Resident Evil 3: Nemesis [Remake] - dyskusje ogólne

Awatar użytkownika
Nemesis US

Resident Evil 3: Nemesis [Remake] - dyskusje ogólne

Post autor: Nemesis US » pn 12 sie, 2019

Wszyscy dobrze wiemy, że R3make powstaje. Pozostaje tylko pytanie kiedy Capcom ujawni nam pierwsze materiały i jak finalnie będzie wyglądać gra.

Wiadomo, że produkcja nadejdzie szybciej niż możemy się spodziewać. Już teraz wydawca rozsyła zaproszenia na zamknięte pokazy we wrześniu. Lada dzień rozpoczynają się Gamescom a kilka dni temu Geoff Keighley zatwitterował, że wśród nowych zapowiedzi pojawia się gry Capcomu. Nowy Resident jest w produkcji. Na łamach Evil TV wspominalismy, że może nastąpić analogiczna sytuacja jak w przypadku RE2 i RE3 kiedy od premiery obie gry dzielił jedynie rok przerwy.

Nie ma podobnego tematu więc założyłem. Dyskutujmy.

Awatar użytkownika
Leon. KennedY

Re: Resident Evil 3: Nemesis [Remake] - dyskusje ogólne

Post autor: Leon. KennedY » pn 12 sie, 2019

No cóż pozostsje nam tylko czekać. Tydzień szybko zleci. A co ogłosi Capcom? RE3? RE8, a może coś innego zapomnianego?? Zobaczymy.

Awatar użytkownika
RON!N

Post autor: RON!N » pn 12 sie, 2019

Szczerze, to nie chcę remake RE3 przez kolejne 5+ lat. Gameplay i technologia identyczna się szykuje jak w RE2. Nie chcę takiego rozwiązania. Wolę poczekać, na rozwój może jeszcze kolejnej (nie tej za rok) generacji konsol. Druga sprawa że RE3 już takie "super" nie jest, i dawanie tego tytułu tylko dlatego, że jest prąd rzeki mija się z celem. Ale to moje widzimisię, a biznesy to biznesy.

Jeżeli na gamescon'ie zostanie zaprezentowany jakiś Resident, to pewnie będzie 8. Na tę chwilę nie widzę szans na żadnego innego.
Ja bym chciał, ale remake Dino Crisis. Myślę że gdyby to "dobrze" zrobili, hicior murowany. Takie połączenie osaczenia z "jedyneczki" plus grywalność z "dwójeczki". Mokry sen...
Resident Evil Challenge 2019! | 29% | >> dołącz! <<

Awatar użytkownika
Nemesis US

Post autor: Nemesis US » wt 13 sie, 2019

Nie może to być kropka w kropkę RE2 bo przecież pojawia się zarzuty, że firma idzie na łatwiznę. Z drugiej strony 20 lat temu tak to wyglądało. RE3 oferował ta sama technologie ale miał inne pomysły w grze i tyle.

Awatar użytkownika
RON!N

Post autor: RON!N » wt 13 sie, 2019

Nemesis US pisze:
wt 13 sie, 2019
Nie może to być kropka w kropkę RE2 bo przecież pojawia się zarzuty, że firma idzie na łatwiznę. Z drugiej strony 20 lat temu tak to wyglądało. RE3 oferował ta sama technologie ale miał inne pomysły w grze i tyle.
W latach '90 był inny poziom przyswajalności takich produkcji. Gra z kolejnym tytułem prezentowała nową historię lub kontynuowały tą z poprzedniej części. W gameplay'u poprawiano tylko to co wytknięto producentom w recenzjach i wszystko.
Dziś to tak nie działa. Dziś wszyscy nazywają to odcinaniem kuponów czyli tak jak napisałeś wcześniej.
I dlatego możliwe, że RE3 nie do końca będzie takie jakie sobie wyobrażamy. Zobaczymy w przyszłości.

Awatar użytkownika
Deus Ex
Zarząd

Post autor: Deus Ex » wt 13 sie, 2019

W kwestii formalnej, jeżeli gamescom nie przyniesie żadnego info w temacie Remake'a wątek zostanie przyblokowany do czasu jakiegoś konkretnego info, może do TGS.

Awatar użytkownika
RON!N

Post autor: RON!N » wt 13 sie, 2019

Deus Ex pisze:
wt 13 sie, 2019
W kwestii formalnej, jeżeli gamescom nie przyniesie żadnego info w temacie Remake'a wątek zostanie przyblokowany do czasu jakiegoś konkretnego info, może do TGS.
To już nawet porozmyślać i poplotkować nie można?
A nowy topic do tego celu można? Czy nie wolno założyć? :)

Awatar użytkownika
Deus Ex
Zarząd

Post autor: Deus Ex » wt 13 sie, 2019

Na forum jest zbyt dużo takich tematów do plotek i litanii z życzeniami, dlatego poczekajmy na jakikolwiek konkret. Wtedy od razu założy się odpowiednie subforum.

Awatar użytkownika
Leon. KennedY

Post autor: Leon. KennedY » wt 13 sie, 2019

Druga sprawa że RE3 już takie "super" nie jest, i dawanie tego tytułu tylko dlatego, że jest prąd rzeki mija się z celem. Ale to moje widzimisię, a biznesy to biznesy.
No cóż każdy ma prawo do własnego zdania, a moim zdaniem trojeczka jest bardzo dobra i w pełni zasługuje na pełnokrwisty remake. Zresztą większość fanów tego chce, a Capcom ostatnio słucha, a że przy okazji kasa? No cóż przecież to biznes jak każdy inny czyli nastawiony na zarobek.

Awatar użytkownika
RVRE

Post autor: RVRE » wt 13 sie, 2019

Temat o RE2 Remake miał chyba z 70 stron gdzie co stronę powtarzało się życzenie aby przywrócili stary klimat i statyczne kamery. Klimat dali, statycznych kamer dzięki Bogu już nie. Po co powtarzać znowu to samo przy RE3? Zeus ma racje.

A co do samego RE3 i jego remake’a to ja jestem zdecydowanie na tak. Wole aby przez kolejne 40 lat wypuszczali gry pokroju RE2, mogą rimejkować nawet całą serie od początku do końca i z powrotem byle nie dawali barachła jak RE7.

Awatar użytkownika
Deus Ex
Zarząd

Post autor: Deus Ex » wt 20 sie, 2019

No i co. Pokażą coś na TGS? Coś mi mówi, że info pójdzie dopiero na drugi rok :/

Awatar użytkownika
RON!N

Post autor: RON!N » wt 20 sie, 2019

Deus Ex pisze:
wt 20 sie, 2019
No i co. Pokażą coś na TGS? Coś mi mówi, że info pójdzie dopiero na drugi rok :/
Jeżeli na TGS coś pokażą, to będzie to spin-off serii pokroju Reveletions 3 lub coś podobne (może ten długo oczekiwany Outbreak 3).
Nie zdziwiłbym się, gdyby pokazali RE2 na słitacza.

Jak mam zgadywać i wróżyć, to coś konkretnego pokaże przyszłoroczne E3 i będzie to RE8.
Remake 3 to jeszcze długa przyszłość.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 3 Nemesis”