[Pomoc] The Mercenaries (jak przejść / uruchomić na PC)

alpha_team
Posty: 8
Rejestracja: śr 04 kwie, 2007

Post autor: alpha_team »

A ja z siedem razy przeszedłem residenta trójeczkę i ani razu nie ujrzałem trybu Mercenaries :-(
Awatar użytkownika
MiGoo
Zarząd
Posty: 905
Rejestracja: pn 05 lut, 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: MiGoo »

alpha_team pisze:ani razu nie ujrzałem trybu Mercenaries :-(

Jesli grasz na PC, to masz mozliwosc wlaczenia Mercenaries w okienku startowym, jesli na konsoli, to wystarczy raz przejsc gre, by dostac ten tryb...
alpha_team
Posty: 8
Rejestracja: śr 04 kwie, 2007

Post autor: alpha_team »

Tak, gram na PC. Czy włączenie tego trybu polega tu na użyciu jakiegoś kodu?
Awatar użytkownika
MiGoo
Zarząd
Posty: 905
Rejestracja: pn 05 lut, 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: MiGoo »

Nie, jak odpalasz RE3 pojawia sie najpierw plansza, na ktorej mozesz wlaczyc normalna wersje gry, Mercenaries itp -> oczywiscie w pelnej wersji sprzedawanej w sklepach. Jesli natomiast masz wersje z jakiejs gazetki, to nie pomoge :P
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Jeżeli masz wersję z CD - Action to musisz skopiować sobie pewien plik ;) i pokombinować trochę
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Niero
Posty: 116
Rejestracja: czw 15 mar, 2007
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Niero »

No właśnie ja też to mam, czy Mercenaries.exe pomoże?
Niech ktoś wrzuci! ;)
Awatar użytkownika
MiGoo
Zarząd
Posty: 905
Rejestracja: pn 05 lut, 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: MiGoo »

Napiszcie list na moj mail, to podesle po poludniu :rad12:
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Nie widzę w tym temacie listy checkpointów, miejsc w których dostajemy ekstra czas grając w Mercenaries. Dodatkowy czas dostajemy wciskając przycisk akcji na odpowiednich przedmiotach. Oto lista:

1. Zaułek przy budynku redakcji Raccoon Press, na końcu korytarza na śmieciach
2. Restauracja, stolik w głębi
3. Podstacja, panel niskiego napięcia
4. Hydrant gdzie odkręcamy wąż strażacki w RE3
5. Alejka, gdzie zombie przewracają barykadę, ciało zombiaka u którego w RE3 znajdujemy fotografię.
6. Piwnica gdzie znajdujemy w RE3 olej do zapalniczki, ciało policjanta z Shotgunem

Za znalezienie jednego miejsca dostajemy tylko 2 sekundy, ale za każde następne dwa razy więcej. Czyli gdy znajdziemy dwa miejsca to plus 4 sekundy, gdy 3 to plus 8, gdy 4 to plus 16 itd. Za zaliczenie wszystkich sześciu miejsc dostaniemy w sumie aż 2 minuty 6 sekund.

Info ze strony:
http://faqs.ign.com/articles/435/435554p1.html
Awatar użytkownika
MiGoo
Zarząd
Posty: 905
Rejestracja: pn 05 lut, 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: MiGoo »

Warto tez poczytac poradniki na MWRC --> http://www.mwrc.pl/RE_Serie/RE3/RE3.php?n=Merc&x=2 :rad12:
Awatar użytkownika
AdaM555
Posty: 708
Rejestracja: sob 25 sie, 2007
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: AdaM555 »

Mam ta nieszczęsną wersje z Cd-Action :rad11: i mam pytanie: można w koncu cos z tym zrobic zeby pograc w najemnikow???
Przepraszam za swoje opowiadania. Młody byłem :)
Awatar użytkownika
Nemesis
Posty: 586
Rejestracja: czw 05 lip, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Nemesis »

Ja kombinowałem, wklejałem jakieś brakujące pliki i szlak mnie trafił, na starym pleju dopiero odnalazłem ukojenie ;)
Gdy masz jakiś problem wsiadasz na motor i wszystko znika.
Nie ma żadnych problemów jesteś tylko ty i maszyna.
Kamilos
Posty: 122
Rejestracja: śr 27 cze, 2007
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kamilos »

AdaM555 pisze:Mam ta nieszczęsną wersje z Cd-Action :rad11: i mam pytanie: można w koncu cos z tym zrobic zeby pograc w najemnikow???
Napisz mi na PW Maila albo skype to zapodam ci plik. Nemesis jeśli tez chcesz to tez napisz.
Serious Sam
Posty: 16
Rejestracja: ndz 13 maja, 2007
Lokalizacja: Z nienacka

Post autor: Serious Sam »

No to teraz zapraszam do oglądania moich poczynań. ;) Mam nadzieję, że się spodobają
http://revideos.net/resident_evil_3_mer ... s_sam.html
http://revideos.net/resident_evil_3_mer ... s_sam.html

Nicholai w drodze. tzn. czekam aż się pojawi :P
Kamilos
Posty: 122
Rejestracja: śr 27 cze, 2007
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kamilos »

Serious Sam pisze:No to teraz zapraszam do oglądania moich poczynań. ;) Mam nadzieję, że się spodobają
http://revideos.net/resid...erious_sam.html
http://revideos.net/resid...erious_sam.html

Nicholai w drodze. tzn. czekam aż się pojawi :P
A to co ma wspólnego z tematem ??
Serious Sam
Posty: 16
Rejestracja: ndz 13 maja, 2007
Lokalizacja: Z nienacka

Post autor: Serious Sam »

Kamilos pisze:A to co ma wspólnego z tematem ??
Eee...to co to jest za temat? Nie o mercach? :P Dałem filmy do pomocy. Może ktoś nie potrafi przejść Carlosem albo Nicholaiem. Przy okazji gram sam ze sobą ostatnie (bezsens :D)
Awatar użytkownika
Nemesis
Posty: 586
Rejestracja: czw 05 lip, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Nemesis »

No filmiki dobre, tylko amunicji do pompki nie szanujesz, ale wkoncu i tak jej starczyło ;) Serious Sam, tutaj też jest na nie dobre miejsce, w koncu ładny wynik
Ostatnio zmieniony ndz 02 wrz, 2007 przez Nemesis, łącznie zmieniany 2 razy.
Gdy masz jakiś problem wsiadasz na motor i wszystko znika.
Nie ma żadnych problemów jesteś tylko ty i maszyna.
Awatar użytkownika
Colt_44
Posty: 12
Rejestracja: śr 14 lis, 2007
Lokalizacja: Wrocław

Mercenaries - Nicholai guide

Post autor: Colt_44 »

RE3 Nicholai:

Ogólne porady dla osób mających problem z graniem tą postacią:

+Do perfekcji opanuj uniki, lub przynajmniej tak by na 4 próby, 3 razy Ci wychodziły. Musisz klepnąć R1 na 1,5 sekundy (raczej Huntery i Demony) lub 1 sekundę przed atakiem przeciwnika (zombie, psy).

+Pojedyńcze zombie warto spróbować wywalić za pomocą uniku i wykańczać je nożem.

+Jeśli już tracisz amunicję na zombie, strzelaj tylko 4 razy tak by trup upadł na glebę. Następnie podbiegasz do niego i dokańczasz już nożem (otrzymany czas pomnożony przez osiem).

+First aid spray-ów używasz dopiero przy kondycji *danger* chyba, że w pobliżu są huntery, które potrafią urwać głowę przy statusie *caution*.

+Kruki najlepiej jest najpierw wyminąć, tak by wszystkie były po tej samej stronie ekranu. Następnie odwracasz się i machasz nożem niczym Casey Ryback w "Liberatorze". Podlatujące ptaki przerobisz na miazgę, za każdy trafiony cios po sobie otrzymasz +8, +17 sekund itd...

+Jeśli leżący na ziemi zombie ugryzie cię w nogę gdy trzymasz nóż, za rozdeptanie mu głowy również otrzymasz ośmiokrotny czas. Podobnie jest w sytuacjach gdy Nemesis niechcący trafi przeciwnika zamiast ciebie i zabije go. Także trzymaj nóż w ręce tak często jak to tylko możliwe.

+Psy najlepiej wymijać, ewentualnie w ostatniej chwili przed ich skokiem, odbiec na bok, po czym obrócić się i wykańczać nożem. Wersja alternatywna, easy: Powalasz psa jednym strzałem z pistoletu, podbiegasz i dokańczasz nożem.

+Wszelkie chodzące po ścianach paskudztwa omijaj. Oszczędzona w ten sposób amunicja przyda się na Huntery.

+Nie walcz z Nemesisem, jeśli nie jesteś mistrzem uników...wyjątkiem może być walka na parkingu. Najpiewrw zwabiasz gada pod beczki i po kolei rozwalasz je z pistoletu. Następnie trzymasz dystans i dokańczasz Nema z odległości, z gnata (enchanced ammo).

+Aby mieć realne szanse przeżycia i dobiegnięcia do końca etapu, warto uwolnić przynajmniej jednego lub dwóch zakładników. W przeciwnym wypadku bardzo szybko skończy ci się amunicja i końcowe lokacje mogą być bardzo trudne do pokonania (3 Huntery itp.).

C.D.N.

by Colt_44

P.S. Narazie moje wyniki tą postacią nie są oszałamiające, ale pracuję nad tym i jak będzie lepiej to na pewno wrzucę tu swoje wyniki.

P.S. Jesli ktoś chce coś dodać co przeoczyłem, to zapraszam, chętnie się dowiem czegoś więcej o Nichim.
Ostatnio zmieniony śr 21 lis, 2007 przez Colt_44, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Colt_44
Posty: 12
Rejestracja: śr 14 lis, 2007
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Colt_44 »

Hehe, a to przepraszam :rad5: szukałem czy nie ma już takiego tematu i musiałem przeoczyć.

Kolejna przydatna rzecz (niezależnie kim gramy) :
Kiedy jest się w jakiejś lokacji gdzie jest zakładnik, warto przy zabijaniu ostatniego potwora w pomieszczeniu, stanąć blisko zakładnika. Po zabiciu wroga, natychmiast klikamy "x" przy zakładniku, dzięki czemu dostaniemy za niego więcej sekund niż normalnie (combo).
Ostatnio zmieniony czw 22 lis, 2007 przez Colt_44, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Lugiamar
Posty: 103
Rejestracja: śr 12 gru, 2007
Lokalizacja: Z Podziemia ;)

Post autor: Lugiamar »

Gdzie trzeba wkleić plik MERC.exe ???
,,Na jawie świat jest dla wszystkich jeden i ten sam ale we śnie każdy ucieka do własnego świata." - Heraklit z Efezu
Awatar użytkownika
Barry
Posty: 888
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Barry »

Lugiamar pisze:Gdzie trzeba wkleić plik MERC.exe ???
Bezpośrednio do folderu z grą :rad11:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 3 Nemesis”