[Pomoc] Problem z pokonaniem Nemesisa

esq
Posty: 2
Rejestracja: pn 19 lut, 2007

[Pomoc] Problem z pokonaniem Nemesisa

Post autor: esq »

Ja troszeczke moze nie na temat, ale jak pokonac nemesisa, chodzi mi o moment, w ktorym infekuje Jill wirusem, a obok lezy Carlos?? Gram na hardzie, mam 4 apteczki przy sobie, GL plus shotgun z duza iloscia amunicji ale nie daje rady ! Czy jest jakis konkretny sposob czy musze probowac do bolu? Wkurzaja mnie te jego lapanki, bo zawsze czyni to dwa razy, przy czym chwytajac drugi raz juz zabija:-) moze dla was to nie problem ale ja sobie nie moge poradzic z ta walka. Prosilbym o wskazowke jesli takowa istnieje :-)


Głos z tostera: jak masz jakiś problem to lepiej załóż nowy temat - prościej bedzie wtedy odpowiedzieć no i zawsze jest to pomoc na przyszłosć
saper99
Posty: 63
Rejestracja: pn 19 lut, 2007
Lokalizacja: wziąc na piwo?

Post autor: saper99 »

Robisz uniki albo strzał i ucieczka....albo wal do bulu moze bedziesz mial fuksa:P
Awatar użytkownika
Tyrantx
Posty: 663
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tyrantx »

złe przygotowanie do walki ... a więc tak:
1.nie shotgun,tylko magnum albo G.launcher (no chyba że nie masz amunicji)
2.najskuteczniejszą metodą jest stworzenie sobie freze rounds do g.launcher (na początku 10 szt) opis masz w grze. i nawalenie w nemesisa aż padnie.
po 4-5 trafieniach padnie,potem wstanie i powtórka....frizy są bardzo mocne ,pozatym na sekundy zatrzymuja pomiota w miejscu ..więc nawet jak nie umiesz robić uników to i tak położysz nemka (tylko odbiegaj trochę od niego)
3.jak nemel cię złapie to klep w przyciski akcji ,masz szansę się szybciej wyrwać......
Ostatnio zmieniony ndz 04 mar, 2007 przez Tyrantx, łącznie zmieniany 1 raz.
STARSSss.......
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Dobrze rozpisałeś, ale w tym momencie można go pokonać samym nożem i mimo "niby" trudności da się to wykonać, podaje swoją solucję jakby komuś się chciało bawić samym nożem:

Wiadomo że Nemek przedewszystkim używa jednej ręki do ataków, podbiegamy i tniemy raz dziada a potem uciekamy i tak w kółko, musimy uważć na jego łapanki
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
esq
Posty: 2
Rejestracja: pn 19 lut, 2007

Post autor: esq »

Walczac z Nemesisem, mam 4 apteczki plus GL +40sztuk amunicji, ale zwyklej plus Mine Thrower 15sztuk no ale mimo juz wielu, ale to wielu prob nie moge sobie poradzic. Doszlem do momentu ze 3 razy kiedy nemesis pada, ale pozniej zostaje mi GL a tym za wiele nie moge wskorac. Byc moz ten poziom jest dla mnie za trudny, mimo ze gralem w residenty wielokrotnie (przechodzac je rzecz jasna) jeszcze jak mialem psx to w tym wypadku chyba bede musial zaczac od nowa na nizszym poziomie bo poprostu nie wytrzymuje juz nerwowo heh zakodowalo mi sie w glowie ze to jest scena nie do przejscia....ale dzieki wszystkim za rade:-)
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Stary jak ty masz Grenade Launcher z 40 pociskami to powinieneś dać radę, przysiądź w nockę i rozpykaj Nemesisa, nie zaczynaj od początku, trochę się pomęczysz ale zaliczysz z bananem na twarzy
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Hellchild
Posty: 1
Rejestracja: sob 10 mar, 2007

Post autor: Hellchild »

najpierw caly czas uciekaj az pan duzy straci rakiety.pozniej staraj sie nie oddalac zbytnio bo wtedy zacznie biec a tak chodzi powoli i latwej uniknac "lapanki" i tak unikajac atakow ostrzeliwuj go.mine thrower jest niezly na niego bo po w biciu zatrzymuje go na moment ale wtedy sam mozesz dostac jak podbiegnie do ciebie z ta mina.aha i nie wiem czemu ale zdarzalo mi sie ze jak po upadku na glebe sie nie miotalem to mnie nie lapal tylko chodzil kolo mnie ale to chyba byl przypadek wiec lepiej nie probowac ^^.
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

generalnie najlepiej biegać :axe: jeśli chodzi o giwery to jest jedna słuszna odpowiedź
G.lanczer i to z zamrażającymi nabojami - robi się je z dwóch prochów C ( by zrobić taki
zmieszaj A i B ze sobą) nie raz Nemcio gdy oberwie takim nabojem lekko przystaje w biegu/chodzie no i oczywiście duużo apteczek roślinek itp...nieraz jest spory problem gdy drań cię złapie ( ryzyko jest tym większe gdy ma cię w łapsku a ty jesteś zraniony).
Dla mnie ten pojdynek też był koszmarny na hardzie, ale wiadomo trzeba kombinować
ogólnie freezujące pociski są the best na niego. jak było napisane w niemiecko języcznej wersje RE1 w którego grałe :rad6: m: VIEL GLUCK
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Ja polecił bym obok GL, Magnuma :rad10:
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Wesker - Dark Life pisze:Dobrze rozpisałeś, ale w tym momencie można go pokonać samym nożem i mimo "niby" trudności da się to wykonać, podaje swoją solucję jakby komuś się chciało bawić samym nożem:

Wiadomo że Nemek przedewszystkim używa jednej ręki do ataków, podbiegamy i tniemy raz dziada a potem uciekamy i tak w kółko, musimy uważć na jego łapanki
Dokładnie, NEMESIS jest leworęczny i przebiegając z prawej strony nigdy nie trafi naszej postaci.Dodatkowo w walce samym nożem są także przydatne uniki.
Ostatnio zmieniony sob 05 maja, 2007 przez Nemesis US, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tyrantx
Posty: 663
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tyrantx »

no ja bym nie polecał noża koledze który ma problem z pokonaniem nemka....,za długo to trwa... po za tym to już jest lekki hardcore..
Ostatnio zmieniony pt 18 maja, 2007 przez Tyrantx, łącznie zmieniany 2 razy.
STARSSss.......
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Do tej pory esq chyba już zaliczył Nemka ;)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Auri_Genesis
Posty: 10
Rejestracja: pt 18 maja, 2007
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Auri_Genesis »

Najlepiej gdy zaczniesz uciekać,on stanie i wtedy 2 razy strzał. i znowu zatrzyma się i 2 razy strzał.Proste,chyba że jesteś już na kresu wyrzymałości, musisz wźiąć roślinkę. :smiech7:
Wtedy będzie z tobą krucho :) Ale zawsze możesz zacząć od ostatniego sev'a
PoZdRo :D
Jill Valentine -> Carlos Olivera -> Nemesis -> Raccoon City!
Awatar użytkownika
Garrador
Posty: 118
Rejestracja: sob 10 lis, 2007
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Garrador »

ja mam problemy z pokonaniem go przed komisariatem nawet na eyse (nie pamiętam jak się nazywa łatwy) :zlosc7:
Jestem... Mistycznym Teurgiem, poszukiwaczem całej dostępnej i zaginionej wiedzy świata. Stałem się Arcyliczem, dobrym liczem, by mieć praktycznie nieskończony czas na pogłębianie wiedzy...
Awatar użytkownika
StPaul
Posty: 493
Rejestracja: wt 18 wrz, 2007
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: StPaul »

na easy? hmm...ja Ci powiem jak to zrobic na hard...oszczedasz amo, pod koniec miksujesz proch bo znajdujesz chyba min 3xA miksujesz i masz AAA robisz z tego amo do guna. Pakujesz w niego strategicznie, musisz wiedzieć jak biegnie uciekasz(stroną gdzie jest ręka która nie aktauje) i musisz wiedziec kiedy użyc apteczki. Jak pierwszy raz ładuje atakujesz w niego leżącego sztrzelbą na maxa i dobijasz go strzelbą, a jak dasz rade to hundgunem.
Stay Punk
FurryPiter
Posty: 860
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Internet :)

Post autor: FurryPiter »

Chłopie, co mu po tych radach na Hard jak on sobie na poziomie Easy dać rady nie może ?

Najlepiej brać najsilniejszą broń jaką posiadasz i pakować ile wlezie :rad12: Staraj się też unikać jego ataków (po prostu odbiegaj od niego jak się zbliży) no i często wbijaj do inwentarzu, żeby sprawdzać stan zdrowia :) Jak pasek zdrowia spadnie do żółtej kreski, użyj roślinki, jeśli coś poniżej (pomarańczowa/czerwona) najlepiej szpreja :) Również możesz tylko stać i w niego strzelać (bo wnioskuję że 1szy raz grasz w RE 3) ale musisz się liczyć z tym że zabraknie Ci roślinek czy tam szpreji ;)

No i nie wiem czy się nie pomyliłeś z tym poziomem trudności, bo o ile dobrze kojarzę to są Medium i Hard tylko ;)
Awatar użytkownika
Garrador
Posty: 118
Rejestracja: sob 10 lis, 2007
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Garrador »

udało mi się samym revolwerem
1.grałem już ale zawsze z bazooką
2.i to tylko 2 razy zginąłem
3.dziwne że puszczał bo 2 i 1 razem odrazu chwycił
4.wielka radośc bardzo łatwo poszło chociaż kuzyn go assasult rifle
Jestem... Mistycznym Teurgiem, poszukiwaczem całej dostępnej i zaginionej wiedzy świata. Stałem się Arcyliczem, dobrym liczem, by mieć praktycznie nieskończony czas na pogłębianie wiedzy...
Awatar użytkownika
StPaul
Posty: 493
Rejestracja: wt 18 wrz, 2007
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: StPaul »

staram sie ustawiać chłopaki na większą dumę i uciechę z wygranej :) :D
Stay Punk
FurryPiter
Posty: 860
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Internet :)

Post autor: FurryPiter »

Jak ktoś jest niedoświadczony to raczej próby przejścia gry nawet z poradami na Hard, bardziej zniechęcą do dalszej gry. A nawet jeśli dałby sobie radę z 1szą walką z Nemesisem, to co byłoby dalej ? No właśnie :)
Awatar użytkownika
Nemesis
Posty: 586
Rejestracja: czw 05 lip, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Nemesis »

Panowie, panowie od podstaw tłumaczyć trzeba. Szpagatu nikt odrazu nie zrobi podbnie z surivalem w residentach a zwłaszcza w trójce gdzie nem łazi czesto za nami pytając o drobne na piwo :rad12:
Gdy masz jakiś problem wsiadasz na motor i wszystko znika.
Nie ma żadnych problemów jesteś tylko ty i maszyna.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 3 Nemesis”