Komiksy Resident Evil

Prosto z Capcomu :)
Dark Prince
Posty: 436
Rejestracja: pt 02 mar, 2007
Lokalizacja: G d z i e ś

Komiksy Resident Evil

Post autor: Dark Prince »

Jak zapewne wiecie, bo to zawsze chyba z grami tak jest, powstały komiksy na podstawie serii Resident Evil. Z tych oficjalnych to mam tylko Fire and Ice #1 w wersji angielskiej, ale to w kiepskim stanie - przyniósł mi kuzyn ze Stanów, a nie wiedział jakie to cenne w Polsce :smiech3: . Widzieliście jakieś komiksy? Jeszcze część można obejrzeć na stronie także HQ - http://free.of.pl/j/jeremy/ . Niestety od dawna nieaktualizowana :( . Ale jest tam masa komiksów ze świata Resident Evil. W tym dwa oficjalne zeszyty Resident Evil zawierające kilka krótkich historii. Fajnie, nie? Do tego są przetłumaczone, jakby kto angielskiego nie znał. Polecam wydrukować - ja tak zrobiłem... Jak wam się podobają?
Ostatnio zmieniony sob 07 kwie, 2007 przez Dark Prince, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Barry
Posty: 888
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Barry »

Na stronce http://www.mwrc.pl/RE_Alive/Komiksy/Komiksy.php macie pełny komiks RE:CV
Dark Prince
Posty: 436
Rejestracja: pt 02 mar, 2007
Lokalizacja: G d z i e ś

Post autor: Dark Prince »

WIELKIE DZIĘKI BARRY!!! Nie znacie jeszcze jakichś komiksów?
Awatar użytkownika
Barry
Posty: 888
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Barry »

Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Ja posiadam CVX, Fire and Ice i Dawn of the dead na twardzielu
I Hentaie :smiech6:
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
tropheus
Posty: 47
Rejestracja: pt 30 mar, 2007
Lokalizacja: from hell

Post autor: tropheus »

ah wesker wesker. ty chyba nie masz czego ogladac. poczekaj jak jakis bot da linka do stronki to wtedy sobie pogladaj ludzi a nie obrazki :P:P:P:P. oczywiscie sorry za offtop, ale nie moglem sie powstrzymac.
Gimme fuel
Gimme fire
Gimme that which I desire
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Ale napewno nie da "obrazków" związanych z serią RE ;)
Edit: przed chwila skasowałem tego typu temat ;)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Dark Prince
Posty: 436
Rejestracja: pt 02 mar, 2007
Lokalizacja: G d z i e ś

Post autor: Dark Prince »

Wesker - Dark Life pisze:Ja posiadam CVX, Fire and Ice i Dawn of the dead na twardzielu
I Hentaie :smiech6:
WOW! Skoro na twardzielu, to nie mógł byś mi podesłać?? Bardzo proszę!
Heh, Hentai + RE?? Naga Claire :smiech3: ?

PS. Znacie jakieś komiksy na podstawie gier, oprócz RE? To też warto mieć :rad2: .
Ostatnio zmieniony ndz 08 kwie, 2007 przez Dark Prince, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Z RE powstały następujące komiksy:
*5 amerykańskich, oficjalnych; tylko pierwszy i drugi numer nawiązywał do RE1 i RE2, reszta historyjek to chore pomysły autorów (jak np. STARS polujące na wilkołaka o_O); kreska również (zazwyczaj) niezbyt ciekawa, ot typowo amerykańskie komiksy.

*4 (albo 5) zeszytów RE Fire & Ice - ktoś chyba przypadkowo dodał do tego komiksu tytuł "Resident Evil", bo z grą to ma on jeszcze mniej wspólnego, niż filmy Andersona. Akcja dzieje się gdzieś w niedalekiej przyszłości i... dalej nie wiem, bo się w to nie zagłębiałem; kreska ponownie - typowo, niczym się nie wyróżniająca, amerykańska :/

*RECV (chyba koreański komiks, wydany również w Ameryce); fabuła w większości szczegółowo opisuje to, co było w grze (plus dodano kilka wstawek typu Steve walczący za pomocą kopniaków z Bandersnatchem czy wgryzający się Hunterowi w klatkę piersiową; ogólnie to wszyscy bohaterowie są super silni i super sprawni), kreska, choć momentami podchodzi pod mangę, jest ciekawa (wg mnie dużo lepsza niż w amerykańskich RE), no i ciekawe artworki są.

*Biohazard 3 - ponownie koreańska manga; i znowu, fabuła komiksu idzie w większości zgodnie z fabułą z gry (plus kilka dodatków jak np. historia Dario), chociaż gdzieniegdzie dodane są supermenskie wstawki (głównie z udziałem Carlosa), plus przewija się gdzieś w tle wątek Leona i Ady (ale to dopiero w końcowych zeszytach, których niestety nie mam całych :/). A dodatkowo jeszcze, mamy tu walkę Nemesis vs Birkin :D. Jak zwykle, fantazja twórców przerosła nawet scenarzystę filmów RE :]. Komiks jest niestety tylko po koreańsku (chińsku), jak na razie nigdzie nie ma jego tłumaczenia. Kreska, podobnie jak w RECV, podchodzi pod mangową, ale jest naprawdę przyjemna, pełna szczegółów i ciekawa.

*Biohazard 0 - ponownie koreańska manga; nie wiem, co twórcy palili przy tej produkcji, ale fabuła nie ma niemalże nic wspólnego z RE Zero (prócz Rebeki, Billy'ego i pociągu), gdyż komiks wyszedł jeszcze przed wydaniem Zero, ale gdzieś w okolicach, gdy prezentowano materiały z REmake (na chwilę pojawia się Lisa oraz grobowiec Trevora). Żeby było śmieszniej, Billy w jedne ze scen, chyba zahipnotyzowany, zdziera z Rebeki bluzkę, próbując się do niej dobrać :d. O supermenskich wyczynach nawet nie wspomnę (na jednym z kadrów Billy ma nawet blond włosy i wygląda niczym Super Saiyan z DB :]). Kreska jeszcze bardziej mangowa niż poprzednio (Rebeca ma duże oczy ^^), ale też brutalna.

Osobiście, chociaż w koreańskich komiksach bohaterowie są "czasami" za bardzo over-the-top, wolę je niż amerykańskie produkcje. Chociażby i za kreskę :).
Awatar użytkownika
Niero
Posty: 116
Rejestracja: czw 15 mar, 2007
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Niero »

Dark Prince
Posty: 436
Rejestracja: pt 02 mar, 2007
Lokalizacja: G d z i e ś

Post autor: Dark Prince »

Pięć zeszytów Resident Evil Fire and Ice. Rzeczywiście bardzo mało wspólnego ma ten komiks z grą :zmiesz3: . Ale mimo, że RE to to w sumie nie jest, fajny komiks. Najlepszy to oczywiście Code: Veronica*, który ma wspaniałą kreskę i nawiązuje do mojej ulubionej** części RE. O Biohazard 0 i 3 w ogóle nie słyszałem, pozostały mi jeszcze te Official Booki. Są średnie; słaba kreska, a w Resident Evil #2 hisoria z RE2 jest maksymalnie streszczona w maksymalnym tego słowa znaczeniu :smiech1: . Ale mieć chociaż jeden z każdych komiksów to poezja, bo w Polsce są to eee... diamenty :D .

* - Mogę się spytać, kto robił spolszczenie w paint'cie tego komiksu?
** - Jednak Code: Veronica jest moją ulubioną; sentyment wygrywa :D .
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Dla mnie do tej pory Komiks Code Veronica jest najlepszy i ma dobrą kreskę, choć wszystko jest wyolbrzymione to jednak styl mi się spodobał ;)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
MiGoo
Zarząd
Posty: 905
Rejestracja: pn 05 lut, 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: MiGoo »

Dark Prince pisze:Najlepszy to oczywiście Code: Veronica*
* - Mogę się spytać, kto robił spolszczenie w paint'cie tego komiksu?

Redfield :)
Dark Prince
Posty: 436
Rejestracja: pt 02 mar, 2007
Lokalizacja: G d z i e ś

Post autor: Dark Prince »

Bo spartolił to pięknie :( . Dialogi są drętwe, a czcionka tragiczna...
Awatar użytkownika
Niero
Posty: 116
Rejestracja: czw 15 mar, 2007
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Niero »

Stare czasy. :)
Pamiętam, jak forum RCS wyglądało tak, jak to teraz... tylko troszkę gorzej (mniej przepychu... może to i lepiej?)
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Temat jest o komiksach :pff1:
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Dark Prince
Posty: 436
Rejestracja: pt 02 mar, 2007
Lokalizacja: G d z i e ś

Post autor: Dark Prince »

Wesker, nie mógł byś mi wysłać kilku komiksów :zmiesz3: ?
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Cholernie dużo ważą:

Dawn of the dead - 24 mb

Veronica - 241mb

Fire and Ice - 18mb
Ostatnio zmieniony sob 07 kwie, 2007 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
MiGoo
Zarząd
Posty: 905
Rejestracja: pn 05 lut, 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: MiGoo »

Dark Prince pisze:Bo spartolił to pięknie :( . Dialogi są drętwe, a czcionka tragiczna...

A wg mnie wszystko jest idealne :) Trzeba miec swiadomosc tego, ze ciezko wielce wyszukane teksty mozna wrzucic w te chmurki - ogranicza je wielkosc itp... Poza tym to jest komiks akcji - dialogi nie musza byc takie jak w telenoweli :P
Awatar użytkownika
Tyrantx
Posty: 663
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tyrantx »

Dark Prince pisze:
Wesker - Dark Life pisze:Ja posiadam CVX, Fire and Ice i Dawn of the dead na twardzielu
I Hentaie :smiech6:
WOW! Skoro na twardzielu, to nie mógł byś mi podesłać?? Bardzo proszę!
Heh, Hentai + RE?? Nagi Leon :smiech3: ?

PS. Znacie jakieś komiksy na podstawie gier, oprócz RE? To też warto mieć :rad2: .
:szok8: o jezu, kolo chce oglądać nagiego leona :kopfwand:
co do komiksów re(usa)to były kiedyś w empiku,ale teraz jest z nimi problem...
STARSSss.......
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oficjalne dodatki”