Błędy, sugestie, uwagi po REkonstrukcji

Regulamin, banicje, wszelakie prośby użytkowników forum, itp...
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Błędy, sugestie, uwagi po REkonstrukcji

Post autor: Deus Ex »

W związku z wykonanym przejściem na nowy serwer, upgrade'em silnika forum, zmianą domeny na residentevil.eu oraz poprawkami na stronie głównej portalu prosimy o zgłaszanie w tym temacie wszelkich zauważonych błędów podczas użytkowania Forum i strony głównej.

W trakcie przenosin MiGoo wyeliminował oczywiście wszelkie dotychczasowe usterki.

Forum jest testowane przez administrację od przedwczoraj, głównie pod kątem typowych funkcji i normalnego użytkowania i zgodnie z wynikami tych testów, jest przygotowane do rozmów np. o nowym RE 2 :rad12: . Tego czego się nie dopatrzyliśmy w fazie testów prosimy zgłaszać w tym temacie :). Jednocześnie informuję, iż niezależnie od tego cały czas będzie trwała praca nad udoskonalaniem forum.

Przygotowania do przeprowadzki trwały długo, liczymy, że nowa odsłona Forum przypadnie Czytelnikom do gustu :rad12:

https://residentevil.eu/News/News.php?d ... &kom=Dodaj

Miłego pisania!
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Błędy, sugestie, uwagi po REkonkstrukcji

Post autor: WESKER-DL »

Jak na razie w wersji mobilnej strasznie ciężko się odnaleźć aczkolwiek sama idea reaktywacji jak najbardziej słuszna. Tyle lat człowiek się przyzwyczaił do wyglądu poprzednika że na początku ciężka sprawa.

Ps. Też szykowałem newsa, małymi krokami wraca Evil TV ale tym razem w innej formie, bardziej dzisiejszej na YT ;)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: Błędy, sugestie, uwagi po REkonkstrukcji

Post autor: RVRE »

WESKER-DL pisze: czw 24 sty, 2019 Jak na razie w wersji mobilnej strasznie ciężko się odnaleźć
Mobilna i desktopowa wygląda podobnie.

Ładnie nawet ale:

1. Nazwy użyszkodników za małe trochę;
2. Autora posta dajcie po lewo, tak jak było na starym forum;
3. Czemu mogę zmienić komuś grupę do której należy? :P (nic się w sumie nie zmienia, tylko odsyła do wybranej grupy ale trochę zbędne);
4. Będzie opcja zwijania listy tematów/działów aby nie skrollować przez cały kilometr listy gdzie nikt się nie udziela?;
5. Brak szybkiej odpowiedzi :(
6. Brak selektywnego cytatu :(
7. Brak informacji o nieprzeczytanych postach. :(
8. Czasem ikona od nowych postów miga nawet jak mieliśmy je wyświetlone na starym forum.
9. MiGoo po ponad roku napisał 4 posty;
10. Są wszystkie punkty.

DLC:
1. Będzie dodane info kto i kiedy edytował swój post? (Obecnie widoczne są zmiany ze starego forum, z nowego już nie). I czy na nowym forum zostanie usunięta możliwość edytowania starych swoich postów?
2. W tematach gdzie jest po kilka stron, nie wiadomo na której obecnie się jest. Wyróżnienie obecnej strony jest za mało czytelne.
3. Ludziom poznikały obrazki z sygnatur.
4. Ponownie są wszystkie punkty.

DLC 2:
1. Jak teraz funkcjonują ostrzeżenia? Swojego nigdzie nie widzę.
2. Nie ma tagu
Spoiler!
Awatar użytkownika
Leon S. Kennedy
Posty: 367
Rejestracja: pt 16 lut, 2007
Lokalizacja: .... i po co?

Re: Błędy, sugestie, uwagi po REkonkstrukcji

Post autor: Leon S. Kennedy »

Po tylu latach starego forum odświeżam stronę i gdzie się znalazłem? Szok z rana O_o
Podoba mi się ale trzeba będzie się przyzwyczaić. Tylko zdecydowanie przenieście info o użytkowniku na lewą stronę po prawej jest to jakieś takie nienaturalne.
Z błędów to na pewno fakt że nie ma szybkiego podglądu nieprzeczytanych postów( na górze forum). Za to przy postach nie pokazuje tych z ostatnich dni ale podświetla jakieś starsze dawno przeczytane na starym forum.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Błędy, sugestie, uwagi po REkonkstrukcji

Post autor: Szakal »

OMG! Proszę jaka tu niespodzianka z rana. :) . Migoo tyle czasu siedział cicho w sprawie forum, a tu wychodzi na to, że czekał na premierę Remake 2. Na razie wszystko jeszcze wygląda dla mnie dziwnie, ale na pewno się przyzwyczaję.
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Re: Błędy, sugestie, uwagi po REkonkstrukcji

Post autor: RON!N »

Widzę że ktoś będzie miał sporo roboty aby działy pozakładać, grupy itd.
Wszystko jest w chwili obecnej w jednym worku. Kwestia czasu.

Trzeba było te zmiany 25.01.2019 wprowadzić ;)
Podwójna premiera.... Jeszcze tylko stronka została do odświeżenia ;)
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Błędy, sugestie, uwagi po REkonkstrukcji

Post autor: Szakal »

Gdzie teraz mogę znaleźć opcję posty "nowe" i "nieprzeczytane"?

Podświetlanie błędów nie działa. Przynajmniej na telefonie.
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Re: Błędy, sugestie, uwagi po REkonkstrukcji

Post autor: Recoil »

Na lewo obok FAQ rozwijasz menu.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Błędy, sugestie, uwagi po REkonstrukcji

Post autor: Mr_Zombie »

What? What is this?
Whoa, what a mansion!

A tak na serio, w końcu doczekałem się chwili, gdy forum doczekało się upgrade'u. I wyszukiwarka działa! :D

Na razie kilka uwag UX/UI na szybko:
- Kolumna z autorem powinna polecieć na lewą stronę, jako że czytamy od lewej do prawej - fajnie więc wiedzeć, kto napisał post, zanim dotrze się wzrokiem na prawą stronę ekranu.

- Skórka jest mocno kontrastowa - sporo pomarańczowych i jasno-szarych elementów na ciemnym tle. Są to elementy, które się bardzo rzucają w oczy i przez to "walczą" o uwagę uzytkownika. W wersji mobilnej niektóre pomarańczowe elementy strony są ukryte (m.in. na liście tematów liczba postów / tematów wraz z otaczającymi je ramkami), co już wygląda lepiej. W tej chwili problemem jest to, że pomarańczową ramką otoczone są: pola formularzy, przyciski główne (wyślij wpis / podgląd wpisu), przyciski nawigacji, przyciski mniej ważne (zgłoś / cytuj post), oddzielniki podpisu / usera / stopki strony / nagłówka strony - wszystkie te elementy, chociaż mają różny stopień ważności i różne funkcje, są wyróżnione w ten sam sposób.

- Niektóre elementy mają bardzo mały rozmiar fontu (szczególnie info o użytkowniku lub przyciski). Szczególnie tyczy się to nazwy użytkownika, która jest kompletnie przysłonięta przez avatar.

- Animowane wskaźniki o nowym poście są bardzo (aż za bardzo) rzucające się w oczy.

- Info takie jak liczba postów, lokalizacja, czy data rejestracji użytkownika widoczna przy każdym jego poście jest zbędna; jak ktoś będzie chciał zobaczyć, to może sobie wejść w profil użytkownika. A tak to pod każdym avatarem jest pełno informacji, napisanej drobnym druczkiem. Wiąże się to też z tym, że jeżeli użytkownik napisze krótkiego posta, to wysokość info o użytkowniku (avatar, nazwa + dodatkowe info) potrafi być kilkukrotnie dłuższa, niż cały post:

Obrazek
Ostatnio zmieniony czw 24 sty, 2019 przez Mr_Zombie, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Błędy, sugestie, uwagi po REkonstrukcji

Post autor: Szakal »

Dzięki. Znalazłem :rad10: .
To było do Recoila :rad12: .
Złe oko moderacji czuwa.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Re: Błędy, sugestie, uwagi po REkonstrukcji

Post autor: Deus Ex »

Włączyłem opcję szybkiej odpowiedzi.

Co do cytowania selektywnego - ono jest, ale trochę inaczej działa. W odpowiedzi (nie w szybkiej), na dole jest podgląd postów - trzeba zaznaczyć kawałek tekstu i wybrać ikonkę cudzysłowia ("Cytuj"), wtedy cytuje fragment czyjejś wypowiedzi (przy czym można sięgnąć jedynie do kilku(nastu) ostatnich postów).

Z przynależnością do grup to najprawdopodobniej będą istnieć tylko grupy, które istniały na starym forum, z właściwymi kompetencjami dla każdej z nich. Obecnie, jak użytkownik jest w więcej niż jednej grupie i to działa w ten sposób jak napisał RVRE, że się klika w nazwę grupy i przekierowuje... Takie w sumie, nic nie znaczące :)

Ostrzeżenia (w sumie jedno, Twoje RVRE), z tego co widzę nie przeniosły się, ale pewnie i tak by niebawem wygasło... System ostrzeżeń będzie działał tak jak w starej wersji najpewniej. Przetestuję jak wrócę z pracy - oczywiście na jakimś specjalnie utworzonym do tego celu koncie :P

Co do profilu po lewej stronie - nie podoba Wam się :)? To jest integralna część nowego stylu - najpierw czytamy CO a potem patrzymy, KTO :)

A wersja forum na komórki śmiga teraz jak ta lala - bez porównania do starej wersji...

Work in progres...
Awatar użytkownika
TheMitu97
Posty: 159
Rejestracja: sob 23 mar, 2013
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Błędy, sugestie, uwagi po REkonstrukcji

Post autor: TheMitu97 »

Akurat wczoraj wróciłem po długiej przerwie i wkopałem się w moment, gdzie nie mogłem pisać postów. Myślałem że coś się skaszaniło, a to były tylko przenosiny.

Całkiem ładne forum, ale tak jak poprzednicy uważam, że profile powinny być po prawej, a czcionka troszeczkę większa.
Awatar użytkownika
damian2412
Posty: 25
Rejestracja: pn 17 paź, 2011
Lokalizacja: Radlin

Re: Błędy, sugestie, uwagi po REkonstrukcji

Post autor: damian2412 »

REkonstrucja wypadła bardzo dobrze, ale jak poprzednicy pisali avek z lewej i większa czcionka by chyba bardziej pasowała (to chyba z przyzwyczajenia).
Obrazek
FurryPiter
Posty: 860
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Internet :)

Re: Błędy, sugestie, uwagi po REkonstrukcji

Post autor: FurryPiter »

Nie wiem czy byłem jedyny, ale nie mogłem zalogować się starym hasłem - musiałem je zmieniać :)

Poza tym, REkonstrukcja na ogromny plus! Wreszcie mogę przeglądać sobie stronę nie obawiając się błędów, a czytając forum przez dłuższy czas nie będą boleć mnie oczy :smiech3:
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Re: Błędy, sugestie, uwagi po REkonstrukcji

Post autor: Bzduras »

Bajera :)

Dziękuję Pan MiGoo, mogę umierać*.


*wyrok odroczono do czasu zrobienia calaków w RE2 i DMC5
Obrazek
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Re: Błędy, sugestie, uwagi po REkonstrukcji

Post autor: RON!N »

Ankiety wyglądają przeokrutnie źle :(
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Błędy, sugestie, uwagi po REkonstrukcji

Post autor: WESKER-DL »

Już pomału przyzwyczajam się do nowego wyglądu ale dodajcie tag spoiler bo będzie bardzo potrzebny
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Re: Błędy, sugestie, uwagi po REkonstrukcji

Post autor: RON!N »

Boty, boty, boty znowu nas odwiedzają :)
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Re: Błędy, sugestie, uwagi po REkonstrukcji

Post autor: Leon. KennedY »

Kurczę w końcu zmiana tak potrzebna i oczekiwana. Rano jak wszedłem to myślałem, że to jakieś nowe forum :rad4:
Awatar użytkownika
Mikey
Posty: 96
Rejestracja: czw 15 gru, 2011
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Re: Błędy, sugestie, uwagi po REkonstrukcji

Post autor: Mikey »

WOW Migoo dziękujemy za tak potrzebną zmianę!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Administracja i błędy na forum”