Najlepszy Resident Evil

Rozmowy o serii Resident Evil na tematy nie pasujące do pozostałych for

Która z części RESIDENT EVIL jest najlepsza?

Resident Evil
6
11%
Resident Evil Remake
7
13%
Resident Evil Zero
1
2%
Resident Evil 2
13
25%
Resident Evil 3 Nemesis
9
17%
Resident Evil 4
6
11%
Resident Evil 5
5
9%
Resident Evil: Gun Survivor
0
Brak głosów
Resident Evil: Gun Survivor 2 Code Veronica
0
Brak głosów
Resident Evil: Dead Aim
0
Brak głosów
Resident Evil Gaiden
0
Brak głosów
Resident Evil Outbreak
1
2%
Resident Evil Outbreak File #2
1
2%
Resident Evil: Code Veronica (X)
4
8%
Resident Evil Umbrella Chronicles
0
Brak głosów
Resident Evil The Darkside Chronicles
0
Brak głosów
Resident Evil: Revelations
0
Brak głosów
Resident Evil: Operation Raccoon City
0
Brak głosów
Resident Evil (dowolna część na telefony)
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 53

Awatar użytkownika
Desmond07
Posty: 61
Rejestracja: śr 08 sie, 2007
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Desmond07 »

Ale to bez sensu :P Rozumiem gdyby ankieta nazywała się " Najlepszy RE w którego grałeś " ... :rad11:
Kamilos
Posty: 122
Rejestracja: śr 27 cze, 2007
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kamilos »

Moim zdaniem najlepszy Resident (z których grałem RE1,RE2,RE3) to 3-jka za ten klimat miasta i nemka no i mój pierwszy resident :rad11: obok niego RE2 za fabułę i także klimat i trochę z tyłu RE1 świetny klasyk i klimat.
Ostatnio zmieniony sob 01 wrz, 2007 przez Kamilos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ELT
Posty: 13
Rejestracja: ndz 26 sie, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: ELT »

Dla mnie najlepszą częścią RE jest 0
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Jak dla mnie najlepszy jest RE2. Żaden z Residentów nie wywołał u mnie takich emocji jak właśnie dwójka...
Awatar użytkownika
PiotrB
Posty: 28
Rejestracja: pn 10 wrz, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: PiotrB »

Jak dla mnie każda część RE jest świetna, więc trudno jest wybrać tą najlepszą, ale jeśli już muszę taką wyodrębnić to będzie to Resident Evil Remake. Ta część ma według mnie najlepszy klimat.
Awatar użytkownika
AT
Posty: 744
Rejestracja: pt 31 sie, 2007
Lokalizacja: Blackbourn
Kontakt:

Post autor: AT »

Resident Evil 1. Pierwszy, straszny, oryginalny, przekonywujący, klimatyzny.

Genialna muzyka i grafika. To właśnie to budowało w tej grze atmosferę grozy i strachu. Człowiek nie bał się tego co jest na ekranie, ale tego co go czeka tuż za rogiem.
"In his house at R'lyeh dead Cthulhu waits dreaming."
H.P. Lovecraft
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

RE2. To od niego wszystko się zaczęło, to przy nim spędziłem całe tygodnie, to on ma niepowtarzalny klimat i to on jest dla mnie wyznacznikiem idealnej gry spod znaku Resident Evil.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Wybór jest trudny, to oczywiste, ale jednak gdybym musiał się zdecydować... Wybrałbym dwójkę. Po prostu uwielbiam tą część. Przechodziłem ją ze setki razy i nadal z chęcią do niej wracam. Uwielbiam ten fantastyczny komisariat policji... Wiem, że w większości częściach był bardzo dobry klimat, ale moim zdaniem ten komisariat ma po prostu specyficzny i wspaniały klimacik. Również postacie bardzo przypadły mi do gustu. A jeśli dodać jeszcze do tego całkiem dobry scenariusz... Wychodzi nam najlepszy RE :rad6:.
Awatar użytkownika
Kamillo
Posty: 30
Rejestracja: ndz 28 paź, 2007
Lokalizacja: Wrocław

Re: Najlepszy Resident Evil

Post autor: Kamillo »

Remi_GD pisze: Re1 (PSX, PC; 1996-97).
Ta...Czyżby tylko ?

Ja Residentów nie mam wiele (nie licze oczywiście tych, w które grałem jednorazowo bo wiadomo - tak ocenić nie można) - Resident Evil 2, Resident Evil 3 i Resident Evil Code : Veronica na Dreamcasta oraz Resident Evil 4 na PlayStation 2.
Z wszystkich wymienionych nie przeszedłem tylko Resident Evil 3 i Resident Evil 4. Do trójeczki podchodziłem kilka razy. Gra jest dobra, klimatyczna, nieźle potrafi wystraszyć i muzyka IMO jest tam najlepsza z całej serii (kawałek "City of Ruin" powoduje u mnie dreszcze). Utrudniał mi jednak życie tytułowy i główny boss - Nemesis. Kiedy gonił serce podchodziło do gardła, a słysząc "STAAARS" robiło się w gacie - to oczywiście mega plus. Dla mnie jednak wyskakiwał za często, uprzykrzał mi życie co spowodowało, że gry nie ukończyłem choć mam nadzieje, że kiedyś to zrobie. RE3 z góry ustawiam najniżej z tych Residentów, które mam (proszę jednak nie myśleć, że z tego powodu gra wg. mnie jest denna - nic z tych rzeczy :) ). Residenta z numerkiem "4" nie przeszedłem dlatego, bo... mam go kilka dni i jestem w trakcie ;) Pozycja ta to prawdziwy masakator. Grafika cudowna, muzyka, miodzik, dźwięk, gore, strach - CUD MIÓD ^^ Jedna z najlepszych gier ever made... Pozostały jeszcze dwie - Resident Evil 2 i Code: Veronica. RE2 przeszedłem, bawiąc się przy tym świetnie. Szczerze to chyba żadna gra nie sprawiła mi tyle przyjemności i satyswakcji z ukończenia. Grafika przeciętna, ale to jedyne w tej grze, co nie jest celujące. 10/10! I ostatni res - Code: Veronica. Przechodziłem od deski do deski z uśmiechem na twarzy. Grafika śliczna, nieźle straszy i wciąga. Muzyka mi troche nie podpasowała ale to jedyny taki motyw. Gra nie tak wybitna jak RE2 i RE4, ale także bardzo dobra.
Reasumując. Ostatnie miejsce z RE jakie posiadam tak jak powiedziałem zajmuje - Resident Evil 3. Zaraz przed nim Resident Evil Code: Veronica. Co do pierwszego i drugiego nie wiem. Nie zapoznałem się jeszcze dokładnie z RE4, i póki co razem z RE2 jest na równi. Z czasem, kiedy dokładnie obadam grę będe mógł powiedzieć która wg. mnie jest lepsza. Póki co się wstrzymuje z głosem w ankiecie.
Ostatnio zmieniony wt 30 paź, 2007 przez Kamillo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
StPaul
Posty: 493
Rejestracja: wt 18 wrz, 2007
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: StPaul »

Resident Evil 2
Stay Punk
Awatar użytkownika
Nemesis
Posty: 586
Rejestracja: czw 05 lip, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Nemesis »

Dobra, jade... Grałem we wszystkie residenty oprócz Gaiden, Deadly Silence i zapewne tak jak każdy z tego forum nie grałem też w Re 1.5 :( Moją pierwszą cześcią był stary re1 na psx, tamten klimat głęboko utkwił mi w pamięci. Po paru latach przyszła pora na dwójke... Nie mogłem sie odnaleść w tej cześci i nie przypadła mi do gustu tak samo jak bratowi - może dlatego że mieliśmy tylko płyte z Claire przez dośc długi czas. Idąc dalej wiadomo - czekało sie na re3 :) Pamiętam jaki siedziałem zes....ny jak słyszałem gdzieś ponure, miażdżace słowo STARSsss ;] Najwięcej chyba przy tej cześci przeklinałem a że było to jeszcze za czasów łebka to starsza darła sie ma mnie niemiłosiernie. Bardzo przypadły mi do gustu zmiany poczynione w trójce, lepiej wprowadzać wiele nowych szczegółów niż pare konkretów.
Kolejnym resem był gun survivor o którym wole zapomnieć i nie pisać o jego kolejnych odsłonach :/ Po paru latach przerwy ujżałem re: zero i szczena mi opadła przez grafike, bardzo polubiłem tą czesc mimo paru niewygodnych zmian. Kolejne pare lat - stare,zajechane ps2 pogoniłem i zakupiłem okazyjnie nieprzerobioną czarnule z oryginalnym re4. Byłem ciekawy i od dawna czekałem na ten wynalazek, moge napisać ze jako gra jest wypas ale jako re nie zabardzo :P chociaż wczuta była nie mała (starsza z ogródka słyszała moje donośne k***waa :smiech3: ) Nastał czas na Remake kolejny szok wywołany przez grafike, ale staram sie nie oceniac pod wzgledem grafiki bo to nie po ''rezydtowemu'' :rad12: Następną w kolejce była code veronica - dość ciekawa, przypomina mi re2, krótko piszą są lepsze i gorsze resy. Na koniec zafundowałem outbreaki. Szczeże pisząc wole re4 i cv niż tą sztuczną papke :|

Podsumowując osobno zalety z wszystkich części nic nie przebije pierwszych 30minut biegania po zmasakrowanym Raccoon city, kocham ten początek w Re 3 A po tych 2 kwadransach zostają inne smaczki, których nigdzie indziej sie nie znajdzie...
Resident Evil 3: Nemesis
Rules
Gdy masz jakiś problem wsiadasz na motor i wszystko znika.
Nie ma żadnych problemów jesteś tylko ty i maszyna.
Awatar użytkownika
Varrok
Posty: 418
Rejestracja: pt 02 lis, 2007
Lokalizacja: Flotsam Island

Post autor: Varrok »

Re4 jest fajne.. ale wg. mnie to nie jest Re - brakuje klimatu... Więc dam głos na re2
Awatar użytkownika
GhostOfTheSunX
Posty: 11
Rejestracja: pt 30 lis, 2007
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: GhostOfTheSunX »

Resident Evil 2.... mimo że naprawdę ciężko było wybrać... to jednak RE2
Awatar użytkownika
MiGoo
Zarząd
Posty: 905
Rejestracja: pn 05 lut, 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: MiGoo »

Dodaje do sondy RE: Umbrella Chronicles, gdyby ktos chcial sie skusic na niego zaglosowac... :rad12:
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Resident Evil 3. Bezdyskusyjnie :rad11: . Od niej zacząłem swoje granie w RE, pierwsze wrażenie było niekorzystne : "w tej kamerze nic nie widać; jak to, strzelam a te trupy ciągle wstają" ale w miarę dalszego grania...
Do dziś chyba nie zagrałem w grę, która by tak na mnie wpłynęła. Jest po prostu genialna, doskonała i w ogóle. Jedyna wada - za krótka :rad11: .
Awatar użytkownika
Saladyn
Posty: 962
Rejestracja: pt 15 lut, 2008
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Post autor: Saladyn »

Z dwójką miałem masę zabawy, jest lepsza niż jedynka i czwórka, a w inne nie grałem.
If there are any questions, direct them to that brick wall over there
Awatar użytkownika
kubabuba
Posty: 40
Rejestracja: wt 20 lis, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kubabuba »

Moim zdaniem 2 i Remake są najlepsze.
http://pl.youtube.com/user/susa456987
zaglądajcie codziennie;)
Awatar użytkownika
Jill_1995
Posty: 158
Rejestracja: czw 03 sty, 2008
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jill_1995 »

W zasadzie mam dwie ulubione części:re remake i re3.W remak`u jest taki klimat,że poprostu szok.Re3 ogólnie za całokształt,a szczególnie za nemesisa. :smiech1:
"From yesterday, it’s coming!
From yesterday, the fear!
From yesterday, it calls him
But he doesn't want to read the message here"
Tha23rd
Posty: 11
Rejestracja: ndz 23 mar, 2008
Lokalizacja: K-g

Post autor: Tha23rd »

Dla mnie najlepszy jest RE (1-nka) na PSX'a. Nawet dzisiaj lubie sobie odpalić ją na szaraku i 'zaliczyć' speedruna :smiech7: Sentyment do tej gry - ogromnyy :smiech1:
MrREVILPL
Posty: 280
Rejestracja: pt 02 lis, 2007

Post autor: MrREVILPL »

Oczywiście resident evil 3 nemesis oraz 4 :okulary3: :rad5:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe (ogólne) dyskusje o serii”