Resident Evil Deck Building Game

Prosto z Capcomu :)
Awatar użytkownika
kal3jdoskop
Posty: 200
Rejestracja: pt 02 maja, 2008
Lokalizacja: Terra

Post autor: kal3jdoskop »

A sprawdziłem przed chwilą, ale z tego co widzę jest tak jak pisałem - Alliance i "czysta" podstawka są niedostępne, reszta - owszem, jest :)

Swoją drogą - warto dodać, że w Mercenaries istnieje możliwość zagrania jednoosobowo (w Story i chyba jeszcze w różne "mini-gierki", opisane w instrukcji), na początek jest to chyba niezły sposób, żeby zapoznać się z grą i mieć ją obczajoną w praktyce przed zaproponowaniem komuś partyjki.
Chcę, aby człowiek wyciągał rękę do człowieka. Aby starał się pojąć, że zło jest często wewnętrzną klęską tego, kto to zło czyni.
Jan Dobraczyński, "Najeźdźcy" (rozdział "Od autora")
Awatar użytkownika
Sanar
Posty: 55
Rejestracja: pn 26 sty, 2009
Lokalizacja: Łeba

Post autor: Sanar »

A no to sry, nie zrozumiałem Cię. Wygląda na to że muszę wziąć Mercenaries. A szkoda bo zdecydowanie moją ulubioną otoczką RE są klimaty Remake/Zero. Niestety na takie pewnie w tym sklepie się nie doczekam.
Ostatnio zmieniony wt 05 sie, 2014 przez Sanar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kal3jdoskop
Posty: 200
Rejestracja: pt 02 maja, 2008
Lokalizacja: Terra

Post autor: kal3jdoskop »

A wiesz Sanar, pod tym względem karcianka residentowa jest generalnie niespójna. W podstawce mamy prawdziwy miszmasz, zarówno pod względem oponentów (prawdziwy przekrój od jedynki do piątki włącznie - obok cerberów i "lizaczy" (lickerów) znajdą się tu również Majini i El Gigante. A same postacie to też taki specyficzny przekrój - bo są tutaj zarówno "pierwszoplanowi", jak Jill czy Leon, również drugoplanowi bohaterowie, którzy odejście z serii było równie szybkie co pojawienie się (Rebeka, Barry), a i Sheva z piątki tu trafiła. W dodatku "Nightmare" już trochę bardziej się o ujednolicenie postarano, bo wspierała się mocno na czwórce. Z kolei w Mercenaries postacie raczej wyjęto z "pierwotnej" trylogii, ale wrogowie zasadniczo bazują na części czwartej i piątej.

Trzeba tu brać na poprawkę datę wydania gry - 2010-2011 (podstawka i dodatki), więc siłą rzeczy "najbliższymi" punktami odwołania, jeśli mowa o grach z "głównej serii", była czwórka i piątka.
Ostatnio zmieniony wt 05 sie, 2014 przez kal3jdoskop, łącznie zmieniany 2 razy.
Chcę, aby człowiek wyciągał rękę do człowieka. Aby starał się pojąć, że zło jest często wewnętrzną klęską tego, kto to zło czyni.
Jan Dobraczyński, "Najeźdźcy" (rozdział "Od autora")
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Seria dawała trzy 'podstawki' i dwa dodatki które pasują do wszystkich podstawek.

RE: DGB i sojusznicy można było łączyć celem grania w 8 osób.

Kupienie tej gry to teraz będzie lekki problem bo od ponad roku produkt jest martwy, nie ma i nie będzie chyba że ktoś jeszcze ma zachomikowaną sztukę w USA.

Versus jest niegrywalny strasznie. Szkoda czasu w zasadzie...

Nie zgodzę się z tematem spójności. Jako gra karciana jest bardzo spójna. Można łączyć 'modyfikacje' rozgrywki tworząc kombajn na cały dzień grania. A że postacie i potworki wymieszane.... no cóż, Chińczyk to nie jest, prawda....
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
Sanar
Posty: 55
Rejestracja: pn 26 sty, 2009
Lokalizacja: Łeba

Post autor: Sanar »

Dzięki za porady mistrzu Kalejdoskop :D Zamówione, zdam relację jak dojdzie.
Awatar użytkownika
kal3jdoskop
Posty: 200
Rejestracja: pt 02 maja, 2008
Lokalizacja: Terra

Post autor: kal3jdoskop »

Cieszę się, że mogłem co nieco doradzić. No to życzę udanej gry :)
Ostatnio zmieniony czw 07 sie, 2014 przez kal3jdoskop, łącznie zmieniany 1 raz.
Chcę, aby człowiek wyciągał rękę do człowieka. Aby starał się pojąć, że zło jest często wewnętrzną klęską tego, kto to zło czyni.
Jan Dobraczyński, "Najeźdźcy" (rozdział "Od autora")
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Helo, czy osoby, które posiadają grę, zainteresowane są 'załatwieniem sobie' oryginalnych mat do gry? Dlaczego to piszę... W normalnych cenach można je dostać tylko w USA. Aby to zrobić potrzeba kogoś, kto ma tam jakiegoś znajomego który je dla nas kupi i wyśle. No i im więcej chętnych tym taniej koszt zabawy wyjdzie, a ten może być spory i ciężki do udźwignięcia dla jednej osoby ;)
Ostatnio zmieniony wt 04 sie, 2015 przez RON!N, łącznie zmieniany 1 raz.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
plus22r
Posty: 1
Rejestracja: wt 03 maja, 2016
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: plus22r »

Fajny dodatek nie powiem :D muszę go sobie ogarnąć i pograć_pozdrawiam.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Witam.

Pytanie do osób któe dobrze znają się na poligrafi (chyba tacy tutaj są :)).
Ile może kosztować wydrukowanie na jakim niestandardowym materiale (ala podkładka pod mysz) takiego obrazu (link)[uwaga! plik ma 30 mb więc może się długawo ładować]

Jest to fanowska podkładka pod grę ale w mojej opinii urywa co trzeba i wypadałoby takie cudo mieć :szok9:
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

J.Krauser A.K.A. RVRE się zna, ale nie pokazuje się na forum od dawna.

Ja bym wysłał zapytanie do jakiejś drukarni, czy nawet firmy sprzedającej plakaty na allegro prośbę o przybliżoną wycenę (Galeria Plakatu etc.) :)
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

To zależy od formatu, ale np. jak patrze na cennik jednej z gdańskich drukarni, to wydruk wielkoformatowy 40x60 (czyli mniej więcej format A2), z podklejeniem na piankę 5mm lub 10mm kosztuje od 48 - 60zł, w zależności od rodzaju papieru (matowy, plakatowy, błyszczący itp.).

http://www.ankaralab.com/?id=wydruki

Tutaj masz podobną usługę (druk na piance 5mm) w Łodzi:
https://www.drukarniastudencka.pl/druk-na-piankach
Ostatnio zmieniony sob 23 gru, 2017 przez Mr_Zombie, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Mr_Zombie pisze:To zależy od formatu, ale np. jak patrze na cennik jednej z gdańskich drukarni, to wydruk wielkoformatowy 40x60 (czyli mniej więcej format A2), z podklejeniem na piankę 5mm lub 10mm kosztuje od 48 - 60zł, w zależności od rodzaju papieru (matowy, plakatowy, błyszczący itp.).

http://www.ankaralab.com/?id=wydruki

Tutaj masz podobną usługę (druk na piance 5mm) w Łodzi:
https://www.drukarniastudencka.pl/druk-na-piankach
No no, dzięks Zombiol. Będę musiał się zainteresować na wiosnę :)
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oficjalne dodatki”