Różnice między poszczególnymi wersjami

Pingwin
Posty: 19
Rejestracja: sob 30 lip, 2011
Lokalizacja: Wawa

Różnice między poszczególnymi wersjami

Post autor: Pingwin »

Grałem kiedyś w Resident Evil 3 na PSone, a ostatnio też zakupiłem wersję na Dreamcasta. Tyle że to nie jest wersja angielska, lecz import z Austrii. Z wiadomych względów gra jest w języku niemieckim. Nie znam tego języka, ale grę znam na tyle dobrze że nie jest to problemem. Przytoczę tutaj różnice jakie zauważyłem miedzy tymi wersjami. Jeśli ktoś z drogich forumowiczów grał także w wersję na PC oraz Gamecube to warto było by się odnieść do tego tematu.

Ogólnie uważam wersję na PSone za lepszą od tej wydanej na DC. Jak RE2 na DC był lepszy od PSX'owej wersji. Bo zawierał kilka bonusów względem wersji na konsolę Sony. Tak RE3 jest zauważalnie gorszy.

Po rozpoczęciu gry mamy wybór wszystkich wdzianek, na PSX należało je odkrywać przechodząc grę, tak tutaj mamy je do wyboru od razu na starcie.

Od razu mamy dostęp do trybu mercenaries. Nie trzeba nawet tykać new game.

Krew zombiaków nie jest koloru czerwonego, tylko ciemnego.

Zombiaki (z wyjątkiem psów) po zabiciu znikają (sic!), można więc bardzo łatwo rozpoznać czy jest zagrożenie.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Pingwin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Bzduras »

Pingwin pisze: Krew zombiaków nie jest koloru czerwonego, tylko ciemnego.

Zombiaki (z wyjątkiem psów) po zabiciu znikają (sic!), można więc bardzo łatwo rozpoznać czy jest zagrożenie.
To akurat jest winą tego, że Australijczycy mają obsesję na punkcie brutalnych gier i często-gęsto wydawcy muszą je cenzurować na siłę, żeby tylko wydać je na tamtejszym rynku. A skoro masz importa z Australii to musisz wiedzieć, że RE3 nie było wyjątkiem od reguły i również w nim Capcom musiało zastosować w/w cięcia.

@down:
O sorry, tak to bywa, jak się czyta posty do porannej kawy :D
Ostatnio zmieniony sob 14 lip, 2012 przez Bzduras, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Pingwin
Posty: 19
Rejestracja: sob 30 lip, 2011
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Pingwin »

Z Austrii, nie Australii ;). Ciekawi mnie jak jest z wersją przeznaczoną na rynek UK.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 3 Nemesis”