Resident Evil Deck Building Game

Prosto z Capcomu :)
Awatar użytkownika
bodek
Posty: 907
Rejestracja: czw 15 maja, 2008
Lokalizacja: RC

Resident Evil Deck Building Game

Post autor: bodek »

http://www.bandaicg.com/residentevil/

Niezłe, nie sądzicie? :D Byśmy pograli sobie na zlocie :mg:
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez bodek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Oscark
Posty: 439
Rejestracja: śr 18 sie, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Oscark »

Widziałem, niezłe, ale przyznam szczerze jak narazie nie ma gdzie tego dostać, jeśli znajdę gdzieś, to chyba sobie prywatnie kupię. Zapowiada się ciekawie - 3 tryby gry, Albert W...

Mam nadzieję tylko, że nie ma tak, jak kiedyś było z grami karcianymi, że dostajesz tylko najbardziej podstawową z podstawowych talii, i nie starczało graczowi na więcej niż 2 tury.
Steam: osssqr
Skype: osssqr
Z chęcią zagram we wszystkie tryby RE6.
Szczecin pozdrawia :)
Awatar użytkownika
Sanar
Posty: 55
Rejestracja: pn 26 sty, 2009
Lokalizacja: Łeba

Post autor: Sanar »

No właśnie nigdzie w PL nie można tego kupić, widziałem tylko to:
http://www.rebel.pl/product.php/1,1010/ ... -Game.html
Ale niestety już wykupione.
Awatar użytkownika
B@rt
Posty: 302
Rejestracja: pt 21 mar, 2008
Lokalizacja: Unknown
Kontakt:

Post autor: B@rt »

Szperalem przez weekend na Allegro za Resident Evil DS i trafiłem na aukcje z kartami. Gość chce 250zl za zestaw. Nie mam jak wrzucić linka z iphona, wiec wieczorem zapodam.
Awatar użytkownika
Oscark
Posty: 439
Rejestracja: śr 18 sie, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Oscark »

Farciarz ze mnie, bo jak tylko się pojawiło, wykupiłem ^^. Dla 2ch graczy może się szybko nudzić, zasady są też nieco pogmatwane, ale w większej ilości jest spoko ;)
Ostatnio zmieniony pn 22 sie, 2011 przez Oscark, łącznie zmieniany 1 raz.
Steam: osssqr
Skype: osssqr
Z chęcią zagram we wszystkie tryby RE6.
Szczecin pozdrawia :)
Awatar użytkownika
B@rt
Posty: 302
Rejestracja: pt 21 mar, 2008
Lokalizacja: Unknown
Kontakt:

Post autor: B@rt »

Tak jak wspomniałem rano, oto link do aukcji. :)

http://allegro.pl/resident-evil-re-alli ... 03810.html
Oscark pisze:Farciarz ze mnie, bo jak tylko się pojawiło, wykupiłem ^^. Dla 2ch graczy może się szybko nudzić, zasady są też nieco pogmatwane, ale w większej ilości jest spoko ;)
Czy możesz tak w dużym skrócie napisać coś więcej o tej karciance? Wujka Google znam, ale skoro już wspomniałeś. ;)
Ostatnio zmieniony pn 22 sie, 2011 przez B@rt, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Oscark
Posty: 439
Rejestracja: śr 18 sie, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Oscark »

Chętnie napiszę, ale powiedz co Cię interesuje ;)
Steam: osssqr
Skype: osssqr
Z chęcią zagram we wszystkie tryby RE6.
Szczecin pozdrawia :)
Awatar użytkownika
kal3jdoskop
Posty: 200
Rejestracja: pt 02 maja, 2008
Lokalizacja: Terra

Post autor: kal3jdoskop »

Oscark, mógłbyś coś więcej napisać na temat tej karcianki (jeśli jeszcze odwiedzasz to forum)? Interesuje mnie szczególnie coś więcej na temat zasad (i jakie kwestie są problematyczne/trudniejsze do ogarnięcia), dlaczego lepiej jest grać w więcej niż dwóch graczy, co tam ciekawego w zestawie podstawowym jest (szczególnie "grywalne postacie" ;)), czy podstawka wystarcza do zabawy bez poczucia "zubożenia" rozgrywki?
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

To gra typu deckbuilding, czyli budujemy talię pozbywając się w miarę upływu czasu kart słabych, aby mieć talię na tyle silną, żeby mieć szansę podczas losowań w starciach z potworami. Jeżeli ktoś grywa w takie gry, szybko załapie o co chodzi. Ja nie grałem, ale dwie partie i zasady były w miarę jasne :) Na początku losujemy postacie, każda z nich ma inne umiejętności specjalne i wytrzymałość. W zależności od wariantu rozgrywki, chodzi generalnie o zabijanie potworów, których karty losujemy w kolejnych turach (możliwe jednak, że zamiast potwora wylosujemy jednak jakąś ekstra broń czy zioło). Wszystko dzieje się w "Mansion", to jest talii, gdzie znajdują się głównie karty potworów, a także kilka broni i ziółek. Losowanie kart z tej talii, to jakby eksploracja posiadłości ;). Potwory są różne, od słabego zombiego do potężnego bossa. Potwory różnią się wytrzymałością i to czy pokonamy danego potwora w starciu, zależy głównie od użytej broni, ewentualnie umiejętności specjalnych postaci. Naprawdę długo by opowiadać, na sucho trudno opisać specyfikę tej gry.

Jeżeli ktoś nie orientuje się jednak w klimacie RE, nie będzie czuł tej grzy tak dobrze jak starzy wyjadacze. Koncepcja w kilku miejscach realnie nawiązuje do gry i pewnych patentów stosowanych w RE.

Jeżeli nigdy nie miałeś do czynienia z takimi grami, trudno odpowiedzieć na Twoje pytania. Dla mnie trudne, a kluczowe zarazem jest znajomość tzw. kart akcji, czyli tego jakie działania możesz dzięki nim podjąć. Żeby dobrze grać trzeba szybko podejmować decyzje i rozważać, co nam się bardziej opłaca, a to wymaga biegłej znajomości kart. Trudne do ogarnięcia jest także poruszanie między trashem, discardem, ekwipunkiem... :roll:
Ostatnio zmieniony czw 19 gru, 2013 przez Deus Ex, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
kal3jdoskop
Posty: 200
Rejestracja: pt 02 maja, 2008
Lokalizacja: Terra

Post autor: kal3jdoskop »

Póki co moje doświadczenie z planszówkami i karciankami ograniczyło się do Neuroshimy Hex! i Zombiaków 2* (no ok, dorzućmy do tego jeszcze wierną komputerową adaptację Magic the Gathering z 1999 roku), więc w sumie takiego "taliobudowniczego" wariantu w grach "bez prądu" nie uświadczyłem. Summa summarum, przyznam, że mnie zaintrygowałeś opisem, bo generalnie idea mi się podoba, a dodatkowo zachęcają trzy różne "tryby gry". Trochę mnie tylko martwi potencjalny poziom losowości w tej grze... Ale kurczę, jakby tak krytycznie spojrzeć na Neuroshimę Hex! czy Zombiaki, to tam przecież cały czas dobiera się żetony/karty losowo(aczkolwiek zasada jest taka, że zawsze z 3 dobranych jedno się odrzuca), więc chyba nie ma co się obawiać, że ta losowość będzie większa niż w dwóch wymienionych wcześniej przeze mnie tytułach.
Deus Ex pisze:Jeżeli ktoś nie orientuje się jednak w klimacie RE, nie będzie czuł tej gry tak dobrze jak starzy wyjadacze. Koncepcja w kilku miejscach realnie nawiązuje do gry i pewnych patentów stosowanych w RE.
Coś się domyślałem, że osoby grające w RE będą miały inny "ładunek emocjonalny", kiedy podejdą do tej gry... Ale jakoś tak nie jestem przekonany, czy faktycznie "świeżaki" miałyby mniejszy "fun" - tematyka "ludzie vs zombie/mutanty", oraz "złe korporacje, super-bronie itd" to dość powszechne klisze, które zawsze się sprawdzają :)

Byłbym wdzięczny za odpowiedź na jeszcze jedno pytanie (w sumie też dotyczące zasad) - tę angielską instrukcję da radę ogarnąć w miarę bezproblemowo? Bo z tego co podpatrzyłem na necie, angielski "na kartach' to już prosta sprawa. Z angielskim stoję tak na poziomie "średnio-zaawansowanym" - raczej "średnio" niż "zaawansowanym", ale ogólnie jest przyzwoicie.

Swoją drogą po początkowo nieudanych poszukiwaniach gry po korzystnej cenie udało mi się znaleźć nową grę w przecenie za 18 dolarów - co prawda przesyłka tania nie jest (sklep ma siedzibę w JuEsEj), ale i tak po podsumowaniu wychodzi naprawdę korzystna cena, w porównaniu do tego, co znalazłem choćby na ebayu.

*Oba tytuły mocno polecam, bo są niesłychanie grywalne i przystępne(nawet początkujący sobie poradzą), a do tego naprawdę tanie.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

kal3jdoskop pisze:Byłbym wdzięczny za odpowiedź na jeszcze jedno pytanie (w sumie też dotyczące zasad) - tę angielską instrukcję da radę ogarnąć w miarę bezproblemowo? Bo z tego co podpatrzyłem na necie, angielski "na kartach' to już prosta sprawa. Z angielskim stoję tak na poziomie "średnio-zaawansowanym" - raczej "średnio" niż "zaawansowanym", ale ogólnie jest przyzwoicie.
Diabeł tkwi w szczegółach, tutaj to naprawdę widać, tyczy się to także kart. Przynajmniej jedna osoba musi dobrze znać angielski (intermediate ;)). W przypadku niejednoznacznych kwestii (czasem naprawdę nie do końca wiadomo o co chodzi), zresztą zawsze można się umówić na początku gry, że gramy tak a tak. Generalnie język, jakkolwiek jest specyficzny, bo bardzo zwięzły, nie stanowi przeszkody, a w instrukcji jest np. FAQ, który wiele wyjaśnia :).
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

kal3jdoskop pisze:Byłbym wdzięczny za odpowiedź na jeszcze jedno pytanie (w sumie też dotyczące zasad) - tę angielską instrukcję da radę ogarnąć w miarę bezproblemowo? Bo z tego co podpatrzyłem na necie, angielski "na kartach' to już prosta sprawa. Z angielskim stoję tak na poziomie "średnio-zaawansowanym" - raczej "średnio" niż "zaawansowanym", ale ogólnie jest przyzwoicie.
Instrukcja (przynajmniej dla trybu podstawowego, bo w inne sie nie wczytywałem) nie jest trudna do ogarnięcia, bo zawiera nawet rysunki (opis co się gdzie znajduje na kartach) oraz wyjaśnia zasady na przykładach. Tak czy inaczej fajnie jest mieć pod ręką kogoś, kto albo chociaż raz grał w tą grę, albo w jakąkolwiek inną polegającą na budowaniu talii, bo kilka szczegółów można na początku przeoczyć.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Ogólnie gra jest fajna i mocno klimatyczna. DBG i Alliance to dwa niezależne gry (które można łączyć). Ogólnie instrukcja jest prosto napisana, na końcu F.A.Q, w ostateczności zawsze można skorzystać z YT. Podstawki troszkę kuleją na pewnych frontach. Zarządzenie kartami w pudełku niweluje dodatek Nightmare a oznaczanie 'żywotności' naszej postaci 'naprawia' dodatek Outbreak (którego warto mieć chociażby dla 4 trybu gry - właśnie Outbreak). Minus gry to zainteresowanie. Próbowałem parę osób zarazić tym tytułem, ale jeżeli ktoś nie styka się z serią, jest to dla niego mała abstrakcja i nowi wolą inne gry o tej samej mechanice (Nightfall czy Legendary). Jest szansa, że na nadchodzący zlot zabiorę swoją kolekcję ;)

PS. Proponuję zmienić nazwę topicu na: Resident Evil: Deck Building Game :D
Ostatnio zmieniony wt 24 gru, 2013 przez RON!N, łącznie zmieniany 2 razy.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

RONIN czy aby grać w dodatki trzeba posiadać podstawową wersję?
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Deus Ex pisze:RONIN czy aby grać w dodatki trzeba posiadać podstawową wersję?
Tak. Konieczna jest jedna z podstawek. Dodatki zazwyczaj dodają karty broni, akcji, event'ów (tak, nowy typ karty Mansion) ale nie posiadają kart startowych (czyli startowej 10'tki: 7 ammo x10, 2x knife and pistol).
Ostatnio zmieniony wt 24 gru, 2013 przez RON!N, łącznie zmieniany 2 razy.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
kal3jdoskop
Posty: 200
Rejestracja: pt 02 maja, 2008
Lokalizacja: Terra

Post autor: kal3jdoskop »

[RONIN] pisze:zarazić tym tytułem
Heh, nie wiem czy użyte świadomie czy nie, ale (ze względu na tematykę) bardzo adekwatne określenie :)

W sumie wszystko już wiem, dzięki każdemu kto się wypowiedział (Deusowi w szczególności, bo najbardziej się rozpisał przy moich pytaniach :)).
Ostatnio zmieniony wt 24 gru, 2013 przez kal3jdoskop, łącznie zmieniany 3 razy.
Maestro
Posty: 743
Rejestracja: sob 08 sty, 2011
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Maestro »

Ronin, a wytłumacz mi, jak mam używać kart "Rocket Launcher" i "Gatling Gun", bo nie jest to dla mnie do końca jasne, w wersji podstawowej oczywiście :)
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Maestro pisze:Ronin, a wytłumacz mi, jak mam używać kart "Rocket Launcher" i "Gatling Gun", bo nie jest to dla mnie do końca jasne, w wersji podstawowej oczywiście :)

Rocket Launcher jest proste. Ma siłe chyba 90 i nie korzysta z Ammo. Użycie jednorazowe. Po wykorzystaniu token ląduje ponownie w Mansion. Grając Jill, LR wraca do Disscardu gracza (niwelowany jest efekt jednorazowego użycia a opisane jest to w F.A.Q.u na końcu).

Gatling Gun to broń typu 'ile dasz, tyle masz'. W skrócie: jeśli przeznaczysz na kartę 100 ammo, masz dmg 100. Proste jak budowa cepa :) Co fajniejsze, oczywiście broń łączy się z kartami akcji i takie Deadly Aim doda Ci do GG frikowe 30 dmg (20 za ammo + 10 za dmg).
Ostatnio zmieniony wt 24 gru, 2013 przez RON!N, łącznie zmieniany 2 razy.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Maestro
Posty: 743
Rejestracja: sob 08 sty, 2011
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Maestro »

Co do RL to się domyślałem, ale z Gatlingiem to raczyli by to opisać w instrukcji, niestety jakoś zapomnieli...

Na zlot też zabiorę swój zestaw, douczysz mnie co i jak :D ;)
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

W trybie mercenaries obie bronie można kupić, w innych trybach tylko znaleźć, jeżeli dobrze pamiętam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oficjalne dodatki”