Zombizm - voodoo i wirus solana - dyskusje "techniczne&

Rozmowy o serii Resident Evil na tematy nie pasujące do pozostałych for
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Zombizm - voodoo i wirus solana - dyskusje "techniczne&

Post autor: Recoil »

W związku z zainteresowaniem na forum tym tematem, i rozmowy nań w temacie o przeciwnikach w RE5, zakładam osobny dział, w którym możemy dyskutować o samym zjawisku zombizmu.

Zapraszam.
Ostatnio zmieniony ndz 02 gru, 2007 przez Recoil, łącznie zmieniany 3 razy.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Barry
Posty: 888
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Barry »

A czy przypadkiem taki temat już nie istnieje http://www.mwrc.pl/forum/viewtopic.php?t=262&start=0 :rad11:
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Pytasz mnie, czy stwierdzasz? ;D

Rzeczywiście. Po prostu szukałem nie tam gdzie trzeba.

Poproszę zatem o zamknięcie tego, i przepraszam za zamieszanie.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
AdaM555
Posty: 708
Rejestracja: sob 25 sie, 2007
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: AdaM555 »

Ja proponuje tamten zamknac bo tam jest pomieszane wszystko, offtop a marvel zombies itp.itd :rad11:
Przepraszam za swoje opowiadania. Młody byłem :)
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Właśnie też tam zajrzałem... Może jednak niech zostanie i podyskutujemy poważnie co?
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
AdaM555
Posty: 708
Rejestracja: sob 25 sie, 2007
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: AdaM555 »

Skąd wiesz o tym wirusie solana, mi sie cos o uszy obiło ale nie moge tego znalezc :rad11: To było chyba w tej ksiazce co Ogar o niej mowił. Jak przetrwac atak zombie czy cos :rad11:
Przepraszam za swoje opowiadania. Młody byłem :)
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Zombie Survival. Właśnie z niej. Wszystko brzmi prawdopodobnie, a autor opiera się na naukowo potwierdzonych faktach (jednak nie przytacza ich). Ciężko powiedzieć czy to brednie czy nie, ale ja jestem skłonny w większość tych rzeczy wierzyć.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
AdaM555
Posty: 708
Rejestracja: sob 25 sie, 2007
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: AdaM555 »

Musze kupic ta ksiazke:rad11: wkoncu i poczytac :rad11:

[ Dodano: 02 Gru 2007 13:24 ]
Wirus Solanum

Wirus przedostaje się z krwioobiegiem z zainfekowanego miejsca do mózgu. Sam mechanizm działania wirusa nie jest do końca rozpoznany, ale atakuje on komórki płata czołowego, mnożąc się i stopniowo prowadząc do ich zniszczenia. W trakcie tego procesu ustają wszystkie funkcji życiowe organizmu. Gdy zatrzymuje się akcja serca, zombityk (chory na zombizm) zostaje uznany za biologicznie zmarłego. Nie następuje jednak pełna śmierć, gdyż mózg pozostaje zdolny do działania, choć znajduje się w uśpieniu. W tej fazie zmiany chorobowe spowodowane atakiem wirusa są już tak zaawansowane, że mózg mutuje się w organ zupełnie odmienny od normalnego. Jego główną cechą staje się odtąd niezależność od dopływu tlenu. Ta niezależność eliminuje potrzebę działania krwioobiegu, którego głównym celem było dotąd dotlenianie mózgu. Ożywiony mózg może więc używać skomplikowanej maszynerii ludzkiego ciała do realizacji własnych celów, ale nie jest w żaden sposób od niej zależny. Po zakończeniu procesu mutacji mózg ponownie uruchamia (reanimuje) ciało, które od tej pory działa w sposób, który z punktu widzenia fizjologii nie ma już nic wspólnego z życiem biologicznym. Niektóre funkcje organizmu pozostają niezmienne, inne ulegają modyfikacji, ale większość ustaje zupełnie. Taki "zmartwychwstały" organizm staje się zombie, członkiem armii "żywych trupów", znanych także pod ludową nazwą "umarlaków".

Źródło infekcji
Badania naukowe nie zdołały jak dotąd odnaleźć w naturze wirusa zombizmu w postaci wolnej. Nie znaleziono ich w żadnym z dotąd przebadanych ekosystemów wody, powietrza ani gleby, ani u żadnego przedstawiciela flory i fauny. Badania trwają nadal.

Objawy
Poniższy godzinowy rozkład objawów podaje jedynie zbliżone okresy występowania symptomów zombizmu - różnice mogą wynosić kilka godzin w zależności od podatności osobniczej.
1 godzina po zainfekowaniu: ból i przebarwienie zakażonej okolicy. Rana (o ile zakażenie następuje w wyniku ukąszenia) natychmiast krzepnie.
5 godzin po zainfekowaniu: gorączka (37-39oC), dreszcze, lekkie otępienie, wymioty, ostre bóle stawów.
8 godzin po zainfekowaniu: drętwienie kończyn i okolicy zakażonej, dalszy wzrost temperatury (39-40,5oC), wzrastające otępienie, utrata kontroli nad skurczami mięśni.
11 godzin po zainfekowaniu: paraliż dolnej połowy ciała, ogólne odrętwienie, zwolnienie akcji serca.
16 godzin po zainfekowaniu: śpiączka.
20 godzin po zainfekowaniu: zatrzymanie akcji serca, ustanie funkcjonowania mózgu. Śmierć biologiczna.
23 godziny po zainfekowaniu: samoistna reanimacja.
A tutaj link do anglojezycznej storny o wirusie solanum http://hitsusa.com/blog/296/solanum-virus/ pisze cos o starozytnosci, byc moze to tez jest w ksiazce :rad11: mysle ze na 100% jest to z ksiazki bo pisze cos o zarazonym Archelogu :rad11:

http://www.archaeology.org/online/featu ... mbies.html a tutaj cos wiecej -Magazyn Archeologiczny :rad11: :rad11:

P.S: myslicie ze az na taka skale by sie z tym meczono?? :rad11: UWAZAJCIE ZAGROZENIE NIGDY NIE BYŁO TAK BLISKO BUAHAHAHAHA. Nie no zartuje, nie wieze w to(za bardzo) :rad11: :rad11:
Ostatnio zmieniony ndz 02 gru, 2007 przez AdaM555, łącznie zmieniany 5 razy.
Przepraszam za swoje opowiadania. Młody byłem :)
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

No więc:
Rok 121, Kaledonia
Przebieg tych wydarzeń jest dobrze udokumentowany, choć nie wiadomo co wywołało wybuch epidemii. Wodzowie plemion barbarzyńskich biorąc żywe trupy za obłąkanych wysłali 3000 zbrojnych by "położyć kres rebelii szaleńców". W rezultacie ponad 600 wojowników zostało pożartych, a reszta, pokąsana, zasiliła szeregi zombie. (...) Świadkiem był (...) Sykstus Semproniusz Tubero. (...) zameldował o swoich obserwacjach Markowi Lucjuszowi Terencjuszowi. (...) W odległości ledwo dnia drogi znajdowała się horda 9000 zombie.
(...)
... według dzisiejszych klasyfikacji doszło tam do wybuchu epidemii klasy III, najpotężniejszego z kiedykolwiek zanotowanych.
Jest też wzmianka o pewnym filmie ("film z Lawson"), który ukazuje autentyczny atak zombie na grupę uciekających ludzi.
Szukałem - bezskutecznie.
Wszędzie piszą, że ten film to fake, a nawet, że w ogóle nie istnieje. Ale... Szukam dalej ;)
Ostatnio zmieniony ndz 02 gru, 2007 przez Recoil, łącznie zmieniany 1 raz.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
AdaM555
Posty: 708
Rejestracja: sob 25 sie, 2007
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: AdaM555 »

Tez nie moge znalezc tego filmu. Jezeli istnieje/istniał to smiem twierdzic ze nie utrzymał by sie w sieci długo jezeli komus by zalezało na zatuszowaniu sprawy :rad11: :rad11: Kurde mogł bym pisac ksiazki mowiace o teoriach spiskowych.

P.SRecoil, skad pochodzi cytat??? :rad11:
Przepraszam za swoje opowiadania. Młody byłem :)
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

To jedna z wielu historii zawartych w "Zombie Survivalu". Zombie na przestrzeni dziejów.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
AdaM555
Posty: 708
Rejestracja: sob 25 sie, 2007
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: AdaM555 »

Aha. :rad11: Jutro na bank zamawiam ta ksiazke :rad11:

[ Dodano: 02 Gru 2007 15:37 ]
Teraz cos zwiazane z voodoo http://paranormal.fm.interia.pl/voodoo.htm

Kolejny smaczek http://www.top.strefa.pl/index.php?opti ... iew&id=181 :rad11:
Ostatnio zmieniony ndz 02 gru, 2007 przez AdaM555, łącznie zmieniany 1 raz.
Przepraszam za swoje opowiadania. Młody byłem :)
Awatar użytkownika
StPaul
Posty: 493
Rejestracja: wt 18 wrz, 2007
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: StPaul »

zawsze możemy pojechać na Haiti i powiadywać się od ludzi którzy są z tym na bieżąco :)
Stay Punk
Awatar użytkownika
Amok
Posty: 67
Rejestracja: pn 15 paź, 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Amok »

Apropo tej ksiazki to niezle mi zamieszala, gdzyz nigdy nie podchodzilem do zombie powaznie(jako umarlakow porzerajacych ludzi) jednak po przeczytaniu kilku fragmentu naprawde zwatpilem coprawda nie ma zadnych konkretow, ale niezle daje do myslenia
Awatar użytkownika
Saladyn
Posty: 962
Rejestracja: pt 15 lut, 2008
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Post autor: Saladyn »

Zombie Survival - fikcja, ale fajna. Wojna Zombie jeszcze lepsza. Paradokumenty, wiec nie ma sie co dziwic, ze niczego nie mozna znalezc w sieci.
If there are any questions, direct them to that brick wall over there
Maverin
Posty: 3
Rejestracja: sob 17 paź, 2009
Lokalizacja: Sie wzieły zombiaki?

Zombi vs Zombi?

Post autor: Maverin »

Od pewnego czasu nurtuje mnie pytanie dotyczące zarażonych wirusem T(czyt.zombiaków).
Z tego co wiem (z filmu) zombiak to też człowiek, ale posiadające tylko podstawowe funkcje życiowe (taki prymityw) i cele, a więc przeżycie (zjadanie mięska xD).No i właśnie teraz nasuwa się moje pytanie.Dlaczego pospolity zarażony nie konsumuje innego?Przecież to też mięsko, tylko że też prymitywne.Gdyby się zjadali nawzajem Racon by zamkneli na parę tygodni, a zombiaki albo by pozdychały z głodu albo by się pozżerały nawzajem.Jakie jest wasze zdanie na ten temat?Dlaczego nie walczą ze sobą?Może zombi nie ruszy byle <ciach> i gustuje tylko w żywych?

(Nie wiedzialem gdzie umieścić ten temat więc można go przenieść)
@Recoil-Czyli z tego co zrozumiałem zombi je bo mu mózg tak nakazuje...i na dodatek one są jeszcze wybredne xD
PS.Przeczytałem TO i juz wszystko wiem...
Recoil: Myślę, że jeden temat o tym wystarczy.
Ostatnio zmieniony sob 17 paź, 2009 przez Maverin, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

No więc przede wszystkim zombie to nie prymitywny człowiek, tylko martwy człowiek. Wirus ożywia tylko mózg delikwenta stąd reszta funkcji życiowych (nikłych zresztą). Dlatego też nie mogą umrze z głodu bo nie ma potrzeby żywić się, ma tylko instynkt, który każe mu jeść (nie trawi). A czemu pospolity zarażony nie konsumuje innego? Sam sobie odpowiedziałeś - bo jest zarażony ;)
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

Dlatego też nie mogą umrze z głodu bo nie ma potrzeby żywić się, ma tylko instynkt, który każe mu jeść (nie trawi).
Czy ja wiem, m.in. w filmie "28 Tygodni Później" zombiaki umierały właśnie z głodu. Tylko tam byli tzw. zarażeni, a nie typowi zombie. Ale powstali też poprzez zarażenie wirusem.
Maverin
Posty: 3
Rejestracja: sob 17 paź, 2009
Lokalizacja: Sie wzieły zombiaki?

Post autor: Maverin »

Tamten film o już wogóle bajka na całego xD.Zombiaki biegają, bija, masakra na maksa :rad6:
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Salvin pisze:Tylko tam byli tzw. zarażeni, a nie typowi zombie
No właśnie. Masz odpowiedź. W tym filmie chyba nawet nie pada słowo "zombie".
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe (ogólne) dyskusje o serii”