Save Room Music

Rozmowy o serii Resident Evil na tematy nie pasujące do pozostałych for

Najlepsza muzyka w Save Room jest w?

RE 0
2
3%
RE
6
10%
RE Remake
4
6%
RE 2
9
14%
RE 3
29
46%
RE 4 (menu wyboru slotu na save'a)
8
13%
RE Code: Veronica X
5
8%
 
Liczba głosów: 63

Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Save Room Music

Post autor: WESKER-DL »

Jak wiemy zawsze pomieszczenia z Typewritterami kojarzyły nam się ze spokojem i rozluźnieniem. Mam więc pytanie która najbardziej wam się podobała, w której części i dlaczego?

Ja stawiam na RE 0 (Safe Heaven), muzyczka jest po prostu w pełni relaksująca i Klimatyczna, później RE4 za niepowtarzalność reszta z RE:Remake, RE2, RE3 i RECVX to poprostu esencje. Inne części trzymają delikatnie niższy poziom ale i tak mają to ''coś''
Ostatnio zmieniony pt 21 gru, 2007 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 2 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
MiGoo
Zarząd
Posty: 905
Rejestracja: pn 05 lut, 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: MiGoo »

Wg mnie swietna jest z RE1 (czy RE Remake), ale to co pozniej uslyszalem w RE3 pobilo wszystko i dalej nie ma sobie rownych... Ile to razy odpalalem gre (zanim mialem soundtracki), wchodzilem do pomieszczenia na gorze Magazynu na poczatku gry i wsluchiwalem sie w ta cudawna muzyczke... Naprawde rarytas :)


Tak wiec oto kolejnosc: RE3, RE1 (Remake), RE2, RE4, RE C:VX, RE0...
Awatar użytkownika
Barry
Posty: 888
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Barry »

Według mnie najbardziej klimatyczną muzyczką z save room-u to ta z 3, ale pozostałe też trzymają wyśmienity poziom :rad11:
Dark Prince
Posty: 436
Rejestracja: pt 02 mar, 2007
Lokalizacja: G d z i e ś

Post autor: Dark Prince »

Dokładne Barry. Muzyka z 3 rulez. Jednak z RE1, czy RER też jest świetna!
Awatar użytkownika
Devlock
Posty: 70
Rejestracja: śr 28 mar, 2007
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Devlock »

Jak dla mnie z "trójki" była najlepsza (jak i cały OST). W pokojach z drukarką czułem się bezpiecznie - o ile Nemesis nie stał za drzwiami. Kawałek z "dwójki" jest na drugim miejscu - może dlatego, że grałem w dwójkę jako drugą (zaraz po RE3) i muzyka nie robiła na mnie aż takiego wrażenia. Serenity z Resident Evil 4 wypada dość przeciętnie, ale nie przeszkadza i przynajmniej pasuje do soundtracku z gry. BTW: W Dino Crisis 2 i Dino Crisis również była ciekawa muzyka w pokojach z save'ami.
Ostatnio zmieniony czw 02 lip, 2009 przez Devlock, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Tyrantx
Posty: 663
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tyrantx »

oczywiście RE 2,RE 3 są trochę podobne ale zapamiętałem na całe życie szczególnie z dwójeczki...
STARSSss.......
Awatar użytkownika
kaspa
Posty: 337
Rejestracja: pt 16 mar, 2007
Lokalizacja: Brzączowice
Kontakt:

Post autor: kaspa »

Ja tam muzyki nie pamiętam :)
Ale muszę przyzna, że w RE3 przy maszynie ogarniało mnie uspokojenie :)
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

I właśnie o to chodzi, swoiste uspokojenie towarzyszące pomieszczeniu z Typewritterami, choć akurat w RE3 przy ściaganiu przez Nemesisa nawet w tym pomieszczeniu można było czuć zagrożenie
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 78
Rejestracja: ndz 01 kwie, 2007
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Dee Jay »

Zdecydowanie Re0. Jak pierwszy raz odpaliłem tą gre i doszłem do save roomu to przez długi czas nie wychodziłem z niego by nacieszyć się tą muzą
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

moim typem jest muzyczka save roomu z.......RE1 - to moja ulubiona muzyczka ze wszystkich resów i prawie wogóle z gier, niedaleko za nim są themy save roomów z RE4 (b. dobra) i RE:CV(miodzio). Co do pozostałych to wiadomo: RE zawsze miał wysoki poziom jesli chodzi o muzę, ale mnie osobiście np: w RE3 zabrakło tego osobliwego poczucia swojskości co do muzy z save room'u
Ostatnio zmieniony czw 07 cze, 2007 przez nemesisdestro, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Leon S. Kennedy
Posty: 367
Rejestracja: pt 16 lut, 2007
Lokalizacja: .... i po co?

Post autor: Leon S. Kennedy »

W kolejności:
1. RE3 cały czas pamiętam jak można było w SR odetchnąć i wtedy leciała właśnie niezapomniana ta muzyka
2. RE:CV wpadła mi w ucho, bardzo chętnie zostawałem dłużej w SR aby jej posłuchać
3. RE4 na zbyt długo się w RE4 nie zatrzymywałęm ale jakoś po przesłuchaniu jej w OST spodobałami się.
Reszta to świetne kawałki, są wszystkie na równi.
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

Najlepiej wspominam save room z jedynki - muzyka bardzo uspokajała, w trójce było podobnie ale myśl o tym, że za drzwiami czeka Nemezis troszkę ten spokój mąciło.
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
Awatar użytkownika
Eternal
Posty: 50
Rejestracja: śr 07 lut, 2007

Post autor: Eternal »

W pierwszych trzech częściach była najlepsza muzyka... wogóle...
Awatar użytkownika
MiGoo
Zarząd
Posty: 905
Rejestracja: pn 05 lut, 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: MiGoo »

Jako ze w tym temacie sonda jak najbardziej by sie przydala, pomyslalem, ze ja zaloze :rad12: Tak wiec do glosowania - ja, jak wczesniej napisalem, wytypowalem RE3. A Wy?



PS. Jak brakuje tu jakiejs czesci (nie we wszystkie gralem), w ktorych ow muzyka wystepuje, dajcie znac, a zostanie dodana do sondy...
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

RE2 bo:

-jest to moja ulubiona część gry (niby jaki to ma związek? - ano taki, że wszystko z tej części zakorzeniło się w mojej głowie jak stary dąb, również muzyka z save room - był to pierwszy i niedościgniony wzór muzyki, który był dla mnie wyznacznikiem reszty)
-jako jedyna daje poczucie bezpieczeństwa... He, każda daje poczucie bezpieczeństwa ALE... Ale tylko ta ma w sobie niepokój nie pozwalający do końca oderwać się od tego co dzieje się na zewnątrz. Niby bezpiecznie, ale czujesz na plecach dreszcz, wiesz, że za chwilę znów czeka Cię horror. Moim zdaniem żadna inna muzyka z save roomów nie ma takiego klimatu niepokoju.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Lugiamar
Posty: 103
Rejestracja: śr 12 gru, 2007
Lokalizacja: Z Podziemia ;)

Post autor: Lugiamar »

Moim zdaniem w RE3. Swoją drogą save room music w RE:CV jest podobna. :rad11:


....................................................................


Na RE2 nie głosowałem bo w każdym save rommie muzyczka jest inna. Dlatego też nie lubię sejvować przy muzyczce raz to spokojnej, raz smutnej, innym razem strasznej itd.


EDIT:
Trochę muszę się zgodzić z następnym postem ponieważ rzeczywiście w RE:CV tempo jest trochę szybsze...
Ostatnio zmieniony pt 21 gru, 2007 przez Lugiamar, łącznie zmieniany 3 razy.
,,Na jawie świat jest dla wszystkich jeden i ten sam ale we śnie każdy ucieka do własnego świata." - Heraklit z Efezu
Awatar użytkownika
MiGoo
Zarząd
Posty: 905
Rejestracja: pn 05 lut, 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: MiGoo »

Lugiamar pisze:Moim zdaniem w RE3. Swoją drogą save room music w RE:CV jest podobna.

Eeee, jak to podobna? Moze nastrojowo troszke i tak (bardzo przymykajac oko), ale pod wzgledem zastosowanych instrumentow, tempa i glebi - sa jak najbardziej rozne! Toz to sa dwie rozne rzeczy... Polecam ponowne przesluchanie ow muzyczek :)


Recoil pisze:RE2 bo:

-jest to moja ulubiona część gry
-jako jedyna daje poczucie bezpieczeństwa... He, każda daje poczucie bezpieczeństwa ALE... Ale tylko ta ma w sobie niepokój nie pozwalający do końca oderwać się od tego co dzieje się na zewnątrz. Niby bezpiecznie, ale czujesz na plecach dreszcz, wiesz, że za chwilę znów czeka Cię horror. Moim zdaniem żadna inna muzyka z save roomów nie ma takiego klimatu niepokoju.

Heh, wg mnie tez RE2 jest najlepszy (najwiecej czasu nad nim spedzilem), ale nie moge zaraz w prosty sposob wywnioskowac, ze dlatego w nim muzyka w save roomie jest najlepsza... To byloby zbyt latwe.

Odnosnie niepokoju wyczuwanego w muzyczce - no wlasnie tu chodzi o cos zupelnie innego. Ja tam ich sluchajac (RE1-RE3) wlasnie odczuwam spokoj, a nie dreszcz na plecach ze niebawem dalej bedzie horror. Tu wlasnie chodzi o to, by odpoczac, zastanowic sie w spokoju o co kaman, odsapnac, moze nawet zapomniec wlasnie o tym koszmarze czajacym sie za drzwiami. Ja to wlasnie w ten sposob widze...
Ostatnio zmieniony pt 21 gru, 2007 przez MiGoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nemesis
Posty: 586
Rejestracja: czw 05 lip, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Nemesis »

RE3 i RE1 nie moge sie zdecydować... W jedynce było wieeeele schizowych soundtracków np kiedy psy wkakują przez okna, muzyka gdy zwiedza sie piwnice rezydencji, walka z wielkim pająkiem. Jednak w trójce było tego troche więcej wiadomo przez kogo :) i ZAWESZE czekałem gdy wejde so save room'u, układałem sobie wszystko ładnie w skrzyni, nie śpieszyłem sie z wyjściem z ''bunkra'' ;)

W re2 schemat bezpiecznego pomieszczenia ze skrzynią został złamany, chyba w scenariuszu leon b, tam gdzie widzimy poraz pierwszy lickiera pełzającego za oknem było pare sztuk zombi. W tej części nie podobała mi się właśnie większość pomieszczeń ze skrzynią/savem.
Gdy masz jakiś problem wsiadasz na motor i wszystko znika.
Nie ma żadnych problemów jesteś tylko ty i maszyna.
Awatar użytkownika
StPaul
Posty: 493
Rejestracja: wt 18 wrz, 2007
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: StPaul »

RE 3, a z RE4 motwy z menu zapisu gry i gdy po walce z Del Lago wpływamy do jaskini gdzie jest kupiec...ehhh rządzi! ale za to ze klimat muzyczki re3 ma dodatek - zaszczucie, załamanie - wygrywa...chcoiaż re 4 daje mi również ciekawe uczycie "długa droga do zwycięstwa"


Glos z tostera: Zwroc uwage, ze dyskusja dotyczy TYLKO save room music...

W jaskini z kupcem jest maszyna do zapisu czyli jest to save room...
a myślałem ze menu zapisu też sie zalicza - tu sorry
Ostatnio zmieniony ndz 23 gru, 2007 przez StPaul, łącznie zmieniany 2 razy.
Stay Punk
Awatar użytkownika
Garrador
Posty: 118
Rejestracja: sob 10 lis, 2007
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Garrador »

dałem na RE1 ale zanim pomyślam że RE3 ma lepszą było za późno :/
Jestem... Mistycznym Teurgiem, poszukiwaczem całej dostępnej i zaginionej wiedzy świata. Stałem się Arcyliczem, dobrym liczem, by mieć praktycznie nieskończony czas na pogłębianie wiedzy...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe (ogólne) dyskusje o serii”