Najlepszy Resident Evil

Rozmowy o serii Resident Evil na tematy nie pasujące do pozostałych for

Która z części RESIDENT EVIL jest najlepsza?

Resident Evil
6
11%
Resident Evil Remake
7
13%
Resident Evil Zero
1
2%
Resident Evil 2
13
25%
Resident Evil 3 Nemesis
9
17%
Resident Evil 4
6
11%
Resident Evil 5
5
9%
Resident Evil: Gun Survivor
0
Brak głosów
Resident Evil: Gun Survivor 2 Code Veronica
0
Brak głosów
Resident Evil: Dead Aim
0
Brak głosów
Resident Evil Gaiden
0
Brak głosów
Resident Evil Outbreak
1
2%
Resident Evil Outbreak File #2
1
2%
Resident Evil: Code Veronica (X)
4
8%
Resident Evil Umbrella Chronicles
0
Brak głosów
Resident Evil The Darkside Chronicles
0
Brak głosów
Resident Evil: Revelations
0
Brak głosów
Resident Evil: Operation Raccoon City
0
Brak głosów
Resident Evil (dowolna część na telefony)
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 53

Awatar użytkownika
Kamillo
Posty: 30
Rejestracja: ndz 28 paź, 2007
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kamillo »

Resident Evil 4 przeszedłem już dawno więc się moge wypowiedzieć. Sprawiał mi multum radości podczas gry, jednak nie tyle co... RESIDENT EVIL 2. I to jego zaznaczam w ankiecie.
David77
Posty: 128
Rejestracja: pn 05 maja, 2008

Post autor: David77 »

Najlepszy dla mnie jest R.E 3 ale zagłosowałem na RE4 :rad5: RE3 dla mnie jest numerem 1 ale 4 wciągała mnie fabułą i zmianom klimatu. :rad12:
Awatar użytkownika
bodek
Posty: 907
Rejestracja: czw 15 maja, 2008
Lokalizacja: RC

Post autor: bodek »

Najlepszy RE : RESIDENT EVIL 2 :okulary2:
Najwspanialszy ze wszystkich RE.
Awatar użytkownika
Czarek199410
Posty: 144
Rejestracja: pt 26 paź, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Czarek199410 »

Hm jak dla mnie najlepszym residentem jest i tu was za dziwie RE4 nie wiem dlaczego ale
Spodobało mi się jakoś się nie przyzwyczajałem do kamer statycznych fajnie by to wyglądało Jak by byli jeszcze zombi ale tak czy Siak
RE4 :smiech1:
Jeszcze nielicząc tylu dodatków kostiumów tego nie było w poprzednich częściach albo ja coś przeoczyłem

Recoil: Znowu zapominasz o Shift.
Już chyba każdy mój post poprawiłem :pff4:
Ostatnio zmieniony czw 19 cze, 2008 przez Czarek199410, łącznie zmieniany 6 razy.
Gotta Whole lot of love
Awatar użytkownika
=Rzeźnik=
Posty: 99
Rejestracja: wt 15 maja, 2007
Lokalizacja: wakacje/Afryka

Post autor: =Rzeźnik= »

Najlepszym i najstraszniejszym Residentem w jakiego grałem jest Dead Aim. Tam jest strach <cut>. Idziesz przez jakiś ciemny pokój na statku rozświetlony przez jedną małą lampkę na statku i widzisz zombiaka leżącego który może wstać. I najgorsze w tym jest to że widzisz drzwi (bez loadingu) w tym pokoju które prowadzą na główny hol no to aż takie carki idą że aż mi się chciało grę wyłączać. Jeszcze te ich takie ryki a szczególnie tych zombi-babek to przepraszam ale goście ze słabym sercem by nie wytrzymali. Polecam fanom bardzo strasznych i non stop trzymających w napięciu gier. Pamiętam że jak wszedłem do małego pokoju i tam było widać gościa wiszącego na krawacie w wannie to kiedy podniosłem amunicje to on nagle spadł i zaczął mnie atakować :szok8: ! Wtedy tak się wydygałem że serce jak głupie waliło. Naprawde gra straszniejsza od silenta.

Recoil: No i się towarzystwo rozhulało... Wystarczyło lekko popuścić... Następnym razem nie będzie zmiłuj. BLUZKI, NAWET KROPKOWANE PODLEGAJĄ KARZE!!!


To raz, a dwa: uprzedzaj przed SPOILAMI!!!


Ja tylko zachęcam do zagrania w to tym którzy myślą że to kiepskie :smiech6:
Ostatnio zmieniony czw 19 cze, 2008 przez =Rzeźnik=, łącznie zmieniany 3 razy.
"Gdy usłyszysz ryk piły spalinowej ,jest już za późno."
Awatar użytkownika
Angela
Posty: 189
Rejestracja: sob 31 maja, 2008
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Angela »

Dla mnie najlepszy jest RE4, bo ma dobrą grafikę jak wszystkie inne, są dobre bronie a także inteligentni przeciwnicy, nie zabrakło starych jak i nowych postaci.
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

Hehe, ign.com postanowił powielić pomysł Remi_GD i również zapytał o najlepszego RE. Mamy RE1, RE2, RE3, RE CV, RE Umbrella Chronicles, RE 4, RE Zero, RE Outbreak, RE Dead Aim, Re Outbreak 2. Moje pierwsze pytanie - gdzie u licha jest RE Remake?!?!?! to co że to ulepszona wersja RE1 - jak najbardziej zasługuje na miejsce. Po drugie mam wrażenie że tu raczej nie chodzi o to, która część jest najlepsza, a raczej to która jest najpopularniejsza, biorąc pod uwagę charakter i specyfikę RE4 dotarł bezapelacyjnie do największej rzeszy graczy, ale nie sądzę by to go czyniło najlepszym resem....ot takie moje wrażenie co do tego wyniku i miażdżącej przewagi głosów RE4 nad innymi częściami.....aha wyniki xD

(póki co, nie wiem do kiedy sonda trwa)

1: RE4 (59.2%)
2: RE2 (17.3%)
3: RE1 (11%)
4: RE3: Nemesis (5.2%)
5 :RE:CV (4.1%)
6: RE:UC (1.2%),
7: RE Zero (1%)
8: RE:Outbreak (0.4%)
9: RE: Dead Aim (0.3%)
10: RE: Outbreak 2 (0.2%)

Ja zagłosowałem na RE2 :P .

Do poniżej
A brak RE Remake.. Szkoda słów, dla wielu to jest najlepszy Res !!!
Amen. Normalnie nie wiedziałem na co głosować, tzn wahałem się jak nie wiem. :D
Brak Remake'a....to było bezsensu, cieszę się że RE2 i RE1 zajęły miejsce na podium mam do nich szczególny sentyment, ale z drugiej strony gdyby chociaż RE2 nie był gdzieś na podium to już sam bym nie wiedział co o tym myśleć ;)
Ostatnio zmieniony wt 10 lut, 2009 przez nemesisdestro, łącznie zmieniany 3 razy.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Tak ogromna przewaga RE4 nad resztą nie wzbudza mojego entuzjazmu :/.
A brak RE Remake.. Szkoda słów, dla wielu to jest najlepszy Res !!!
Ostatnio zmieniony wt 10 lut, 2009 przez Deus Ex, łącznie zmieniany 1 raz.
pinek
Posty: 537
Rejestracja: pn 19 sty, 2009
Lokalizacja: co skad?

Post autor: pinek »

Grałem w 0,1(rimejk),2,3,CV,4,UCH
Co zaczynałem grać w inną cześć RE to wydawała się mi o 100% lepsza od poprzedniej. Gdybym miał się zdecydować na najlepszą to chyba nie dał bym rady. Więc wybiorę 3, a właściwie 2,5. Moim zdaniem najlepszą częścią jest remake 1 ten klimat, to wycie zombi który stoi za rogiem i tylko czeka na nasz szelest , by ruszyć w naszym kierunku powolnym ,ślamazarnym krokiem by trafić na drugą stronę naszej berety(lub też z braku amunicji wybrać inną drogę i na trawić na inny róg z innym zombie...). Cała historia opowiedziana w jedynce też wydawała sie mi najbardziej wciągająca z całej serii. Na drugim miejscu klasuje się RE: THE UMBRELLA CHRONICLES. Gra jest w sumie zwykłym celowniczkiem, ale za to tak wciągającym i grywalnym, że nikt nie przejdzie koło tej gry obojętnie. Jest jeszcze jedna, jak nie najważniejsza rzecz która przemawia za tym tytułem. Jest to "dopowiedzenie fabularnych wątków, kto grał ten może śmiało powiedzieć, że jest to pozycja OBOWIĄZKOWA dla każdego fana serii. Trzecie miejsce a właściwie pół zajmuje RE:4. Na początku napisałem, że wybiorę 3, a właściwie 2,5. Pół dlatego, że lubie grać w tę część tylko z giwerami które mają nie skończoną ilość amunicji.

To wszystko dziękuję
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

No więc jedno wynika z drugiego. RE4 trafił do większego grona, w większości też do małolatów, które po prostu (mimo numerka) nie zdają sobie sprawy z istnienia innych części. Ludzie grający TYLKO w RE4 zagłosują właśnie na nią, w związku z tym taka sonda nie jest miarodajna. Takie głosowanie, żeby było wiarygodne, powinno być przeprowadzone w zamkniętym gronie fanów RE.

Ja ostatnio odkurzam sobie przypadkowo wybrane części starych RE i do której bym nie zasiadł (oczywiście oprócz CV, do której po prostu nie wracam :p ) to mam ochotę ogłosić ją najlepszą. Oczywiście po przemyśleniu nadal góruje RE2, ale jeszcze 2 tygodnie temu wahałbym się czy czasem nie RE3. Tydzień temu wahałbym się czy czasem nie Outbreak, teraz z kolei kusi Remake. Naprawdę ciężko wybrać tę jedną.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

Recoil pisze:Ja ostatnio odkurzam sobie przypadkowo wybrane części starych RE i do której bym nie zasiadł (oczywiście oprócz CV, do której po prostu nie wracam :p ) to mam ochotę ogłosić ją najlepszą. Oczywiście po przemyśleniu nadal góruje RE2, ale jeszcze 2 tygodnie temu wahałbym się czy czasem nie RE3. Tydzień temu wahałbym się czy czasem nie Outbreak, teraz z kolei kusi Remake. Naprawdę ciężko wybrać tę jedną.
He he ja właśnie kończę RE4 a potem albo siądę do RE2 ( niestety tylko Claire :( ) albo RE3 bo też nęci mnie powrót do Raccoon City lub może nawet do Arclay Mountians ;) nagle naszedł mnie taki klimat do powrotów, to chyba przez to że zacząłem oglądać materiały filmowe ze starszych resów he he he.
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Ankieta ign.com faktycznie nie oddaje "prawdziwej" wartości poszczególnych Residentów. Cała pierwsza czwórka notowania, czyli RE4, RE2, RE1, RE3:Nemesis, wyszła na peceta. W związku z tym jest najbardziej dostępna/popularna (patrz piractwo :/ ). RE:Zero który był dostępny na GameCube, jest niemal na szarym końcu, bo po prostu mało osób miało z nim styczność. Gdy czegoś nie znamy, to trudno żebyśmy wypowiedzieli się o tym pozytywnie.

Tak naprawdę, aby ankieta była miarodajna, wypowiedzieć w niej musieliby się tylko ludzie, którzy zagrali we WSZYSTKIE Residenty. A takich graczy jest mało... :/
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

Oddałem głos na RE Remake :rad10: . Wybór był bardzo trudny, ale w końcu się zdecydowałem :rad2: . Re Remake ma wszystko co trzeba: rewelacyjny klimat, fajną fabułę, świetne udźwiękowienie i bardzo ładną grafikę, oraz ciekawe tryby dodatkowe i bonusy, dlatego moim zdaniem zasługuje na miano najlepszej części :okulary3: .

Zaznaczam jednak, że nie grałem jeszcze we wszystkie części :smiech1: .

Na wysoką ocenę zasługują u mnie również:
- Re Zero,
- RE 2,
- RE 3,

Z kolei nie bardzo przypadły mi do gustu:
- RE (chyba dlatego, że z powodu błędów z grafą dużo nie pograłem :rad12: ),
- RE 4,
Ostatnio zmieniony śr 29 kwie, 2009 przez Szakal, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 761
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arek »

Dla mnie najlepszym RE jest Remake,ponieważ ma świętną grafikę,jest bardzo straszny ma extra klimat a do tego jest to w końcu Remake naszej pierwszej części sagi.Ogólnie bardzo podoba mi się jeszcze RE5 i RE2 te dwie części mają w sobie to coś a szczególnie RE2,chodź przeszedłem tylko jeden scenariusz (na zlocie)to i tak uważam że jest to jeden z najlepszych RE :smiech6: .
Ps3Centerbloog.pl
Awatar użytkownika
Nakami
Posty: 42
Rejestracja: czw 06 sie, 2009
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Nakami »

Zagłosowałam na Code Veronica X , ponieważ ta część według mnie jest najlepsza i się na niej poryczałam, wtedy gdy Steve umierał :( .
danielww
Posty: 9
Rejestracja: pn 07 wrz, 2009
Lokalizacja: Kielce

Post autor: danielww »

1-Remake
2-Re 2
3-Re 0

by Deus Ex: Przydałoby się jakieś krótkie uzasadnienie, proszę rozwijać swoje posty.
Ostatnio zmieniony ndz 20 wrz, 2009 przez danielww, łącznie zmieniany 1 raz.
Danielww
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

1-Resident Evil ze względu na klimat,fabułę oraz muzykę która mnie urzekła
2-Resident Evil Survivor ze względu na to że to mój pierwszy Resident oraz za jak dla mnie fabułe i klimat(z muzyką było już gorzej)
3-Resident Evil 5 zakładam że będzie ta część będzie lepsza niż RE4 i pojawia sie mój ulubiny bohater-zgadnijcie kto......
Awatar użytkownika
LiDeR
Posty: 19
Rejestracja: ndz 13 wrz, 2009
Lokalizacja: Katowice

Post autor: LiDeR »

Głos oddałem na Resident Evil choć grafika słaba, ale nie to jest dla mnie ważne.Zagłosowałem na tego RE ponieważ podoba mi się klimat tej gry no i gra nie należy do najłatwiejszych to też wielki plus :rad13:
S.T.A.R.S.
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Bzduras »

Niestety, dzisiaj ankieta się sypnęła i musiałem ją założyć od nowa :(
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul
Posty: 330
Rejestracja: ndz 22 sie, 2010
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Paul »

Do czasu powstania RE Remake, na pierwszym miejscu był RE 2... Gdyby powstał remake RE 2, to najpewniej on byłby na pierwszym... A tak to pozostaje wspaniały RE Remake, a na drugim miejscu RE 2.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe (ogólne) dyskusje o serii”