Jak powstał Nemesis? (Jill zarażona wirusem)

Stoker
Posty: 200
Rejestracja: wt 25 mar, 2008
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Stoker »

Niema co mieszać fabuły z gier a fabułą z filmów bo ta druga to wg. mnie dno totalne, Anderson zmieszał Residenta z mułem tworząć jakąś sztuczną lale, która niewiadomo co jeszcze potrafi, może uda sie jej z z odległości 2km ubić zombiaki bąkiem... Grając w jakiegokolwiek Resa była choć wzmianka o Alice ? nie, coprawda w filmie był Carlos i Jill i Claire ale gdyby nie ich imiona to nikt chyba by się niedomyślił że to miały być postacie z gier...
Dla mnie Nemesis to coś na styl zmutowanego pasożyta, IMHO jest takie że skoro wirusy były w stanie zmutować zwierzęta, ludzi itp. experymenty to równie dobrze mogli człowiekowi wszczepić zmutowanego pastożyta, lub zombiakowi pasożyta przez co mógł dalej mutować, być podporządkowany swojemu twórcy oraz sam mógł roznosić wirusa T bo może nawet dzięki niemu mógł mutować. Możecie powiedzieć że się nieznam ale takie jest moje zdanie...
DZIĘKI ŻE O MNIE PAMIĘTACIE !!!
Awatar użytkownika
dragon149
Posty: 21
Rejestracja: śr 05 sie, 2009
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: dragon149 »

Według mnie nemesis powstał w ten sam sposób co brinkin w re 2
Resident Evil is king of a game;)
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Bardzo ogólnie to ująłeś - Nemesis powstał poprzez wszczepienie do kręgosłupa kompetentnego nosiciela pasożyta Nemesis. Birkin sam zainfekował się G-Virusem - wszystko u nich przebiegało zupełnie inaczej, choć wspólną cechą są np mutacje - każdy z nich stawał się coraz silniejszy, bardziej wytrzymały - oraz, że tak to ujmę "mniej mobilny".
Awatar użytkownika
Komura
Posty: 65
Rejestracja: pn 21 kwie, 2008
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Komura »

Tak po przeczytaniu tej jakże interesującej dyskusji zauważyłem kilka niedociągnięć, jeśli mogę tak to nazwać :smiech7: . Przedstawię więc swój obraz sprawy:

Zacznę od tego że Nemesis nie mógł nosić w sobie żadnego wirusa T, tylko G :rad2: . Jak wiadomo, wirus T był przenoszony przez szczury kanałami i z niego mamy naszych podstawowych przeciwników - zombie. Wirus G był wirusem wyjątkowym bo powodował u nosicieli mutacje do coraz to lepszych form pod względem parametrów bojowych, że tak to ujmę, lecz efektem ubocznym była postępująca utrata świadomości.
Nemesis był jednym z projektów militarnych korporacji. S.T.A.R.S. był kulą u nogi Umbrelli, więc musieli zrobić coś by się pozbyć ciężaru :smiech7: . Udało się im w końcu po długich badaniach dojść do wykreowania mutanta, który nie dość, że umiał posługiwać się bronią palną, przechodzić w silniejsze stadia i być 'zaprogramowanym' do konkretnego celu, to mógł jeszcze infekować inne osobniki by tworzyć kolejne maszyny do zabijania :okulary3: . Dzięki temu Umbrella mogłaby otrzymywać silniejsze kreacje od Nemka (przypuszczalnie).

Ktoś tu chyba wspominał o wysyłaniu Nemka razem z Tyrantami w kapsułach? Myślę, że panowie z Umbrelli nie byli by na tyle głupi by wódkę stawiać na półce razem z winem :smiech3: . Mam nadzieję, że domyślacie o co mi chodzi :smiech7: ? Nemesisa i tak wysłali by osobno, miał specjalne zadanie do wykonania :rad13: .
"It's up to us to take out Umbrella...!"
Steam: Komurka696
PSN: Komurka696_PL
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Co do powstania Nemesisa to radzę zapoznać się z tym artykułem, opublikowanym w takim magazynie "Biohazard 3: Last Escape Complete Domination Official Guidebook" : http://projectumbrella.net/articles/Nemesis-Report
Jest jeden, najwyżej dwóch znanych nosicieli wirusa G, u których doszło do mutacji - Birkin i Wesker (tutaj dokładnie nie wiadomo). Absolutnie nie był nim Nemesis.

Trzeba też zajrzeć do tematu "Wirusy i pasożyty".
Ostatnio zmieniony sob 08 sie, 2009 przez Deus Ex, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sas
Posty: 226
Rejestracja: pn 22 cze, 2009
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Sas »

Rozkmina z offtopu: Zastanawiam się czy ktoś wcześniej zauważył, iż postać Nemesisa prawdopodobnie CAPCOM bazował na Chattererze z Hellraiser? Wyglądają niemalże identycznie ale nie chodzi tu tylko o wygląd, ale także i o let's say dziwny fetysz oralny xD tudzież sposób działania http://www.youtube.com/watch?v=rXt5LFbhx6I
Różnica polega na tym iż Chatterer nie miał oczu i był bardziej mikrej postury.
I drink the cup of the old life’s blood
But it trickles from the corner of my mouth
I wrap myself in earth
To bury the devils within the self
__________________________________
+1476+ Funeral http://store.1476cult.com/track/funeral
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

Tyle razy widziałem Hellraisera i nie skojarzyłem tego :) . Ale fakt ta seria miała znaczący wpływ na gry.

http://projectumbrella.net/forum/Movie- ... ard-Series

To potwierdza niby Twoją teorię.
Corleone1980
Posty: 5
Rejestracja: sob 20 lip, 2013
Lokalizacja: Polska

Post autor: Corleone1980 »

Witam. Z góry muszę przeprosić że w tym temacie ale z racji na aktywność tego forum liczę że tutaj najszybciej uzyskam odpowiedź na nurtujące mnie pytanie. Czy pamięta ktoś moment w którym Jill rozmawia z pewnym kolesiem (stoi on za rogiem ściany a po chwili rozmowy do niej strzela) po czym koleś ten zostaje zabity przez coś (możliwe że wylazło to przez ścianę i nie było to zwykłe zombie) od tyłu. Dałbym się zabić że było to w fabryce śmierci ale mogę się mylić. Początkowo myślałem że może być to Nicolai jednak to nie pasuje ponieważ ten pojawia się w helikopterze. Niewykluczone że koleś został zabity przez nemezisa. Moje pytanie jest następujące. Czy faktycznie była taka scena w grze. Jeśli tak to w którym momencie i czy moglibyście podać mi która to minuta filmu do którego link zamieszczę poniżej? Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.
Longplay RE3
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Tak jak mówisz, to był Nikholai zabity przez Nemesisa. Od ca. 10 minuty na tym filmiku.

http://www.youtube.com/watch?v=vep_ch9fJGE
Corleone1980 pisze:Początkowo myślałem że może być to Nicolai jednak to nie pasuje ponieważ ten pojawia się w helikopterze.
To czy Nikholai zostanie zabity przez Nemesisa, czy później będzie w scence z helikopterem zależy od naszych wyborów podczas gry:

http://www.mwrc.pl/forum/viewtopic.php?t=1863
Corleone1980
Posty: 5
Rejestracja: sob 20 lip, 2013
Lokalizacja: Polska

Post autor: Corleone1980 »

czytałem już temat z wyborami. Dzięki - jednak po tylu latach niektóre sceny nadal się pamiętm. I dzięki za tak szybką odpowiedź :)

[ Dodano: 30 Lip 2013 23:08 ]
A ja trochę z innej beczki. Wybaczcie za taką prośbę ale nie do końca ogarniam jeszcze to forum. Czy moglibycie założyć temat "Fabryka Smierci" i zamieścić tam wszystkie info jakie mamy o tej instytucji ? z góry dzięki :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 3 Nemesis”