Kim jest Hunk?

Ogólne dyskusje o postaciach i przeciwnikach napotykanych w serii Resident Evil (bez ograniczeń na konkretne części serii)

Kim jest Hunk?

John (Chłopak Ady)
10
9%
Albert Wesker
3
3%
Ktoś zupełnie nam nie znany...
75
69%
Pan Spencer
0
Brak głosów
Ktoś kto jest nam znany a powyżej nie wymieniony.
20
19%
 
Liczba głosów: 108

Awatar użytkownika
2n01z
Posty: 102
Rejestracja: czw 03 sty, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Kim jest Hunk?

Post autor: 2n01z »

Nie lubie pytać o rzeczy oczywiste.

No więc, zabawiłem się w zgaduj zgadula i mam zamiar wam przedstawić moje domysły. Podkreślam wam iż to TYLKO TEORIE i że to nie oznacza że będzie tak jak mam wam zamiar napisać.

No więc biore się do dzieła:
Na początku wziołem pod uwage Epilog z RE3 i było wyraźnie widać że ma blond włosy, chciał nie chciał twarzy się zbytnio nie wypatrywałem bo sama twarz dużo nam nie powie. Drugą rzeczą jaką wziołem pod uwage to jego tożsamość, kim że on może być. Podejrzałem że to może być osoba którą znamy, ale nie widzieliśmy jej twarzy, bądź ją widzieliśmy, tyle że nawet o tym nie wiemy. Gdyby Hunk okazał się kimś kogo zupełnie wcześniej nie znaliśmy to straciliśmy czas zgadując kim był i ogólnie ujawnienie Hunka jako np. Arnold (czyli postać nam obca) zupełnie wykluczyła by element zaskoczenia z tej postaci.
Jeżeli miałabyć to postać nam znana to kim może być? Blond włosy wykluczają więkrzość osób.

Hunka znamy od RE2, a dokładniej od dodatku The fourth Survival w który możemy pograć po przejściu dwóch scenariuszy z oceną A poniżej 3 godzin. Co nam może powiedzieć sam dodatek? Że jest jednym z tajnych agentów jakich umbrella ma w zanadrzu za czym idą następujące pytania:
-Jak trafił do takiego oddziału?
-Dlaczego nazywają go Mr.Death?
-Dlaczego sam o sobie mówi Death?
Możliwe że Mr.Death to jego second codename, jednak może to coś więcej? Jak mógł trafić do takiego odziału? Mógł się zasłużyć i oczywiście musiał być wcześniej znany w Umbrelli.
Nie, nie, nie Pan Spencer tu odpada, jest zastary.
Zostają mi 2 osoby.
Pierwsza to nikt inny jak Albert Wesker, wiek i włosy się zgadzają mniej lub więcej. Nie zgadza za to się twarz, ale właśnie... Kto wie jakie możliwości dał Weskerowi wirus od Birkina, po części to nie ma sensu jednak, Wesker według Wesker's Raport znajdował się w RE2, tyle że nie widzieliśmy go, został w cieniu. Nie było nam wiadome czy żył czy nie grając w premiere re2, ale właśnie... Zaczoł mnie zastanawiać fakt po co wogóle graliśmy hunkiem, to nie mogła być losowa postać, a ktoś G wirusa umbrelli musiał dostarczyć.
Wesker będąc hunkiem miałby czystą droge do tego by prowadzić swoją organizacje i przy okazji szpiegując Umbrelle i z tego punktu widzenia jednak to ma sens. Mr.Death tak? Jeżeli właśnie wesker posiadł możliwość materializacji twarzy i oczu to mógł przyjąć osobe kogoś kto umarł. Jednak nadal nie jestem przekonany że to on, ale jest w Weskerze i hunku jakiś haczyk.
Drugą osobą może być ktoś kto wcale nie umarł, a wszyscy myślą że nie żyje. Otóż czy widzieliście może kiedyś zwłoki Johna? z Johnem nawiązuje do pierworodnej części sagi, Resident evil. John był chłopakiem Ady, który ponoć zginoł jak się potem dowiadujemy w drugiej części. Nigdzie nie było jego opisu, jedyna poszlaka to było zdjęcie które Ada miała przy sobie w RE2, kiedy zobaczyłem twarz Hunka w odbiciu G-Virus'a przed oczami miałem właśnie ten Picture! John, miał blond włosy i rysy twarzy podobne do Hunka. Możliwe zaś że John naprawde zginoł, ale zastosowali na nim jakąś substancje i powrócił do życia jako Hunk, właśnie dlaczego właśnie tylko on ma Codename? Dlaczego tylko on nam jest znany z tajnych agentów Umbrelli ? Możliwe że zatuszowali mu pamięć i dlatego tak dziwnie się zachowuje. Zresztą te Residenty to już cuda na kiju, ale nie o tym tu mówie. Z drugiej strony, John wcale nie musiał być martwy, w pogoni za karierą (znowu przeżył tylko on...) wydostał się z upiornej posiadłości (O dziwo lotnisko było puste kiedy my wkraczamy tam Chrisem lub Jill i czekamy aż przyleci po nas Brad) i pracuje dalej dla umbrelli uważając ciągle że Ada nie żyje i musi się poświęcić pracy lub jest w pełni świadomy że Ada żyje. Mógł równierz rozbić się Helikopterem i stracić pamięć.

Moja ostateczna odpowiedź na to Kim jest Hunk będzie brzmiała "John" Póki cała ta sprawa z Hunkiem nie wyjdzie na Jaw. A co wy sądzicie na ten temat ? W razie co podawajcie kto może jeszcze być Hunkiem a ja to zaktualizuje do Ankiety.
Awatar użytkownika
AdaM555
Posty: 708
Rejestracja: sob 25 sie, 2007
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: AdaM555 »

Hunk to poprostu Hunk, moim zdaniem po co miałby być kimś innym???
Przepraszam za swoje opowiadania. Młody byłem :)
Awatar użytkownika
Witek
Posty: 41
Rejestracja: pt 05 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City :(

Post autor: Witek »

Zadziwił mnie taki tok myślenia nie postrzegałem Hunka za jaką kolwiek postać z znanych nam osób z RE jednakże to bardzo możliwe ze Hunkiem jest np. John. Ja sam zagłosowałem na zupełnie ktoś nieznany. Niech wypowiedzą się inni użytkownicy forum:)
Awatar użytkownika
Garrador
Posty: 118
Rejestracja: sob 10 lis, 2007
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Garrador »

Podpisuję się pod wypowiedzią Witka :)
Jestem... Mistycznym Teurgiem, poszukiwaczem całej dostępnej i zaginionej wiedzy świata. Stałem się Arcyliczem, dobrym liczem, by mieć praktycznie nieskończony czas na pogłębianie wiedzy...
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Samo podejście do tematu, że Hunk może być znaną nam osobą jest ciekawe, ale mało prawdopodobne...
2n01z pisze:Na początku wziołem pod uwage Epilog z RE3 i było wyraźnie widać że ma blond włosy, chciał nie chciał twarzy się zbytnio nie wypatrywałem bo sama twarz dużo nam nie powie.
Obraz z epilogu to artwork i nie można go brać w stu procentach na poważnie. Zresztą poczytaj ten temat:
http://www.mwrc.pl/forum/viewtopic.php?t=1153
2n01z pisze:Hunka znamy od RE2, a dokładniej od dodatku The fourth Survival w który możemy pograć po przejściu dwóch scenariuszy z oceną A poniżej 3 godzin. Co nam może powiedzieć sam dodatek? Że jest jednym z tajnych agentów jakich umbrella ma w zanadrzu za czym idą następujące pytania:
-Jak trafił do takiego oddziału?
-Dlaczego nazywają go Mr.Death?
-Dlaczego sam o sobie mówi Death?
Hunk jest członkiem USS "Umbrella Special Service". Ta jednostka specjalna jest najprawdopodobniej na usługach europejskiego wydziału Umbrelli (To z tego wydziału Hunk dostał polecenie zdobycia wirusa "G" i tam się szkolił na agenta korporacji. Jego przełożona nazywa się Christine Henri).
Trafił do tego oddział zapewne jak normalny rekrut. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że przechodząc szkolenie współpracował z takimi ludźmi jak np. Nicholai Ginovaef.

Kryptonim Mr Death wziął się stąd, że Hunk zawsze wracał z misji, które wydawały się misjami samobójczymi. Stąd ten kryptonim. Hunk nawet sam go tłumaczy mówiąc, że cytuję: "Śmierci nie można zabić...". Jest bardzo dobrym agentem i ma tego pełną świadomość.
2n01z pisze:Nie, nie, nie Pan Spencer tu odpada, jest zastary.
Ooo to na pewno. Spencer tak na oko, będzie miał tyle lat co Marcus gdyby żył, czyli coś koło osiemdziesięciu.
2n01z pisze:Zostają mi 2 osoby.
Pierwsza to nikt inny jak Albert Wesker, wiek i włosy się zgadzają mniej lub więcej. Nie zgadza za to się twarz, ale właśnie... Kto wie jakie możliwości dał Weskerowi wirus od Birkina, po części to nie ma sensu jednak, Wesker według Wesker's Raport znajdował się w RE2, tyle że nie widzieliśmy go, został w cieniu. Nie było nam wiadome czy żył czy nie grając w premiere re2, ale właśnie... Zaczoł mnie zastanawiać fakt po co wogóle graliśmy hunkiem, to nie mogła być losowa postać, a ktoś G wirusa umbrelli musiał dostarczyć.
Wesker będąc hunkiem miałby czystą droge do tego by prowadzić swoją organizacje i przy okazji szpiegując Umbrelle i z tego punktu widzenia jednak to ma sens. Mr.Death tak? Jeżeli właśnie wesker posiadł możliwość materializacji twarzy i oczu to mógł przyjąć osobe kogoś kto umarł. Jednak nadal nie jestem przekonany że to on, ale jest w Weskerze i hunku jakiś haczyk.
Albert Wesker?? No nie wydaje mi się :/ Wesker po wirusa wysłał Adę, więc nie musiał sam się fatygować, jako hipotetyczny Hunk. Hunk został wysłany przez korporację i zdobył wirusa dla Umbrelli i to jest niepodważalny fakt, potwierdzony przez twórców gry, więc tutaj dyskutować nie ma o czym.
2n01z pisze:Drugą osobą może być ktoś kto wcale nie umarł, a wszyscy myślą że nie żyje. Otóż czy widzieliście może kiedyś zwłoki Johna? z Johnem nawiązuje do pierworodnej części sagi, Resident evil. John był chłopakiem Ady, który ponoć zginoł jak się potem dowiadujemy w drugiej części. Nigdzie nie było jego opisu, jedyna poszlaka to było zdjęcie które Ada miała przy sobie w RE2, kiedy zobaczyłem twarz Hunka w odbiciu G-Virus'a przed oczami miałem właśnie ten Picture! John, miał blond włosy i rysy twarzy podobne do Hunka. Możliwe zaś że John naprawde zginoł, ale zastosowali na nim jakąś substancje i powrócił do życia jako Hunk, właśnie dlaczego właśnie tylko on ma Codename? Dlaczego tylko on nam jest znany z tajnych agentów Umbrelli ? Możliwe że zatuszowali mu pamięć i dlatego tak dziwnie się zachowuje. Zresztą te Residenty to już cuda na kiju, ale nie o tym tu mówie. Z drugiej strony, John wcale nie musiał być martwy, w pogoni za karierą (znowu przeżył tylko on...) wydostał się z upiornej posiadłości (O dziwo lotnisko było puste kiedy my wkraczamy tam Chrisem lub Jill i czekamy aż przyleci po nas Brad) i pracuje dalej dla umbrelli uważając ciągle że Ada nie żyje i musi się poświęcić pracy lub jest w pełni świadomy że Ada żyje. Mógł równierz rozbić się Helikopterem i stracić pamięć.
Zwłok Johna nigdy nie ujrzeliśmy, ale znamy ostatnie godziny jego życia.
http://www.mwrc.pl/RE_Serie/RE1/RE1.php?n=Pamiet
Tutaj jest dokument o nazwie: Researcher's Letter. Wynika z niego, że John był zainfekowany wirusem "T" i czekała go niechybna śmierć, gdyż nie znano jeszcze wtedy antidotum na wirusa (odtrutka "Daylight" powstała dopiero kilka tygodni później).
Nie mógł też zostać jak to ująłeś "ożywiony", gdyż jego zwłoki zostały zniszczone przy autodestrukcji willi Spencera. Po takim wybuchu nie byłoby co ożywiać ;)

To nieprawda, że agent Hunk to jedyny tajny agent Umbrelli jakiego znamy. W RE:Outbreak jest np. jego kumpel z tej samej jednostki o imieniu Rodriguez.
2n01z pisze:Moja ostateczna odpowiedź na to Kim jest Hunk będzie brzmiała "John" Póki cała ta sprawa z Hunkiem nie wyjdzie na Jaw. A co wy sądzicie na ten temat ? W razie co podawajcie kto może jeszcze być Hunkiem a ja to zaktualizuje do Ankiety.
Moim zdaniem nie ma szans na to, aby to John był Hunkiem... Hunk to Hunk i podszywanie kogokolwiek kogo znamy pod jego postać, jest właściwie niemożliwe.
Ostatnio zmieniony ndz 06 sty, 2008 przez Diadem, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RoboticFreeze
Posty: 334
Rejestracja: sob 11 sie, 2007
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: RoboticFreeze »

Ja zagłosowałem na Johna, Capcom lubi "ożywiać" martwych bohaterów i ma niejasności w swoich grach, a może Mr. Death ma też od tego, że jednak nie zginął od wirusa? (vide Wesker, ale dyskusje dalej są prowadzone, jakiego zażył wirusa). Zauważyliście, że w RE jedynie ten gość w kontenerze (nie pamiętam jak się nazywa) nie miał żadnego powiązania z umbrellą ani naszymi bohaterami, a taka sherry to ma powiązania z umbrellą, nie wie dokładnie o tym (wirus w wisiorku) ale jej rodzice pracowali dla umbrelli. Przeczytajcie kilka razy a zrozumiecie o co mi chodzi
Ostatnio zmieniony sob 05 sty, 2008 przez RoboticFreeze, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Według mnie Hunk to po rpsotu jeden z żołnierzy stacjonujących swego czasu w Umbrella'i, był jednym z najlepsych. Jego prawdziwa tożsamość w serii nie została zaprezentowana, mnie jednak zastanawia co innego, czy Mr.Death wciąż usługuje Wesker'owi? Czy może mieć z nim jakiekolwiek powiązania? Tak naprawdę od czasu jego dokumentu w RE CV, ślad po nim zaginął (oprócz występów w RE4 jak jedna z grywalnych postaci i w RE UC). Liczę, że jego prawdziwa tożsamość jeszcze w serii zostanie przedstawiona.
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

Nie wydaje mi się aby HUNK był inną znaną postacią ale zastanawia mnie - dlaczego jako jedyny pisany jest dużymi literami, przypadek czy może jest to skrót :okulary4:
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
Awatar użytkownika
jawox
Posty: 48
Rejestracja: wt 01 sty, 2008
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: jawox »

Może to jakiś rodzaj "ludzkiego" B.O.W. tak jak Wesker po zażyciu T-Virusa?
kindred
Posty: 250
Rejestracja: ndz 18 mar, 2007
Lokalizacja: Głogów

Post autor: kindred »

RoboticFreeze pisze:Ja zagłosowałem na Johna, Capcom lubi "ożywiać" martwych bohaterów
Z tego co kojarze John zamiernil sie w Zombie(komiks)
Pozdrawiam
Marcin
Veronica
Posty: 333
Rejestracja: sob 11 sie, 2007
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Veronica »

Odpowiedź numer trzy: "Ktoś zupełnie nam nie znany..." Hunk to jedna wielka tajemnica. Nawet sam Capcom nie wie, kto to jest? :smiech2:
Resident Evil rządzi!!!
Awatar użytkownika
wiking011
Posty: 218
Rejestracja: czw 13 gru, 2007
Lokalizacja: nieważne

Post autor: wiking011 »

Zagłosowałem na Johna ale wpierw nie przeczytałem że zzombiał więc wariant nie wiadomo kto to
nie ma zła są tylko różne warianty dobra
crisDL
Posty: 55
Rejestracja: śr 19 gru, 2007
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: crisDL »

Tak sobie mysle i mysle i mysle...Skoro Hunk ma takie pseudo to moze niekoniecznie wychodził z misji zywo,może on niusł smierć...Moze to zabójca komandosow ,w zbrodnie ktorego wrobiono Coena...
Awatar użytkownika
StPaul
Posty: 493
Rejestracja: wt 18 wrz, 2007
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: StPaul »

Niezidentyfikowany kozak i tyle.
Stay Punk
Awatar użytkownika
BARAN
Posty: 45
Rejestracja: pn 25 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnówka

Post autor: BARAN »

Popieram przedmówce Hunk to moja ulubina postac i mam nadzieje ze zostanie mu poswiecona osobna czesc gry hehehhehe :okulary3:
NAZYWAM SIE ALICJA....... I PAMIĘTAM WSZYSTKO....
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Cały urok postaci Hunka polega na tym, że wiadomo o nim sporo i nic tak naprawdę; im więcej odpowiedzi tym więcej kolejnych pytań. Wcale nie chciałbym, żeby Capcom rozwiał wszelkie wątpliwości kim jest Hunk, choć pewnie kiedyś to zrobi. Mnie interesuje skąd wziął sie sam wyraz "Hunk", w języku angielskim oznacza on "potężnie zbudowany mężczyzna". Cóż, zarówno w RE2 i w mercach RE4 nie jest bohater jakiś imponujących warunków fizycznych, więc dlaczego Hunk to hunk pozostanie póki co dla mnie tajemnicą...
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Hnuk to nie jesdyny pseudonim tego agenta, ponieważ jest jeszcze nazywany Mr. Death, więc ma dwa krpytonimy operacyjne. Zobaczymy, to jak na razie chyba najbardziej tajemnicza postać z serii, która wystąpiła już w trzech odsłonach (RE2, RE UC, choć to w sumie ta sama misja i RE4 jako grywalna postać w trybie "Mercenaries", jest o nim wzmanika w dokumencie w RE CV).
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

NEMESIS US pisze:Hnuk to nie jesdyny pseudonim tego agenta, ponieważ jest jeszcze nazywany Mr. Death, więc ma dwa krpytonimy operacyjne. Zobaczymy, to jak na razie chyba najbardziej tajemnicza postać z serii, która wystąpiła już w trzech odsłonach (RE2, RE UC, choć to w sumie ta sama misja i RE4 jako grywalna postać w trybie "Mercenaries", jest o nim wzmanika w dokumencie w RE CV).
już kiedyś na ten temat pisałem, po wpisaniu jakiś kodów można grać Hunkiem także w RE: Outbreak File, wariant Hunk A i Hunk B (w masce i bez maski), ale jest to postać pojawiająca się w tej części nieoficjalnie
Linki
Posty: 328
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: ...

Post autor: Linki »

Zagłosowałem na opcje nr 5 ponieważ uważam że Hunk to piąty teletubiś...
Awatar użytkownika
2n01z
Posty: 102
Rejestracja: czw 03 sty, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: 2n01z »

W każdych kontynuacjach resident evil jest coś wspomniane o hunku, a jeżeli nie to po wpisaniu kodów można nim pograć ;>.To zaczyna być nie odłączna postać każdej nowej części. Ku czemu to zmierza ;> ...?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Postaci i przeciwnicy w serii Resident Evil”