"Najgorszy" Resident Evil

Rozmowy o serii Resident Evil na tematy nie pasujące do pozostałych for

Która z części Resident Evil jest dla ciebie najgorsza/najsłabsza ?

Resident Evil 0
0
Brak głosów
Resident Evil (Remake)
2
3%
Resident Evil 2
2
3%
Resident Evil 3: Nemesis
2
3%
Resident Evil: Code Veronica (X)
2
3%
Resident Evil 4
8
11%
Resident Evil 5
14
19%
Resident Evil: The Umbrella Chronicles
1
1%
Resident Evil: The Darkside Chronicles
0
Brak głosów
Resident Evil: Gun Survivor
14
19%
Resident Evil: Gun Survivor 2: Code Veronica
13
18%
Resident Evil: Dead Aim
4
5%
Resident Evil: Outbreak (File#2)
2
3%
Resident Evil: Revelations
0
Brak głosów
Resident Evil: Operation Raccoon City
10
14%
 
Liczba głosów: 74

Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

"Najgorszy" Resident Evil

Post autor: Chris93 »

Każdy z was ma swoją ulubioną część, a jak jest u was z najgorszą/najsłabszą oraz dlaczego ;). Mnie osobiście trudno coś wybrać, każda z części jest dla mnie małym arcydziełem. Jeśli mam wybrać to Resident Evil 4. Fabuła nie jest za interesująca, a muzyka mało klimatyczna, nie nadaje żadnego dramatyzmu danej akcji. Za dużo amunicji (nawet na początku gry). Tyle od mnie ;).Teraz wasza kolej ;D.

Pewnie zagłosowałbym inaczej gdybym zagrał w wszystkie części dostępne tylko na PS2.
Ostatnio zmieniony wt 24 lip, 2012 przez Chris93, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Zgadnijcie na co zagłosowałem ;D A dlaczego? Też wiecie. Pisałem o tym nieraz w odpowiednim temacie.

PS. Upewnij się, czy aby wszystkie resy wpisałeś do ankiety ;)
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Recoil pisze: PS. Upewnij się, czy aby wszystkie resy wpisałeś do ankiety ;)
Celowo nie dodałem Gaiden (gra nie jest aż taką dużą produkcją, a niektórzy pewnie by specjalnie głosowali). Głosując na Outrbreaki podajecie który, bo w ankiecie dałem je razem (temu w nawiasie jest File#2, zresztą tak samo jest w przypadku RE1 bo Remake) ;).
Ostatnio zmieniony wt 04 sty, 2011 przez Chris93, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

Naprawdę ciężko coś wybrać, ale jeśli już muszę się zdecydować to będzie to RE4, ze względu na słabą fabułę i zbytnie odejście od koncepcji survival horroru.
Złe oko moderacji czuwa.
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

No to ja teraz pociągnę z grubej rury, a za tego posta pewnie wielu by mnie spaliło na stosie :smiech3: . Ale szczerze muszę przyznać, że zawiódł mnie bardzo RE2, jak i RE5. Po tych wszystkich pochlebnych opiniach, z którymi się wówczas spotkałem na temat dwójki o tym, że tam jest klimat opuszczonego miasta i w ogóle wszystko pięknie. Ale ja tego jednak nie poczułem wcale. Było nudno, nieciekawie i wtórnie. Skąd wtórnie? Bo pierwszym moim Resem był RE3 i klimat zdewastowanego miasta tam właśnie poczułem. Można by było w tym momencie powiedzieć to trzeba było zagrać najpierw w 2, ale nie grałem :smiech7: . RE2 skończyłem mniej więcej w połowie dosyć spory czas i nigdy już do niej z różnych przyczyn nie wróciłem. RE5? Gdybyśmy grali w pojedynkę to możliwe miałbym trochę lepsze zdanie o grze. Ale niestety nie. Ta wkurzająca Sheva zarżnęła całą frajdę z gry. Oczywiście dochodzi jeszcze znikomy klimat, skopiowani przeciwnicy, ale o tym szerzej napisałem w opiniach o tej grze. Ostatecznie oddam głos na RE5, bo jednak RE2 właśnie nie skończyłem, więc nie mogę powiedzieć o całości. Być może jeszcze mnie kiedyś zaskoczy, coś mi się odwidzi co w przypadku RE5 jest raczej mało prawdopodobne.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Recoil pisze:Jeśli to ogólne dyskusje to powiem tylko ogólnikowo, że aż tak złe jak Survivor nie jest nawet CV ;D
Już myślałem, że się choć trochę przeprosiłeś z CeVką po tej wypowiedzi, ale widzę, że jednak nie :rad12: .

Podobnie jak Salvin, mam jakieś mieszane uczucia wobec RE2 i RE5.

Piątka irytuje mnie swoją powtarzalnością wobec RE4, poza tym ogólnie nieco wynudziłem się podczas gry, zwłaszcza w końcowych lokacjach. Walki z bossami, jak i sami bossowie, jakieś to wszystko jest mało ciekawe.

Do RE2 mam ambiwalentny stosunek, coś w tej grze mi "nie gra". Nie wiem co, może powtarzalność przez te kilka scenariuszy, przyznam, że nigdy specjalnie za tą częścią nie przepadałem.

Jednak z tych części co grałem najgorzej wypadł Gun Survivor i do niego wędruje mój głos.
Ostatnio zmieniony wt 04 sty, 2011 przez Deus Ex, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Barry Norris
Posty: 828
Rejestracja: śr 02 kwie, 2008
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Barry Norris »

Z tych co grałem - definitywnie RE5. Wszystko, co w czwórce, znalazło się w tej części. Jedyna nowość to co-op, ale jakoś mnie do niego nie ciągnie. Do tego gra jest koszmarnie krótka (w porównaniu do RE4), a bossowie to albo kalka z RE4, albo jakiś zupełny niewypał (matriksowy Wesker). Zdecydowanie 5 to najgorsza część w jaką grałem.

PS - w Survivory nie miałem okazji zagrać :rad5:
"An open mind is like a fortress with it's gate unguarded" - Kronikarz Isador Akios, 3 Kompania Zakonu Krwawych Kruków, Kosmiczny Marine
"WAAAAAAAAGHHHHHHHH!!!!!" Burszuj Gorgutz Łofca Czerepuf, dowódca orkowych kohort.
"Blood for the Blood God! Skulls for the Skull Throne!" - Lord Chaosu Elifiasz Zdobywca, dowódca sekty, Pożeraczy Światów
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Chris93 pisze:Która z części Resident Evil jest dla ciebie najgorsza/najsłabsza ?
A to ciężko wybrać, bo jest różnica pomiędzy najgorsza, a najsłabsza ;)

Najgorszą częścią dla mnie będzie RE4, bo bezpowrotnie zmienił coś co było survival horrorem w grę akcji.

Częścią najsłabszą natomiast bez wątpienia będzie RE: Survivor 2. Ta część nie wniosła zupełnie nic do serii i powstała nie wiadomo właściwie po co.
Awatar użytkownika
xBlazex
Posty: 120
Rejestracja: śr 10 gru, 2008
Lokalizacja: Sztum

Post autor: xBlazex »

Zagłsowałem na re5 bo dla mnie to nie jest juz resident,tylko nawet dobra przygodówka
A beautiful way to become infected, alone or with others
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Wybór bardzo prosty... Gun Survivor to moim zdaniem najsłabszy tytuł ze wszystkich tutaj podanych i inaczej po prostu swojego głosu użyć nie mogłem. Może padło by na drugą część z pod szyldu Gun, ale w nią po prostu nie grałem.
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Wg mnie powinieneś rozbić to z tych nawiasów.

Głos padł na Code: Veronica. Czemu? Klimat gry (raczej jego brak) mnie nie wciągnął. Próbowano utrzymać go jak w RE2 lecz były to próby mizerne. Był powtarzalny i backtracking nudził (odnieś leki z połowy gry na sam początek by dostać part od pistoletu lub coś innego- zazwyczaj coś innego i jeszcze strać zapalniczkę). Był przewidywalny (coś zaraz wyskoczy). Bossowie to porażka. Kilka strzałów na Tyranta i go nie było. to samo z Nosferatu (no trochę mocniejszy). Generalnie rzecz ujmując trochę słabo jak dla mnie. Capcom nie postarał się przy tej części.
One man forced to seek REVENGE
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

Hmm, cholercia, który RE jest według mnie najsłabszy..... zaraz niech pomyślę...Re1? nie...re2? też nie, re3? nie, RE cv? nie, nie nie, RE Zero? również nie.....RE Remake? Hell No!

Pewnie gdybym grał w RE5 to zagłosowałbym na nią, ale mimo że oglądanie materiałów video zostawiło trwałe rany na mojej psychice to się jednak wstrzymam od zagłosowania na tą grę:P a Gaiden....o to by był pretendent do tytułu :P

A zatem wychodzi mi na to że najsłabszym RE w jakiego grałem jest RE4, po prostu za brak "residentowości" , klimatu poprzednich części, survival-horroru z krwi i kości, a kiczowate teksty Leona i robienie z niego mega kozaka i wywalenie zombiaków na zbite i zgniłe pyski to już gwóźdź do trumny, a tak poza tym to jak nie zesłać tej gry na wieczne potępienie za zamordowanie survival horroru jako gatunku? ;)
Ostatnio zmieniony śr 05 sty, 2011 przez nemesisdestro, łącznie zmieniany 2 razy.
pinek
Posty: 537
Rejestracja: pn 19 sty, 2009
Lokalizacja: co skad?

Post autor: pinek »

RE2 za
- brak zagadek
- krótkie scenariusze
- Leon
- Claire
- brak WC na posterunku

Wybierałem z tych co grałem, czyli wszystko co wyszło na Wii. No i padło na RE2, jak na "klasycznego RE" jest to bardzo słaba część.

:skoczek1:
---->www.pajacyk.pl<----
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

A żeś teraz dowalił... RE2 najgorszą częścią!! Przecież to brzmi niczym herezja, człowieku opamiętaj się :rad12: A za brak WC to do lochów z nimi :smiech3:
Wg mnie powinieneś rozbić to z tych nawiasów.
To do mnie??
Ostatnio zmieniony śr 05 sty, 2011 przez Leon. KennedY, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Leon. KennedY pisze:To do mnie??
Nie, nie. Do ankietera by rozbił nawiasy. Bo przecież to byłoby nie fair względem innej części.
One man forced to seek REVENGE
pinek
Posty: 537
Rejestracja: pn 19 sty, 2009
Lokalizacja: co skad?

Post autor: pinek »

Leon. KennedY pisze:A żeś teraz dowalił... RE2 najgorszą częścią!! Przecież to brzmi niczym herezja
Nie pierwszy raz powiedziałem to na głos i zdania nie zmienię :okulary4:
---->www.pajacyk.pl<----
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

Przy ocenie nie brałam pod uwagę gier pozbawionych numerków ponieważ uważam je za bonusowe a takich nie będę oceniała.
Z gier pełnoprawnych czyli wyznaczających kierunek serii za najgorszą a jednocześnie najsłabszą uważam RE 5. Gra ma płytką i nudną rozgrywkę. Jest też chyba jedyną grą, w której dodatki były o niebo lepsze od "podstawki".
Ostatnio zmieniony czw 06 sty, 2011 przez Finka, łącznie zmieniany 1 raz.
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

pinek pisze:brak zagadek
Ekhm, przepraszam, ale mówisz na pewno o RE2, a nie RE4?
pinek pisze:krótkie scenariusze
Tak samo krótkie jak w RE1, a przy tym było ich dwa razy więcej. Pomijam RE3, gdzie jest tylko 1 scenariusz...
pinek pisze:Leon
Claire
Średnie to argumenty, ale od biedy ok, rozumiem, że można ich nie lubić.
pinek pisze:brak WC na posterunku
:pff1:
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
bodek
Posty: 907
Rejestracja: czw 15 maja, 2008
Lokalizacja: RC

Post autor: bodek »

Po pierwsze - Ci którzy zagłosowali na RE2 są już namierzani przez nasze satelity w krótce spotka Was kara.

Po drugie - serio uważacie że np. RE2 czy 4 lub 5 są słabsze od Gun Survivora 2? To jest dopiero kicha totalna. Ta gra nie powinna mieć racji bytu :/ Nie wiem po co to nawet kupiłem jeśli nie zagrałem w to łącznie 3 minut :/
oddaję swój głos na tę produkcję (jeśl można to choć tak nazwać )
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

bodek pisze: serio uważacie że np. RE2 czy 4 lub 5 są słabsze od Gun Survivora 2?
Tak uważamy, ponieważ głosujemy na te produkcje w które graliśmy. Ja nie grałem w GS2, dlatego wybrałem RE4 ;). Ty miałeś te szczęście i udało ci się zagrać w drugiego Survivora :P.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe (ogólne) dyskusje o serii”