[Ankieta] Najtrudniejszy motyw w grze

erebeuzet
Posty: 10
Rejestracja: ndz 17 lut, 2013
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: erebeuzet »

Wiem, że odkopuję temat, ale z całym szacunkiem zagadka z próbką wody jest i zawsze była banalna, już bardziej męczyłem się z fontanną i ustawieniem napięcia w elektrowni.
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

Bo ta zagadka z wodą jest prosta w rzeczywistości. Tylko trzeba zwrócić uwagę na wzór i sama leci. Na inne działa metoda prób i błędów :) . W przypadku wody taka metoda byłaby żmudna.
Pingwin
Posty: 19
Rejestracja: sob 30 lip, 2011
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Pingwin »

Walka z Nemesisa, gdy zaraża Jill wirusem na poziomie hard.
krzys837
Posty: 62
Rejestracja: pn 24 gru, 2012
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: krzys837 »

W trójce dla mnie nic nie jest trudne :). O wiele trudniejszy jest re 2 zwłaszcza na hardzie.
Pingwin
Posty: 19
Rejestracja: sob 30 lip, 2011
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Pingwin »

RE2 był prosty, Veronica miała trudną zagadkę z tymi obrazami, ale to już poza tematem.
Maestro
Posty: 743
Rejestracja: sob 08 sty, 2011
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Maestro »

W zagadce z próbką wody początkowe ustawienie jest jednocześnie rozwiązaniem innej kombinacji, dlatego wielkrotnie przechodząc grę warto sobie je zapisywać, przyda sie do speedrunu ;). Jest bodajże 4 czy 5 ustawień :)
Awatar użytkownika
2n01z
Posty: 102
Rejestracja: czw 03 sty, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: 2n01z »

Oczywiście walka z nemesisem pod tą wieżą.
Jest się wtedy zarażonym i będąc nawet przygotowanym na te walke bez doświadczenia jest ciężko bo nie można uciec.

Skoro już gadamy że inne części były trudniejsze to dorzuce swoje 5 groszy i powiem wam że niestety jeżeli chodzi o poziom trudności zagadek i w ogóle to niestety pierwsze resident evil nadal bije na głowe swoje młodsze siostry.

Bo bym zapomniał, w RE3 praktycznie każde spotkanie z hunterami należy do ciężkich.
Są niesamowicie trudne szczególnie że nawet z żółtym życiem mogą odciąć głowe jednym ruchem.
Nie żeby były dużo trudniejsze niż w RE1 po prostu wąskie korytarze posesji spencera ustępują otwartym ulicom raccon city w RE3. Mają dużo większy zakres ruchu, a są niesamowicie mobilne.
Ostatnio zmieniony wt 23 kwie, 2013 przez 2n01z, łącznie zmieniany 1 raz.
Maestro
Posty: 743
Rejestracja: sob 08 sty, 2011
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Maestro »

A w dodatku czasem Nemek ma rakietnice, co może dać w kość (osłabiona Jill ma problemy z unikiem, jak zdążyłem zauważyć), więc faktycznie, pod wieżą zegarową jest dosyć ciężki moment...

A troszkę odchodząc od tematu- co do najtrudniejszych zagadek, to moim faworytem wciąż pozostaje RE0 i zagadka z posągami zwierzątek :P
Awatar użytkownika
Kazuo
Posty: 147
Rejestracja: sob 29 mar, 2014
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: Kazuo »

Jak dla mnie jedynym (w miarę) trudnym momentem jest starcie z Nemesisem pod wieżą zegarową - to chyba jedyny moment w grze, kiedy dosyć łatwo można zginąć od tej macki, którą Neme próbuje wepchnąć Jill w gardło (instant kill) - bazooka nie jest zbyt straszna, ale ta technika zabijająca na miejscu zawsze mnie trochę stresuje.
Awatar użytkownika
kamil12697
Posty: 150
Rejestracja: pt 16 gru, 2011
Lokalizacja: Zamość

Post autor: kamil12697 »

Ja będe orginalny gdyż walkę z Nemkiem pod Clock Tower rozgryzłem za pierwszym razem. Najwięcej trudności sprawiły mi walki z Nemkiem w Oczyszczalni Ścieków i finałowe starcie (Nie wiedziałem o Bazooce i długo się męczyłem z nim. Noob ze mnie :rad5:)
Ostatnio zmieniony ndz 01 cze, 2014 przez kamil12697, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Lestat
Posty: 35
Rejestracja: śr 07 gru, 2016
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lestat »

Mnie zawsze najwięcej problemów przysparzał Nemesis pod Clock Tower i dżdżownica w parku. Z zagadek miałem problemy tylko z ustawieniem zegara na godzinę 12 w wierzy. O ile z próbką wody wiedziałem o co chodzi i nigdy nie było problemu z szybkim rozwiązaniem to tu zawsze wkładałem te kryształy na chybił trafił.
U.S.S Agent
Posty: 17
Rejestracja: ndz 09 kwie, 2017
Lokalizacja: Umbrella

Post autor: U.S.S Agent »

Żadna walka z Nemesisem Type 2 nie jest trudna - wszystkie jego ataki omija się w tę samą stronę a Freeze Granades go MIAŻDŻĄ. A walka w zsypie śmieci to już w ogóle najprostsza walka z bossem w historii serii ever bo gość nawet do nas nie podejdzie dzięki owym FG.

Type 1 (w płaszczu) to inna sprawa bo gość ma dodge którym omija sobie kiedy chce granaty i jest bardziej nieprzewidywalny - na niego lepszy jest Magnum.

A najtrudniejsze momenty w grze to moim zdaniem:
-Gravedigger na cmentarzu - jeżeli ktoś robi no damage run to to jest jedyne miejsce w którym praktycznie TRZEBA wykonać udany unik gdy robal na początku podchodzi do nas bo nie ma po prostu innej wartej zachodu alternatywy.

- Nemesis Type 3 - ponownie, może łatwo skaszanić no damage run jeżeli pozwolimy mu nas przycisnąć do rogu w oczekiwaniu na załadowanie Rail Guna.

Cała reszta jest prosta jeżeli pamiętamy grę i wiemy co gdzie jak i na kogo, ale te 2 momenty to jedyne 'niepewne' w mojej grze.
olek166
Posty: 33
Rejestracja: czw 02 kwie, 2015

Post autor: olek166 »

Największą trudność sprawiła mi zagadka z water sample.

Moja walka pod clock towerem trwała gdzieś ok. 15 sec bo stojąc w miejscu nawalałem freeze roundsami w nemezisa.
12sekund.
Awatar użytkownika
Łodzianin
Posty: 33
Rejestracja: śr 27 sty, 2010
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Łodzianin »

Water sample grając pierwszy raz sprawiła mi nie lada problem. To były czasy bez internetu i YouTube'owych tutorialli ;) smak wolności i opisów przejścia z poradników.
XboxOne & Switch & Wii & GameCube

Śledź moją kolekcję gier na instagramie: nintendo.games.collector
XBL: peerki
PSN :s_perczynski
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Że jak? Jakie poradniki? Dziecko by sobie z tym poradziło. Jedyna trudność to fakt że ta zagadka jest za każdym razem inna.
U.S.S Agent
Posty: 17
Rejestracja: ndz 09 kwie, 2017
Lokalizacja: Umbrella

Post autor: U.S.S Agent »

No właśnie ja też nie rozumiem o co ludziom chodzi z tą nieszczęsną zagadką.
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Mówię z doświadczenia bo przeszedłem ją mając 7 lat.
W całej grze nikt nie powinien się zaciąć. Tu nie ma trudnych zagadek.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Owszem ale jednak większość określała ją jako najtrudniejszą, też nie wiem czemu ale statystyka :)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Wesker wrócił :smiech1:
Znasz powiedzenie że świetną grę sprzed lat pamięta się jako o wiele lepszą niż jest naprawdę? Z serią Re na szczęście tak nie jest, jest ponadczasowa :smiech3: (btw. Outbreak#2 to jedyne Re które wg. mnie się starzeje, strasznie to ociężałe w porównaniu do reszty).
Ja miałem trochę inaczej. Zapamiętałem serię Re jako serię z bardzo dobrymi, przy tym trudnymi zagadkami.
Z perspektywy czasu mogę powiedzieć że są prymitywne.
Silent Hill 1/4 robił to znacznie lepiej.
(btw2. zagadki z Re6 obrażały inteligencję osób z porażeniem muzgowym, może brutalnie, ale taki miały poziom)
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Jeśli były łatwe dla kogoś, kto pisze "mózg" przez "u", to rzeczywiście coś jest na rzeczy :smiech3:
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 3 Nemesis”