Książki Resident Evil

Prosto z Capcomu :)
Awatar użytkownika
GhostOfTheSunX
Posty: 11
Rejestracja: pt 30 lis, 2007
Lokalizacja: Wejherowo

Książki Resident Evil

Post autor: GhostOfTheSunX »

Ok... mam ebooki autorstwa S.D Perry'ego. Znam język angielski w miarę (ach.. te braki), jestem w stanie to przeczytać... ale wiecie coś może o spolszczonej wersji tych książek??? Myślałem nawet że sam, tak dla siebie je sobie przetłumaczę... no ale niestety brak mi czasu.

:okulary2:
Ostatnio zmieniony pt 07 gru, 2007 przez GhostOfTheSunX, łącznie zmieniany 1 raz.
"When there's no more room in hell... the dead will walk the earth!"
Awatar użytkownika
Barry
Posty: 888
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Barry »

Po:
1. Zanim coś napiszesz sprawdź czy nie łamiesz regulaminu forum
2. książki Perry'ego nigdy nie zostały przetłumaczone na język polski
Awatar użytkownika
GhostOfTheSunX
Posty: 11
Rejestracja: pt 30 lis, 2007
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: GhostOfTheSunX »

No tak... no więc... przepraszam!!! Pisałem to będąc już 30 godzin na nogach!

BTW: Dzięki za odpowiedź :smiech3:
"When there's no more room in hell... the dead will walk the earth!"
Awatar użytkownika
StPaul
Posty: 493
Rejestracja: wt 18 wrz, 2007
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: StPaul »

Lepiej zmień słowo "ściąg...." na kupiłem w pierwszym swoim poście bo poleci ost...to tak na marginesie

Ksiązki z tego co wiem w większości są na podstawie gier, ale nigdy nie słyszałem niestety żadnej opini czy warto, czy raczej...nie. ;]
Stay Punk
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Małe pytanko do WAs: przeczytał ktoś z Was wszystkie nowele Perry'ego? Ja się przykładam, ale nie mam czasu, żeby przestudiować treść. Ktoś może coś o tym głębiej napisać?
Awatar użytkownika
NoRo
Posty: 2
Rejestracja: pt 14 maja, 2010
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: NoRo »

Witam, przepraszam za odgrzewanie tego tematu jednak myśle, że mogę coś napisać o książkach Resident Evil; pewien czas temu nabyłem na ebay'u 6 części tej powieści i muszę przyznać, że Pani Perry wyszło to całkiem nieźle. Co prawda przeczytałem na razie pierwszą część (odpowiednik RE1) i jestem naprawdę pod wrażeniem, jak się później okazało jest jeszcze jedna część książki "zerowa" (odpowiednik RE0), którą muszę nabyć do kompletu. Zatem książek jest 7:

RE0
RE1
RE "Caliban Cove" - oryginalna powieść nie oparta na grze z Rebecca w roli głównej.
RE2
RE "Underworld" - kolejna powieść nie oparta na konkretnej części gry.
RE3
RE:CV

Jeżeli ktoś dobrze zna angielski to szczerze polecam ! Szczególnie fanom serii, w książce (RE1) jest masa smaczków oraz wydarzeń które pamiętamy z gry i które nie sa ukazane... Zapraszam do lektury :smiech6:

PS: dla chętnych mogę zapodać fotke jak się takie książeczki made in USA prezentują :rad2:
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Jakiś czas temu w empiku "rzucili" nieco zagranicznych wydań dotyczących RE. Tutaj jest link, po zobaczeniu którego człowiek ma chęć za stosunkowo niewielką wartość nabyć taki oto suwenir:
http://www.empik.com/zero-hour-perry-s- ... ,ksiazka-p

Na dole widnieją nawet inne nowelki z tej serii, ich cena jakoś specjalnie nie odrzuca. Nic tylko "dodać do koszyka"...
Okazuje się jednak, że dostępność towaru w sieciowym katalogu nie koreluje z tym co oni mają faktycznie w magazynach. Byłem w empiku i zapytałem o dostępność tych pozycji, są one sprowadzane wyłącznie na zamówienie ale aktualne zapasy (niewielkie, jak mniemam) wyczerpały się...

Wobec tego książki autorstwa Perry mają nadal status towaru trudnego do zdobycia w naszym kraju :/.
Awatar użytkownika
Ari
Posty: 45
Rejestracja: pn 10 sty, 2011
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: Ari »

Szkoda że te książki nie zostały przetłumaczone :pff2: bo chętnie bym sobie poczytał...
Computer Graphic
RE Fan
Awatar użytkownika
bodek
Posty: 907
Rejestracja: czw 15 maja, 2008
Lokalizacja: RC

Post autor: bodek »

Dobrą alternatywą kupna ksiązki jest zamówienie ich z Amazon.co.uk - od 25 funciaków wysyłka do polski za darmo.


EDIT.
Książka RE Zero Hour dostępna w Empiku ;)

http://www.empik.com/zero-hour-perry-s- ... ,ksiazka-p
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Akurat :) Pytałem o powieści Perry kilkakrotnie. Nigdy nie mieli.

To co jest w internecie nie zawsze koreluje ze stanem faktycznym w ich magazynach. Śladowe ilości sprowadzają.
Awatar użytkownika
bodek
Posty: 907
Rejestracja: czw 15 maja, 2008
Lokalizacja: RC

Post autor: bodek »

Deus Ex pisze:Akurat Pytałem o powieści Perry kilkakrotnie. Nigdy nie mieli.

To co jest w internecie nie zawsze koreluje ze stanem faktycznym w ich magazynach. Śladowe ilości sprowadzają.
Ale Ty tak w sklepie pytałeś, czy zamawiałeś, przez internet właśnie, do salonu np. w Krakowie?
Ostatnio zmieniony czw 05 maja, 2011 przez bodek, łącznie zmieniany 1 raz.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Co jakiś czas chodzę i pytam czy mają albo czy mogą sprowadzić z jakieś innego empiku w Polsce którąkolwiek z tych pozycji.

Jeżeli w necie, przy produkcie jest opis "niedostępne" wtedy nie można danej pozycji zamówić. Niestety, przy książkach Perry takiej informacji nie ma, a tak czy siak, zamówić tego nie można bo po prostu nie mają tego w magazynach.

BTW - to Biohazard Archives II - chyba warte swojej ceny, nie tak wygórowanej. Bodek, masz może pożyczyć dwie stówy ;D?
Awatar użytkownika
bodek
Posty: 907
Rejestracja: czw 15 maja, 2008
Lokalizacja: RC

Post autor: bodek »

Zamówię książkę, tylko powiedz jaką chcesz, i Ci potem odsprzedam w stanie nienaruszonym, jak ją oczywiście dostanę, ok? ;)

Deus Ex pisze:Bodek, masz może pożyczyć dwie stówy ?
A za co na zlot pojadę? :P


EDIT:

Kamil wisi mi 35zł :D Chcesz w foli czy bez ? :ugly:
Awatar użytkownika
Forte
Posty: 171
Rejestracja: śr 03 sie, 2011
Lokalizacja: z Domu

Post autor: Forte »

Kiedyś, dawno - jakieś 3 lata temu widziałem chyba z 4 części w jednym empiku. Teraz z nabyciem jest coraz gorzej, jeździłem i sprawdzałem po różnych Empikach, ale dostępna jest tylko 2 część serii - "Caliban Cove".

Póki co przeczytałem tylko 2 książki z serii - 1 i 2.
1 jest naprawdę dobra, mimo nudnego wstępu i dosłownie pożerałem ją wieczorami przy zapalonej lampce :smiech6:

Niestety co do 2, autor chyba nie miał pomysłów bo jest dość nudna...

Szkoda, że te książki tak ciężko nabyć w naszym kraju, do tego są stosunkowo drogie. No ale nie podaruje sobie kolejnych, trzeba szukać :rad2:
Awatar użytkownika
bodek
Posty: 907
Rejestracja: czw 15 maja, 2008
Lokalizacja: RC

Post autor: bodek »

Forte pisze:Teraz z nabyciem jest coraz gorzej, jeździłem i sprawdzałem po różnych Empikach, ale dostępna jest tylko 2 część serii - "Caliban Cove".
Jeśli Empik na swojej stronie internetowej posiada książkę ze statusm ''dostępna'' to jest ona dostępna. Nie spodziewajmy się, że Empik będzie miał na półkach ksiązki które nie schdzą ;) Ja udowodniłem że można kupić książki pani Perry ;)
Awatar użytkownika
Forte
Posty: 171
Rejestracja: śr 03 sie, 2011
Lokalizacja: z Domu

Post autor: Forte »

a właśnie, czy w związku z wprowadzeniem vatu na książki ceny tych Residentów co są na rynku aktualnie także wzrosną?
They see me Rocket Launching, they hatin'
Awatar użytkownika
Avalar Raziel
Posty: 61
Rejestracja: śr 27 lip, 2011
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Avalar Raziel »

Parę dni temu zamówiłem z Empiku "RE: The Umbrella Conspiracy" za 34,49 oraz
"RE:Zero Hour" dziś odebrałem pierwsza z nich a jutro prawdopodobnie dotrze druga.
Empik oferuje tez inne książki i wszystkie są dostępne.
0. RE:Zero Hour - Perry S. D.
1. RE:The Umbrella Conspiracy - Perry S. D.
2. RE:Caliban Cove - Perry S. D.
3. RE:City of the Dead - Perry S. D.
4. RE:Underworld - Perry S. D.
5. RE:Nemesis - Perry S. D.
8. RE:Rose Blank - Aizawa Tadashi (wydanie po niemiecku,angielskiego chyba nie ma? )

Nie znalazłem w empiku nr.6 (RE:Code Veronica) a nr. 7 chyba nie został wydany(zamiast niego jest nr. 0 ).
Znalazłem jeszcze NR 9 "Biohazard: To the Liberty -Suien Kimura" bez angielskiego wydania http://gaming.wikia.com/wiki/Biohazard:_To_The_Liberty
Ostatnio zmieniony czw 18 sie, 2011 przez Avalar Raziel, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Forte
Posty: 171
Rejestracja: śr 03 sie, 2011
Lokalizacja: z Domu

Post autor: Forte »

W moje łapki dostały się 3 nowe części - City of the Dead, Underworld oraz Nemesis.
Nie pożarłem ich jeszcze całych ze względu na studenckie przekleństwo zwane brakiem czasu, ale kończę pomału trzecią książkę i jest dobra. Po kiepskim Caliban Cove bałem się, że jakość książek może spadać znacząco w dół, ale trzymają się całkiem dobrze. Podoba mi się ukazanie Ironsa jako postaci nieco dramatycznej, ale jednak psychopaty, relacje niektórych bohaterów i napięcie budowane wokół Birkin'a oraz postępujące szaleństwo Anette.

Doczepiłbym się póki co niektórych rozwiązań i niedokończeń, ale póki nie przeczytam całej książki nie będe się dalej wypowiadał :smiech7:
They see me Rocket Launching, they hatin'
delysis
Posty: 7
Rejestracja: pt 18 gru, 2009
Lokalizacja: Poznań

Post autor: delysis »

Witam! Przeczytałem wszystkie książki S.D. Perry z serii RE. Babka świetnie pisze i całkiem dobrze oddaje klimat serii. W jej tekstach najwięcej jest myśli i uczuć/emocji bohaterów, co raczej jest ciężko pokazać w grze. Można te pozycje (ale ostrożnie jednak!) traktować jako uzupełnienie historii ukazanej w grze.

Jako, że mam dużo czasu zabrałem się w końcu za tłumaczenie ich na język polski. Nie sądziłem, że to tyle czasu zabiera... Myślę, że przy tym tempie skończę jedną część gdzieś za 3 miesiące. Zacząłem od części 3. gdyż najbardziej przypadła mi do gustu. Ten wolumin nawiązuje do wydarzeń z gry RE:2.

Jeżeli grono administracyjne nie ma nic na przeciw (podejrzewam, że prawa autorskie chronią także tłumaczenie), to wrzucę tu mały fragmencik (opis drogi Leona do Raccoon City) :rad13:

Robię to z powódek czystko hobbistycznych (przy okazji szlifuję język anglosaski) ale jeśli ktoś byłby zainteresowany tłumaczeniem to niech da tego wyraz w dyskusji.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
JackHammer
Posty: 295
Rejestracja: sob 24 paź, 2009
Lokalizacja: Pyrkenstadt

Post autor: JackHammer »

Jeżeli stworzysz tłumaczenie samodzielnie, z angielskiej wersji, to jeżeli udostępnisz je na zasadzie freewere i nie będziesz żądać żadnych opłat za korzystanie z niego, oraz zaznaczysz czego jest to tłumaczenie, zaznaczysz że nie jest to twoje dzieło (w sensie orginał) to nikt ci nic nie może zrobić. Na tej samej zasadzie dzałają fan-suby do seriali i anime.

POZA TYM jeżeli w polsce nie zostało to wydane w polskim tłumaczeniu, to nie miałby kto sie przyczepić. (tak to działa np. na stronach z Anime, puki animie nie zostało oficialnie wydane po polsku można udostępniać odcinki z wgranymi fansubami.) jak miałbys jeszcze jakieś pytania to pisz tutaj albo na pw.

PS. W sumie nie czytałem książek S.D.Perry, nie miałem jakoś okazji. Angielski mi nie przeszkadza, bo znam bardzo dobrze, ale jak wrzucisz tutaj dobre tłumaczenie to w wersji elektronicznej będzie mi sie chyba lepiej czytało i w końcu zapoznam się z tą "zachwalaną twórczością"
OMG I'TS SONIC RAINBOOM!!!!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oficjalne dodatki”