Resident evil 3 remaster - tła w HD.

golibroda
Posty: 36
Rejestracja: ndz 09 lut, 2020

Resident evil 3 remaster - tła w HD.

Post autor: golibroda »

Mam dla was coś na pocieszenie po tym jak capcom pokazał nowy gameplay z remaka residenta evila 3.

Oto mod do dolphinowej wersji gry gdzie jego twórcy znaleźli sposób na podmiane teł na nowe. Te stare przepuścili przez algorytmy AI - ESRGAN co znacznie poprawiło ich jakość.
Nazwanie tego remasterem to może przesada ale skoro microsoft to samo zrobił z age of empires i dopisał remsater to czemu nie.

Dupy nie urywa ale zdecydowanie podbija rozdziałkę, przez co tła są ostrzejsze, wyraźniejsze i mniej rozpixelowane.
Miejscami wygląda to sztucznie, ale bardzo ciekawa rzecz.

Tutaj wrzucam wam porównanie:
https://www.youtube.com/watch?v=-d9zLpNGN8k

Tutaj stronka gdzie mozecie sobie to samemu zrobić: https://www.reshdp.com/re3/

A prawda jest taka, że jak odpaliłem tą gre kilka lat temu na kineskopowym telewizorze i psx to w ogóle nie zauważałem słabej jakości teł, bardziej pixelowata jill kłóje w oczy, za to na emulatorze psx wygląda to tak słabo, że nie da się grać (nie zależnie od konfiguracji)
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Re: Resident evil 3 remaster - tła w HD.

Post autor: Deus Ex »

Dzięki uprzejmości Bzdurasa miałem okazję zobaczyć to na własne oczy...

Niesamowita sprawa móc dostrzec masę szczegółów, które do tej pory były tylko rozmazanymi plamami: czytać teksty na plakatach czy obejrzeć dobrej jakości zdjęcia na tablicy :)

Choć nie grafika była w tej grze najważniejsza to powrót do tak sędziwego już tytułu w takim wydaniu to naprawdę przyjemność. Muzyka nigdy się nie starzeje ale jeżeli można do niej dołożyć podpicowaną grafikę to jest to coś co zainteresuje nawet po 20 latach od premiery :)
golibroda
Posty: 36
Rejestracja: ndz 09 lut, 2020

Re: Resident evil 3 remaster - tła w HD.

Post autor: golibroda »

nawet bez tych teł raz na rok speedrunika pocisnąć trzeba, nie ważne ile lat od premiery :D
Deniu
Posty: 24
Rejestracja: ndz 09 lut, 2020

Re: Resident evil 3 remaster - tła w HD.

Post autor: Deniu »

Jedno co mogę powiedzieć po przejściu tej gry z tymi texturami to...MEGA Szacun. Gra zyskała drugą młodość i polecam każdemu :)
Jedyne co mnie zdziwiło w tej wersji, to oprócz innego głosu komentatora zapowiadającego grę (ten co czyta ,,Resident Evil) to... dziwnie prostsza ta gra była (na Hardzie) Nemesis prawie mnie nie gonił i zaraz się gubił. Walki z Bossami dziwnie szybko mi szły. Amunicji od clock towera też w opór miałem (tym razem się bawiłem i chciałem jak najszybciej dojść do lepszych naboi do pistoletu...kompletnie bez sensu bo tylko to osiągnąłem, to zaraz wrogów było już tyle, że ze strzelbą głównie biegałem...wgl wersja ,,Hard'' coś za dużo amunicji rzuca graczowi ;p nawet jakby o 1/3 to ukrócili to dalej multum tego było. Chyba, że to wszystko po to, by zachęcić gracza do walki z Nemim
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: Resident evil 3 remaster - tła w HD.

Post autor: PSKING »

Ostatni raz w całą trylogię Re grałem na dosyć nowym telewizorze(wyciągającym 1080 z dobrymi kolorami) na PS3 i daleki jestem od stwierdzenia że nie da się w te gry grać przez oprawę. To zwykła kwestia mentalności. Nie mówię że ktoś ma to chwalić, ale bez przesady że wpływa to na rozgrywkę w znaczącym stopniu(zwłaszcza że za tamtych czasów była masa gorzej prezentujących się gier).
Deniu
Posty: 24
Rejestracja: ndz 09 lut, 2020

Re: Resident evil 3 remaster - tła w HD.

Post autor: Deniu »

Mam TV 4k i mimo że kocham serię, ogrywałem ją na PSX i potem na emu psx. to Jednak jak ma się zbyt syty telewizor, to różnica postać / tła (na emu psx) jest już dla mnie nie do przejścia. Już wolałbym przejść tą grę znowu na starym tv i psx niż w takim settingu na pc
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: Resident evil 3 remaster - tła w HD.

Post autor: PSKING »

Chcesz powiedzieć że mój tel w 1080p był wystarczająco słaby żeby mi nić nie przeszkadzało? :D?
Deniu
Posty: 24
Rejestracja: ndz 09 lut, 2020

Re: Resident evil 3 remaster - tła w HD.

Post autor: Deniu »

Tak troszku ;p na 40+ cali (nie pamiętam ile ten mój bydlak ma) jednak tła w niskiej rozdzielczości kłują strasznie. Wspaniale, że porobili te tła. Ciekawe czy jeszcze nad czymś może pracują?
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: Resident evil 3 remaster - tła w HD.

Post autor: PSKING »

No, te moje 47 to faktycznie za małe były. I będąc szczerym, sama wersja HD na filmiku też jakąś przepaścią nie jest. Bardziej rzygogenne były dla mnie gazety w demie Re3, które wyglądały gorzej niż MGS3 z PS2.
Pamiętam jak ktoś na PPE napisał o Beyond Good&Evil HD że po zobaczeniu tekstur trawy, ziemi, jeden pies, myślał że zwymiotuje. Serio? Ten remaster wyglądał ok, to że oprawa nie była kreowana na realizm, a pseudo film animowany tylko pomogło jej godnie się zestarzeć, choć wiem że od dzisiejszych standardów odstaje BARDZO. To co przedstawiał tamten komentarz, to zwykła paranoja. I to jest mój punkt. Nie popadajmy w paranoję z tą oprawą. Wiem że wersja HD wygląda lepiej, ale nie zgodzę się że przez archaiczną oprawę, Re3 jest jakkolwiek niegrywalne. Mam 22 lata, jestem z pokolenia któremu najbardziej powinno to przeszkadzać.
golibroda
Posty: 36
Rejestracja: ndz 09 lut, 2020

Re: Resident evil 3 remaster - tła w HD.

Post autor: golibroda »

Szczerze mówiąc też w to grałem na psx na dużym tv, co prawda przez 10 min ale pamiętam że te tła wyglądały o niebo lepiej niż się spodziewałem, więc nie jest to niegrywalne (chociaż pokażcie to osobie co nie zna tej to będzie krzywić morde) ale w każdym razie jak jest opcja na ładniejsze tła to czemu ich nie brać.
Nie mniej dla mnie sam fakt zrobienia tego zasługuje na brawa, sam w to jeszcze nie grałem bo nie chciało mi się bawić w konfigurowanie tego ale jeżeli nie widzisz "przepaści" między tymi wersjami to filmik oglądałeś chyba w 240p xD

To nie będzie wyglądać super ładniej nagle jak w re1 remake, z nie wiadomo jakimi fajerwerkami i do tego oświetleniem xD. Tu chodzi głównie o ostrość która spada przez rozciąganie gry do wielkich rozdzielczości.

Nie wiem, może wrzuce Ci screena jak ci nie buforuje na 480+ xD
Odpal w pełnym rozmiarze i ogarnij se śmieci leżące na podłodze (szczególnie te dalsze) oraz samochód który jest na pierwszym planie lub chociażby tą czerwoną tabliczkę na latarni po lewej gdzie jest po prostu rozmazana biała krecha a w wersji odnowionej napis który prawie że można odczytać.
https://i.snipboard.io/F97lK0.jpg

Nie wiem też do jakiej wersji to porównują, mam nadzieje że dolphin z dolphinem (inaczej zbyt sprawiedliwe by to nie było). I pamiętajcie że wersja PC wyglądała najgorzej ze wszystkich.
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: Resident evil 3 remaster - tła w HD.

Post autor: PSKING »

Nie mam problemu i widzę różnicę. Najbardziej chyba pomaga to współgrać zombiakom z prerenderowanym tłem, które mocno się wcześniej wyróżniały chodząc po pikselach. Zaskakuje mnie też sam fakt istnienia tego, bo pomyślał bym że coś takiego zrobić może tylko developer posiadający owe tła w wyższej rozdzielczości. Zakończę jednak ten temat najprościej jak mogę.
Mimo tego wszystkiego...mnie osobiście tak to nie imponuje. I przyznaje, zapewne bardziej bym się tym zachwycał, gdyby nie zdanie w mojej głowie w którym ktoś określił to niegrywalnym:D. Nie chodzi mi o samo bojkotowanie projektu, czy umniejszanie mu jakkolwiek. Ja w tym miejscu jestem adwokatem oryginalnej trójki, i praktycznie tylko o nią mi tu chodzi.
golibroda
Posty: 36
Rejestracja: ndz 09 lut, 2020

Re: Resident evil 3 remaster - tła w HD.

Post autor: golibroda »

W sumie najbardziej imponujący jest fakt, że załadowali tła do oryginalnej gry jakimiś trickami jak sam to napisałeś. Opisywali jak to zrobili gdzieś. nie wiem czy oni top wymyślili ale na forum re outbreak jest wątek który pokazuje jak podmienić tła na swoje własne
Podbicie rozdzielczości nie było robione ręcznie tylko po prostu przepuścili przez jakiś program z algorytmami AI do tego przygotowanymi więc tak na prawdę nie zrobili super dużo.
Jak se wpiszesz "nazwa gry esrgan" to znajdziesz prawie wszystko.

Ale nie kumam całkowicie o co ci chodzi z byciem adwokatem oryginalenj trójki?
tzn piszę to mając na względzie co napisał deniu (co wydaje się być dziwnym problemem) :
Jedyne co mnie zdziwiło w tej wersji, to oprócz innego głosu komentatora zapowiadającego grę (ten co czyta ,,Resident Evil) to... dziwnie prostsza ta gra była (na Hardzie)
Przecież żeby w to zagrać musisz pobrać emulator gamecuba, roma do tej gry na gamecuba (obojętnie skąd, nie że jest jakiś specjalny rom z lepszymi tłami)
i sam se je musisz jakoś wgrać przy pomocy jakiegoś narzędzia od nich które to ułatwia.

Nie grałem więc się nie wypowiadam, ale nie mogę sobie tego nawet wyobrazić co podmiana tekstur może namieszać w mechanikach gry.
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: Resident evil 3 remaster - tła w HD.

Post autor: PSKING »

Wiem że istnieją w tych czasach programy do ,,rozpikselowywania", ale jednak nie zawsze myślałem że jest to możliwe, a tu jednak są czytelne napisy.

Mi chodzi tylko i wyłącznie o to że Re3 może być niegrywalne przez oryginalną oprawę. Nie zgadzam się z tym i się nie zgodzę, zwłaszcza jako ktoś kto nie grał w to jakoś potwornie dawno, nie na starym sprzęcie, i nie był to żaden remaster, a wrażenia były tak samo dobre.
golibroda
Posty: 36
Rejestracja: ndz 09 lut, 2020

Re: Resident evil 3 remaster - tła w HD.

Post autor: golibroda »

Jeśli z tymi czytelnimi napisami chodzi ci o tą czerwoną tabliczkę to tam jest bardziej coś co wygląda jak czytelne napisy.
Tzn ja się rozczytać tam nie mogę, i wątpię że mając taki materiał źródłowy jak na screenie po lewej czy by się dało złożyć jakieś napisy.
Nie mniej na pierwszy rzut oka robi wrażenie.

A co do tezy że re3 jest niegrywalne dzisiaj przez grafikę to oczywiście że bzdura. Ja ogrywam dość regularnie tę gierkę i jakoś nigdy nie marudziłem na grafikę a wręcz za każdym razem podziwiałem (bo uwielbiam te tła z re3 tak samo zresztą jak z pe2 a najbardziej to chyba fakt że były malowane ręcznie a nie jakieś rendery czy zdjęcia). Choć potrafię sobie wyobrazić że jakimś młodszym by to przeszkadzało. Gameplaye na youtube wyglądają jak kupa pixeli, a w każdym razie niezbyt zachęcająco dla kogoś kto ma fortnite za free no ale w tym wypadku to i lepsze tła nie pomogą.
ale jak się w to gra to inaczej się to odczuwa ja zawsze oglądając gameplaye rozkminiałem że ktoś emulator lipnie skonfigurował i ma takie tła brzydkie a potem doszedłem do wniosku że to raczej trzeba zagrać :D

Chociaż mając to na uwadze nie zagrałbym w pierwszego residenta. Chciałem kiedyś do niego wrócić ale oglądnąłem kawałeczek na youtubie.
Pewnie po chwili się przyzwyczaisz ale wygląda jakby pod wyświetlacz z PSP robili.

Jak zresztą widać na stronie odnowili 2jke(o czym może warto też było wspomnieć) i 3jke a z jedynką chyba mają problemy .

EDIT:
Dobra nie doceniłem ESRGANA. na tym screenie co wysłałem na niebieskiej barykadzie po prawej jest napis.
W oryginale w ogóle tak nie wygląda a po ulepszeniu można wyczytać prawie że dobrze napisane "departament"

Chyba że screen porównujący nie jest wersją na której bazowali.
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: Resident evil 3 remaster - tła w HD.

Post autor: PSKING »

Zabawne że wstawiłeś zdjęcie z twarzą na niebie.
golibroda
Posty: 36
Rejestracja: ndz 09 lut, 2020

Re: Resident evil 3 remaster - tła w HD.

Post autor: golibroda »

eee co? u mnie ten link działa normalnie
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: Resident evil 3 remaster - tła w HD.

Post autor: PSKING »

Nie zrozumiałeś, ekran z gry na którym jest easter egg, lewy górny róg, twarz jest w negatywie, jeśli trudno ci dojrzeć to poszukaj info w necie.

Edit: https://www.youtube.com/watch?v=ZD7pWquE00I
Mod na oprawę niespecjalnie pomaga się przyjrzeć.
golibroda
Posty: 36
Rejestracja: ndz 09 lut, 2020

Re: Resident evil 3 remaster - tła w HD.

Post autor: golibroda »

Ej nie znałem tego, ale po tej twojej pierwszej wiadomości przeleciałem wzrokiem i wydawało mi się że coś tam jest ale się nie przyjrzałem za dobrze. Ale teraz widzę buzię w tym rogu.
Deniu
Posty: 24
Rejestracja: ndz 09 lut, 2020

Re: Resident evil 3 remaster - tła w HD.

Post autor: Deniu »

golibroda pisze: wt 14 kwie, 2020
tzn piszę to mając na względzie co napisał deniu (co wydaje się być dziwnym problemem) :
Jedyne co mnie zdziwiło w tej wersji, to oprócz innego głosu komentatora zapowiadającego grę (ten co czyta ,,Resident Evil) to... dziwnie prostsza ta gra była (na Hardzie)
Przecież żeby w to zagrać musisz pobrać emulator gamecuba, roma do tej gry na gamecuba (obojętnie skąd, nie że jest jakiś specjalny rom z lepszymi tłami)
i sam se je musisz jakoś wgrać przy pomocy jakiegoś narzędzia od nich które to ułatwia.

Nie grałem więc się nie wypowiadam, ale nie mogę sobie tego nawet wyobrazić co podmiana tekstur może namieszać w mechanikach gry.
Musiałem mieć jakiegoś mega farta bo Nemesis praktycznie mnie nie ganiał po mieście. Po prostu mi nie przeszkadzał. Bywały takie gameplaye na PSX, że mnie nie gonił zbytnio, ale tutaj zdecydowanie aż za cicho było. Wątpię żeby to był efekt prac moderów, bardziej albo to efekt zamierzony twórców portujących grę na Gacka, albo miałem farta i tyle
Awatar użytkownika
Arc
Posty: 275
Rejestracja: wt 14 lut, 2017
Lokalizacja: z szafy

Re: Resident evil 3 remaster - tła w HD.

Post autor: Arc »

golibroda pisze: Jak zresztą widać na stronie odnowili 2jke(o czym może warto też było wspomnieć) i 3jke a z jedynką chyba mają problemy .

EDIT:
Dobra nie doceniłem ESRGANA. na tym screenie co wysłałem na niebieskiej barykadzie po prawej jest napis.
W oryginale w ogóle tak nie wygląda a po ulepszeniu można wyczytać prawie że dobrze napisane "departament"

Chyba że screen porównujący nie jest wersją na której bazowali.
Na GameCube'a pierwsza część wyszła jedynie pod postacią remake'u więc nie ma jak poprawić wersji oryginalnej bo źródłowe tekstury już zrobionych poprawek w RE2 i RE3 przecież też były z RE2 i RE3 w wersji z GCN.

Tam jest napisane zdaje się "RACCOON POLICE DEPARTMENT" mniej więcej, część się da odczytać a resztę uzupełnić sobie logicznie co tam może być napisane.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 3 Nemesis”