Ulubiony dodatkowy tryb w grze

Rozmowy o serii Resident Evil na tematy nie pasujące do pozostałych for

Jaki jest Twój ulubiony dodatkowy tryb rozgrywki?

The 4th Survivor - RE 2
5
13%
To-Fu Survivor - RE 2
2
5%
Extreme Battle - RE 2
1
3%
The Mercenaries - RE 3
6
15%
Battle Mode - RE C : V (X)
1
3%
Invisible Enemy - RE Remake
0
Brak głosów
Real Survival Mode - RE Remake
0
Brak głosów
Leech Hunter - RE 0
0
Brak głosów
The Mercenaries - RE 4
14
35%
The Mercenaries - RE 5
5
13%
Inny (proszę podać jaki)
4
10%
The Mercenaries - RE 6
1
3%
Raid Mode - RE Revelations
1
3%
 
Liczba głosów: 40

Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Ulubiony dodatkowy tryb w grze

Post autor: Deus Ex »

Hej,

chciałem dzisiaj zaproponować głosowanie na ulubiony tryb dodatkowy w serii RE.

Jak wiadomo, większość części oferuje po zakończeniu podstawowego trybu rozgrywki kontynuację zabawy w jakimś dodatkowym trybie gry, nierzadko obwaruwając możliwość jego odblokowania różnymi kryteriami - najczęściej są to odpowiednio dobre wyniki osiągnięte w trybie podstawowym lub też po prostu ukończenie tegoż trybu.

Tryby dodatkowe w serii RE są bardzo różnorakie, tak pod względem samej rozgrywki, stopnia trudności jak i przyznawanych nagród.

Wybrałem kilka wg mnie najważniejszych trybów (nie grałem we wszystkie Residenty, ale starałem się wybrać te najbardziej znane), choć naturalnie można też zagłosować na opcję Inny a w uzasadnieniu podać co jest ulubionym trybem, ewentualnie zaproponwać tryb, który można "dorzucić do ankiety".

Ja zagłosowałem na Mercenaries z RE3, od nich zaczynałem swoją przygodę z trybami dodatkowymi. Wymagają taktycznego myślenia, oszczędnego gospodarowania amunicją, zaś przejście trybu Nikholaiem (z dobrym wynikiem), choć nie tak trudne jak ToFu może stanowić pewien wyznacznik wtajemniczenia gracza w temacie grania w RE ;). Mimo upływu lat, merce z RE3 to wciąż świetna zabawa, choć nie spędziłem przy nich aż tylu godzin co przy mercach z RE4 :).
A który tryb dostarczył Wam najwięcej frajdy, satysfakcji? Który uważacie za najtrudniejszy?

Aha, zapomniałbym - zamieściłem co prawda dodatkowy tryb z Resident Evil 5, ale to już chyba każdy wie, że jest (nawet jest taki temat), co nie zmienia faktu, żeby uważać na spoile...
Ostatnio zmieniony pn 07 kwie, 2014 przez Deus Ex, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Zastanawiałem się nad 4th Survivor, jako pierwszy poznany, ale chyba ostatecznie wybiorę Merców z RE4 jako tych, nad którymi prześlęczałem najwięcej czasu. Merców z RE5 jakoś jeszcze specjalnie nie przerabiałem. Odpaliłem wprawdzie na moment, ale nieszczególnie mnie zainteresowały.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
bodek
Posty: 907
Rejestracja: czw 15 maja, 2008
Lokalizacja: RC

Post autor: bodek »

Ja wybrałem inny a mianowicie Assignment Ada :P Dla mnie wydaje się najbardziej grywalny i fajny. Taka fajna mini przygoda jest w sam raz i dała mi dużo więcej frajdy niż inne tryby. Najtrudniejszey to chyba To-Fu Survivor. Przeszedłem go tylko raz i to pędząc na chama nie zwracając uwagi na nic bo już byłem zły ;)

Mercenaries odpada bo nie trawie ich. Nie potrafię w to grać i tylke :P
Awatar użytkownika
Nerobianco
Posty: 132
Rejestracja: sob 13 gru, 2008
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Nerobianco »

Wybrałem merce z RE4, gdyż dały mi najwięcej radości i wymagają umiejętności od gracza. Merce z Re5 są fajne ale aby osiągnąć wysoki wynik ograniczają się do wybicia wszystkich z melee co nie bardzo mi się podoba.
ダーク
Jill Valentine
Posty: 156
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Chicago/Illinois/USA

Post autor: Jill Valentine »

Resident Evil 4-Oddzielne drogi.

Ten tryb spodobał mi się najbardziej,może dlatego że kiecka Ady wygląda naprawdę dobrze,w porównaniu do re 2 gdzie jej kiecka nie była zbyt ładna...

Także mój wybór to inne(Separate Ways)
Awatar użytkownika
Slayer
Posty: 554
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Slayer »

A ja wybrałem Resident Evil 4 The Mercenaries, dlatego że bardzo dużo przy nim życia straciłem (realnego i wirtualnego :smiech1: ) . Ten strach gdy ma się dużą ilość pts żeby czasem Bella Sisters albo Big dr. Salvador ci głowy nie odciął, to przeżycie niecodzienne :D Zróżnicowanie postaci jest też super, bo każda z nich ma swój styl i swoje bronie i swoją muzykę w tle grania :smiech5: ! Może to trochę nieobiektywna ocena bo nie grałem w RE5 ( :( ) no ale na dzień dzisiejszy to tyle
Moje Umbrellowe oko na ciebie patrzy (O_O)
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

mój wybór pada na mercenaries z RE4 muszę przyznać że jest w nim coś naprawdę ciekawego :D dużo adrenaliny, wyzwanie, doskonalenie techniki, naprawdę wymagający tryb.

za nim znajdują się mercenaries operation:mad jackal z RE3 - kiedyś byłem w nim całkiem niezły :D :D :D pamiętam jak zawsze mentalnie przygotowywałem się przed pomieszczeniami z Nemesisem/ Nemesisami ;) no i również Assignment Ada - wow wymagający tryb ale do przejścia, fajny alternatywny scenariusz.
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Bzduras »

To ja jeszcze nie głosowałem? Absolutnie wspaniałe, wciągające, prześwietne Merce z RE3 oczywiście. W tym trybie w tej części grałem naprawdę długo i namiętnie :)
Obrazek
Awatar użytkownika
xBlazex
Posty: 120
Rejestracja: śr 10 gru, 2008
Lokalizacja: Sztum

Post autor: xBlazex »

Ja najwięcej czasu spędziłem przed The 4th Survivor i na mercach re4 ale wybrałem jednak The 4th Survivor bo bardziej go lubię.
A beautiful way to become infected, alone or with others
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Dla mnie najlepszym dodatkowym trybem w serii jest bez wątpienia "The 4th Survivor". Wcielamy się w Hunk'a i musimy się przedrzeć od piwnic po sam dach komisariatu z misją wyniesienia G-Virus. Muzyka, klimat i wygórowany poziom trudności. 10/10 w tej kwestii.
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Bez wątpienia The 4th Survivor z RE2.
Wiele radochy sprawiło mi gdy po raz pierwszy dotarłem HUNK'iem do śmigłowca :)
W tą minigrę jakoś najbardziej potrafiłem się wczuć. Wyobrażenie sobie, że komandos to ja i naprawdę muszę się wydostać z przeklętego Raccoon City co dodawało dużo emocji.
W innych minigrach, duży nacisk był kładziony na rankingi, czasy itp. Tymczasem w 4th Survivor czuć było misję, którą wypełnia się nie dla zobaczenia rangi A, ale dla uratowania własnego, wirtualnego życia.
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 761
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arek »

Mój ulubiony dodatkowy tryb w serii RE to the Mercenaries w RE5,ogólnie najbardziej podobają mi sie tam plansze i odwzorowanie postaci,Chodzi mi o Weskera jak nim gram to czuje jak bym grał tą extra postacią a nie tak jak w Mercach w RE4,tam jakoś wogóle tego nie czułem :smiech6: .Podoba mi się jeszcze bardzo The mercenaries w RE3,mam do tej części wielki sentyment i pomijając to uważam że ten dodatek jest bardzo udany i naprawdę trzeba myśleć szczególnie grając nicholai'em :rad12: .
Ps3Centerbloog.pl
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Zagłosowałem na Mercenaries - RE5. Do żadnego innego dodatkowego trybu nie wracałem tak często jak do merców z RE5. Nieustająca akcja, duży wybór "plansz" i postaci, trudność. Zastanawiałem się jeszcze nad Leech Hunter (RE0) i Battle Mode (RECV), ale to jednak najemnicy zwyciężyli w moim prywatnym rankingu.
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

Oddałam głos na mercenaries w RE4 bo ten tryb był dla mnie rewelacją podobnie jak cała gra. W ogóle wybór był bardzo trudny ponieważ również cenię mercenaries z RE3 jak i The 4th Survivor.
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
Maestro
Posty: 743
Rejestracja: sob 08 sty, 2011
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Maestro »

Głos na Merce RE4- za genialne przedłużenie żywotności gry i bonusik w postaci HC. W RE5 jest to już tylko powielenie schematu, z kolei w innych częściach za bardzo sie trybami dodatkowymi nie interesowałem (może z wyjątkiem RE3)...
Awatar użytkownika
daaaamin
Posty: 134
Rejestracja: pn 01 lis, 2010
Lokalizacja: mam wiedzieć?

Post autor: daaaamin »

Mercenaries: Operation Mad Jackal z RE3. Po prostu ma sobie to coś. Na drugim miejscu 4th Survivor, za to, że jest to jedyny tryb, który wnosi do fabuły serii :D 3 miejsce dla Ex Battle z RE2, bo była to miła odskocznia od przygody.
Peace Through Power, Kids!
Awatar użytkownika
Kazuo
Posty: 147
Rejestracja: sob 29 mar, 2014
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: Kazuo »

Daję głos na "inny", bo Szturm (Raid) z Revelations swoją trudnością i czasem potrzebnym na ukończenie, zjada wszystkie poprzednie tryby bez popity (chociaż do Tofu mam spory sentyment).
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Merceneries z RE3. Ostatni konkretny tryb tego typu w RE. Dalej jest już tylko gorzej z nastawieniem na rzeź niż konkretny cel. Ponad to, stare Merceneries odznaczają się lepszym zróżnicowaniem inwentarza bohaterów oraz dają więcej frajdy w biegu na czas do celu niż zabijanie na punkty. No i spędziłem najwięcej czasu w tym trybie, kilkukrotnie odblokowując wszystkie bronie.
Szkoda że zostało to tak spłycone później. Od nabijania combo na przeciwnikach są slashery, a nie RE.

Z dodatkowych trybów fabularnych- wszystko co dotyczy Ady.
Ostatnio zmieniony wt 15 kwie, 2014 przez J.Krauser, łącznie zmieniany 1 raz.
One man forced to seek REVENGE
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Z racji najwięcej spędzonego czasu to merce z re4 ale z drugiej strony fajnie zbalansowany poziom w misji Hunka oraz to-fu zasługuje na podium
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Głos powędrował na Mercenaries RE5. Pykanie w to we dwóch to sama przyjemność :smiech6: Na podium znalazłby się jeszcze Mecenaries RE3 i Extreme Battle - RE 2.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe (ogólne) dyskusje o serii”