[Pomoc] Ocena S lub A (jak otrzymać?)

Awatar użytkownika
Tyrantx
Posty: 663
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa

[Pomoc] Ocena S lub A (jak otrzymać?)

Post autor: Tyrantx »

Mam pytanie odnośnie zdobycia najwyższej klasy na re3
przechodzę poniżej 3 godzin,nieużywam first aid,i nie sejwuję dodatkowo powalam nemesisa za każdym razem.......i maksymalnie miałem b
Ludzie poradźcie coś,albo opiszcie jakie warunki trzeba w re3 spełniać ..
Ostatnio zmieniony pt 21 gru, 2007 przez Tyrantx, łącznie zmieniany 1 raz.
STARSSss.......
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Przedewszystkim tylko Hard (Heavy) mode

- nie można użyć żadnego First Aid Spray

- najlepiej nie robić save (ewentualnie tylko jeden)

- czas gry najlepiej poniżej 1:30

Aby uzyskać czas podam takie podstawowe porady:

- nie walczyć z Nemesiem bez potrzeby

- ścinać każdy róg

- nie zbierać żadnych roślinek oprócz tych niezbędnych po drodze (w razie oczywiście potrzeby)

- wyłanczać wszystkie Filmiki

- przed hunterami i BrainSucckerami uciekać

- no i oczywiście zapamiętać jak najszybsze pokonywanie bossów (opracować jak najlepszą metodę), dodam że przy spotkaniu z Grave Diggerem w podziemiach odradzam walki, powłanczać przyciski i drabiną :smiech6:
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Tyrantx
Posty: 663
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tyrantx »

ok thx wesker,oczywiście gram na hard ze względu na bonusy wypadające z tytułowego pomiota.
Rozumiem że rozwalanie nemesisa niema wpływu na ocenę końcową...tak?
Faktycznie mnóstwo czasu wtedy dojdzie,ja go powalałem za każdym razem........
STARSSss.......
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Tyrantx pisze:Rozumiem że rozwalanie nemesisa niema wpływu na ocenę końcową...tak?
Zgadza sie walka z nim nie odbiera rangi jedynie czas :smiech6:
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Neptun

Post autor: Neptun »

..z tego co pamiętam nawet podniesienie sprayów (nie wspominając o używaniu) eliminuje nam ocenę A z rankingu. Grając spokojnie mieszczęc się w 2 godzinach otrzymamy ją bez problemu. Nie wiem, czy używanie broni procentowych ma jakiś wpływ na to - zresztą nie pamiętam czy w trybie hard jest dostępny karabinek %
Awatar użytkownika
Tyrantx
Posty: 663
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tyrantx »

hej neptun , czyli idąc tym tokiem rozumowania ,mam niepodnośić trzypaka ze sprejami z pokonanego nemesis...? a są 2 do zdobycia chociaż ich nieużywam ze względu na ocenę końcową....
Karabinek jest do zdobycia na hard ,jeśli powalisz nemesisa za każdym razem jak się z nim spotkasz....
STARSSss.......
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Jeżeli chcesz uzyskać Rangę A to najlepiej nie podnosić niczego od Nemesisa ani się z nim zbytnio (tzn. w razie potrzeby) nie baw
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Neptun

Post autor: Neptun »

Powiem że ja zbieram wszystko bo uwielbiam jedną z broni jaką można przy nim znaleść - tzn zabijam go za każdym razem ;) nie podnoszę 3-paków od niego - to wpłya na notę - i spokojnie wykręcam na A nie spiesząc się ani troszkę - można się pokręciś pozwiedzać widoki pooglądać wszystkie filmiki i nie powinno być z tym problemu - nagrywam 2-3 razy ale to raczej z przyczyn tech :D muszę jakiegoś "upsa" sobie załatwić :D ;) z tego co pamietam to u Nemezisa mozna jeszcze wyczesać skrzynkę z nieograniczoną ammo - raz tak miałem - podniesienie jej też nam chyba nie pomoże - co najlepsze - zakup bazooki i używanie jej na trybie hard nie rzutuje na notę (ale co do tego to nie jestem pewnien - po prostu nie pamiętam)
saper99
Posty: 63
Rejestracja: pn 19 lut, 2007
Lokalizacja: wziąc na piwo?

Post autor: saper99 »

Można podnosić ale nie można używać ja przechodziem pare dni temu RE 3 na Hard i podnosiłem wszystkie First Aid Spray na końcu gry miałem ich 12 ale żadnego nie używałem i dostałem ocenę A...racja neptun zakupiene bazoki ,gatling guna lub m4a1 nie ma wpływu na ocene koncowa
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Jasne ze zakupienie nie ma wpływu, wkońcu zdobywasz go "czasochłonnym" sposobem więc jest dla zarobienia lepszej Rangi, co do podnoszenia przedmiotów które obniżaja rangę to jest bajka, podnieść można ale użyć nie
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Wątek jest stary jak świat, już kiedyś miałem na ten temat pisać - w każdym razie, w myśl tego co możemy znaleźć na gamefaqs.com, wszelkie uniwersalne przepisy typu "przejdź grę w czasie takim a takim", nie używaj FASów" nie są do końca poprawne.

http://www.gamefaqs.com/ps/198459-resid ... /faqs/5132

Okazuje się, że ocena zależy od ilości uzyskanych punktów. Ilość uzyskanych punktów a ocena:

Kod: Zaznacz cały

A:  270 - 300
      B:  230 - 269
      C:  180 - 229
      D:  120 - 179
      E:   50 - 119
      F:    0 -  49
Na ilość punktów składają się:

- użyte lekarstwa:

Kod: Zaznacz cały

1500 or less:    100 pts
1501 - 1700:      90 pts
1701 - 1900:      80 pts      
1901 - 2100:      70 pts      
2101 - 2300:      60 pts      
2301 - 2500:      50 pts
2501 - 2700:      40 pts
2701 - 2900:      30 pts
2901 - 3100:      20 pts
3101 - 3300:      10 pts
3301 and over:    0 pts
Oto rozpiska ile każde lekarstwo jest warte:

Kod: Zaznacz cały

First Aid Spray:            200
Green+Red Herb:         200
Greeen+Green+Green Herb:    200
Green+Green Herb:      100
Green Herb:                 50
- czas ukończenia gry:

Kod: Zaznacz cały

0hr - 2hr 30min:          100 pts
2hr 30min - 2hr 40min: 90 pts
2hr 40min - 3 hr:          80 pts
3hr - 3hr 30min:           70 pts
3hr 30min - 4hr 10min: 60 pts
4hr 10min - 5hr:           50 pts
5hr - 6hr:                     40 pts
6hr - 7hr 10min:           30 pts
7hr 10min - 8hr 30min:  20 pts
8hr 30min - 10hr:          10 pts
ponad 10hr:                  0 pts
- liczba wykonanych zapisów

Kod: Zaznacz cały

0:                100 pts
1:                  90 pts
2:                  80 pts
3:                  70 pts
4-5:               60 pts
6-8:               50 pts
9-12:             40 pts
13-17:           30 pts
18-23:           20 pts
24-30:           10 pts
31 and over:  0 pts
Przyznam, że jestem wobec tej rozpiski sceptyczny. Okazuje się, że możemy zużyć w ciągu gry 7 (!) FASów (7 x 200 = 1400 pkt, daje to 100 pkt do rangi za zużyte lekarstwa), przejść poniżej 2,5 godziny nie zapisując stany gry i będziemy mieli rangę A. Trzeba by sprawdzić...
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Deus Ex, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Ciekaw jestem skąd oni biorą te punkty skoro nie są one oficjalnie podawane.
One man forced to seek REVENGE
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Możliwe, że sam autor, po setkach rozegranych partyjek, prób itd. opracował taki system.
Awatar użytkownika
Necraria
Posty: 1005
Rejestracja: pt 01 cze, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Necraria »

A ja zawsze myslalam, ze trzeba przejsc gre ponizej 2,5 h, z max jednym save, nie mozna uzyc ani jednego FAS, ale za to herbami mozna leczyc sie do woli. Jak widac zasady oceniania sa bardziej liberalne, chociaz Twoje wyliczene Kamil, z tymi 7 FASami, w pierwszej chwili brzmi dziwacznie, ale jak sie zastanowic, pokrywa sie z moimi wczesniejszymi przypuszczeniami, ktore przedstawilam powyzej, tylko myslalam, ze sa to warunki absolutnie konieczne do spelnienia, a jak widac mozna nimi zonglowac.

Ciekawe jak sa traktowane niebieskie ziola: nie sa ujete w zestawieniu, ale dziwnym by bylo, zeby byly kompletnie obojetne dla statystyk.
Awatar użytkownika
2n01z
Posty: 102
Rejestracja: czw 03 sty, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: 2n01z »

Zastanawia mnie czy używanie enchanted ammo ma wpływ na ocene, robie speedruna bez saveów i tylko z pistoletem. Narazie przechodze bez Enchanted ammo bo nie chce se oceny popsuć. Raz już prawie skończyłem już miałem iść pokonać nemesisa na tym wysypisku to mi hunter głowe odciął po drodze :/ - tak dodając to miałem focha na konsole przez to.
Michał
Posty: 5
Rejestracja: wt 13 lis, 2012
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Michał »

Ja jakoś używałem kilka F. Aid Sprayów , zabijałem huntery (żeby nie przeszkadzały) . Miałem czas 1:36.... (bo nie pamiętam , ile sekund miałem) ;) , save'y 4 i dostałem A , ale da się dostać jeszcze S dla ścisłości :rad2: . Niewiem dokładnie , jak dostać S , ale A mi wystarczy i już wolę grać swobodnie , a nie na czas ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 3 Nemesis”