Save Room Music

Rozmowy o serii Resident Evil na tematy nie pasujące do pozostałych for

Najlepsza muzyka w Save Room jest w?

RE 0
2
3%
RE
6
10%
RE Remake
4
6%
RE 2
9
14%
RE 3
29
46%
RE 4 (menu wyboru slotu na save'a)
8
13%
RE Code: Veronica X
5
8%
 
Liczba głosów: 63

FurryPiter
Posty: 860
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Internet :)

Post autor: FurryPiter »

Zdecydowanie z RE 3. Po walce z nemesis'em, muzyka w save roomie mnie uspokajała :rad12:
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Znowu wybór jest dość trudny. Waham się miedzy 2, 3 i 4. Ale po dłuższym zastanowieniu oddaje swój głos na RE2. Ta muzyczka ma po prostu coś w sobie, no i RE2 to moja ukochana część, a to również ma znaczenie :smiech5:.
Awatar użytkownika
bodek
Posty: 907
Rejestracja: czw 15 maja, 2008
Lokalizacja: RC

Post autor: bodek »

Wybór jest strasznie trudny bo wszystkie utwory z save room są dobre. Zagłosowałem na RE2 gdyż melodie te najbardziej wpadły mi w ucho. Potem jest RE3 i 4.
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

- Secure Place (RE2)
- Save Theme (RE4)
- Free from Fear (RE3)
- Save Heaven (RE Zero)
- Moment of Relief (RE CV)

To są ikoniczne wręcz utwory z save room'ów w serii. :rad10:
Awatar użytkownika
nemesis20010
Posty: 21
Rejestracja: sob 20 gru, 2008
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Post autor: nemesis20010 »

Głos oddałem na RE4...
saper99
Posty: 63
Rejestracja: pn 19 lut, 2007
Lokalizacja: wziąc na piwo?

Post autor: saper99 »

Oddałem głos na RE2 zdecydowanie najlepsza muzyka i najlepsza część RE w jaką kiedykolwiek grałem ... :)
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 761
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arek »

Ciężko mi było tutaj cokolwiek wybrać ale jednak stawiam na muzyczke z RE3,ona najbardziej mnie uspokajała i relaksowała,właśnie przy tej muzyce czułem się naprawdę bezpiecznie.Reszta też była spoko ale jeszcze z RE4 i z RE2 bardzo mi się podobały :smiech6: .
Ps3Centerbloog.pl
Awatar użytkownika
AT
Posty: 744
Rejestracja: pt 31 sie, 2007
Lokalizacja: Blackbourn
Kontakt:

Post autor: AT »

RE Remake. Prosty powód: W jedynce muzyka była doskonała, a kiedy usłyszałem ją, remasterowaną w remake'u, to mi po prostu opadła szczęka ;)
"In his house at R'lyeh dead Cthulhu waits dreaming."
H.P. Lovecraft
Awatar użytkownika
xBlazex
Posty: 120
Rejestracja: śr 10 gru, 2008
Lokalizacja: Sztum

Post autor: xBlazex »

AT ma racje, zdecydowanie remake, muzyka w save room'ie jest świetna. Oddałem głos na REmake
Ostatnio zmieniony sob 02 maja, 2009 przez xBlazex, łącznie zmieniany 1 raz.
A beautiful way to become infected, alone or with others
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Jak dla mnie to RE3. Gdy słyszałem tą melodie to byłem w pełni zrelaksowany. Wiedziałem, że Nemesis nie ma prawa wstępu do pomieszczenia gdzie grana jest ta muzyczka ;)
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Diadem pisze:Wiedziałem, że Nemesis nie ma prawa wstępu do pomieszczenia gdzie grana jest ta muzyczka ;)
Cenna uwaga - miałem podobnie. Ucieczka przed grasującym Nemkiem, w save roomie można było złapać oddech, ustabilizować ciśnienie - wiadomo było, że tutaj nic nas nie dopadnie ;). Parafrazując powiedzonko mieszkańców Wysp Brytyjskich "my save room is my castle" :D.

Odsłuchałem motywy z innych części Residenta, głosuję na RE3.

EDYCJA: jeszcze nie mogę nie wspomnieć o motywie, o którym wspomniał St. Paul - po walce z Del Lago, w jaskini kupca - genialne :). Aha, niestety odsłuchując motywy muzyczne nie grając w daną część a przeżyć miłe dla uszu chwile relaksu w danym save roomie, uspokajając skołatane nerwy to niestety dwie różne sprawy ;).
Ostatnio zmieniony czw 07 maja, 2009 przez Deus Ex, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Bzduras »

Deus Ex pisze:
Diadem pisze:Wiedziałem, że Nemesis nie ma prawa wstępu do pomieszczenia gdzie grana jest ta muzyczka ;)
Cenna uwaga - miałem podobnie. Ucieczka przed grasującym Nemkiem, w save roomie można było złapać oddech, ustabilizować ciśnienie - wiadomo było, że tutaj nic nas nie dopadnie ;). Parafrazując powiedzonko mieszkańców Wysp Brytyjskich "my save room is my castle" :D.
Miałem kiedyś w Oficjalnym PlayStation Magazynie wywiad z Mikamim, który wypowiadał się na temat muzyki w grze. Otóż stosował on tzw. "efekt Pawłowa" - cisza z lekką melodią sygnalizowała pojawienie się Nemesisa, wcześniej czy później. W dalszej fazie gry, gdy gracz już wiedział, że złowieszcza muzyka zwiastuje przybycie naszego - nomen omen - nemesis Shinji bawił się elemenetem zaskoczenia - będzie Big N, nie będzie... Do czego piję? W tym samym wywiadzie Shinji Mikami podkreślił, że chciał, aby muzyka z save rooma dawała graczowi poczucie bezpieczeństwa, ale jednak nie do końca - stąd te mocniejsze brzmienia pianina, które słychać w tej melodii.

A kończąc tego posta powiem, że najlepsza jest muzyka z SR w pierwszym RE - relaksująca, odprężająca, dająca trochę odetchnąć od akcji... Po prostu najlepsza moim zdaniem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Bzdursky pisze: Miałem kiedyś w Oficjalnym PlayStation Magazynie wywiad z Mikamim, który wypowiadał się na temat muzyki w grze.
Miałem ten numer, był z 1999 roku, faktycznie Shinji coś o tym wspominał, ale zależało zespołowi na tym, żeby Nemesis'a wykreować na budzącego napięcie przeciwnika niczym T-100 w "Terminator 2", stąd ta właśnie muzyka. :rad12: Więc i nazwa save room music się zgadza - Free from Fear.
Ostatnio zmieniony pt 08 maja, 2009 przez Nemesis US, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bodek
Posty: 907
Rejestracja: czw 15 maja, 2008
Lokalizacja: RC

Post autor: bodek »

Każda muzyka w save room'ach jest dobra. Każda pozwala się odprężyć i odpocząć.
http://www.youtube.com/watch?v=3m_DDDTPGh8 <-- Ta jest najlepsza.
Bzdursky pisze:W tym samym wywiadzie Shinji Mikami podkreślił, że chciał, aby muzyka z save rooma dawała graczowi poczucie bezpieczeństwa, ale jednak nie do końca - stąd te mocniejsze brzmienia pianina, które słychać w tej melodii.
W podanej przeze mnie melodii też są mocniejsze wstawki pianina które naprawdę nie do końca pozwalają poczuć się bezpiecznie graczowi :rad11:
pinek
Posty: 537
Rejestracja: pn 19 sty, 2009
Lokalizacja: co skad?

Post autor: pinek »

Najbardziej bezpieczny czułem się w save room'ie z RE:Remake'u. Wycie zombie zostało zastąpione przyjemną muzyczką, Zombie mogły przechodzić przez drzwi, huntery też, ale do save room'u nikt nie miał prawa wejść :okulary3:
Diadem pisze:Jak dla mnie to RE3. Gdy słyszałem tą melodie to byłem w pełni zrelaksowany. Wiedziałem, że Nemesis nie ma prawa wstępu do pomieszczenia gdzie grana jest ta muzyczka ;)
Dobrze powiedziane, ale ja to widzę trochę z innej strony. Nawet, jeżeli on nie ma tam prawa wstępu to i tak za chwilkę będziemy musieli wyjść z jupy i stawić mu czoła, nawet stojąc tam samumu czułem jakby on stał koło mnie. Jego obecność, nawet gdy był gdzieś tam daleko nie dawała mi spokoju, nawet w save room'ie.
Zły dotyk N boli przez całą grę.
Ostatnio zmieniony pt 08 maja, 2009 przez pinek, łącznie zmieniany 1 raz.
---->www.pajacyk.pl<----
Awatar użytkownika
Angela
Posty: 189
Rejestracja: sob 31 maja, 2008
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Angela »

Wybrałam muzykę save room z RE3, gdyż ta muzyka mnie uspokaja, nie mam uczucia niepewności, tego, że Nemesis mnie złapie.
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Stawiam na RE ponieważ gdy wszedłem do save room'u mogłem się poczuć spokojny gdyż muzyka koiła nerwy i pozwalała nam chwile odpocząć od słuchania upiornej muzyki z innych pomieszczeń :rad5:
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Poniżej nieco inne ujęcia znanych nam motywów save roomów w kilku następujących częściach:

RE Remake
http://www.youtube.com/watch?v=X795RryS4HQ

RE Zero
http://www.youtube.com/watch?v=JHVL0GFrtDc

RE2
http://www.youtube.com/watch?v=epvtEsqGmQQ

RE 3
http://www.youtube.com/watch?v=gEE4SVWUFuU

RE Code Veronica
http://www.youtube.com/watch?v=t4jv6IMWxGg

A na koniec motyw z creditsów z RE3
http://www.youtube.com/watch?v=EjAgUMcQtKE
- piękna sprawa, przesłuchałem kilka razy :rad10: . Jednak trzeba przyznać, że lepiej brzmią motywy z Zero i Remake'a, choć nie wiem czy to rzecz interpretacji tego co grał czy bardziej wyszukanej linii melodycznej.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Deus Ex, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mentos
Posty: 293
Rejestracja: sob 21 lut, 2009
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: mentos »

Wybieram ten z RE4, bardzo fajny spokojny kawałek, od razu wpada w ucho. Chociaż moim faworytem jest Serenity, które słychać w większości lokacji z kupcem.

Poza tym w każdym RE utwory z save roomów są dobre.
Awatar użytkownika
Michał666666
Posty: 203
Rejestracja: pn 15 lut, 2010
Lokalizacja: Gierczyce

Post autor: Michał666666 »

Głos oddałem na muzyczkę z RE Remake. Powiem że raczej ciężko było mi się zdecydować, zważywszy na fakt, że w RE 3 Nemezis i w RE Zero też było co posłuchać w save room. Save Room Music z RE Remake podoba mi się dlatego, że posiada w sobie taką nutkę tajemniczości, poczucia osamotnienia i pustki, którą to nutkę nie ma żaden inny save room w każdym innym RE i co powoduje, że często zatrzymuję się w takim pokoju i wsłuchuję w te delikatne dźwięki, które znakomicie komponują się z ogólną atmosferą w jakiej znalazła się główna bohaterka.
"A blessing for the living, a branch of flowers for the dead.

With a sword for justice, the punishment of death for the villains.

By this, we arrive at the altar of the saints."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe (ogólne) dyskusje o serii”