Najlepszy Resident Evil

Rozmowy o serii Resident Evil na tematy nie pasujące do pozostałych for

Która z części RESIDENT EVIL jest najlepsza?

Resident Evil
6
11%
Resident Evil Remake
7
13%
Resident Evil Zero
1
2%
Resident Evil 2
13
25%
Resident Evil 3 Nemesis
9
17%
Resident Evil 4
6
11%
Resident Evil 5
5
9%
Resident Evil: Gun Survivor
0
Brak głosów
Resident Evil: Gun Survivor 2 Code Veronica
0
Brak głosów
Resident Evil: Dead Aim
0
Brak głosów
Resident Evil Gaiden
0
Brak głosów
Resident Evil Outbreak
1
2%
Resident Evil Outbreak File #2
1
2%
Resident Evil: Code Veronica (X)
4
8%
Resident Evil Umbrella Chronicles
0
Brak głosów
Resident Evil The Darkside Chronicles
0
Brak głosów
Resident Evil: Revelations
0
Brak głosów
Resident Evil: Operation Raccoon City
0
Brak głosów
Resident Evil (dowolna część na telefony)
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 53

Awatar użytkownika
Remi_GD
Posty: 28
Rejestracja: pn 12 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Najlepszy Resident Evil

Post autor: Remi_GD »

Która gra z cyklu RE jest wg. Was najlepsza i dlaczego?
Wg. mnie oczywiście pierwszy, kultowy już Re1 (PSX, PC; 1996-97).
Za co? Klimat, muzyka, potwory - klasyka:)
Ostatnio zmieniony pt 17 sie, 2012 przez Remi_GD, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
Leon S. Kennedy
Posty: 367
Rejestracja: pt 16 lut, 2007
Lokalizacja: .... i po co?

Post autor: Leon S. Kennedy »

Ja zdecydowanie głosuje na 2. Jak dla mnie to najlepszy z re. (nie wiem jakie są części konsolowe np.CV lub 0 bo grałem tylko w te na pc i kiedyś na ps1 u qumpla w 1 i 2)
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

NIerozumiem czemu w ankiecie jest Dino Stalker bo z RE mało ma wspólnego oraz Umbrella Chronicles który się jeszcze nie pojawił więc ocenić go w kwesti najlepszego RE jest niemożliwe

Wszystkie chronologiczne części są Wspaniałe ale jak musiałbym wybrać to zagłosowałbym na RESIDENT EVIL 2
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Barry
Posty: 888
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Barry »

W rankingu najlepszych resów jak dla mnie jest RE:Remake
FurryPiter
Posty: 860
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Internet :)

Post autor: FurryPiter »

Moim skromnym zdaniem RE:0 :rad8:
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

Resident Evil 1 - za klimat i muzykę.
Awatar użytkownika
Tyrantx
Posty: 663
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tyrantx »

RE3:nemesis za potężną grywalność (miodne bronie,uniki które po opanowaniu pozwalają na powalanie nemesisa prawie bez uszczerbku,kombinowanie z prochem!-ty decydujesz ile masz amunicji do danej broni,pewna nieliniowość.)
No i jill ,lubie ją już od re1(remake) ...taki kotek ale z pazurem... :diab9:
Ostatnio zmieniony sob 03 mar, 2007 przez Tyrantx, łącznie zmieniany 1 raz.
STARSSss.......
Kerth
Posty: 2
Rejestracja: sob 24 lut, 2007
Lokalizacja: Baku-Bakowo

Post autor: Kerth »

Wszystkie części są wspaniałe. Ale nie będe ukrywał, że najbardziej mi się podoba część 4 mimo braku klimatu starych części. Może to przez pokażną dawkę dobrej akcji.
Awatar użytkownika
Garnet
Posty: 33
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: ...

Post autor: Garnet »

Veronica
-Alexia
-fabuła
-wiele wspanialych lokacji (min. dom na wzgorzu)
-rodzenstwo Redfield..Steve?XD
-nio i przede wszystkim za duza radoche z grania;P czekalo sie troche na nowego RE po czesciach na PSX, dlatego tez ta czesc jeszcze bardziej mi sie spodobala, tym bardziej,ze gra jak najbardziej udana:)...po prostu mam do niej sentyment^^
Awatar użytkownika
Zaszczyk
Posty: 35
Rejestracja: sob 24 lut, 2007
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: Zaszczyk »

Resident Evil 2

Jego wspaniale zalety to doskonala klimatyczna muzyka, ciekawe lokacjie i fabuła i duza ilosc bonusów do odkrycia i przechodzenia :D Ponadto bardzo spodobala mi sie postac Leona :)
Dark Prince
Posty: 436
Rejestracja: pt 02 mar, 2007
Lokalizacja: G d z i e ś

Post autor: Dark Prince »

Nie głosuję. Powiem po prostu, że Code Veronica i 3: Nemesis bardzo silnie konkurowały by do #1 miejsca w moim rankingu Residentów. Bo obie były dla mnie po prostu doskonałe. Graficznie w czasie swoich premier bardzo mi się podobały. Bałem się przy nich. Były bardzo grywalne.

...

Mówię "były", bo pojawiło się coś co zwie się Biohazard 4!
Dante
Posty: 29
Rejestracja: ndz 18 lut, 2007

Post autor: Dante »

Re4 albo Re2 ... ale jako że wolę zostać czy miłosnym wątku głosuję na RE2 :)
1998 I'll never forget it ...
Awatar użytkownika
Dede
Posty: 69
Rejestracja: pn 05 mar, 2007
Lokalizacja: Z tąd xD

Post autor: Dede »

Tak jak Dante, myślałem o RE2 i RE4... Jednak Wybieram RE2 bo ta gra tak jakby przegnała strach przed czymś co nie istnieje... Pamiętam jak miałem chyba 7 lat i mój tata w to grał, jak się bałem tych wszystkich monstrum...
Wreszcie ja se pyknąłem w tą grę i nie dość że mi się podobała, to nie bałem się tych wszystkich zombiaków, Birkinów itp...

Bla, bla, bla... Głosuję na dwójkę
Awatar użytkownika
Ś(Fir)
Posty: 10
Rejestracja: pn 05 mar, 2007
Lokalizacja: Hollyłódź
Kontakt:

Post autor: Ś(Fir) »

RE2 oczywiście :D Niepowtarzalny klimacik... po za tym to była pierwsza część w jaką grałem jeśli chodzi o RE...
Awatar użytkownika
papa50
Posty: 186
Rejestracja: sob 10 mar, 2007
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: papa50 »

agłosowałem na Resident Evil 2 bo ma
Klimat
Pierwsze spotkanie z Lizusem :D:P
Claire

Ale tez Ulubioną Jest Resident evil 3 Nemesis I COde Veronica
Welcome to Survival horror
Awatar użytkownika
Naleśnik
Posty: 128
Rejestracja: śr 14 mar, 2007
Lokalizacja: Craccoon City

Post autor: Naleśnik »

To jest bardzo trudne pytanie, bo o ile celowniczki i Outbreaki najlepsze nie są, tak cała reszta to poezja i mega-grywalność. Jest jednak jeden Resident który wyróżnia się wśród innych, który ma w sobie to "coś" co przyciąga, co powoduje że za każdym razem zabawa jest tak samo urzekająca jak za pierwszym. Ten Resident to oczywiście Resident Evil 2. Najczęściej do niego wracam. A zaraz za nim stawiam jedyneczkę i trójeczkę.

Edit:

Trochę się pospieszyłem z tym głosowaniem, teraz jestem już po przejściu RE Rebirth i właśnie tą część stawiam na pierwszym miejscu. Genialne odświeżenie serii, tony grywalności po prostu. A dwójka, trójka i czwórka stoją w rankingu zaraz za remakem.
Awatar użytkownika
Remi_GD
Posty: 28
Rejestracja: pn 12 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Remi_GD »

Wesker - Dark Life pisze:NIerozumiem czemu w ankiecie jest Dino Stalker bo z RE mało ma wspólnego oraz Umbrella Chronicles który się jeszcze nie pojawił więc ocenić go w kwesti najlepszego RE jest niemożliwe

Wszystkie chronologiczne części są Wspaniałe ale jak musiałbym wybrać to zagłosowałbym na RESIDENT EVIL 2
Umbrella Chronicles - fakt, moja pomyłka.

Ale Dino Stalker jak najbardziej ma swoje miejsce i w ankiecie i w serii - gra została wydana TAKŻE pod tytułem "Gun Survivor 3" - a jak wiemy cały cykl Gun Survivor jest z RE - więc fakt, że Dino Stalker do samej gry nie nawiązuje nie znaczy, że nie zalicza się do jej cyklu. Zresztą jakiś czas temu na zagranicznej stronie Re znalazłem info o tej grze (amerykańska strona) i występowała ona pod tytułem "Resident Evil Gun Survivor 3 Dino Stalker" Gierka należy do GS - a GS to część RE.

A jeśli ktoś po przeczytaniu tego posta uparcie będzie twierdzić, że nie jest to część RE - to przecież jest to Dino Crisis - a DC jest podobne do RE. Ale chcemy czy nie - Jest to część RE.

Także prosiłbym admina o przywrócenie RE GS3: DS do ankiety:)

A swoją drogą fakt, że ta gra ma tak mało wspólnego z serią i jest cholernie trudna do zdobycia sprawia, że mam większą ochotę ją przetestować
Carl
Posty: 10
Rejestracja: wt 20 mar, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Carl »

Grałem tylko w część 2 i 3 więc wyboru to ja zbyt dużego nie mam. Ale z tych dwóch wybieram RE3. Ze względu na miejsce akcji (w sensie całe miasto).
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 60
Rejestracja: sob 24 mar, 2007
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Hien »

Zagłosowałem chociaż przyznam się bez bicia ,ze grałem tylko w trzy pierwsze części. Z tej trójki wybrałem częśc pierwszą.
Z wielu powodów ale głównymi były: specyficzny klaustrofobiczny klimat posiadłości, najlepsza i najstraszniejsza muzyka, niesamowity mrok.
Części 2 i 3 mimo ,że wspaniałe to jednak mają tego mroku odrobine mniej (nie mówiąc o tym ,ze pod względem klimatu RE2 i RE3 są do siebie blixniaczo podobne). Do tego dochodzą wspaniałe wspomnienia kiedy grało się z kumplami i nasmiewało z zombiaków a kiedy grało samemu w nocy to srało ze strachu ;) Szkoda ,ze to było wiele lat temu :)
Awatar użytkownika
Devlock
Posty: 70
Rejestracja: śr 28 mar, 2007
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Devlock »

Grałem w: RE: Director's Cut, RE2, RE3: Nemesis i aktualnie gram w RE4, a poza tym skończyłem pierwszego Gun Survivora. Najfajniej grało mi sie w RE3 - najlepsza muzyka, najciekawsze lokacje. Postacie i potwory też były niczego sobie. Poza tym spore miasto, w którym postapokaliptyczny klimat dawał się we znaki. Sam Nemesis w tej części zasługuje na duży plus - to jeden z najlepszych bossów ogólnie w tego typu grach jak dla mnie. Czyli Resident Evil 3, to dla mnie najlepsza część, a zarazam pierwszy Resident Evil jakiego skończyłem.
Ostatnio zmieniony czw 02 lip, 2009 przez Devlock, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe (ogólne) dyskusje o serii”