Najlepsza czołówka otwierająca grę Resident Evil

Rozmowy o serii Resident Evil na tematy nie pasujące do pozostałych for

Intro z których części jest najfajniejsze?

RE1
14
9%
RE2
21
13%
RE3
43
26%
RE:Code Veronica
20
12%
RE:Survivor
1
1%
RE:Survivor 2
0
Brak głosów
RE:Dead Aim
1
1%
RE0
15
9%
RE:Outbreak
10
6%
RE:Outbreak #2
2
1%
RE:Remake
20
12%
RE4
13
8%
RE:Umbrella Chronicles
1
1%
RE:Darkside Chronicles
0
Brak głosów
Resident Evil 5
3
2%
 
Liczba głosów: 164

Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

Dla mnie nr. 1 jest intro z RE3 - chaos, płomienie - moim zdaniem doskonale oddaje klimat miasta opanowanego przez zombie.

Nr 2 to intro z RE Remake - pozostawieni sami sobie chronią się w posiadłości opanowanej przez zło.

Nr 3 to REC V - może niezbyt klimatyczne ale bardzo widowiskowe.
Awatar użytkownika
Chris_BSAA
Posty: 214
Rejestracja: śr 25 mar, 2009
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Chris_BSAA »

Ja wybrałem Intro z Resident Evil 3 ma ono ten swój niepowtarzalny klimat
Awatar użytkownika
Slayer
Posty: 554
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Slayer »

A dla mnie najlepsza była czołówka z Re 2 , a dlatego bo to pierwsza część RE w którą grałem no i klimat też jest fajny. Jeszcze jest tam kilka fajnych scenek (w intrze) kiedy Claire wchodzi do restauracji gada do kolesia a on zombiak :smiech2: Albo jak Leon do niej : GET DOWN! (i zdejmuje zombiaka) ;
(a i jeszcze drobna uwaga:
"-GET DOWN!!" było przecież też w Resident Evil Degeneration i na szczęście wymawiane przez Leona a nie Angele ^^)
Ostatnio zmieniony śr 25 mar, 2009 przez Slayer, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje Umbrellowe oko na ciebie patrzy (O_O)
Awatar użytkownika
xBlazex
Posty: 120
Rejestracja: śr 10 gru, 2008
Lokalizacja: Sztum

Post autor: xBlazex »

-Resident Evil 3- myślę ze najlepsze i ten klimat
-Resident Evil 2- bo mam sentyment, gdyż to był mój pierwszy resident
-Resident Evil Remake- naprawdę świetne
A beautiful way to become infected, alone or with others
Degras
Posty: 99
Rejestracja: pn 18 lut, 2008
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Degras »

1. Resident 3 najwiecej krwi i bardzo zblizone ujecia zombie :D
2. Resident Outbreak File#2 za muzyke "Apropo podkladu muzycznego do intra zna ktoś może tytuł tej muzyki
3. Resident 0 bo mi sie podoba :P
Awatar użytkownika
bodek
Posty: 907
Rejestracja: czw 15 maja, 2008
Lokalizacja: RC

Post autor: bodek »

Zmieniam decyzję i daje głos na RE Outbreak. Muzyka - super, efekty jeszcze lepsze i akcja Birkina w kanałach :D Cud miód malina :D :D
Degras pisze:Apropo podkladu muzycznego do intra zna ktoś może tytuł tej muzyki
01 - Biohazard Outbreak Main Title Theme/ 25 - Biohazard Outbreak Reprise ;)
Wydaje mi się że w File#2 jest taka sama muzyka jak w File#1 więc daje z sundtracku pierwszej części.
Awatar użytkownika
Naleśnik
Posty: 128
Rejestracja: śr 14 mar, 2007
Lokalizacja: Craccoon City

Post autor: Naleśnik »

Prawie wszystkie są super (oprócz RE4) i wybór był ciężki, ale dobrze że można trzy podać, bo to ułatwia trochę sprawę. Mój głos idzie na:

REmake - intro z jedynki jest kultowe i w ogóle, ale dopiero w Gackowej wersji było zrobione jak trzeba. Jest ciemno i straszno, jest klimat taki jak ma być. Perfekcyjnie wykonane intro.

RE2 - to z trójki jest tak samo klimatyczne, ale ostatecznie głos idzie na dwójkę. Uwielbiam jak nasi bohaterowie wjeżdżają do miasta i patrzą z przerażeniem co tam się dzieje. Jest klimat, jest akcja, jest super.

RECV - głos po części z sentymentu, bo swego czasu codziennie to oglądałem na Hyperze i za każdym razem akcja z helikopterem robiła na mnie ogromne wrażenie. No i ten filmik jest wykonany bajerancko, a ja lubię jak jest bajera :) Akcja w piwnicy niesamowita. No i w ogóle lubię Claire.
Ostatnio zmieniony czw 26 mar, 2009 przez Naleśnik, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 761
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arek »

Dla mnie najlepsze Intro to:
-RE3,świetny klimat,spoko muzyka i extra jest tam pokazana klęska policji.
-Re Remake,przepięknie wykonane,a do tego bardzo fajnie wprowadza nas w klimat horroru,no i jeszcze ta ucieczka to Mansion :D.
Ps3Centerbloog.pl
Awatar użytkownika
StPaul
Posty: 493
Rejestracja: wt 18 wrz, 2007
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: StPaul »

Ja głosuję na intro z RE2. Podoba mi się początkowa cisza i opustoszenie miasta ukazana w tym intrze. Bohaterowie wjeżdżają tam z myślą wizyty w normlanym mieście i kompletnie się nie spodziewają zastanej sytuacji. Za to wielki plus!
Stay Punk
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Nie wiem... Praktycznie każde było świetne. A myśląc o tym jeszcze bardziej nie do chodzę do niczego sensownego, bo zarówno intro w RE O, 1, 2, 3 i Code Veronica robi perfekcyjne wrażenie, ale te najbardziej szokujące to chyba w RE3... Powód jest prosty, to intro pokazuje najbardziej co jedynego Umbrella może dać światu. Jeśli idzie o 4 i 5 to również jest w porzo, ale te intra prócz rewelacyjnej grafy nie maja za bardzo czym konkurować z resztą. RE Survivor to kicha i mogiła. Dead Im widziałem tylko raz i to samo tyczy się Umbrella Chronicles.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

1. Resident Evil Outbreak - głównie dla Fanów, świetna realizacja oraz klimat
2. Resident Evil 3 - Ukazanie głównej akcji jaka toczyła się na linii Cywile, UBCS, RPD - Zombie, niezła podkręcająca muzyka i ujęcia (świetny motyw na końcu z najechaniem kamery na kask ociekający strugami deszczu)
3. RE0 - Świetne wprowadzenie przez lektora, rozbicie Helikopteru i powolne badanie lasu.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Nakami
Posty: 42
Rejestracja: czw 06 sie, 2009
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Nakami »

Code veronica- pokazuje dalsze losy Claire Redfield z re2 a po za tym ta scena ucieczki przed helikopterem. I potem ten manewr z pistoletem. ^^No to intro mnie powaliło na kolano i na nie zagłosowałam :).
Re3- Jill przedstawia jak się dzieje w mieście przez umbrella corp.

no i to wszystko xD
Awatar użytkownika
Łasy
Posty: 127
Rejestracja: śr 03 lut, 2010
Lokalizacja: TROLL

Post autor: Łasy »

Intro z jedynki :D

Konkretniej aktor grający Weskera oraz moment gdy uciekali przed Cerberusami, tamci odlecieli helikopterem a Chris(nie wiem czy on czy Barry) wołał : NO! DON'T GO!! i stali przez 5-10 sek. w miejscu a Cerberusy co? Też patrzyły? Ten filmik jest niedorzeczny ale ciekawy i "napięciowy" ale jak zobaczyłem Rebeccę ( aktorkę raczej ) to padłem ... :)

Dwójka jakieś takie hm...

Trójeczka miała boskie intro, nieporadni policjanci przeciwko stadu zombich :p

Reszta ujdzie. Głos na RE1
TROLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOL
Awatar użytkownika
Master Miller
Posty: 74
Rejestracja: wt 02 lut, 2010
Lokalizacja: Breslau

Post autor: Master Miller »

Intro z RE1. dawno sie tak nie usmialem :D
Awatar użytkownika
Bogus
Posty: 30
Rejestracja: wt 10 lis, 2009
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Bogus »

Najlepsze intro to chyba to z RE3. Wlasnie ukazanie tej walki, chaosu ktory zapanowal miastem. Scena z blokada zalozona przez policja to majstersztyk, a takze UBCS wlaczacy na ulicach tez swoje zrobili :D
Awatar użytkownika
Rebecca95
Posty: 46
Rejestracja: pn 23 lis, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Rebecca95 »

Wybrałam tylko dwie części:
RE0 ----> hm.. wiele nie mogę napisać, gdyż filmik nie chciał się włączyć ( mój net :/ ) ale muzyka nastrojowa nie ma co :P

RE4 ----> świetnie dobrane poszczególne sceny, również nastrojowa muzyka i w ogóle taki klimat, który się czuje oglądając ten filmik :)
My first mission and I've already disobeyed orders. So much for my great law enforcement career.
Awatar użytkownika
Michał666666
Posty: 203
Rejestracja: pn 15 lut, 2010
Lokalizacja: Gierczyce

Post autor: Michał666666 »

Dla mnie najlepsze intro:

RE Outbreak- Niesamowita walka zmutowanego potwora Williama Birkina z oddziałem Hunka, przy akompaniamencie klasycznych dźwięków wiolonczeli i skrzypiec, wprowadzając gracza w atmosferę miasta przed wybuchem tragicznej w skutkach epidemii

RE Zero- Doskonałe wprowadzenie narratora, klimatycznej muzyki, a potem ukazanie akcji w górach Arkley, wiedząc jednocześnie o tym, jaki przygnębiający los spotka członków pierwszego oddziału S.T.A.R.S

RE Remake- Jak się nigdy nie słyszało, o tej części, to przyznam że intro potrafi wywołać dreszcz paniki i napięcia, wywołanego jakimś nie racjonalnym lękiem o dobro tych komandosów których zaatakowały cerberusy ( ja tak miałem :rad13: )
"A blessing for the living, a branch of flowers for the dead.

With a sword for justice, the punishment of death for the villains.

By this, we arrive at the altar of the saints."
Awatar użytkownika
Claire93
Posty: 171
Rejestracja: sob 26 wrz, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Claire93 »

RE3 - widząc pierwszy raz ten filmik (mając 7 lat) byłam pod wrażeniem, nastrojowa muzyka i przerażające ZOMBIE :smiech3: . Dziś cenie to intro za historię Jill i widowiskową walkę z zombie.

RECV - Za akcję z Claire w roli głównej (ta jej sztuczka :rad5: ) oraz dobrze dobrana muzyka i wizualne efekty.

RER- odświeżony i bardziej emocjonujący filmik niż oryginał :P.
Ostatnio zmieniony ndz 29 maja, 2011 przez Claire93, łącznie zmieniany 1 raz.
Shut up! Make one wrong move and I'll shoot!
Maestro
Posty: 743
Rejestracja: sob 08 sty, 2011
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Maestro »

Lol, zagłosowałem jak koleżanka powyżej, aczkolwiek inne nieco powody :D

RE3- za chaos, zombiaki, strzelanine i płonące miasto

RE:CV- za muzyczkę, akcje jak z dobrego filmu i ogólnie :P

Remake: za piękne wprowadzenie do gry i trzmanie w napięciu :D
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Resident Evil Zero - Narracja na najwyższym poziomie (wspomnienie o Raccoon City, Rockfort Island oraz Sheena Island), atak pijawek, porzucony samochód... Buduje to niesamowity klimat horroru.

RECV - Za wspaniałe wprowadzenie, walczącą o przetrwanie Claire (bieg, helikopter, jeden strzał i wszyscy leżą) i muzykę którą uwielbiam słuchać.

RE5 - Tajemnicza kobieta, oddział BSAA wkraczający do akcji oraz słowa Chris'a (wyjaśniające zaistniałą sytuację) :D. Wspaniała muzyka oraz oprawa wizualna sprawiają, że czuć ten afrykański klimat i nowe nadchodzące zagrożenie :).


Ogólnie wszystkie intra są świetne, i wahałem się czy nie wcisnąć tu Resident Evil Remake lub Resident Evil Survivor...
Ostatnio zmieniony czw 02 cze, 2011 przez Chris93, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe (ogólne) dyskusje o serii”