13 pytań do fana Resident Evil :)

Rozmowy o serii Resident Evil na tematy nie pasujące do pozostałych for
Awatar użytkownika
DeeAy
Posty: 69
Rejestracja: sob 25 sie, 2012
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Post autor: DeeAy »

1. Jaka jest Twoja ulubiona część RE?

Resident Evil 2,Darkside Chronicles i 6

2. Czy nadal grywasz w starsze Residenty?

Oczywiście,gdyż jestem świeżo upieczonym fanem serii.

3. Której części RE poświęciłeś najwięcej czasu?

Myśle że przy 4 bo była ona poprostu inna niż te które dotychczas grałem.

4. Którego Residenta ukończyłeś najwięcej razy? Jesteś w stanie podać ile razy rzeszedłeś tę część?

Hmm,drugą częśc najwięcej. :)

5. Która część RE najbardziej Cię rozczarowała?

Żadna,każda wydaje mi sie ciekawa i zawsze chętnie do nich wracam lub zaczynam.

6. Jak bardzo powiększyła się Twoja wiedza na temat serii RE, odkąd jesteś zarejestrowany na forum MWRC?

Bardzo dużo,przed zarejestrowaniem sie na forum wiedziałem niezbyt wiele,głównie to co było pokazane w grach.

7. Czy grając w RE zdarzało Ci się szukać pomocy w przejściu danego etapu/rozwiązaniu zagadki?

Oczywiście,w wielu momentach miałem problemy i musiałem szukać rozwiązania w sieci.

8. Jaki posiadasz sprzęt do grania w RE?

PC,X360

9. Czy liczysz na powrót serii do klasycznej formy survival-horroru? A może obecna forma RE jako gry akcji bardziej Ci odpowiada?

Tak,stary klimat zdecydowanie bardziej mi sie podobał,ale dzisiejszemu niemam zbyt wiele do zarzucenia.

10. Czy jest Resident, w którego nie masz/nie miałeś możliwości zagrać a chciałbyś?

Bardzo chciałbym zagrać w Outbreaki i RE:Zero.

11. Co bardziej jako fana serii Cię interesuje – fabuła serii czy granie jako takie?

Zdecydowanie fabuła,to dzięki niej polubiłem serie.

12. Jakie są Twoje przypuszczenia co do tego jak długo wydawany będzie RE?

Mam nadzieje że jak najdłużej :D

13. Niektórzy fani RE mówią, że seria się już dla nich skończyła. Czy zgadzasz się z tą
opinią?

Nie,seria nie może bazować cały czas na tym co już było tylko muszą wprowadzać coś nowego.
Awatar użytkownika
SroQ
Posty: 14
Rejestracja: pn 15 sie, 2011
Lokalizacja: Sopot

Post autor: SroQ »

1. Jaka jest Twoja ulubiona część RE?
Trudno mi wskazać jedną, więc wskażę trzy. Moimi ulubionymi RE są kolejno:
- RE2
- RE: CV
- RE Zero

2. Czy nadal grywasz w starsze Residenty?
Ostatnio niekoniecznie. Ale ogrywam tę wczesną wersje beta RE 1.5, jeśli to się liczy. No chyba że RE4 jest już kwalifikowany do tych starszych jako że ma 8 lat na karku.

3. Której części RE poświęciłeś najwięcej czasu?
Prawdopodobnie RE2, chociaż to równie dobrze mogło być RE: Deadly Silence jako moja pierwsza gra na DS-a.

4. Którego Residenta ukończyłeś najwięcej razy? Jesteś w stanie podać ile razy przeszedłeś tę część?

RE2 i Zero. Nie jestem w stanie wskazać ilości, ale bardziej w okolicach kilku niż kilkunastu razy.

5. Która część RE najbardziej Cię rozczarowała?

Znowu trudno mi wskazać jedną. Umbrella Chronicles było chyba moim pierwszym dużym rozczarowaniem w świecie RE (a ogrywałem wczesniej Gaidena i Survivora) jako jeden wielki recykling, do tego ograniczający nas konwencją - a kosztujący tyle co pełnoprawna produkcja.
Po RE5 nie spodziewąłem się niczego dobrego więc trudno powiedzieć że się na niej zawiodłem. Nieco inaczej jest z RE6 które poza kampanią Leona jest dla mnie kompletną padaką. Aż dziw mnie bierze że był to jeden z większych projektów Capcomu.

6. Jak bardzo powiększyła się Twoja wiedza na temat serii RE, odkąd jesteś zarejestrowany na forum MWRC?

Niespecjalnie, przed MWRC byłem już od dobrych 6 lat wiernym czytelnikiem zagranicznych stron (min. nieodżałowanego Survivhora) i forumowiczem RCS-u.

7. Czy grając w RE zdarzało Ci się szukać pomocy w przejściu danego etapu/rozwiązaniu zagadki?

Do dzisiaj mam w kolekcji Playstationowy poradnik do RE2 i RE3

8. Jaki posiadasz sprzęt do grania w RE?

Aktualnie - PSP, PC, 3DS. Ale od razu warto nadmienić że w międzyczasie był PSX, PS2, GBC, DS, GCN, Wii, X360, PS3 i Dreamcast.

9. Czy liczysz na powrót serii do klasycznej formy survival-horroru? A może obecna forma RE jako gry akcji bardziej Ci odpowiada?

Chciałbym, ale nie liczę, to by się aktualnie nie sprzedało a Capcom nie jest fundacją charytatywną.

10. Czy jest Resident, w którego nie masz/nie miałeś możliwości zagrać a chciałbyś?

RE 1.5, w sensie końcowej wersji a nie tego wycinku który udostepniono nam aktualnie.

11. Co bardziej jako fana serii Cię interesuje – fabuła serii czy granie jako takie?

Fabuła RE od czasów czwórki jest tępa jak kilo gwoździ, więc zachowawczo odpowiem że granie jako takie.

12. Jakie są Twoje przypuszczenia co do tego jak długo wydawany będzie RE?


Moim zdaniem - jeszcze długo. Być może wzorem DmC albo Tomb Raidera doczeka sie reboota, ale żyjemy w czasach gdzie znane marki bedą trzepane bo granic możliwości bo Resident sprzeda sie zawsze lepiej niż no-name'owa gra o zombie.

13. Niektórzy fani RE mówią, że seria się już dla nich skończyła. Czy zgadzasz się z tą opinią?

A Metallica skończyła się na kill'em all. Typowy płacz fandomu. Seria trwa, chociaż moim zdaniem w dość miałkiej formie i brakuje jej iskry bożej jaka towarzyszyła każdej nowej części jeszcze w XX wieku i na początku XXI.
Ostatnio zmieniony sob 13 kwie, 2013 przez SroQ, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kazuo
Posty: 147
Rejestracja: sob 29 mar, 2014
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: Kazuo »

1. Jaka jest Twoja ulubiona część RE?

RE4 - za ryzykowne, ale udane odświeżenie wizerunku serii, no i za ogromną grywalność, jakiej nie dała mi żadna inna gra.

2. Czy nadal grywasz w starsze Residenty?


Odświeżam wszystkie minimum kilka razy w roku.

3. Której części RE poświęciłeś najwięcej czasu?
4. Którego Residenta ukończyłeś najwięcej razy? Jesteś w stanie podać ile razy przeszedłeś tę część?

RE2 - ponad sto razy.

5. Która część RE najbardziej Cię rozczarowała?


Nie będę zbyt oryginalny - RE6. Gdyby cała gra była taka jak scenariusz Leona, to nie miałbym żadnych "ale".

6. Jak bardzo powiększyła się Twoja wiedza na temat serii RE, odkąd jesteś zarejestrowany na forum MWRC?

Niewiele, z dwóch powodów: jestem tutaj zbyt krótko, żeby tak od razu dokopać się do co ciekawszych infromacji, a po drugie, to jestem z tą serią tak długo, że mam ją już obcykaną niemal w każdym calu.

7. Czy grając w RE zdarzało Ci się szukać pomocy w przejściu danego etapu/rozwiązaniu zagadki?

Za dzieciaka, kiedy jeszcze nie potrafiłem zbyt dobrze posługiwać się językiem angielskim, a było to wymagane do niektórych łamigłówek (np. obrazy w RE1).

8. Jaki posiadasz sprzęt do grania w RE?

PS3, PS2, PC, Wii.

9. Czy liczysz na powrót serii do klasycznej formy survival-horroru? A może obecna
forma RE jako gry akcji bardziej Ci odpowiada?


Nie liczę na to, bo Capom trzepie zbyt dużą kasę na strzelankowych Residentach i o powrocie do korzeni na pewno nie myśli. I nawet mi na tym nie zależy, biorąc pod uwagę jak bardzo grywalne było RE4/RE5/RE:Revelations. Chociaż nie powiem, mogliby trochę wyostrzyć klimat.

10. Czy jest Resident, w którego nie masz/nie miałeś możliwości zagrać a chciałbyś?

Nie ma, przeszedłem wszystkie liczące się odsłony.

11. Co bardziej jako fana serii Cię interesuje – fabuła serii czy granie jako takie?

Granie przede wszystkim, chociaż fabuła też mnie zawsze ciekawi (mimo, że nie jest najwyższych lotów).

12. Jakie są Twoje przypuszczenia co do tego jak długo wydawany będzie RE?

Tak długo jak Capcom będzie na nim trzepać grubą kasę. Czyli... do końca świata?

13. Niektórzy fani RE mówią, że seria się już dla nich skończyła. Czy zgadzasz się z tą opinią?

Skończy się jak pójdą jeszcze o krok dalej niż w RE6. Ta część jest jeszcze w miarę przyzwoita, ale jeżeli w kolejnej będzie więcej akcji w stylu "Michael'a Baya", to już będzie zbyt ostre przegięcie.
Ostatnio zmieniony pn 07 kwie, 2014 przez Kazuo, łącznie zmieniany 3 razy.
euroo
Posty: 154
Rejestracja: ndz 10 sty, 2010
Lokalizacja: GdańsK

Post autor: euroo »

1. Jaka jest Twoja ulubiona część RE?

RE:outbreak . mimo niedopracowania . intro (muzyka) . (zróżnicowany wybór postaci oraz skillów oraz strojów . choć nie zbyt długa ma iście residentowy klimat

2. Czy nadal grywasz w starsze Residenty?

Czasem odpale re3 , 2. 1 ( zakupiłem po taniości na ps3 to trzeba korzystać )

3. Której części RE poświęciłeś najwięcej czasu?

re5 i outbreak file 1

4. Którego Residenta ukończyłeś najwięcej razy? Jesteś w stanie podać ile razy przeszedłeś tę część?

outbreak ,re5 ( nie jestem w stanie podać ilości ) , re5 koło 50 będzie

5. Która część RE najbardziej Cię rozczarowała?

Re4 ( niestety tak bardzo wychwalana tak bardzo zawiodła :p )

6. Jak bardzo powiększyła się Twoja wiedza na temat serii RE, odkąd jesteś zarejestrowany na forum MWRC?

Bardzo , bardzo mocno .

7. Czy grając w RE zdarzało Ci się szukać pomocy w przejściu danego etapu/rozwiązaniu zagadki?

Niestety tak :(

8. Jaki posiadasz sprzęt do grania w RE?

PS3 , wcześniej PS2 , PS1

9. Czy liczysz na powrót serii do klasycznej formy survival-horroru? A może obecna forma RE jako gry akcji bardziej Ci odpowiada?

Do całkiem klasycznej nie , ale za to z dużą nuta horroru , przerażających faktów i bardziej wykreowanych postaci .

10. Czy jest Resident, w którego nie masz/nie miałeś możliwości zagrać a chciałbyś?

Re 0 oraz Re Remake (żałuje)

11. Co bardziej jako fana serii Cię interesuje – fabuła serii czy granie jako takie?

Fabuła przede wszystkim.

12. Jakie są Twoje przypuszczenia co do tego jak długo wydawany będzie RE?

dopóki będzie on opłacalny dla Capcomu wiadomo że w wielkich koncernach korporacjach przede wszystkim o zysk a inne cele są tylko propagandowo pokazane by zaćmić umysły ,,ciemnych mas'' . Będzie z tego zysk będzie Resident evil nawet i do 20 części ,.

13. Niektórzy fani RE mówią, że seria się już dla nich skończyła. Czy zgadzasz się z tą opinią?

Seria może nigdy się nie skończyć ale za to pomysły na nią tak . Osobiście uważam że gdyby tak szczerze zabrać się za każdą część jakby miała być ta pierwsza wydana grą tego studia to było zawsze dobrze a tak bogate studio trochę odpuszcza i dopracowanie i ambicje byle by zrobić hajs zgarnąć .
krzys837
Posty: 62
Rejestracja: pn 24 gru, 2012
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: krzys837 »

1. Jaka jest Twoja ulubiona część RE?
RE3 do której mam sentyment.
2. Czy nadal grywasz w starsze Residenty?
Grywam, ale raczej nie dla przyjemności tylko z powodu tworzenia polskich wersji. Kiedyś gdy już skończę projekty to odświeżę sobie serie.
3. Której części RE poświęciłeś najwięcej czasu?
RE5.
4. Którego Residenta ukończyłeś najwięcej razy? Jesteś w stanie podać ile razy przeszedłeś tę część?
To będzie Resident Evil 5, kiedyś poświęciłem weekend grając 24/7. Ukończyłem go kilkanaście razy.
5. Która część RE najbardziej Cię rozczarowała?
Ciężko mi powiedzieć, 4 jest ok, na 5 jakoś nie narzekam. Chyba re 6 mnie troszeczkę rozczarowała.
6. Jak bardzo powiększyła się Twoja wiedza na temat serii RE, odkąd jesteś zarejestrowany na forum MWRC?
Raczej w dużym stopniu. Przeczytałem co tylko się da.
7. Czy grając w RE zdarzało Ci się szukać pomocy w przejściu danego etapu/rozwiązaniu zagadki?
Zdarzyło się, ale niewiele razy.
8. Jaki posiadasz sprzęt do grania w RE?
PS3,PC,PSX.
9. Czy liczysz na powrót serii do klasycznej formy survival-horroru? A może obecna forma RE jako gry akcji bardziej Ci odpowiada?
Każdy by tego chciał, ale Capcom raczej będzie szedł w obecną stronę. Może jak Re7 okaże się klapą to zmienią podejście.
10. Czy jest Resident, w którego nie masz/nie miałeś możliwości zagrać a chciałbyś?
Jest parę resów z konsol, których do tej pory nie ograłem a mam wielką ochotę. Jednak dziwnie pracować przy polskiej wersji, a grać sobie w inną część. A tak serio, niedługo wakacje, więc mam nadzieję że uda mi się znaleźć trochę czasu.
11. Co bardziej jako fana serii Cię interesuje – fabuła serii czy granie jako takie?
Fabuła jednak w obecnych resach ten element kuleje więc po części granie.
12. Jakie są Twoje przypuszczenia co do tego jak długo wydawany będzie RE?
Myślę że długo jak np "Call of Duty". Póki się sprzedaje, będą robić.
13. Niektórzy fani RE mówią, że seria się już dla nich skończyła. Czy zgadzasz się z tą opinią?
Cóż, po części zgadzam się. Stare resy były po prostu lepsze, jednak staram się nie skreślać serii i Capcomu. Miejmy nadzieję że Capcom wziął się w garść i Re7 pokaże się z lepszej strony.
Ostatnio zmieniony ndz 13 kwie, 2014 przez krzys837, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe (ogólne) dyskusje o serii”