Ogólne pytania odnośnie fabuły serii RE

Ogólne dyskusje o fabule serii
Awatar użytkownika
Niero
Posty: 116
Rejestracja: czw 15 mar, 2007
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Niero »

W MGS'sie też chyba jakiś wybuch był.
Onimusha 3 też ;)
Japońce to mają nieźle nakopane ;)
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

W RE2 oprócz pociągu wybucha jeszcze podziemne laboratorium - co widać na końcowym filmiku jak pociąg oddala się od eksplodującego kompleksu :rad13:
Awatar użytkownika
Eternal
Posty: 50
Rejestracja: śr 07 lut, 2007

Post autor: Eternal »

No i odliczanie czemuś służyło :)
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

No Ba, chociaż na ostatnim Renderze mało było fajerwerków z tym związanych
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Barry
Posty: 888
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Barry »

Wczoraj powróciłem do RE:O2 i grając w scenariusz DT przypomniało mi się z dawna nurtujące mnie pytanie. Podczas ucieczki (końcowy filmik) w radiowozie (jak zwał tak zwał) gdy nasza postać kończy przemawiać do płaczącej Rity (policjantki) kamera pokazuje mijający nas radiowóz, czyżby to Claire i Leon??? :rad11:
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Hehe było już to tyle razy wałkowane ;) Tak to radiowóz Leona i Claire :rad10:
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
wiking011
Posty: 218
Rejestracja: czw 13 gru, 2007
Lokalizacja: nieważne

Post autor: wiking011 »

ja mam pytanie z innej beczki(a w zasadzie strzykawy) skąd u licha wziął się wirus t-veronica i czym to się rożni od zwykłego "t"

dzięki diadem za odpowiedź (nie chcę zaśmiecać tematu więc piszę tu)
Ostatnio zmieniony pn 07 sty, 2008 przez wiking011, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Diadem, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wiking011
Posty: 218
Rejestracja: czw 13 gru, 2007
Lokalizacja: nieważne

Post autor: wiking011 »

Przepraszam że znowu zasypuję was pytaniami ale taka moja natura wie ktoś co za tabletki Luis dał Leonowi minutę przed zgonem

http://www.youtube.com/watch?v=tfHaed-h ... re=related
Ostatnio zmieniony pn 14 sty, 2008 przez wiking011, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AdaM555
Posty: 708
Rejestracja: sob 25 sie, 2007
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: AdaM555 »

Z tego co pamiętam, spowalniały dojrzewanie pasożyta czy cos :rad11:
Ostatnio zmieniony pn 14 sty, 2008 przez AdaM555, łącznie zmieniany 1 raz.
Przepraszam za swoje opowiadania. Młody byłem :)
Awatar użytkownika
StPaul
Posty: 493
Rejestracja: wt 18 wrz, 2007
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: StPaul »

Dobrze pamiętasz. Tablatki miały w pewien sposób spowolnić jego rozwój gdyż pasożyt w pełni rozwinięty byłbym zgonem dla Leosia.
Stay Punk
Veronica
Posty: 333
Rejestracja: sob 11 sie, 2007
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Veronica »

Ciekawi mnie jedna rzecz. Wiadomo, że oodział S.T.A.R.S. został zastąpiony jakimiś innym oddziałem (nie pamiętam nazwy, ale coś chyba z R.P.D. w nazwie). To, co takiego stało się z pozostałymi przy życiu członkami S.T.A.R.S. Zostali bez pracy?
Resident Evil rządzi!!!
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Zostali bezrobotnymi :(
Dokładnie to było tak, że po incydencie w willi Spencera i po złożeniu raportu przez pozostałych przy życiu członków STARS, zostali oni zawieszeni przez Ironsa. Oficjalnym powodem, była śmierć Weskera, który był dowódcą oddziału, a Irons twierdził, że skoro nie ma przywódcy to nie ma oddziału. Nieoficjalnie chodziło o to, aby tuszować sprawę i odsunąć Jill, Rebecce, Chrisa, Barrego i Brada od śledztwa dotyczącego incydentu w Górach Arklay.

Po rozwiązaniu STARS wszystkie te osoby rozpoczęły pracę, jako zwykli gliniarze RPD. Chris zaczął wtedy śledztwo na własną rękę i wkrótce podjął decyzję o opuszczeniu RPD. Zaraz po nim w jego ślady poszła Jill i Barry. Jedynie Brad pozostał w policji Raccoon i przystąpił do nowo tworzonego oddziału specjalnego, który faktycznie miał już nie nosić nazwy STARS. Nie wiadomo co stało się z Rebeccą po rozwiązaniu STARS. Raczej na pewno opuściła miasto przed infekcją i jego zniszczeniem przez wojsko. Moim zdaniem, które jest tylko moim zdaniem ;) Rebecca dała sobie spokój ze służbą w jednostkach specjalnych i poświęciła się temu co robi najlepiej czyli... leczeniu :) Ale nie martwiłbym się za bardzo, że już jej nigdy nie zobaczymy w żadnym Residencie. Może ona nie szuka kłopotów (dlatego opuściła Raccoon), ale kłopoty znajdą kiedyś ją (może znowu spotka się z Billym?).
Awatar użytkownika
wiking011
Posty: 218
Rejestracja: czw 13 gru, 2007
Lokalizacja: nieważne

Post autor: wiking011 »

Tak a może(odnoście panny R.Chambers) w mieście w którym leczy Wesker spuści bombę biologiczną wiesz ile jest możliwości
a co do reszty na 99%nie pracują tylko skąd biorą kasę no chyba nie kradną

Necraria: Postaraj się używać znaków interpunkcyjnych - Twoje wypowiedzi będą łatwiejsze w odbiorze.
Ostatnio zmieniony czw 06 mar, 2008 przez wiking011, łącznie zmieniany 3 razy.
Veronica
Posty: 333
Rejestracja: sob 11 sie, 2007
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Veronica »

Naprawę szkoda ich. Tylko jescze jedno, skoro odeszli ze S.T.A.R.S. to dlaczego ich rzeczy zostały w biurze?
Resident Evil rządzi!!!
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

STARS zostało rozwiązane przez Ironsa we wrześniu 1998 roku i w jego miejsce miała być powołana jednostka RPD Select Force. Brad zgłosił akces do nowej organizacji. Chris i Barry na wieść, że już nie pracują w STARS opuścili miasto kilka dni przed infekcją. Chris wyjechał do Europy w poszukiwaniu haków na Umbrelle, a Barry wyjechał do Kanady ukryć swoją rodzinę. Zrobili to w pośpiechu (wiedzieli o wirusie G syntetyzowanym przez Birkina i możliwej infekcji w mieście) i dlatego nawet nie zabrali swoich rzeczy z biura. Na miejscu została tylko Jill, która miała obserwować sytuację. Infekcja sprawiła, że nawet nie zdążyła spakować rzeczy swoich i kolegów z biura, które już miało nie być biurem STARS.
Trudno powiedzieć, dlaczego swoich rzeczy nie zabrała Rebecca. Prawdopodobnie również w pośpiechu opuściła miasto, ale powód jej wyjazdu nie został przez twórców wyjaśniony i pozostaje zagadką.
Awatar użytkownika
Jedu Alomar
Posty: 192
Rejestracja: czw 01 sty, 2009
Lokalizacja: Toronto

Post autor: Jedu Alomar »

Mam pytanie ? Czemu Umbrella chciała zabić wszystkich przy życiu za pomocą Nemesis'a a potem chciała opanować całą sytuacje w Racoon. Ja nie czaję trochę tego wszystkiego. Zgubiłem się już na samym początku bo sam nie wiem czy Wesker był w STARS czy Umbrelli bo z tego co przeczytałem że był i w tym i w tym XD
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

Wesker zaczynał swoją karierę jako naukowiec Umbrella, jak można przeczytać z "Raporty Weskera" zaczął tą karierę jeszcze przed ukończeniem 20go roku życia - nie pamiętam już dokładnie ile miał lat, z czasem po prostu zajął też stanowisko lidera nowo utworzonego oddziału STARS, co Umbrella było na rękę, gdyż dzięki temu korporacja mogła zwiększyć swoje wpływy w mieście i dodatkowo zabezpieczyć swoją działalność dzięki Irons'owi ( który był skorumpowanym szefem policji ) oraz Weskerowi, no ale nikt z Umbrella'i nie przewidział że Albert może mieć własne plany ;). Co do Nemesis'a, w tym wypadku trudno powiedzieć o chęci odzyskania kontroli, w wyniku wielkości epidemii to już nie było możliwe, Nemesis miał za zadanie tylko i wyłącznie likwidację pozostałych przy życiu członków drużyny STARS, którzy ocaleli po wydarzeniach z RE1 ( no i RE Remake ofkoz ;) ), zadanie to otrzymał jako test swoich umiejętności, Umbrella w ten sposób chciała sprawdzić bojowe umiejętności monstrum, zaś tak ekstremalne warunki jakie panowały w Raccoon były po prostu świetnym do tego pretekstem.
Ostatnio zmieniony ndz 19 lip, 2009 przez nemesisdestro, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Jedu Alomar
Posty: 192
Rejestracja: czw 01 sty, 2009
Lokalizacja: Toronto

Post autor: Jedu Alomar »

A kto w ogóle wypuścił Virusa i po co ? bo z akt Weskera tego nie wyczytałem. A po drugie, skoro Alexia Ashford zginęła, to czemu potem wróciła jako roślinka ?
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

Jedu Alomar pisze:A kto w ogóle wypuścił Virusa i po co ? bo z akt Weskera tego nie wyczytałem.
?????? nie wiem o co pytasz, chodzi Ci jeszcze o RE Degeneration czy jeszcze o coś innego? W Degeneration za przeciek wirusa odpowiedzialny był Marcus, który cały czas działał według zamierzeń wcześniej wspomnianego okularnika. Jeżeli chodzi ci o grę , czyli o wyciek wirusa w posiadłości z pierwszej części to uczynił to....Doktor James Marcus ( nie, nie ten sam co w filmie, zbieżność jest przypadkowa ;) ), który był bardzo ważnym człowiekiem dla Umbrella'i o ile pamięć służy był współzałożycielem Umbrella'i oraz kierownikiem placówki badawczej podobnej do tej z RE1, dlaczego postanawia dopuścić się czegoś takiego, tego można się dowiedzieć grając w RE: Zero na Nintendo Gamecube lub Wii, albo poczytać o niej jeżeli nie masz takiej możliwości ;)
Jedu Alomar pisze:A po drugie, skoro Alexia Ashford zginęła, to czemu potem wróciła jako roślinka ?
Emmm, tam się raczej nikt nie zamienia w roślinkę :smiech3: rozumiem że jesteś po RE:CV, łatwo można wywnioskować że artykuł, który znajdowało się w grze, a który mówił o śmierci Alexii, przedstawiał fikcyjną informację, która miała chronić tak naprawdę żywą Alexię. Widzisz, Alexia wszczepiła sobie wirus T-Veronica, ale aby uniknąć niekontrolowanej mutacji poddała się w procesowi zamrożenia i przespała w kriokomorze jakieś 15 lat by wirus "zharmonizował" się z jej organizmem. Tak więc przez te 15 lat jej bezpieczeństwo leżało w rękach jej brata Alfreda, informacja o śmierci,prawdopodobnie miała zapobiec prawdopodobnemu ukradnięciu zainfekowanego ( a przez to cennego, na polu badań nad bronią biologiczną) już ciała. Przynajmniej tak ro rozumiem.
Ostatnio zmieniony pn 20 lip, 2009 przez nemesisdestro, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fabuła serii Resident Evil”