Najlepszy Resident Evil

Rozmowy o serii Resident Evil na tematy nie pasujące do pozostałych for

Która z części RESIDENT EVIL jest najlepsza?

Resident Evil
6
11%
Resident Evil Remake
7
13%
Resident Evil Zero
1
2%
Resident Evil 2
13
25%
Resident Evil 3 Nemesis
9
17%
Resident Evil 4
6
11%
Resident Evil 5
5
9%
Resident Evil: Gun Survivor
0
Brak głosów
Resident Evil: Gun Survivor 2 Code Veronica
0
Brak głosów
Resident Evil: Dead Aim
0
Brak głosów
Resident Evil Gaiden
0
Brak głosów
Resident Evil Outbreak
1
2%
Resident Evil Outbreak File #2
1
2%
Resident Evil: Code Veronica (X)
4
8%
Resident Evil Umbrella Chronicles
0
Brak głosów
Resident Evil The Darkside Chronicles
0
Brak głosów
Resident Evil: Revelations
0
Brak głosów
Resident Evil: Operation Raccoon City
0
Brak głosów
Resident Evil (dowolna część na telefony)
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 53

Awatar użytkownika
Hir0
Posty: 15
Rejestracja: czw 12 sie, 2010
Lokalizacja: Stargard

Post autor: Hir0 »

Resident Evil 2

Pamietam jak gra wyszla w '99 roku na pcta. Odpalilem demo w ktorym to mozna bylo grac 10 minut. Przechodzilem je setki razy probujac dojsc jak najdalej. To byla inna gra od tych ktore znalem, swietny mroczny klimat, piekna muzyka i maszkry jak z koszmaru. Gdy uzbieralem dosc kasy od razu pobieglem do sklepu... i warto bylo ;).
Ostatnio zmieniony czw 26 sie, 2010 przez Hir0, łącznie zmieniany 1 raz.
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Wypowiadałem się już w tym temacie, ale wtedy nie udało mi się ukończyć większości ważniejszych Residentów (RE0, RECV, RE5) no i wtedy nie oddałem głosu w ankiecie. Dzisiaj sprawa wygląda inaczej i to moi najwięksi faworyci:

RE1/Remake - bez wątpienia początek serii, gra która miażdżyła klimatem, opowiadała wciągającą fabułę przy niesamowitej muzyce i grafice (jak na tamte czasy :)). Remake to udoskonalona wersja oryginału, czyli same plusy co w jedynce a nawet więcej :smiech6:

RECV - kontynuacja przygód mojego ulubionego bohatera serii i bohaterki. Ładna grafika, świetny soundtrack, obecny klimat horroru i zwroty akcji w scenariuszu który jest genialny :D.

RE5 - Przepiękna grafika, tak samo bardzo dobra muzyka, a fabuła istny majstersztyk (motyw z Jill, koniec Weskera, i parę innych). Chociaż mniej w tej grze horroru, to survival jest bardzo dobrze widoczny.

Jak na razie powstrzymam się od oddania głosu, bo każda część serii (nie tylko te wymienione przez mnie wyżej) to arcydzieło i każdy Resident jest dla mnie niemal idealny :mg: , ponieważ kocham tę serię :liebhab: :P i zagram w wszystko co zwie się "Resident Evil" :kg:
Ostatnio zmieniony ndz 16 sty, 2011 przez Chris93, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
daaaamin
Posty: 134
Rejestracja: pn 01 lis, 2010
Lokalizacja: mam wiedzieć?

Post autor: daaaamin »

Zwycięża RE2. Wiadomo, 4 scenariusze (+jeden dodatkowy), 2 tryby dodatkowe, Mrs.X (gdyby nie Nemesis, to zostałby najstraszniejszym przeciwnikiem serii :D) 2 miejsce ma RE3. W ogóle cała seria jest świetna!
Peace Through Power, Kids!
dominikonx
Posty: 9
Rejestracja: wt 01 lut, 2011
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: dominikonx »

wg. mnie stanowczo RE4!;]
chyba za to że było to pierwsze RE w które grałem,za to że wciąga jak odkurzacz i wypuszcza po co najmniej 16h;] za akcję...za wszystko!
ale oczywiście stare residenty też mają u mnie duże plusy;] na drugim miejscu postawiłbym oczywiście RE2...za il. scenariuszy i że w tamtym okresie ponoć była jedną z najbardziej napakowanych gier(chodzi mi o il. dodatków i takie tam;])
Awatar użytkownika
Claire93
Posty: 171
Rejestracja: sob 26 wrz, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Claire93 »

Wybrałam RE3, ponieważ jest to moja pierwsza część w jaką zagrałam i to ona wciągnęła mnie w świat Residentów. Fabuła, klimat horroru, postacie, ścieżka dźwiękowa czynią tą część dla mnie wyjątkową. Wahałam się między nią, a RE2. Obie są wspaniałe, ale RE3 zwyciężyło ;).
Shut up! Make one wrong move and I'll shoot!
Awatar użytkownika
Todd
Posty: 49
Rejestracja: czw 06 paź, 2011
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Todd »

RE4 HD - ta grafika, ta fabuła, ten HORROR nie to co pozostałe RE... wieśniaki rządzą (pozdro dla wszystkich userow ze wsi)
Ricardos
Posty: 77
Rejestracja: czw 28 kwie, 2011
Lokalizacja: Białogard

Post autor: Ricardos »

RE3 !!! Odpowiedzią jest Nemezis !!! :D
Gwiazdy świecą i migocą ale tylko późną nocą.
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

100 lat po wszystkich, ale co tam :rad10: . Skoro wypowiadałem się na temat najgorszej części to czemu by nie zrobić tego o najlepszej. A tą jest RE3. Urzekł mnie klimat tej gry, a głównie jej wówczas swoboda, przynajmniej prowizoryczna. Bieganie po pustych alejkach i ulicach zniszczonego miasta, do tego przygrywające kawałki jak "The City Of Ruin" czy "The City Without Hope" bardzo dobrze potęgowały uczucie osamotnienia i melancholii. Muzyka z save roomu w tej części jest najlepsza. I tego mi brakowało np. w zachwalanym wszem i wobec RE2. Tam przez pół gry(czyli zdecydowanie za długo)biegało się po posterunku, trochę po kanałach, potem laboratoria podchodzące trochę pod fantastykę. Lubię bardzo S-F, ale nie w RE. To nie to za co polubiłem RE. Dla mnie RE3 to idealna gra o zombiakach, właśnie przez to że akcja rozgrywa się w większości na otwartych przestrzeniach. Przemierzanie parków i cmentarza, wychodzące z ziemi zombiaki jak z filmów Romero to jest kunszt. No i Nemesis, myślę że tutaj chyba nic nie trzeba wyjaśniać. Bez niego gra by bardzo dużo straciła. Poza tym możliwości tworzenia amunicji zwiększają grywalność.

Chris93: Do ankiety dodałem ORC oraz Revelations ;D.
Ostatnio zmieniony wt 24 lip, 2012 przez Salvin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dimitri
Posty: 52
Rejestracja: sob 31 mar, 2012
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dimitri »

Wybrać ulubioną część RE? To tak jakby matka miała wybrać ulubione dziecko :D Ale do rzeczy. Według mnie każdy Re jest dobry (no może poza 4) Ale zagłosowałem na Code Veronica. Za to, że ma niesamowitą fabułę (lepszą niż "4" która nie zasługuje na numerek, tak wiem to nie ten temat :)) Za jedną z najlepszych postaci w całej serii czyli Claire. Sam gameplay i to jeden z niewielu prawdziwych RE :)
Awatar użytkownika
Łodzianin
Posty: 33
Rejestracja: śr 27 sty, 2010
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Łodzianin »

Zgadzam się z kolegą wyżej. RE:CV! pierwszy Resident w którego zagrałem zaraz po premierze. Wspaniały, mroczny po prostu znakomity! Miałem emocjonalne rozterki co do pierwszego miejsca, bój toczył się z RE2. Równie genialny tytuł ale postawiłem na CV może dlatego ,że tu zaczałem swoją przygodę z RE. No i Dreamcast ! to było coś ! :rad12:
XboxOne & Switch & Wii & GameCube

Śledź moją kolekcję gier na instagramie: nintendo.games.collector
XBL: peerki
PSN :s_perczynski
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Rozumiem, że CV jest najlepsza, bo to czyjś pierwszy Resident. Rozumiem, że to to może się komuś podobać. Rozumiem, że fabuła, postacie itd. Ale nikt mi do cholery nie wmówi, że ten miodowo cukierkowy pastisz jest mroczny! Litości... :pff1:
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Barry Norris
Posty: 828
Rejestracja: śr 02 kwie, 2008
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Barry Norris »

Zdecydowanie RE:Remake. Dlaczego? Jedynka to dla mnie jedna z najlepszych gier w historii, natomiast Remake to jej znacznie ulepszona wersja. Design lokacji, nowy wątek Lisy, przepiękna grafika (statyczne tła z animowanymi elementami - dla mnie bomba), sporo zmian w stosunku do oryginału, ulepszony gameplay (defensive items choćby), odświeżony wygląd potworków (chociaż nie jestem entuzjastą Rimejkowych Lab Monsterów-Chimer), a także wspaniała ścieżka dźwiękowa. Nie uważam przy tym, że RE2 jest jakaś tragicznie słaba w stosunku do Remake - po prostu większym sentymentem darzę jednak jedynkę, a więc również jej odnowioną wersję. Gdybym miał ustalać top 5:
1. Remake
2. RE: Director's Cut (za świetny Arranged Mode)
3. RE2 (4 scenariusze, "piękne" lokacje, Mr. X, muzyczna bomba)
4. RE3 (powrót Jill oraz opustoszałych ulic Raccoon City, Nemesis)
5. RE: Zero (po prostu statyczne tła > brzydkie 3D [tak, do Ciebie mówię, RE4], a także mroczna, stylowa grafika > cukierek [przytyk w Twoją stronę, CV]
"An open mind is like a fortress with it's gate unguarded" - Kronikarz Isador Akios, 3 Kompania Zakonu Krwawych Kruków, Kosmiczny Marine
"WAAAAAAAAGHHHHHHHH!!!!!" Burszuj Gorgutz Łofca Czerepuf, dowódca orkowych kohort.
"Blood for the Blood God! Skulls for the Skull Throne!" - Lord Chaosu Elifiasz Zdobywca, dowódca sekty, Pożeraczy Światów
Awatar użytkownika
Reman
Posty: 44
Rejestracja: wt 26 lip, 2011
Lokalizacja: Południe

Post autor: Reman »

Na pewno pierwsze trzy części miały najwięcej klimatu i tutaj nie da się tak wybrać jednej bo obraziłbym te dwie :D. Gdybym musiał już wybrać to myślę że dwójeczka.Mi dostarczała najwięcej frajdy, była najbardziej z pierwszych trzech rozbudowana i najciekawsza. Remake oczywiście miażdży system pod każdym względem bo twórcom udało się ją mocno odnowić a przy tym nie straciła klimatu.Jak dla mnie 4 i 5 nie mają tyle miodku co stare dobre Resy, skończyłem obie bo jestem wielkim fanem Resident'a, ale nie uważam ich za mistrzostwo. Co do ORC to powiem że porażka, bo dla mnie Res mordownia to nie Res, od tego jest Left 4 Dead i jakiś tam Dead Rising. Jak dla mnie ta część mogłaby w ogóle nie powstać. Zero bardzo dobrze komponuje się z Remake i też jest to jedna z moich perełek, mam dla niej szacunek :P. Fajnie byłoby zobaczyć Dwójkę zrobioną jak Remake na pewno by się sprzedało. No i oczywiście nieukończony 1.5 oraz stara beta Zero...ahh zagrałbym ale to nie możliwe ;(.
Ostatnio zmieniony pt 27 lip, 2012 przez Reman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mikey
Posty: 96
Rejestracja: czw 15 gru, 2011
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Mikey »

Zdecydowanie najlepszy jest Remake.
Klimat, grafika, muzyka majstersztyk w swojej klasie!
Awatar użytkownika
nowy118i
Posty: 30
Rejestracja: ndz 05 sie, 2012
Lokalizacja: Z niedaleka

Post autor: nowy118i »

Ja jednak zagłosuję na trójkę. Moim zdaniem najlepszy Resident może na równi z 1/remake. Na pewno za klimat i ciągłe poczucie zaszczucia które jeszcze potęgował Nemesis. Pojawiał się (chyba)losowo na ulicach, albo gdy długo kręciliśmy się w jednym miejscu. Pamiętam gdy wskoczył mi przez okno na korytarz komisariatu :placz1:. Mój krzyk chyba cały blok obudził, od tamtej pory miałem zakaz grania po nocy w Re 3.
Czwórka nie była taka zła choć prawie w ogóle nie straszyła(prawie, bo 5 to już nawet horroru nie udawała) to jednak jeszcze coś tam w sobie miała(poza idiotyczną fabułą).
Ostatnio zmieniony pn 06 sie, 2012 przez nowy118i, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kal3jdoskop
Posty: 200
Rejestracja: pt 02 maja, 2008
Lokalizacja: Terra

Post autor: kal3jdoskop »

Nie zaznaczam żadnej opcji, bo nie potrafię wybrać tylko jednej części. Ze starszych residentów dałbym "na równi" dwójkę i trójkę - one dla mnie tworzą pewnego rodzaju całość, dwa uzupełniające się nawzajem elementy. Zaś z tych "nowszych"... Ciężko mi się zdecydować między czwórką a Revelations, obie sobie cenię na równi. Aczkolwiek w czwórce nie zapomnę nigdy idiotycznego celowania, dla mnie to jest po prostu nie do pomyślenia, że w Capcomie pracowały (pracują?) takie ułomy intelektualne, które nie zaimplementowały celowania myszką w wersji PC-towej. To nawet nie wymaga jakiegoś "zamiłowania" do PC-tów (traktowanych przez Capcom w wiadomy sposób), wystarczyłaby odrobina pomyślunku.

A rozdzieliłem swoje wybory na "dwie epoki", bo w sumie i w jednej, i w drugiej znajduję coś dla siebie, ale są to jednak gry innego sortu, wręcz nieporównywalne.
Ostatnio zmieniony pt 13 gru, 2013 przez kal3jdoskop, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Kazuo
Posty: 147
Rejestracja: sob 29 mar, 2014
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: Kazuo »

Zdecydowanie RE4. Ilość strzelania mi nie przeszkadza, biorąc pod uwagę jak niesamowicie miodne jest to strzelanie. Design lokacji i przeciwników, fantastyczne walki z bossami, urywająca głowę grafika (nawet dzisiaj wygląda nienajgorzej, a wtedy zwyczajnie miażdżyła), QTE, Leon i jego akrobacje, upgrade broni, multum smaczków oraz nawiązań do innych horrorów - to była rewolucja nie tylko w skali serii, ale rewolucja dla shooterów w ogóle (dzięki nowej perpektywie prowadzenia ognia). Naprawdę bardzo w tym miejscu chciałbym wstawić RE2 (niemalże egzekwo z czwóreczką), no ale jednak muszę uznać wyższość RE4, mimo że dwójka ma tysiąc razy lepszy klimat i fabułę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe (ogólne) dyskusje o serii”