Jak powstał Nemesis? (Jill zarażona wirusem)

Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Jak powstał Nemesis? (Jill zarażona wirusem)

Post autor: Diadem »

Wieża zegarowa, walka Jill i Nemesisa. Nasz wielki brzydal rozwala śmigłowiec, zeskakuje na dół i już po chwili Jill zarażona jest wirusem, a my nic nie możemy zrobić...
No właśnie, jak to się stało, że Jill zarażona została wirusem? Jak Nemesis mógł w ogóle "zaszczepić" jej wirusa? :zmiesz9:

Trzeba by zacząć od tego jak powstał Nemesis, ja sobie wyobrażałem to tak. Stworzono/odkryto pasożyta którego nazwano Nemesis, wszczepiono go człowiekowi i już mamy naszą bestyjkę. Jeżeli taka byłaby kolej rzeczy w jaki sposób Nemesis mógł zarazić Jill skoro wirusa... w nim nie było?! To nie bardzo trzyma się kupy :pff6:

No to opcja druga. Nemesis to tyrant do którego następnie wszczepiono pasożyta, w wyniku czego Tyrant przybrał postać Nemesisa. W tym wypadku mógł mieć w sobie wirusa T, bo to przecież podstawa Tyrantów. Jednak słyszałem już wiele głosów, że Nemesis z tyrantami nie ma nic wspólnego...

Może być też opcja trzecia. Nemesis początkowo nie posiadał w sobie wirusa, ale w pewnym sensie zaraził się nim przebywając w Raccoon i pod jego wpływem zaczął mutować (wyrosły mu macki itp.) i pod wieżą zegarową "podzielił się" z Jill swoim wewnętrznym bogactwem, że tak to ujmę :)

A wy jak sądzicie? Jak to jest z tym wirusem w naszym Nemesis?

Aha i jeszcze jedna rzecz. Carlos aby uratować Jill rusza po odtrutkę do szpitala. No właśnie odtrutkę, a tymczasem przynosi vaccine, czyli... szczapionkę :pff3: Chyba trochę za późno na szczepienia, no chyba, że tego słowa też można użyć w sensie antidotum...
Ostatnio zmieniony pt 04 sty, 2008 przez Diadem, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nemesis
Posty: 586
Rejestracja: czw 05 lip, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Nemesis »

Mam kaca ale postaram sie opisać jak mnie stworzyli... Kiedyś wyglądałem tak jak w avart'rze :smiech3: W filmie powstał on poprzez zranienie lickera jesli dobrze pomietam. W grze wydaje sie mi że poprostu robili eksperymenty na człowieku, mieli dużo informacji przecież po stworzeniu Mr X z RE2, wystarczyło podrasować tamtą postac virusem i ''projekt Nemesis" gotowy. Zakładam że musiał być zarażony od pierwszego spotkania bo strasznie szybko sie regenerował i to nie jeden raz... :smiech6:

A co do szczepionki to wolałbym żeby to było antidotum
Ostatnio zmieniony ndz 05 sie, 2007 przez Nemesis, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Paranoja no... ja się pytam o Nemesisa, a tu wchodzi Nemesis i odpowiada, ha ha :) :)
Nemesis pisze: W filmie powstał on poprzez zranienie lickera jesli dobrze pomietam
No oprócz tej ranki, sporo z nim tam jeszcze kombinowali, skalpelek, strzykaweczka ecetera, ecetera... :)
Nemesis pisze:W grze wydaje sie mi że poprostu robili eksperymenty na człowieku, mieli dużo informacji przecież po stworzeniu Mr X z RE2, wystarczyło podrasować tamtą postac virusem i ''projekt Nemesis" gotowy.
Nie wirusem tylko pasożytem :/ Nemesis to pasożyt. Czyli sądzisz, że Nemesis to w pewnym sensie taki ulepszony tyrant. Przed chwilą czytałem jakąś podrzędną stronkę i tam go właśnie zaklasyfikowali do tyrantów. To by tłumaczyło obecność w jego cielsku wirusa T i zarażenie Jill, no ale jakoś mi to nie pasuje no... Nemesis tyrantem :/
Awatar użytkownika
DeadWalk
Posty: 3
Rejestracja: czw 02 sie, 2007
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Post autor: DeadWalk »

Mi się zdaje że Nemezis to po prostu cyborg którego stworzyła umbrela po to żeby pozbyć sie wszystkich członków S.T.A.R.S którzy przeżyli w rezydencji z 1 części RE , został zaprogramowany po to by pozbyć się wszystkich świadków , a wirus którym zainfekował Jill to dodatek od Parasolki :)
Awatar użytkownika
Nemesis
Posty: 586
Rejestracja: czw 05 lip, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Nemesis »

Diadem, lepiej nie pytaj co umbrella zrobiła z Pamelą A. :smiech3: hehe Wydaje mi sie że Nemesis to najpotężniejszy osobnik jakim w tamtym czasie umbrell'a mogła sie pochwalic i tak uczyniła wysyłając go do Raccoona City. Wzieli jakiegos odpowiedniego człowieka, byćmoże już upaćkanego jakims dziadostwem jak no w filmie i zaczeli go ''przyrządzać'' w laboratorium kożystająć być może z wczesniejszych doswiadczeń przy tworzeniu Mr X. Pamietacie ile kapsuł było poakazanych na filmiku przy zrzucie X'a do komisiariatu. Zawsze wydawało sie mi że Nemka wychodowali na virusie, pierwsze słysze ze Nem to pasożyt :zmiesz5: A co do tego że został on stworzony aby pozbyc sie resztek stars'ów to wiadomo..starsss... A na kaca polecam zupke chińską ''Złoty kurczak"
Gdy masz jakiś problem wsiadasz na motor i wszystko znika.
Nie ma żadnych problemów jesteś tylko ty i maszyna.
Awatar użytkownika
Tyrantx
Posty: 663
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tyrantx »

a może po prostu wirus był jedną z dostępnych broni nemesisa, ludzie z umbrelli wiedzieli że członkowie stars to twarde sztuki i na wypadek gdyby broń konwencjonalna nie dawała rezultatu (wiadomo stars-taktyka unikania wroga by zaatakować w odpowiedniej chwili oraz inne umiejętności) wirus miał być takim asem w rękawie... :rad2: ,no tak przynajmniej mnie się zdaje....,namesis jak masz kaca to sobie browarka trzepnij,tylko pamiętaj jednego bo ci macki wyrosną..
STARSSss.......
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

No dobra, ale Nemkowi macki, którymi zainfekował Jill wyrosły dopiero po jakimś czasie. Nie był w nie "wyposażony" od razu. Mnie to wygląda jakby złapał coś w Raccoon i raczej wirus grypki to nie był ;) I to go tak zmutowało...
Awatar użytkownika
DeadWalk
Posty: 3
Rejestracja: czw 02 sie, 2007
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Post autor: DeadWalk »

Albo wirus którym był zainfekowany się rozwinął jak u Birkina :P i zaczął mutować
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

No tak, tylko Birkin miał Wirusa G, a Nemesis nie mógł go wtedy mieć...
Awatar użytkownika
Tyrantx
Posty: 663
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tyrantx »

nemek biegał tu i tam za nami , rozwala ściany okłada zombiaki ,przedziera się przez barykady oraz ciała zmarłych..,więc po prostu kontakt z jill = infekcja,a nie było to poklepanie przyjacielskie po pleckach.... :rad13: ,ogólnie złapać cokolwiek w raccon w tamtych godzinach to żadna sztuka...
STARSSss.......
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Czyli na razie opcja, że Nemek złapał... syfa ha ha i przekazał Jill jest najbardziej na topie ha ha. Już nie mogę ;)
Awatar użytkownika
Tyrantx
Posty: 663
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tyrantx »

no jest jeszcze jedno wytłumaczenie o którym nikt nie wspomina a jest ono oczywiste..,pomyślcie...zanim doszło do konrontacji pod wierzą zegarową,ileż to razy jill została dziabnięta przez zombiaka lub inne świństwo...co? ile poszło roślinek na leczenie?,nawet hardcorowcy oberwą nie raz...tyle że nie zginą...
STARSSss.......
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Nie rozumiem :/ To jak, Jill była już zarażona przed walką, a atak Nemesisa tylko hmm... ujawnił tego wirusa w niej? Osłabił organizm?
Awatar użytkownika
Nemesis
Posty: 586
Rejestracja: czw 05 lip, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Nemesis »

Ten ''harpun'' którym zaraził Jill w łapie miał cały czas ale wykorzystał go dopiero w walce przed kościołem, jak ktoś niewiezy to niech sobie przypomni co sie stało z Brad'em przed komisariatem :smiech7: Nem musiał od poczatku poczecia w umbrella lab mieć to coś już w sobie. Thx Tyrantax ale zupka pomogła :rad7:
Gdy masz jakiś problem wsiadasz na motor i wszystko znika.
Nie ma żadnych problemów jesteś tylko ty i maszyna.
Awatar użytkownika
Tyrantx
Posty: 663
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tyrantx »

he he no tak sobie gdybamy...,wirus nie działał natychmiast..,mocne osłabienie organizmu przez ranę od nemka i bęc,pewnie dowiemy się co i jak w raporcie 101 syna weskera :smiech1: :smiech6:
STARSSss.......
Awatar użytkownika
Nemesis
Posty: 586
Rejestracja: czw 05 lip, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Nemesis »

Dlatego trzeba podawać jakies fakty z gry a nie gdybac, a fakt taki że Jill nie była zarażona przed walką po straceniu helikoptera ponieważ nie widniało na okienku zdrowia Virus albo chociażby Poison :smiech7:
Gdy masz jakiś problem wsiadasz na motor i wszystko znika.
Nie ma żadnych problemów jesteś tylko ty i maszyna.
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

pewnie dowiemy się co i jak w raporcie 101 syna weskera
Eee nie chcę czekać tak długo :( Wejdzie WDL to może nam podrzuci rozwiązanie problemu :) Kto to może wiedzieć lepiej?

Wirus ujawnia się dosyć szybko, Jill gdyby była zarażona długo by nie pociągła... Dwie opcje, albo Nemek wirusa miał od razu w sobie, albo nabył go w Raccoon.
Ostatnio zmieniony ndz 05 sie, 2007 przez Diadem, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tyrantx
Posty: 663
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tyrantx »

Nemesis pisze:Dlatego trzeba podawać jakies fakty z gry a nie gdybac
wielokrotne ugryzienia przez zombie i inne tałałajstwa nie są faktem....,odniosłem się do tego :rad8:
STARSSss.......
Awatar użytkownika
Nemesis
Posty: 586
Rejestracja: czw 05 lip, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Nemesis »

To z tego co napisałes Tyrantax wynika że każda postać z serii resident evil jest zarażona :rad10:
Ostatnio zmieniony ndz 05 sie, 2007 przez Nemesis, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Eh ludzie. A czytało się Wesker's Report II? A czytało się Nemesis Project Report (chociaż to drugie nie wiem, czy jest w 100% prawdziwe, bo jest tam trochę niezgodności)?
Wesker's Report II pisze:The sample was developed to create a never before seen, totally new life-form. By manipulating genes, they had artificially created a "living parasite".

That was what "Nemesis" really was.

It could latch onto another organism's brain and then take control of the host's brain bringing it a high-level of destructive power.

By combining intelligence with a destructive body suitable for battle, they were able to form the ultimate biological weapon.
Ogólnie to Nemesis to pasożyt, który wstrzykuje się do osobnika zarażonego wirusem T (broni bioorganicznej), tak, by pasożyt miał kontrolę nad osobnikiem, a jednocześnie wzmacniał jego zdolności bojowe.

Tak, że Nemesis ma sobie wirusa T (jak zresztą wszystkie potwory, nawet zombie - co pokazuje Outbreak) i potrafi nim zarażać. A macki używał już przecież przy spotkaniu z Bradem. Fakt, że dopiero pod wieżą zegarową Jill została zarazona można wytłumaczyć tym, że w idealnym świecie (znaczy, przy idealnym graczu) Jill nie powinna zostać wcześniej ani razu dziabnięta ani zraniona przez żadnego potwora :)
Ostatnio zmieniony ndz 05 sie, 2007 przez Mr_Zombie, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 3 Nemesis”