Tragizm postaci

Ogólne dyskusje o postaciach i przeciwnikach napotykanych w serii Resident Evil (bez ograniczeń na konkretne części serii)

tragiczna postać w RE

Sherry birkin
32
24%
Lisa Trevor
55
42%
Barry Burton
8
6%
Claire Redfield
2
2%
Ada Wong?
10
8%
Chris Redfield
5
4%
Steve Burnside
20
15%
 
Liczba głosów: 132

Awatar użytkownika
RoboticFreeze
Posty: 334
Rejestracja: sob 11 sie, 2007
Lokalizacja: Wrocław

Tragizm postaci

Post autor: RoboticFreeze »

Tak się zastanawiam, kto jest dla was tragiczną postacią (postaciami) w serii RE. Dla mnie sherry i lisa trevor. Sherry dlatego, że straciła rodziców przez umbrellę a lisa trevor, bo robiono na niej wszystkie eksperymenty. W ankiecie max 2 zaznaczenia
Ostatnio zmieniony sob 12 sty, 2008 przez RoboticFreeze, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nemesis
Posty: 586
Rejestracja: czw 05 lip, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Nemesis »

Dziwna troche ta ankieta, nie rozumiem czy miały być osoby tylko z re 2 czy jak? Dodałbyś chociaż więcej postaci albo posegregował je jakoś. Nie ma co porównywać np Chrisa do Lisy pod wzgledem tragizmu wiadomo dlaczego. Wyniku kazdy sie domysli :)
Gdy masz jakiś problem wsiadasz na motor i wszystko znika.
Nie ma żadnych problemów jesteś tylko ty i maszyna.
Awatar użytkownika
RoboticFreeze
Posty: 334
Rejestracja: sob 11 sie, 2007
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: RoboticFreeze »

wiem, trochę pomieszałem z tą ankietą, na początku nie miało być tej ankiety, ale chciałem głosy posegregować, ale masz rację, ta ankieta to pupa, więc głosób w niej nie liczymy, a dla każdego postać tragiczna ma inny sens
Awatar użytkownika
Barry
Posty: 888
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Barry »

1. Lisa Trevor - jak dla mnie najtragiczniejsza postać w serii z powodu eksperymentów przeprowadzanych na jej osobie. Ból który musiała znosić... przegięcie.
2. Sherry Birkin - Najpierw utrata matki i ojca (który chciał ją zabić) a potem nieznany los.
3. Barry Burton - Muszący wybierać pomiędzy rodziną a przyjaciółmi.
5.Claire Redfield, Ada Wong, Chris Redfield - nie widzę zbyt dużego tragizmu w tych postaciach. :rad11:
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Jest jeszcze Steve (najbardziej tragiczna pod każdym względem postać), ale że nie ma go na liście to będę raczej za Lisą i Sherry. Chyba, że uaktualnisz ankietę ;)
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Necraria
Posty: 1005
Rejestracja: pt 01 cze, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Necraria »

Właśnie miałam zamiar napisać to samo co Recoil :P Steve nie dość, że utracił rodzinę, to jeszcze jest tragiczny w innym tego słowa znaczeniu ;) Najbardziej mnie jednak przejął los Lisy - najpierw porwana, potem osamotniona, a jeszcze na dokładkę prowadzili na niej wszelakie eksperymenty przez kilkanaście lat i co najdziwniejsze wszystko to przeżyła...tym gorzej dla niej. Z podobnych względów współczuję także Sherry. Każdy mocno ucierpiał przez działania Umbrella'i :/
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

No faktycznie dziwna jest ta ankieta... Chris, Ada, Claire... postacie tragiczne i to bardzo... zwłaszcza jeśli je porównać z tragizmem Lisy Trevor i Sherry Birkin :smiech2:.
Awatar użytkownika
RoboticFreeze
Posty: 334
Rejestracja: sob 11 sie, 2007
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: RoboticFreeze »

tą ankietą się nie sugerujcie, jest do d**y więc nie wybierajcie z niej, ale z całej serii RE np. steve, ark itp.
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

No to zlikwidować tą ankietę i dać nową.
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Ankieta śmieszna, ale temat niezły. Szkoda tylko, że taki przewidywalny, bo faktycznie Lisa, Sherry i Steve to najtragiczniejsze postacie i nie trzeba tłumaczyć dlaczego.
Barry, też do najszczęśliwszych postaci się nie zalicza. Wybór między rodziną i przyjaciółmi. Ale chyba już rodzinę dobrze ukrył, więc ma spokój :)
Ada? No może też tragiczna postać. Zmuszona do pracy dla Weskera, no i ta paskudna rana na brzuchu, blizna będzie niemiła pamiątką.
Veronica
Posty: 333
Rejestracja: sob 11 sie, 2007
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Veronica »

Swoje głosy oddałam na Lisę i Sherry. Przyczyny są oczywiście chyba wam jasne. Tylko szkoda, że nie umieściłeś (jak piszą inni) Steve'a. Ale jak napisałeś, że można też brac osoby poza wymienionych, to dodałabym jescze Luisa i Billy'ego. Luis chyba też oczywiście wiadomo, chciał wszystko naprawic po tym pasożycie... No i Billy, wrobiony w morderstwo... szkoda mi ich.
Resident Evil rządzi!!!
Awatar użytkownika
RoboticFreeze
Posty: 334
Rejestracja: sob 11 sie, 2007
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: RoboticFreeze »

Nie patrzcie na tą ankietę! wyrażajcie swoje zdanie o postaciach ze wszystkich serii RE np. Steve, Luis, Billy, Brad Vickers itp. :pff6: :szok7: :zlosc7:

[ Dodano: 14 Lis 2007 18:47 ]
A właśnie, pytaliście się dlaczego umieściłem chrisa i claire. No cóż, poszukiwali siebie, przeszli horror (claire w raccon city, chris w domu i razem na wyspie) stracili przyjaciół (tzn. claire zostawia leona i sherry w jednym z epilogów, pokłócili się). A gdy się odnaleźli, musieli się znowu rozdzielić (code veronica). Poprawcie mnie bo dawno nie grałem i wiele pozapominałem
Ostatnio zmieniony śr 14 lis, 2007 przez RoboticFreeze, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Billy to twardy facet. Da sobie radę. Ale Luis rzeczywiście... Szkoda gościa... Chyba każdy go polubił...
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Ja nie uznaje Luisa za tragiczną postać, bo dlaczego? Dlatego, że zginął? Ile to już postaci zginęło od początku serii, czemu akurat wyróżniać Luisa?
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Bo też był pionkiem. Niczego nie świadomym. A jak chciał odkupić swoje winy (poniekąd) to zginął. Tragizm polegał na tym, że tak niewiele brakowało by się oczyścić, a tu zonk...
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Jeśli się bardziej w głębić w to wszytsko, to dojdziemy do wniosku, że praktycznie każda postać była tragiczna...
kindred
Posty: 250
Rejestracja: ndz 18 mar, 2007
Lokalizacja: Głogów

Post autor: kindred »

Lisa 1 miejsce,ale na upartego skoro Luis jest tragiczna postacia to co powiecie o mieszkancach Raccon City??to jest TRAGIZM pelna geba...
Pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
Nemesis
Posty: 586
Rejestracja: czw 05 lip, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Nemesis »

Mi najbardziej szkoda tego grubego zombiaka na komisariacie w re3
Gdy masz jakiś problem wsiadasz na motor i wszystko znika.
Nie ma żadnych problemów jesteś tylko ty i maszyna.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

OK, ale z żadnym z mieszkańców nie mieliśmy wiele więcej wspólnego niż po prostu wywalenie do nich z shotguna, a jednak Luis przeplatał się tu i ówdzie przez naszą przygodę. Fakt, za pierwszym razem jego śmierć nie zrobiła na mnie wrażenia, a tym bardziej zdziwiła mnie reakcja Leona (LUIIIIIIIIIIISSSSSSSSSSSSSS!!!!!!!!!!!!!!!!! :( ), ale po kilkukrotnym przejściu Luis staje się jednak dość bliską postacią.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
FurryPiter
Posty: 860
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Internet :)

Post autor: FurryPiter »

Sherry Birkin, jak ktoś wcześniej wspominał utrata rodziców, a potem nieznany los
ODPOWIEDZ

Wróć do „Postaci i przeciwnicy w serii Resident Evil”