"Najgorszy" Resident Evil

Rozmowy o serii Resident Evil na tematy nie pasujące do pozostałych for

Która z części Resident Evil jest dla ciebie najgorsza/najsłabsza ?

Resident Evil 0
0
Brak głosów
Resident Evil (Remake)
2
3%
Resident Evil 2
2
3%
Resident Evil 3: Nemesis
2
3%
Resident Evil: Code Veronica (X)
2
3%
Resident Evil 4
8
11%
Resident Evil 5
14
19%
Resident Evil: The Umbrella Chronicles
1
1%
Resident Evil: The Darkside Chronicles
0
Brak głosów
Resident Evil: Gun Survivor
14
19%
Resident Evil: Gun Survivor 2: Code Veronica
13
18%
Resident Evil: Dead Aim
4
5%
Resident Evil: Outbreak (File#2)
2
3%
Resident Evil: Revelations
0
Brak głosów
Resident Evil: Operation Raccoon City
10
14%
 
Liczba głosów: 74

Maestro
Posty: 743
Rejestracja: sob 08 sty, 2011
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Maestro »

Czyli zasadniczo to nie jest Resident Evil :P.
Awatar użytkownika
Kazuo
Posty: 147
Rejestracja: sob 29 mar, 2014
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: Kazuo »

Dead Aim zwany też Heroes Never Die :)
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Dodajcie RE6 do tej ankiety :) Gra jest koszmarna. Szkoda prądu na ten tytuł...
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
DeeAy
Posty: 69
Rejestracja: sob 25 sie, 2012
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Post autor: DeeAy »

Bez zastanowienia oddałem swój głos na ostatni tytuł na liście ponieważ ta gra nawet jako spin-off nie powinna nazywać się ''Resident Evil''.
golibroda
Posty: 36
Rejestracja: ndz 09 lut, 2020

Re: "Najgorszy" Resident Evil

Post autor: golibroda »

wow, survivor 1 był całkiem spoko. W sensie był kupą no ale żeby gorszy do dwójki? no dajcie spokój.
Jedynkę przeszedłem całą i gdyby nie formuła celowniczka to calkiem fajny resident z nego.
Czego bym nie powiedział o survivor 2 - grze fps w której obracasz się na prawo i lewo przy użyciu R1 i L1 :DD
plus grafa i wszystko. zdecydowanie najgorszy.

@EDIT
przyznawac się kto głosował na RE Remake 1 i RE 2. Od razu do bana.
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: "Najgorszy" Resident Evil

Post autor: PSKING »

Najgorszy Resident Evil wg. mnie??
Grałem w:
Resident Evil(PSX, chwila DS)
Resident Evil 2(PSX)
Resident Evil 3(PSX, PC)
Resident Evil 4(PS2)
Resident Evil 5(X360, PS4)
Resident Evil 6(X360, PS4)
Resident Evil CVX(PS2)
Resident Evil Revelations(PS3)
Resident Evl Revelations 2(PS4)
Resident Evil Outbreak(PS2)
Resident Evil Outbreak File#2(PS2)
Resident Evil Operation Raccoon City(PS3)
Resident Evil Umbrella Chronicles(PS3)|
|-wchodzące w skład Chronicles HD
Resident Evil Darkside Chronicles(PS3)|
Grałem także w Re2 na stare tel, trochę w pierwszy Remake, a także w darmowy prolog do ReVII.
Dlaczego wypisałem to wszystko tak wyraźnie wypisałem? A no dlatego że z całej tej pokaźnej listy...żałowałem zakupu tylko i wyłącznie jednej części. Umbrella Chronicles. Kilka z tych gier kupiłem więcej niż raz, jakość bywała różna, tak jak i moje zaangażowanie, nie wspominając już o bardzo dla mnie kontrowersyjnym Re6. Jednak to UC właśnie było najgorsze...zwyczajne, niewyróżniające się. Nie było tak co prawda od samego początku. Nawet mimo że miałem takie odczucia, to po zagraniu w sequel zrobiony pod każdym względem lepiej powiedziałem sam do siebie...mogłem kupić tylko DC. Nigdy w życiu, przy żadnym innym nie przyszło mi do głowy że mogłem sobie go odpuścić, bo na dobrą sprawę była to strata czasu.
Z tych wszystkich gier powyżej, Umbrella Chronicles to Resident Evil, którego zakupu i sprawdzenia odradzam, i z moich słów można się domyślić, nie ma to nic wspólnego z tym że jest to celowniczek.
Awatar użytkownika
Arc
Posty: 275
Rejestracja: wt 14 lut, 2017
Lokalizacja: z szafy

Re: "Najgorszy" Resident Evil

Post autor: Arc »

Nie ma w opcjach do wyboru ale RE6 - dla mnie Capcom powinien przeprosić fanów :smiech7: następnie tytuł poddać najpierw unieważnieniu jako kanonicznej odsłony numerowanej, anulowaniu wszelkich z tą odsłoną planów, zaprzestaniu produkcji, wycofaniu ze sprzedaży i całkowitemu zapomnieniu dla lepszego świata :smiech5: Nie ma, nie było, pomyłka.

I tą szóstą właśnie odsłonę Residenta zdroworozsądkowo wymagało by poddać reinterpretacji czy jak kto woli "reimagination" bo tym jest RE3R a Remake'i trzymać się powinny oryginalnej strukturze i bez żadnych cięć. Oczywiście nie 1:1 ale bez drastycznych kombinacji.
Już wspominałem dawno temu, że 6 części lepiej by zrobiło właśnie PTSD Chrisa co nawet jest zarysowane amnezją. Szkoda, że zaprzepaszczono pomysł PTSD Jill w RE3 Remake.


A z listy wyżej zdecydowanie kwalifikuje się Resident Evil: Gun Survivor 2: Code Veronica (może ktoś bardziej obeznany wie po cóż to powstało bo ciekawy jestem).


Obie strzelanki z Chronicles w tytule nie są takie złe, jest chociaż wątek Krausera. Darkside nawet z lepszą mechaniką ale jednak gra na padzie jest trudna, za trudna jak dla mnie. Mam w obu częściach łącznie 7 trofeów. Zablokowałem się a chciałbym pograć dalej.

Graliście w te celowniczki Movem czy nawet z użyciem tego Guna do Move'a i mógłby ktoś potwierdzić zwiększone accuracy i ogólną przydatność ?
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe (ogólne) dyskusje o serii”