[Pomoc] Problem z pokonaniem Nemesisa

Awatar użytkownika
Garrador
Posty: 118
Rejestracja: sob 10 lis, 2007
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Garrador »

FurryPiter pisze:No i nie wiem czy się nie pomyliłeś z tym poziomem trudności, bo o ile dobrze kojarzę to są Medium i Hard tylko
u mnie jest tylko easy i hard a gram na PC
Jestem... Mistycznym Teurgiem, poszukiwaczem całej dostępnej i zaginionej wiedzy świata. Stałem się Arcyliczem, dobrym liczem, by mieć praktycznie nieskończony czas na pogłębianie wiedzy...
FurryPiter
Posty: 860
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Internet :)

Post autor: FurryPiter »

Możliwe że masz rację, jak wcześniej pisałem naprawdę nie pamiętam jakie to poziomy trudności były, prócz tego że są 2 i 1 z nich to Hard :rad12:
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Jest Light Mode (easy) i Heavy Mode (hard)
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

z tym light i Heavy to to bywa różnie, w zależności od wersji posiadanej gry bo faktycznie są jeszcze Easy lub Hard, ja za czasów PSX'a również miałem Light and Heavy
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
GameBoy
Posty: 115
Rejestracja: pn 24 wrz, 2007
Lokalizacja: Wieluń

Post autor: GameBoy »

Proszę o kilka porad jak pokonać Nemesisa samym nożem. Walczę z nim w Clock Tower, gdy Jill jest zarażona wirusem. Ciacham go nożem, aż pada. I tu pojawia się problem. O ile na początku walka jest łatwa, to później jak Nemek wstanie to dostaje szału i biega jakby szybciej i używa innych ataków(na początku atakuje macką, a ja wtedy podbiegam do niego z boku i 2x walę nożem). Dajcie jakieś porady, sugestie itp.
saper99
Posty: 63
Rejestracja: pn 19 lut, 2007
Lokalizacja: wziąc na piwo?

Post autor: saper99 »

nożem hmmm to nie jest takie łatwe;d jeszcze na Hardzie to w ogole...nie wiem czy jest jakis dobry sposob na nemka z nozem musisz poprostu prubowac ...moze ktos inny cos poradzi szczerze mowiac to nozem nigdy nie bilem nemka pistoletem zwyklym to jeszcze sie da zabic nozem ciezko jak cholera...
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

GameBoy pisze:Proszę o kilka porad jak pokonać Nemesisa samym nożem. Walczę z nim w Clock Tower, gdy Jill jest zarażona wirusem. Ciacham go nożem, aż pada. I tu pojawia się problem. O ile na początku walka jest łatwa, to później jak Nemek wstanie to dostaje szału i biega jakby szybciej i używa innych ataków(na początku atakuje macką, a ja wtedy podbiegam do niego z boku i 2x walę nożem). Dajcie jakieś porady, sugestie itp.
Jest sposób, sam przechodziłem jakis długi czas temu samym nożem. Przyznam że pod Clock Tower jest najtrudniejsza walka w całej grze jeżeli używamy tylko noża ale jest i pewien sposób a raczej taktyka. Po pierwsze 90 do położenia i 39 do "zabicia" czyli łącznie 129 ciosów nożem, kiedyś liczyłem więc gdzieś koło tego powinno się udać. Po pierwsze trzymaj się po odpowiedniej jego stronie (przypatrz się której reki częsciej używa ;)), po drugie zawsze z daleka (oprócz zadawanych ciosów), kiedy zadaje cios podbiegaj z tyłu i używaj nożyka ;), zaopatrz sie tez w duża ilośc roślinek, kilka prób i powinno sie udać
Ostatnio zmieniony pn 03 gru, 2007 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
GameBoy
Posty: 115
Rejestracja: pn 24 wrz, 2007
Lokalizacja: Wieluń

Post autor: GameBoy »

Po pierwsze 90 do położenia i 39 do "zabicia" czyli łącznie 129 ciosów nożem
OMG nie dobijaj mnie nawet. Pierwsze 90 ciosów jest dosyć proste, ale później Nemek zmienia troszkę taktykę i jest trudniej. Widzę, że nie pozostaje mi nic innego tylko ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć.
No ale dzięki za poradę.
szczerze mowiac to nozem nigdy nie bilem nemka pistoletem zwyklym to jeszcze sie da zabic nozem ciezko jak cholera...
Samym pistoletem z ulepszoną amunicją go już rozwaliłem. Trudny nie był.

PS. Aż boję się myśleć co będzie przy walce samym nożem z Grave Diggerem. :rad12:
Pewnie kolejne kilka dni zejdzie. :pff2:
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

W walce z Nemesis'em jedynie za pomocą noża jest przydatny jeszcze jeden paten, jaki do RE3 wprowadził Capcom, czyli uniki, nie jeste pewien czy zależy to często od ustawienia postaci względem przecinika, ale w przypadku walki z Nemesis'em są bardzo przydatne.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

GameBoy pisze:PS. Aż boję się myśleć co będzie przy walce samym nożem z Grave Diggerem. :rad12:
Pewnie kolejne kilka dni zejdzie. :pff2:
A lampy? ;)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Veronica
Posty: 333
Rejestracja: sob 11 sie, 2007
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Veronica »

129 pchnięc nozem w Nemesisa? Hmm... Ciekawe, ale jak narazie to wolę go walic z zamrażającej amuncji (PS. Ktoś napisał, że da się zabic Leonem Krausera nożem, dzięki za radę, w ten sposób zaosczędziłam amunicję dla Magnuma :rad6: )
Resident Evil rządzi!!!
Awatar użytkownika
Garrador
Posty: 118
Rejestracja: sob 10 lis, 2007
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Garrador »

Udało mi się powalić (pamiętać,powalić,nie zabić ;) ) Nemka nożem!!Ale i tak po swojej nerwicy mnie zabił :/
PS. I siedem strzałów z szota :)

PS2. Robiłem se mój tryb bardzo trudny w którym to co było na początek w skrzyni (oprócz noża i ink ribbon) i wszysko co znajdę dawać na górę skrzyni.
Nie mogłem też zbierać prochów,więc jestem w połowie gry,i dalej okładam zombiaków nożem.
Jestem... Mistycznym Teurgiem, poszukiwaczem całej dostępnej i zaginionej wiedzy świata. Stałem się Arcyliczem, dobrym liczem, by mieć praktycznie nieskończony czas na pogłębianie wiedzy...
Carlos
Posty: 2
Rejestracja: czw 27 gru, 2007
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Carlos »

Ja nemka lubie z Handguna załatwić biegam wokół tych krzaczków i w którymś momencie nemek sie blokuje za taką latarnią a potem wystarczy go dobić. Ew można go z GL z Freze rounds atakować to też szybko padnie.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Dzięki pewnemu błędowi w grze udało mi się zabić Nemesisa nożem bez trudu. Otóż, w komisariacie, jak już zabierzemy Lockpick z pokoju STARS, schodzimy na dół, Nemesis wskakuje przez okno (nagły skok ciśnienia gwarantowny :szok6: ), uciekamy przed nim przez parę pomieszczeń, po czym wchodzimy do pomieszczenia, gdzie leżał oficer RPD, Marvin Branagh, czekamy aż Nemo wejdzie za nami. Jak nam się uda umiejętnie ustawić to Nemesis będzie się "ślizgał", robił kroki ale będzie stał w miejscu. Wtedy nóż, ciach, ciach, ciach,.... Oczywiście satysfakcja żadna, ale jak komuś zależy na zdobyciu broni M37 to i tak jeszcze się z Nemkiem w grze porządnie namęczy, więc niech tu sobie ułatwi życie :smiech1:
Awatar użytkownika
Amok
Posty: 67
Rejestracja: pn 15 paź, 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Amok »

Apropo Nemesisa zabił ktos(a raczej dobił) nożem tego przy autobusiem w mercenaries, grajac Nicholai'em? Bo mi jak narazie to nawet nie udaje sie dojsc tam na tyle szybko, zeby go uswiadczyc. W sumie, jak tak sobie pomysle to mozna by bylo policzyc ile trzeba w niego wystrzelic olowiu i jak juz bedzie brakowalo załóżmy 1 strzalu, to przełaczyc na noz, ciach, ciach i juz, ale pewnie latwo powiedziec, trudniej zrobic...
Awatar użytkownika
Lugiamar
Posty: 103
Rejestracja: śr 12 gru, 2007
Lokalizacja: Z Podziemia ;)

Post autor: Lugiamar »

Trzeba by było wcześniej zdobyć jakieś 10 minut :D (co raczej jest niemożliwe :P )
,,Na jawie świat jest dla wszystkich jeden i ten sam ale we śnie każdy ucieka do własnego świata." - Heraklit z Efezu
Awatar użytkownika
Amok
Posty: 67
Rejestracja: pn 15 paź, 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Amok »

Lugiamar pisze:Trzeba by było wcześniej zdobyć jakieś 10 minut :D (co raczej jest niemożliwe :P )
Ale poco, chodzi mi o to zeby tylko go dobic, po wczesniejszej analizie jego wytrzymalosci, a nie od poczatku do konca dziabac go, bo wiadomo, ze to generlanie jest niemozliwe
Awatar użytkownika
Lugiamar
Posty: 103
Rejestracja: śr 12 gru, 2007
Lokalizacja: Z Podziemia ;)

Post autor: Lugiamar »

Wiem ale za każdym razem kiedy leży, a my go zaatakujemy go byle jaką bronią, nawet nożem i tak wstanie. A wiesz że Nemesis ada tylko 2 razy - raz żeby chwile odpocząć, a dwa żeby dać nam walizeczkę :)
,,Na jawie świat jest dla wszystkich jeden i ten sam ale we śnie każdy ucieka do własnego świata." - Heraklit z Efezu
Awatar użytkownika
Nemesis
Posty: 586
Rejestracja: czw 05 lip, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Nemesis »

Lugiamar pisze:A wiesz że Nemesis ada tylko 2 razy - raz żeby chwile odpocząć, a dwa żeby dać nam walizeczkę
Na koncu robie was pare razy w bambuko ;) i nic nie dostajecie hehe. Porywajac sie na zwykłego nema tylko z nozem jest szaleństwem :) nie wspominając o zmutowanej formie w mercach. Nawet takim sposobem jakim Amok mysli nie jest za pięknie, ciężko zachować wystarczającą ilość bullet'ów do tamtego momentu.

Diadem: Uwaga, głos z tostera ma zwarcie nawet jak widzi wykropkowane przekleństwa, więc słówek składających się z gwiazdeczek typu (ch**a) też lepiej unikać...
Ostatnio zmieniony pt 28 gru, 2007 przez Nemesis, łącznie zmieniany 2 razy.
Gdy masz jakiś problem wsiadasz na motor i wszystko znika.
Nie ma żadnych problemów jesteś tylko ty i maszyna.
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Lugiamar pisze:Wiem ale za każdym razem kiedy leży, a my go zaatakujemy go byle jaką bronią, nawet nożem i tak wstanie. A wiesz że Nemesis ada tylko 2 razy - raz żeby chwile odpocząć, a dwa żeby dać nam walizeczkę :)
Właśnie. Nie jestem pewien czy jak zaczniemy strzelać do Nemesis'a kiedy ten będzie w trakcie powstawania jest liczona jako obrażenia dla niego, czy dopiero od momentu kiedy on ponownie zacznie atakować, ale chyba można do niego pruć nawet jak wstaje...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 3 Nemesis”