[Pomoc] Uniki; używanie noża

Rafał Szejny
Posty: 3
Rejestracja: pn 15 gru, 2008
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

[Pomoc] Uniki; używanie noża

Post autor: Rafał Szejny »

Witam. To mój pierwszy temat i pierwszy raz tworzę cośna tym forum więc litości. mam dwa pytania:
1 Jest tutaj napisane, że grając Nicolay-em można robić wycinkę nożem. Jest jakiś fajny myk? Czu po protu polega to na zwykłym "dziabaniu" kosą?

2 Czasem udaje mi się zrobić unik. Nie wiem na czym to dokładnie polega ale chyba na kliknięciu kl. akcji (strzał) celuj i bieg. (Gram na Pececie)
Nie dał bym tego pytania, ale wkurza mnie to że nemek wali czasem we mnie jak w nieruchomy słup i to, że jak dzisiaj grałem sobie w Marcenaries Carlosem i wpadłem do korytarza z Brain Suckerami mając jeno Sti eagle w łapce jak mnie przycisneły do kąta to (odziwo!!!) z pół minuty walczyłem z nimi praktycznie bez uszczerbku bo mój koleś robił uniki jak szalony. I to mnie zaintrygowało. Pytanie brzmi: jest jakaś konkretna kombinacja na uniki?
Ostatnio zmieniony pn 17 sie, 2009 przez Rafał Szejny, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Nie ma kombinacji. Jest odpowiedni moment. Jeśli w danej chwili wciśniesz przycisk akcji (nie wiem jaki to jest przycisk na PC) to zrobi unik. Jest to wkurzające o tyle, o ile często postać robi unik kiedy chcesz strzelać (bo ten sam przycisk odpowiada za uniki i strzelanie). Co do noża - dziabać, dziabać, dziabać...
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
bodek
Posty: 907
Rejestracja: czw 15 maja, 2008
Lokalizacja: RC

Post autor: bodek »

W Mercech kosą tnij po nogach aby zombiaki się przewracały.

Dziob, dziob, dziob.... :) a napewno się uda.
Rafał Szejny
Posty: 3
Rejestracja: pn 15 gru, 2008
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Post autor: Rafał Szejny »

Właśnie zbieram w Marcenary na to za 9999$ czy będą też wszystkie typy amunicji? Czy tylko ta podstawowa?
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Dostaniesz nieskończone ammo do wszystkich typów broni :). Oczywiście same bronie musisz zdobyć sam, nie są dostępne od razu.
Rafał Szejny
Posty: 3
Rejestracja: pn 15 gru, 2008
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Post autor: Rafał Szejny »

No wiem...ale np czy dostanę wszystkie rodzaje granatów? I czy np. tę ulepszoną amunicję do pistolecika też?
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Jak chodzi o granaty, owszem, teoretycznie dostaniesz wszystkie ich rodzaje. Piszę "teoretycznie", bo musisz mieć w ekwipunku przynajmniej po jednym z każdego rodzaju ==> wtedy na obrazku granatnika pojawi się znak nieskończoności (zielony, czerwony, żółty lub niebieski). Jeśli będziesz czerwony - masz wtedy nieskończoną ilość granatów zapalających. Teraz możesz zaznaczyć granaty np. niebieskie ==> ustawić się na grenade launcher ==> combine i masz wtedy nieskończoną ilość granatów zamrażających.

Co do ulepszonej amunicji, nie jestem pewien odpowiedzi ale wydaje mi się, że nie...
To dość skomplikowane, w razie wątpliwości pytaj, ale może już w bardziej odpowiadającym tej tematyce topiku ;).

Aha, i jeszcze jedno - dawno nie grałem, jeśli się pomyliłem, to niech mnie ktoś poprawi i ochrzani :P:P.
Awatar użytkownika
Necraria
Posty: 1005
Rejestracja: pt 01 cze, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Necraria »

Grałam z odblokowaną nieskończoną amunicją (nie wiedziałam jak to usunąć, ale już wiem), więc potwierdzam - z granatnikiem jest tak jak napisał Deus i podobnie jest z ulepszoną amunicją - najpierw musisz uzyskać przynajmniej jej jedną paczkę, czyli od początku gry miksować odpowiednio proszki (najlepiej w tym przypadku pojedyncze buteleczki - po dalsze porady zapraszam do tematu o ulepszonej amunicji) i skombinować to z pistoletem - z Eagle się nie da, on działa tylko na normalną ammo. I analogicznie z shotgunem - też trzeba uzyskać tą amunicję najpierw, a potem skombinować z Benellim, z tym z Nemka się nie połączy.
kelchesse
Posty: 13
Rejestracja: czw 16 paź, 2008
Lokalizacja: Gdzieś tam z Polski

Post autor: kelchesse »

Co do amunicji. Zgadzam się z powyższym.Co do uników poprostu trzeba wyczuć moment i wcisnąć przycisk namierzenia przeciwnika.Choć raz jak grałem na easy i miałem karabin maszynowy to strzelałem ogniem ciągłym i ciągle odskakiwała i od rakiet i od łapy nemesisa.Tak więc musisz poszukać tej kombinacji jest naprawde trudna do znalezienia ale jak już się nauczysz uników to na nemesisa pójdziesz z kosą i go załatwisz. dla kogoś kto niełapie kosa to znaczy nóż.
Jill Valentine
Posty: 156
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Chicago/Illinois/USA

Post autor: Jill Valentine »

[quote="kelchesse"]Co do uników poprostu trzeba wyczuć moment i wcisnąć przycisk namierzenia przeciwnika.

I tu się z tobą nie zgodzę.
Uniki podczas wystrzału Jill odskakuje,samo namierzanie nie wystarczy.
Wiem bo kilka razy dostałam porządne "manto" od Nemesisa.
Awatar użytkownika
Rafał
Posty: 11
Rejestracja: wt 01 sty, 2008
Lokalizacja: Zgorzelec

Jill - klawiszologia

Post autor: Rafał »

Witam,

Chciałbym siędowiedzieć jak unikać ataków zombie i wogóle. Bo czasem mi się udaje jak naciskam wszystkie guziki, ale po co tak robić :) Na jednym filmiku widziałem jak gracz unikał za każdym razem ataków Nemezisa odskakując. Też bym tak chciał. Może ktośmi napisać jak to się robi??

Bzdursky: następnym razem zanim założysz temat sprawdź, czy podobny już nie istnieje. Scalone.

Rafał: Spoko ziom będę pamiętał
Ostatnio zmieniony ndz 17 sty, 2010 przez Rafał, łącznie zmieniany 2 razy.
MrREVILPL
Posty: 280
Rejestracja: pt 02 lis, 2007

Post autor: MrREVILPL »

Tu masz temat tam Recoil powiedział dokładnie o co chodzi http://www.mwrc.pl/forum/viewtopic.php?t=1869
Dodam też od siebie, że jeśli grasz na PC to musisz namierzyć, a gdy nemesis zacznie atakować np.gdy będzie chciał już Cie złapać naciśnij strzał powoli powinieneś się tego nauczyć.
Ostatnio zmieniony ndz 17 sty, 2010 przez MrREVILPL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rafał
Posty: 11
Rejestracja: wt 01 sty, 2008
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: Rafał »

Czyli żeby zrobić unik to trzeba trzymać R1 czyli nacelować, a potem żeby zrobić unik to w odpowiednim czasie nacisnąć X ??
Ostatnio zmieniony ndz 17 sty, 2010 przez Rafał, łącznie zmieniany 2 razy.
MrREVILPL
Posty: 280
Rejestracja: pt 02 lis, 2007

Post autor: MrREVILPL »

Tak mi się zdaje, przynajmniej ja tak robię i uniki mi wychodzą. :okulary2:
Awatar użytkownika
Rafał
Posty: 11
Rejestracja: wt 01 sty, 2008
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: Rafał »

Aaaa, będe próbował. Trening czyni mistrza.
Awatar użytkownika
Łasy
Posty: 127
Rejestracja: śr 03 lut, 2010
Lokalizacja: TROLL

Post autor: Łasy »

Zauważyłem w sumie ćwicząc że uniki CHYBA da się robić kombinacjami ;) np. gdy chcemy odepchnąć naszego przyjaciela zombiaczka to ja robię ( psx ) R1 + X i strzałka do góry ( cel, strzał, strzałka naraz ), gdy trzyma nas Nemek to walę w R1 i X, a uniki robię samym R1 . Opanowałem to jakoś, bez tego tryb Mercenaries Nicholaiem jest prawie nie do przejścia, odpychamy zombiego żeby się przewrócił i kroimy :)

PS . Napisałem że chyba, mnie bynajmniej tak wychodzą .
TROLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOL
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 761
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arek »

Rafał pisze:Aaaa, będe próbował. Trening czyni mistrza.
Jest to kwestia oswojenia się z tym oraz tak jak mówisz ćwiczeń.Nie uda ci się unikać jeśli nie jesteś dobry w tą część ani nie uda ci się,jeśli tego mocno nie przećwiczysz,to proste.Na zlocie walczyłem z Nemkiem i uniki wychodziły mi prawie cały czas,ba nawet powiem że dość łatwo mi się je robiło.Dla tu nie ma żadnych combo.Po prostu w odpowiednim momencie musimy wcisnąć R1+X i sprawa jest załatwiona.Jest przy tym tyle szumu bo naprawdę nie jest to takie proste dla początkujących.Później samo to przychodzi.I oto cała filozofia :smiech6: .
Ps3Centerbloog.pl
Awatar użytkownika
Patriko6b
Posty: 82
Rejestracja: czw 03 cze, 2010
Lokalizacja: nie wiem

Post autor: Patriko6b »

Ja raz próbowałem uników, są trudne do wykonania. Jak zombiaczek już prawie dotyka ciebie rączkami, to trzeba kliknąć przycisk Aim (R1, chociaż ja gram na Emu to sobie Aim ustawiłem na Shift :) ) Rzadko udawało się to, ale jak napisał kolega wyżej, trening czyni mistrza ;)

EDIT//: Opanowałem już uniki, ale czasami nie wychodzą. Mam już sprawdzoną metodę. Stajemy tyłem do zombiaka i jak prawie dotyka nas rękoma, klikamy Aim (R1). Jill odwróci się i odepchnie zombaczka. Jak klikniesz R1 za szybko, to Jill tylko się odwróci, no i ciach ;)
Jak za późno, to nawet się nie odwróci i także ciach.
PS: Według mnie najlepiej wyczuć Zombie szybkiego (który prawie że biegnie), oraz najwygodniej unikało mi się, z wyciągniętym shotgunem :rad2:
Ostatnio zmieniony czw 24 cze, 2010 przez Patriko6b, łącznie zmieniany 1 raz.
- Ty kupilem sobie wlasnie monitor, i na kartonie jest taki znaczek ze szklanka, co on oznacza?
- Że zakup trzeba opić !
Awatar użytkownika
(X)_CRAUSER_(X)
Posty: 26
Rejestracja: sob 20 lis, 2010
Lokalizacja: Radom

Post autor: (X)_CRAUSER_(X) »

Wszystkie kombinacje z unikami są w meni gry w ustawieniach sterowania na samym dole są 3 kombinacje. Ale jeszcze tego nie ogarnąłem chociaż nemka samym nożem zabiłem. W mercenaries dla mnie jest gorzej wciąż nie mogę się przyzwyczaić gdy gram nikolajem to on dźga a nie tnie jak Jill to bywa irytujące. :okulary3:
Awatar użytkownika
Patriota_1988
Posty: 146
Rejestracja: czw 08 lis, 2012
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: Patriota_1988 »

ja opracowałem taką technikę,że namierzałem zombiaka i zaczynałem dźgać po nogach i jak był już blisko naciskałem szybko strzałkę w dół i go odpychałem i to podziałało :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 3 Nemesis”