Ulubiony utwór muzyczny z RE (ogólnie)

Rozmowy o serii Resident Evil na tematy nie pasujące do pozostałych for
Awatar użytkownika
Tyrantx
Posty: 663
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Ulubiony utwór muzyczny z RE (ogólnie)

Post autor: Tyrantx »

Jak wszyscy wiemy resident Evil (ogólnie) ma świetną oprawę muzyczną
proponuje podzielenie się ulubionymi utworami z re...
mój typ:26 - The Code Is Veronica, muzyczka ta włącza się zaraz po scenie kiedy chris rozmawia z claire przez drzwi (claire płacze po śmierci steva)..świetny klimat. .chęć zemsty...adrenalina..
STARSSss.......
Awatar użytkownika
Zaszczyk
Posty: 35
Rejestracja: sob 24 lut, 2007
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: Zaszczyk »

72 - The Theme Of Alex. Walka Chrisa z Alexią, fajna operowa muzyczka, bardzo klimatyczna :rad12:
Awatar użytkownika
Dede
Posty: 69
Rejestracja: pn 05 mar, 2007
Lokalizacja: Z tąd xD

Post autor: Dede »

Mój ulubiony utwór to bodajże numer 27 - Escape From Laboratory... Alarm w laboratorium w RE2. Bardzo klimatyczny utwór :rad1:
Awatar użytkownika
Barry
Posty: 888
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Barry »

wyżej wymienione utwory wpadają w ucho, mi podobała się również muzyczka "For STARS" z RE:CV :rad5:
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Większość z Veronici i RE2, ale najlepszą piosenką jest zdecydowanie Orkiestrowa Outbreak File#2 Credits, najbardziej Klimatyczna, jakbym ją słyszał na żywo w Filharmonii to bym chyba umarł ale z uśmiechem na Twarzy, czuć cierpienie Raccoon, ten Klimat ehh
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Naleśnik
Posty: 128
Rejestracja: śr 14 mar, 2007
Lokalizacja: Craccoon City

Post autor: Naleśnik »

Te co podaliście są świetne (zwłaszcza z napisów do O2) ale mój ulubiony motyw w tym momencie to "Vacant Room" z rimejka. Ta melodyjka uspakaja mnie za każdym razem, a kojarzy mi się z przedsionkiem niebios :rad6:

Przypomniał mi się jeszcze taki rockowy kawałek w stylu Red Hotów, on był na soundtracku do RE2 (Credit Line of Whole Staff).
Awatar użytkownika
Capcom
Posty: 84
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Antwerpia (Belgia)

Post autor: Capcom »

Tak jest.przez jakieś pół roku nie było dnia żebym kilkunastokrotnie nie przesłuchał tego kawałka.Gdy pierwszy raz przeszedłem EOTR online i było to VH właśnie zakończenie a potem niesamowita orkiestra w Credits doprowadziłą mnie do "orgazmu" .W dobrej klay słuchawkach oczywiście,bo tylko wtedy usłyszymy pełnię brzmienia (Sennheiser HD-650 w moim wypadku).A jeżeli ktosnie wie o czym mówię zapraszam dzisiaj na revideos na pożegnanie reof2 online ostatnim już filmem (choć mam nadzieję,ze się jeszcze jaki pojawi) - www.revideos.net ...

Zreztą wszystkie są niesamowite,obydwa w RE2 z rockowym jak wspomniałnaleśnik,RE3,nawet RE4 :) , itd...
-----------------------------------------------------
http://pl.youtube.com/user/Dawidmwrc
Awatar użytkownika
Tyrantx
Posty: 663
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tyrantx »

polecam również znakomity utwór: 36 - End Credits (Complete Version)
z RE:CV (veronica chyba nawet ogólnie ma jeden z najlepszych ost re i to nie jest tylko moje zdanie) w tym utworze występują motywy przewijające się przez całą grę + chórki +orkiestra symfoniczna...miodzio dla ucha..
STARSSss.......
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

No jasne że nie tylko twoje zdanie bo również tak uważam i daję na czołówke OST z Veronici a piosenka którą wymieniłeś jest dobra choć nie najlepsza poprostu taki MIX. W Veronice podobają mi się typowo Melancholijne Utworki a tych jest tu sporo :diab2:
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Hien
Posty: 60
Rejestracja: sob 24 mar, 2007
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Hien »

Moim ulubionym fragmentem muzycznym z serii RE jest "Free From Fear" z RE3. Oprócz tego bardzo cenie sobie cały soundtrack z pierwszego RE.

BTW witam wszystkich na forum :)
Awatar użytkownika
Tyrantx
Posty: 663
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tyrantx »

zdecydowanie polecam jeszcze Resident Evil Orchestra OST który jak sama nazwa wskazuje wykonywany jest przez orkiestrę symfoniczną ,kawałki są piękne i wzbogacone w stosunku do oryginalnych kawałków w grze.
utwory takie jak te po prostu wcisną wasz umysł spowrotem do raccon...

-Resident Evil Orchestral - 07 - RE2 - The Ultimate Bio-weapon Medley
-Resident Evil Orchestral - 10 - RE3 - Save Room (Reprise)
-Resident Evil Orchestral - 06 - RE2 - Secure Place
STARSSss.......
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Hien pisze:Moim ulubionym fragmentem muzycznym z serii RE jest "Free From Fear" z RE3. Oprócz tego bardzo cenie sobie cały soundtrack z pierwszego RE.

BTW witam wszystkich na forum :)
ja polecam Orkiestrowe zakończenie Outbreak: File#2 Credits, nop ale wkońcu to nie temat "polecam.. ;)"
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Devlock
Posty: 70
Rejestracja: śr 28 mar, 2007
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Devlock »

Trudno powiedzieć. Ogólnie to większość utworów z RE3. Trudno wybrać jakiś jeden konkretny. Pierwszym utworem jaki zrobił na mnie wrażenie był "The City Of Ruin", kiedy grałem po raz pierwszy w tą grę. Świetnie oddawał klimat opustoszałego miasta. "Feel The Tense" - nazwa tego utworu mówi sama za siebie - czuć było to napięcie, kiedy Nemesis był w pobliżu (efektu dodawało jeszcze co jakiś czas złowrogie "STARS!"). "Never give up the escape" też dobrze zapamiętałem z pierwszej wizyty w restauracji.

Oto reszta najlepszych jak dla mnie utworów:
-Free From Fear
-The Front Hall (potem także w RE2 bardzo przeze mnie lubiany)
-The First Floor (jak wyżej)
-The Park
-The Hospital
-The City Without Hope (utworek podobny do "The City Of Ruin", choć ten drugi miał ten charakterystyczny dźwięk, który dodawał klimatu)

Tak poza tym podobał mi się nawet utworek który leciał w opcjach - no ale to tak na marginesie.

Co do innych części - dawno nie grałem w RE2 i nie bardzo pamiętam, a soundtrack z RE4 nie zrobił na mnie w ogóle wrażenia.
Ostatnio zmieniony czw 02 lip, 2009 przez Devlock, łącznie zmieniany 2 razy.
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

heh ja szczególnie lubię muzykę z RE1 i RE CV, moim zdaniem są tam najlepsze kawałki
szczególnie podoba mi się muza:
RE1:
*muza w save roomach ( pamiętam jak jeszcze była grana na MWRC....to były czasy :rad1: )
*Muzyczki przy 1szym i 2gim pojedynku z Tyrantem
*uwielbiam też ten kawałem Wesker is gone (nie wiem czy dobrze napisałem tytuł, bo pisze z pamięci, w każdym razie chodzi mi o ten motyw gdy jill i barry wracają na hall główny po zabiciu pierwszego zombiaka)
RE CV:
*tu również muza z save room
*muza przy 1szym i 2im pojedynku z Alexią- to jest dopiero ścieżka dźwiękowa!
Ostatnio zmieniony pt 04 maja, 2007 przez nemesisdestro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gnapek
Posty: 28
Rejestracja: ndz 29 kwie, 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gnapek »

Zna może ktoś jakieś utwory takie bardziej horrorowe?
Ostatnio zmieniony czw 03 maja, 2007 przez Gnapek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tyrantx
Posty: 663
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tyrantx »

załatw sobie ost ze wszystkich części Silent Hill ,uwierz niektórych kawałków nie słuchaj sam w nocy ze słuchawkami bo wymiękniesz :schizofreniczna muzyczka ,szelesty ,szepty ,wycia ,płacz połączone z gitarą basową.....psychoza... :smut2:
co do Re to Resident Evil Remake OST jest nieźle pojechany momentami...
Ostatnio zmieniony czw 03 maja, 2007 przez Tyrantx, łącznie zmieniany 1 raz.
STARSSss.......
Awatar użytkownika
Gnapek
Posty: 28
Rejestracja: ndz 29 kwie, 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gnapek »

no a np na stronie http://www.residentevilsh.com/ wejdź se w pierwszą część RE albo RE: Remake, o takie tytuły mi bardziej chodzi :rad10:
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Mostek
Posty: 52
Rejestracja: pn 14 maja, 2007
Lokalizacja: Putzig

Post autor: Mostek »

Mi w pamięciu utkwiła muzyczka z misji hunka. Bardzo klimatyczna
Awatar użytkownika
Kuba Pajączek
Posty: 203
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Post autor: Kuba Pajączek »

a mi z zakończenia RE3
PS: zkąd ową muzykę moge zdobyć?
http://www.byond.com/games/DarkerEmerald/TLC
Nowa wersja Resident Evil Online 2(zmieniona nazwa, wiadomo: kopyrajt-orajt).

"You can't spell "slaughter" without "laughter"!! Hahahahahaha!!!"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe (ogólne) dyskusje o serii”