Seria Resident Evil

Rozmowy o serii Resident Evil na tematy nie pasujące do pozostałych for
Awatar użytkownika
AmOn
Posty: 92
Rejestracja: ndz 13 paź, 2013
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: AmOn »

To przynajmniej wiem, że nie jest mi niezbędny. No właśnie trochę amunicji straciłem. Także myślę, że zacznę od nowa i na spokojnie będę przeszukiwać lokacje i lepiej rozdysponuje amunicję. Parę miesięcy temu doszedłem dalej. Pokonałem węża i spotkałem na swojej drodze huntery. No nic będzie trzeba przysiąść ponownie.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Huntery nie są problemem jeżeli Ty pierwszy zaatakujesz.
Strzał, czekasz jak się podniesie, strzał, i tak aż zdechnie.
No i najlepszy jest na nie shutgun lub baziuka.
Magnuma warto zachować na bossa ;)
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
AmOn
Posty: 92
Rejestracja: ndz 13 paź, 2013
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: AmOn »

Magnuma nigdy nie traciłem na podstawowych przeciwników. Zbyt wartościowy kaliber na te łajzy :D. Tylko pytanie czy mając taki arsenał nosić wszystko przy sobie? Jakby nie patrzeć mało miejsca mamy w ekwipunku a jeszcze na leki czy naboje miejsce potrzeba.
Ostatnio zmieniony pt 10 lis, 2017 przez AmOn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AmOn
Posty: 92
Rejestracja: ndz 13 paź, 2013
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: AmOn »

Kolejne banalne pytanie.. Gdzie znajduję się kod do drzwi? Jestem na etapie, gdzie musze wrócić do rezydencji i nadal go nie mam. Zastanawiam się czy dopiero później go znajdę?

by Deus Ex: Proszę zadawać pytania we właściwych tematach.
Ostatnio zmieniony pt 17 lis, 2017 przez AmOn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Kod sam się znajdzie :) Nie przejmuj się nim.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Seria Resident Evil

Post autor: RVRE »

Pierwsze plotki na temat RE8 - https://www.ppe.pl/news/129471/resident ... egoly.html

Najważniejsze info- gra nie będzie symulatorem chodzenia w FPP.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Seria Resident Evil

Post autor: WESKER-DL »

Aczkolwiek będzie powiązana fabularnie co cieszy :) akcja gry na wyspie? Jak najbardziej Residentowo. Ptaszki ćwierkają o RE3 remake ale to chyba każdy się domyśla że wyjdzie na 100%. Capcom coś czuje pociągnie serie Remaków jeszcze do przodu a fani będą się sycić tematem jeszcze latami, pasuje :)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Re: Seria Resident Evil

Post autor: Bzduras »

RVRE pisze: czw 31 sty, 2019 Pierwsze plotki na temat RE8 - https://www.ppe.pl/news/129471/resident ... egoly.html

Najważniejsze info- gra nie będzie symulatorem chodzenia w FPP.
News na PPE? Autorstwa Gruszczyka? Wiarygodność spadła do zera, nie ma co się sugerować tym newsbotem lecącym z najmniej wiarygodnymi plotkami do klawiatury i robiącego "newsa".
Obrazek
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Seria Resident Evil

Post autor: RVRE »

Dlatego użyłem słowa „plotki”. ;) Wiadomo ze na tym etapie duuuużo może się zmienić.
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Re: Seria Resident Evil

Post autor: Leon. KennedY »

RVRE pisze: czw 31 sty, 2019 Pierwsze plotki na temat RE8 - https://www.ppe.pl/news/129471/resident ... egoly.html

Najważniejsze info- gra nie będzie symulatorem chodzenia w FPP.
Rozbrajasz mnie stary. Rozumiem, że RE7 ci się mogło nie podobać i wolałeś aby dalej doić serię i robić to samo co w 6, ale do licha gdzie ty tam w tej "nędznej" 7 miałeś jakiś symulator chodzenia, no gdzie? Widziałeś Outlast? To jest symulator chodzenia.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Seria Resident Evil

Post autor: RVRE »

Dojenie serii... Wiesz że dojenie zaczęło się może nie od drugiej ale już od trzeciej części? Zobaczyli że ludziom siadła taka formuła gry, to zaczęli trzepać kolejne części. RE6 doskonały nie był, miał masę denerwujących rzeczy ale wciąż był lepszym Residentem i w ogóle grą niż RE7.

I tak, każdy horror FPP jest symulatorem chodzenia. A zwłaszcza takie denne horrory jak RE7 gdzie wszystko jest w ogóle zaprzeczeniem wszystkiego. Zaczynając od durnej wręcz i dziurawej jak durszlak historii, kończąc na chęci wbicia się w modę na horrory FPP.
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Re: Seria Resident Evil

Post autor: Leon. KennedY »

Również lubię RE6, ale seria potrzebowała zmiany, tak jak weźmy tylko numeryczne części po trzeciej odsłonie przyszła konieczna zmiana, tak i po 6 seria jej bardzo potrzebowała. I zdecydowanie horrory fpp, tylko z racji kamery nie są symulatorami chodzenia, a i RE7 to bardzo fajna gra :smiech7:
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Re: Seria Resident Evil

Post autor: Recoil »

Moim zdaniem RE6 było tym jednym krokiem za daleko. Już przy 5 Capcom czuł, że najstarsi fani krecą nosami i że potrzebne są zmiany. Dlatego RE6 jest jak ta żaba, która nie wie w którą stronę pójść. Chcieli zadowolić wszystkich a w efekcie tytuł zawiódł w każdej kampanii. Nie da się na jednym silniku zrobić survival horroru i gry akcji. Mechanika nowego RE2 nie przejdzie w akcji, a mechanika RE5 czy 6 nie przejdzie w survivalu. Trzeba było się określić. I na szczęście Capcom opowiedział się po stronie nastroju a nie akcji. W porządku, rozumiem że RE6 może się podobać, ale niskie oceny nie biorą się znikąd
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Seria Resident Evil

Post autor: RVRE »

Rozumiem że seria potrzebowała zmian ale właśnie takich jakie widzimy przy okazji RE2. Horror FPP nie pasuje do serii, a na pewno nie z taką dziurawą historią, która przeczy sama sobie już na samym początku.

RE6 byłby na prawdę dobrą grą gdyby nie przeciwnicy. Dla mnie ten element najbardziej kulał w tej części.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Re: Seria Resident Evil

Post autor: Recoil »

Ja jakoś nie mogę się do niej przekonać. Począwszy od klimatu, przez przeciwników, na mechanice kończąc. Dla mnie to naprawdę nie jest dobra gra. Dla mnie jest wręcz słaba.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Seria Resident Evil

Post autor: RVRE »

Ale z tego co pamiętam to chyba platynę zrobiłeś. ;)
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Re: Seria Resident Evil

Post autor: Recoil »

Z czystego sentymentu do serii. Pisałem tez potem, że nie czułem z tego satysfakcji tylko raczej ulgę, że jest to już za mną. W RE5 było inaczej - to była frajda. Mam nadzieję, że i w RE2 będzie to satysfakcja (o ile zdobędę, bo moje aktualne zmagania z tym tytułem nie wróżą najlepiej :pff1:) .
RVRE pisze: pt 01 lut, 2019 Horror FPP nie pasuje do serii, a na pewno nie z taką dziurawą historią, która przeczy sama sobie już na samym początku.
Remake, z tego co widzę na chwilę obecną też ma trochę dziur fabularnych. Ale nie to (i nie perspektywa FPP) moim zdaniem jest największą bolączką VII. Największą moim zdaniem jest wspomniany już przez niejednego gracza klimat nijak mający się do serii (podobnie było w przypadku RE4), a bardziej pasujący do amerykańskich, prowincjonalnych slasherów z lat 70. i 80. I powtórzę się jak przy RE4 - może to i dobra gra, ale na pewno nie dobry resident. To po prostu inna bajka.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Re: Seria Resident Evil

Post autor: Bzduras »

Nie zapominajmy, że RE6, pomimo wiader wylewanych nań pomyj, sprzedało się w prawie 9 milionach egzemplarzy, a to wynik więcej niż bardzo dobry.
Obrazek
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Re: Seria Resident Evil

Post autor: Recoil »

Nigdy nie rozumiałem przełożenia ilości sprzedanych egzemplarzy na jakość produktu. Zwłaszcza, że często nie jest to rzeczywista ilość tylko wysłana do sklepów (gdzie może zalegać). W moim mniemaniu dowodzi to tylko dobrej promocji, a nie dobrego produktu. Przecież grę ocenia się PO zakupie, a nie przed. Świetna promocja ---> wysoka sprzedaż ---> duże rozczarowanie ---> niskie oceny ---> refleksja wydawcy (dobrze, jeśli w ogóle ten krok następuje) ---> przewartościowanie. Jeśli RE6 sprzedało się tak dobrze, to czemu Capcom nie szedł dalej tą drogą? Dlatego też wyznacznikiem jakości powinna być nie sprzedaż, a opinie, oceny, recenzje.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Seria Resident Evil

Post autor: Szakal »

I chyba właśnie tak jest. Może i RE 6 sprzedał się nieźle, ale niskie oceny i liczne negatywne opinie zmusiły Capcom do zmian. Po rozczarowaniujakim wśród graczy była szóstka wiedzieli, że kolejna gra w takiej formie nie sprzeda się dobrze. Stąd eksperyment z RE 7, a później próba powrotu do klasyki z RE 2 2019.
Złe oko moderacji czuwa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe (ogólne) dyskusje o serii”