. Kiedyś były inne realia, Resident był jakby popularniejszy, mało kto narzekał na tą grę, zainteresowanie nią było duże. Dziś marka trochę podupadła, owszem jest dalej rozpoznawalna, ale sporo ludzi "prześliźnie" się tylko po tych nowych Residentach i nie wraca do nich tak jak kiedyś.

Trochę tak jak z Volkswagenem Garbusem. Kiedyś to auto było cudem, potem powstawały nowe modele, lepsze, nowocześniejsze, ale "bez duszy", bez tego czegoś, choć dalej Volkswageny. Niektórzy ludzie kochają starego garbusa, można powiedzieć, że są jego fanami i dla nich to najlepsze auto. Inni tego nie rozumieją, bo są przecież nowe lepsze modele.

Podobnie jest z Residentem. Mało który gracz będzie dziś interesował się starym Resami. Takich fanów jest już niewielu, na tyle mało, że nie warto tworzyć dla nich nowej strony z opisem wszystkich części.
Jak sami napisaliście jeżeli chce się dziś zaistnieć, trzeba znaleźć sobie niewykorzystaną niszę, co jednak wcale nie jest łatwe.

Funkcjonowała kiedyś strona o RE5, żyła ze dwa lata, aż autor dał sobie spokój. Teraz mało kto tam zagląda, bo gra już się przeżyła, a temat został wyczerpany.
Strona z gameplayami video. Niby jest to jakiś pomysł, ale w dobie rozrośniętego YouTube każdy tam szuka takich rzeczy. Trudna rzecz, żeby zostać zauważonym.
Chyba najbardziej przydatna byłaby strona z solucjami, bo byłaby po prostu praktyczna i miała by zapewnioną jakąś liczbę odwiedzin. Jednak czy zrobienie takiej strony tylko z solucjami da autorowi satysfakcję?

Sprawa jest naprawdę trudna i trzeba jakiegoś genialnego pomysłu, żeby nowa strona o RE miała rację bytu.
Ostatnio zmieniony pn 25 lut, 2013 przez Diadem, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Prawdę piszecie. Świetne lata tej serii już minęły. Oczywiście Capcom stara się utrzymywać ją przy życiu ale to już nie to samo. Mimo to uważam, że powinny jeszcze powstawać serwisy poświęcone RE. Takie strony to spełnienie marzeń większości twórców. Wiem, bo sam taki byłem. Owszem, moja osobista strona też za długo nie pożyła ale satysfakcja z posiadania była. Strona ma szansę posiadać jakiś stałych czytelników. Wszystko kwestia posiadanych treści. Jeżeli będą to tylko klony artykułów które już istnieją na innych stronach to stronka nie ma szans na zaistnieje. Taka jest prawda...
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
Raccoon
Posty: 32
Rejestracja: śr 23 sty, 2013
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Raccoon »

Tak, na mwrc jest naprawdę dużo ciekawych informacji i materiałów do RE, ale ta nowa stronka ( Moim zdaniem ) fajnie wygląda :)
Jednak mwrc powoli ''umiera'', taka prawda ...
No i tutaj niektórzy moderatorzy są zbyt czepialscy, taka jest prawda :rad1:
Fajnie że pilnują, ale czasem już przesada z tymi ''łornami'' i upomnieniami ;)
A dużo też właśnie od administracji zależy.
Awatar użytkownika
Dimitri
Posty: 52
Rejestracja: sob 31 mar, 2012
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dimitri »

Gdyby nie byli tak uparci to strona już dawno by upadła ;) Ale to prawda bo na mwrc.pl przydało by się uaktualnić działy z re.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Dimitri pisze:Gdyby nie byli tak uparci to strona już dawno by upadła ;) Ale to prawda bo na mwrc.pl przydało by się uaktualnić działy z re.
W najbliższym czasie będzie okazja o tym porozmawiać :D
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Zablokowany

Wróć do „Polskie”