Resident Evil: Marhawa Desire

Prosto z Capcomu :)
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Resident Evil: Marhawa Desire

Post autor: Chris93 »

Jak wiemy, Marhawa Desire zostanie wydana w Polsce - osobiście, nie mogę się doczekać, tym bardziej, że parę mang stoi na mojej półce (Fullmetal Alchemist, Wolf's Rain, Death Note) i chcę, aby ten tytuł do niej dołączył. Co na razie wiadomo ? Chris Redfield i Piers Nivans (tak, bohater bedzie grywalny w szóstej części gry) trafiają do szkoły, gdzie jedna dziewczyna zamieniła się w zombie. Chris i inny członkowie oddziału BSAA będą musieli odkryć kto lub co było przyczyną zarażenia tej uczennicy. Zapowiada się prawdziwy hit i nie mogę się doczekać. Czy Ktoś jeszcze jest zainteresowany tą mangą ?

Do pobrania w sieci znalazł się tkz. Epizod 0.5 - czyli krótka "próbka" mangi. Zamieszczam link do niej.

http://www.download.cenega.pl/download_system/?ID=1532
Ostatnio zmieniony wt 29 maja, 2012 przez Chris93, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
B@rt
Posty: 302
Rejestracja: pt 21 mar, 2008
Lokalizacja: Unknown
Kontakt:

Post autor: B@rt »

Dobrze się składa, bo premiera Marhawa Desire jest zaraz po targach E3. Mam nadzieję, że Capcom przygotował zestaw nowych informacji o Resident Evil. :) Oby tylko fabuła w RE:MD utrzymała odpowiedni poziom, to z chęcią przeczytam całość.
Awatar użytkownika
Zilla
Posty: 43
Rejestracja: sob 16 sty, 2010
Lokalizacja: jestem?

Post autor: Zilla »

Heh kupiłem i naprawdę jestem zachwycony jakością rysunków i samej mangi. Polecam każdemu fanowi RE, nie zawiedziecie się. Problem w tym że nikt nie wie kiedy tom 2 ma się ukazać ;/
Awatar użytkownika
B@rt
Posty: 302
Rejestracja: pt 21 mar, 2008
Lokalizacja: Unknown
Kontakt:

Post autor: B@rt »

Na allegro jest jedna aukcja, ale szukam po księgarniach i jest problem.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Kurde a ja dalej czekam na przesyłkę, mam nadzieję, że dzisiaj dojdzie bo na dyżurze nocnym w pracy będzie w sam raz :rad1:
Ostatnio zmieniony czw 14 cze, 2012 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Dostałem I tom mangi przedwczoraj. Mam ambitny plan przeczytać ją jeszcze dzisiaj w robocie :smiech3: Postaram się potem skrobnąć parę słów, chociaż znawcą tematu mangi nie jestem ;)
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

Ktoś się orientuje czy jest to może dostępne w jakichś empikach czy coś w tym stylu? - wiem empiki to bieda, ale mam nadzieje że się na to natknę - wolałbym to to nabyć bezpośrednio ;)


Do poniżej:
Dzięki :)
Ostatnio zmieniony sob 16 cze, 2012 przez nemesisdestro, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

W Empiku jest, ale prawie za 40 zł. Lepiej kup przez Allegro, masz prawie dwa razy taniej.
Awatar użytkownika
B@rt
Posty: 302
Rejestracja: pt 21 mar, 2008
Lokalizacja: Unknown
Kontakt:

Post autor: B@rt »

Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Przyszła mi dzisiaj Marhawa Desire. Komiks bardzo fajny, mimo tego że jest japoński to nie ma w nim za bardzo przekoloryzowań. No może Ricky jest trochę za bardzo sztampowym bohaterem bo przypomina mi trochę bohatera Goldenboy ale generalnie czytało się świetnie. Jeśli liczycie na ilustracje wypełnioną gore, to niestety tutaj nie ma jej aż za dużo. Jednak to dopiero pierwszy tom, swoiste wprowadzenie i jako takie spełnia swoje zadanie znakomicie.

Teraz tylko pozostaje pytanie kiedy ukaże się drugi z czterech tomów?
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

Haha dziś udało mi się kupić MD, w prawdzie jeszcze nie zacząłem lektury ale pobieżnie przerzuciłem parę stron by sprawdzić jak to to się prezentuje. Trochę ciężko będzie mi się przestawić na czytanie z prawa na lewą, nie mam wprawy w czytaniu mang i z początku nie wiedziałem nawet która strona jest pierwsza a która ostatnia, ale jakość doszedłem do tego ;). Jestem pod wielkim wrażeniem wizualnego aspektu mangi, pierwsze strony wykonane w kolorze na śliskim papierze powalają, szkoda że cały komiks nie jest tak wydrukowany ale nawet te czarno-białe prezentują się wyśmienicie i jestem cholernie ciekaw fabuły, później wyedytuję tego posta i wypowiem się co myślę o niej - postaram się uniknąć spoilerów ;)

Aha rzecz kupiłem w empiku, natknąłem się na to przypadkowo i w sumie się zdecydowałem bo kosztowała tylko 20 zł co jak dla mnie jest niezłą ceną za takie coś :) gdyby faktycznie kosztowała ok 40zł to pewnie bym się nie zdecydował, no i zaskoczyło mnie że w zasadzie manga jest takiego małego formatu, przyzwyczajony to typowego komiksu, spodziewałem się wielkości mniej więcej A4 a tu proszę, wielkość niemal kieszonkowa ;) Tak czy siak nie mogę się doczekać lektury :D
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

nemesisdestro pisze:Trochę ciężko będzie mi się przestawić na czytanie z prawa na lewą, nie mam wprawy w czytaniu mang i z początku nie wiedziałem nawet która strona jest pierwsza a która ostatnia, ale jakość doszedłem do tego ;)
So do I ;).

Pod względem wizualnym manga prezentuje się znakomicie, wcale nie przeszkadza mi fakt, że poza prologiem całość jest w kolorach białym i czarnym. Dobrze czasem pozostawić trochę pola do popisu naszej wyobraźni. Szczególne wrażenie wywarły na mnie przerażające i pełne dynamizmu ilustracje zombie, zbliżenia ich twarzy. Pustka, obłęd, trudno określić jakie emocje i uczucia wymalowane są na ich pyszczkach. Na pewno są to zombie takie jakie mają być. Kierowane pierwotnymi instynktami, niezdarne a nie żadni zarażeni z L4D czy serii 28 dni/tygodni później.

Koncept fabuły jest luźno powiązany z Resident Evil i co ważne, nie jest chamską zrzynką z gry. Zupełnie jak w RE: Genesis. Obecne są odniesienia do wydarzeń w Raccoon City czy misji BSAA. Chris oraz Piers wydają się być jednie drugoplanowymi postaciami w mandze, ciekawe czy jakaś większa rola przypadnie im w kolejnych tomach. Akcja pierwszego skupia się wokół prób zapobiegnięcia epidemii w odciętym od świata kompleksie MD. To nie jedyny wątek, choćby intencje i ewentualna wina Matki Gracii w pojawieniu się wirusa T są niejasne.

BTW, czy tylko mnie Ricky kojarzy się ze Steve'em ;)?



Salvin: E tam zarażeni byli w porządku :P .
Ostatnio zmieniony ndz 24 cze, 2012 przez Deus Ex, łącznie zmieniany 1 raz.
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

Deus Ex pisze:BTW, czy tylko mnie Ricky kojarzy się ze Steve'em
He he może? coś w tym jest, jakiś młody narwaniec :P swoją drogę kiedy spojrzałem na okładkę i zobaczyłem na niej podobiznę Doug'a Wright'a pomyślałem sobie "Co jest? do mangi wrzucili George'a Clooney'a z zarostem?" :P Jakoś tak mi się kojarzy na tej okladce xD
Awatar użytkownika
ChrisRedfield54
Posty: 23
Rejestracja: wt 13 wrz, 2011
Lokalizacja: Świebodzice

Post autor: ChrisRedfield54 »

Opłaca kupic się tą mange ?
Kolekcja
Skype: tyrantkox
Nie oceniaj mnie za wiek tylko za treśc moich postów
________________
Resident Evil REmake [PC]
Resident Evil 2 [PS1]
Resident Evil 3 [PS1]
Resident Evil 4 [PC]
Resident Evil 5 [PC]
Awatar użytkownika
Oscark
Posty: 439
Rejestracja: śr 18 sie, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Oscark »

Ja kupiłem nie będąc fanem mangi, i pierwsze co mnie zaskoczyło to fakt: od której to się strony czyta?? Przeczytałem całość, i dopiero pod koniec odkryłem że obrazki się czyta od prawej do lewej (jeśli oba są na jednej stronie). Dziwne to uczucie czytać książkę 'od tyłu'.

Do tego w pierwszym tomie akcja praktycznie się rozkręca, choć jest opowiedziana w ciekawy sposób. Ja, nie będąc fanem mangi, myślę że kupię jednak dalsze części. Wprawdzie jest ona do przeczytania w 15 minut, ale widać że Capcom jak zwykle się postarał i zrobił spójną fabułę. Do tego można poznać skąd Piers zna Chrisa, i mieć wstęp do RE6. Myślę że dwie dychy to dobra cena, i warto to kupić.
Steam: osssqr
Skype: osssqr
Z chęcią zagram we wszystkie tryby RE6.
Szczecin pozdrawia :)
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Oscark pisze:Ja kupiłem nie będąc fanem mangi, i pierwsze co mnie zaskoczyło to fakt: od której to się strony czyta?? Przeczytałem całość, i dopiero pod koniec odkryłem że obrazki się czyta od prawej do lewej ]
LOL hahaha to ciekawie obrazki zgłębiałeś :rad5: i serio nie kapłeś się nawet po kilku stronach że coś nie w tą stronę idzie?

Jak dla mnie ciekawa choć krótka, wkręca solidnie choć niektre teksty kierowane są dla młodszych czytelników. Nie mniej jednak czekam na kolejne tomy z serii :)
Ostatnio zmieniony wt 10 lip, 2012 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Oscark
Posty: 439
Rejestracja: śr 18 sie, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Oscark »

@WESKER-DL: Po prostu szłem ciągle, gdy były 2 równoległe obrazki czytałem raz od prawej do lewej, a raz od lewej do prawej, tak jak mi pasowało ;).
Ostatnio zmieniony czw 12 lip, 2012 przez Oscark, łącznie zmieniany 2 razy.
Steam: osssqr
Skype: osssqr
Z chęcią zagram we wszystkie tryby RE6.
Szczecin pozdrawia :)
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

Komiks jak najbardziej godny polecenia, póki co jest solidnie, oczywiście jest to w zasadzie dopiero wstęp do historii ale warto się wgłębić w temat, pojawiają się interesujące wątki oraz postaci, fakt że manga miejscami przejawia typowe dla gatunku motywy - sama postać Ricky'ego, zdaje się to potwierdzać - to jednak czyta się ją dobrze, szkoda że tak szybko się kończy;)
Ostatnio zmieniony śr 11 lip, 2012 przez nemesisdestro, łącznie zmieniany 1 raz.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Oficjalne dodatki”