Jill Valentine

Ogólne dyskusje o postaciach i przeciwnikach napotykanych w serii Resident Evil (bez ograniczeń na konkretne części serii)
Awatar użytkownika
Barry Norris
Posty: 828
Rejestracja: śr 02 kwie, 2008
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Barry Norris »

W Remake wydaje się delikatna... Do momentu jak dwoma ruchami rozbraja Barry'ego przed walką z Lisą ["Better start talking"]
"An open mind is like a fortress with it's gate unguarded" - Kronikarz Isador Akios, 3 Kompania Zakonu Krwawych Kruków, Kosmiczny Marine
"WAAAAAAAAGHHHHHHHH!!!!!" Burszuj Gorgutz Łofca Czerepuf, dowódca orkowych kohort.
"Blood for the Blood God! Skulls for the Skull Throne!" - Lord Chaosu Elifiasz Zdobywca, dowódca sekty, Pożeraczy Światów
Fallen
Posty: 1
Rejestracja: wt 01 cze, 2010
Lokalizacja: Raccoon City

Śmierć Jill Valentine.

Post autor: Fallen »

Cześc...
Przyznam się, że nie grałem w żadną inną wersje prócz Resdient Evil 5. W RE5 spotykam [hide]Jill Valentine[/hide], która [hide]umarła[/hide] (!?) w jakiejś tam części (nie mogę nic o tym znaleźc). Od czego ona umarła? W której części gry i czy można gdzieś ściągnąc filmik z jej śmiercią? Bardzo mnie to ciekawi.
[hide]Jill Valentine[/hide]

by Deus Ex: Temat scalony z istniejącym wątkiem - nie musisz też używać opcji 'hide'
Ostatnio zmieniony wt 01 cze, 2010 przez Fallen, łącznie zmieniany 5 razy.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Jill nie umarła. Została uznana za martwą po tym jak uratowała życie Chrisowi przy próbie pochwycenia Weskera. Tak jak na tym filmiku http://www.youtube.com/watch?v=PuYUK5Ttg5U

Tutaj definicja hasła Jill Valentine ze Słownika RE
Inteligentna i wszechstronnie utalentowana, była członkini Delta Force, jedna z najważniejszych postaci serii, kojarzona głównie jako partnerka Chrisa Redfielda. Po przyjęciu do drużyny S.T.A.R.S. Alpha Team stała się kluczowym ogniwem zespołu, jako specjalistka od wszelkiego typu zamków i systemów zabezpieczających. Wraz z drużyną została wysłana z misją w góry Arklay. Mimo że przeżyła wydarzenia z willi Spencera, długo nie mogła się otrząsnąć po utracie kolegów z zespołu. Odkrywszy prawdziwe oblicze Umbrelli, po formalnym rozwiązaniu jednostki S.T.A.R.S. ocaleni z incydentu w willi Spencera postawili sobie za cel zniszczenie korporacji. Chris wyjechał do Europy celem przeprowadzenia śledztwa przeciw Umbrelli, zaś Jill pozostała w mieście, próbując znaleźć niezbite dowody kompromitujące korporację. Po wybuchu epidemii wirusa "T" panna Valentine usiłowała wydostać się z miasta, nawiązując porozumienie z członkami U.B.C.S., Carlosem i Nicholai'em, których początkowo traktowała nieufnie, jako że pracowali oni dla Umbrelli. Wkrótce jednak między nią a Oliveirą nawiązała się nić sympatii, oboje także zaczęli się domyślać, że Nicholai nie ma dobrych zamiarów. W czasie próby ucieczki z zarażonego miasta Jill wielokrotnie musiała stawić czoła Nemesis'owi, którego misją była likwidacja pozostałych przy życiu członków nieistniejącej już wtedy jednostki S.T.A.R.S. Była świadkiem śmierci Brada Vickers'a. Ostatecznie udało jej się uciec z miast tuż przed zniszczeniem Raccoon ładunkiem nuklearnym. W roku 2003, wraz z Chrisem odbyła wyprawę na Kaukaz, do ówczesnej kluczowej placówki Umbrelli celem ostatecznego rozprawienia się z wciąż istniejącą korporacją. Po pokonaniu TALOSa wydawało się, że definitywnie rozprawiła się z całym złem jakie wyrządziła znienawidzona firma. Przy życiu pozostawali wciąż pałający nienawiścią do Jill i Chrisa, Albert Wesker a także sędziwy, lecz nadal bezkarny Ozwell E. Spencer. Bohaterom udało się wówczas ustalić miejsce pobytu Spencera. Penetrując budynek odnaleźli coś czego zapewne się nie spodziewali - zwłoki założyciela Umbrelli oraz Weskera, z którym stanęli do walki. Nie potrafili jednak pokonać dysponującego nadludzką siłą przeciwnika. Gdy Wesker szykował się do zadania Chrisowi śmiertelnego ciosu, Jill rzuciła się na byłego dowódcę STARS i wraz nim wypadła przez okno. Uznano ją za martwą, mimo braku odnalezienia ciała. W rzeczywistości ciężko ranną Jill zajął się Wesker, który z wypadku wyszedł bez szwanku. Dzięki Uroboros uczynił z niej posłusznego "żołnierza", którego mógł w pełni kontrolować dzięki umieszczeniu na jej klatce piersiowej specjalnego urządzenia. Jill (znana wówczas jako "Lady Bird") dysponowała niesamowitą siłą i szybkością, co Wesker wykorzystywał do swoich celów. Gdy doszło do konfrontacji z agentami B.S.A.A. Jill nie rozpoznała w Chrisie swojego partnera i zaatakowała jego oraz Shevę. Nie wszystko szło jednak po myśli Weskera, prawdopodobnie dzięki przywołanym wspomnieniom Valentine starała się mu stawić opór. W końcu Chrisowi udało się usunąć urządzenie z ciała Jill, dzięki czemu uwolnił ją od kontroli swojego byłego dowódcy. Skrajnie osłabiona bohaterka nie mogła jednak pomóc bohaterom w walce ze znienawidzonym Weskerem. Nieprzytomną Jill odnalazł Josh Stone, po czym razem rozpoczęli ucieczkę z niebezpiecznego obszaru, docierając w końcu do helikoptera ewakuacyjnego. Podczas walki Chrisa z Weskerem w wulkanie, lecąc nad terenem walki zrzuciła bohaterom drabinę, po czym cała czwórka odleciała w bezpieczne miejsce. Jill Valentine pojawia się w filmie "Resident Evil: Apocalypse". Była już oficer S.T.A.R.S., nie widząc innego wyjścia jak ucieczka z opanowanego przez zombie Raccoon przyłączyła się do grupy uciekinierów, którzy usiłowali odnaleźć córkę dra Ashford'a, w zamian za pomoc w wydostaniu się z miasta. Postać Jill pojawia się także w innej grze Capcomu - "Marvel vs Capcom 2" a także w serii nowel autorstwa S. D. Perry.
Awatar użytkownika
Patriko6b
Posty: 82
Rejestracja: czw 03 cze, 2010
Lokalizacja: nie wiem

Post autor: Patriko6b »

A czy mógłby mi ktoś powiedzieć co się stało z panną Valentine po wydarzeniach z RE 2 (Film)? Jak sobie oglądałem film wczoraj to ostatnia wzmianka była że przesłuchiwali ją oficerowie policji (po ucieczce z raccoon) w sprawie niby "Fałszywego nagrania" prezentującego to co sie działo w Raccoon City.

A co do samej Jill: To może być :D
- Ty kupilem sobie wlasnie monitor, i na kartonie jest taki znaczek ze szklanka, co on oznacza?
- Że zakup trzeba opić !
MrREVILPL
Posty: 280
Rejestracja: pt 02 lis, 2007

Post autor: MrREVILPL »

Deus Ex pisze:A czy mógłby mi ktoś powiedzieć co się stało z panną Valentine po wydarzeniach z RE 2 (Film)? Jak sobie oglądałem film wczoraj to ostatnia wzmianka była że przesłuchiwali ją oficerowie policji (po ucieczce z raccoon) w sprawie niby "Fałszywego nagrania" prezentującego to co sie działo w Raccoon City.
Jill, Carlos i LJ pomogli w ucieczce Alice z ośrodka badawczego jest to pod koniec filmu. Coś słabo oglądałeś. W RE3 niema nic na jej temat, czwarta część przyniesie pewnie odpowiedzi.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

To nie mój cytat :).

Jak chodzi o losy filmowej Jill warta uwagi będzie tutaj pozycja książkowa - RE Extinction. Spójrzmy do Słownika RE:
Diadem pisze: Książka autorstwa Keith R. A. DeCandido wydana w języku angielskim w lipcu 2007 roku, czyli ponad 3 miesiące przed filmem pod tym samym tytułem. Ostatnia powieść z serii podzielona została przez autora na dwie części: „Before and After” oraz „Fight for Survival”. Cześć pierwsza opisuje wydarzenia, które nastąpiły bezpośrednio po zniszczeniu Raccoon City (koniec filmu RE: Apocalypse/początek RE: Extinction), natomiast część „Fight for Survival” poświęcona jest już dalszym wydarzeniom z filmu pod tym samym tytułem (ISBN 1-416-54498-4).
Kilka cytatów z serwisu imdb.com:

Is there a novelization of "Resident Evil: Extinction"?
Yes. Resident Evil: Extinction (2007) by Keith R.A. DeCandido is a novelization of the movie. DeCandido has also written novelizations of the other two movies: Resident Evil: Genesis (2004), and Resident Evil: Apocalypse (2004). There are also a number of novelizations of the videogame series, but these are unrelated to the movies.
What happened to Jill and Angie from the second film?

This is not directly explained in the third film. The supposition is that they died in the events that occurred between the second and third films, since the "convoy" lost around half its population in that time. However, in the novel adaptation (released before the movie), Jill is now leading about 100 survivors in Baltimore. As for Angie, the book explains that she was killed by Alice, while Alice was being controlled by the Umbrella Corporation in Detroit.
Niestety, nie wiem gdzie można znaleźć jakiś zarys wydarzeń z tej książki :(. Filmy nie są bardzo mocno powiązane z poszczególnymi książkami.
Awatar użytkownika
Patriko6b
Posty: 82
Rejestracja: czw 03 cze, 2010
Lokalizacja: nie wiem

Post autor: Patriko6b »

Może dlatego że pod koniec myślałem że będą napisy a była ta scena :D I dlatego wyłączyłem :rad11: Ale było coś że Alice zostałą złapana i wtedy czarny ekran to pomyśłałem że koniec :smiech2:
- Ty kupilem sobie wlasnie monitor, i na kartonie jest taki znaczek ze szklanka, co on oznacza?
- Że zakup trzeba opić !
Awatar użytkownika
Paul
Posty: 330
Rejestracja: ndz 22 sie, 2010
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Paul »

Może i mnie zabijecie, ale ja tam Jill nie lubię... Taka kobieta z jajami... Dużo lepiej na tym polu prezentowała się Rebecca, była bardziej delikatna, dziewczęca, opiekuńcza... To jest dziwne, że kobieta może być tak dobrym żołnierzem, odważniejszym od Brada, policzkującym Carlosa za zwątpienie... Jest bardziej męska od wszystkich bohaterów RE xD Za wyjątkiem Chrisa, bo nie chodzi na siłownię...

Ady też nie lubię, za jej tajemniczość, manipulację i wykorzystywanie Leona... Choć jak dowiadujemy się z "Ada Reports", przyjęła misję w Hiszpanii tylko dlatego, aby zbliżyć się do jej osobistego celu... Heh, podobnie zrobił Chris w RE 5 - pojechał do Afryki głównie dlatego, gdyż tam mogła być Jill...

Jeśli liczycie na miłosne wątki w RE, to radzę wam z tym skończyć... Bohaterów łączą jedynie wspólne przeżycia, ale twórcy wyraznie nie chcą utworzyć z nich podwalin do bliższych zażyłości... Mówicie, że Jill uratowała Chrisowi życie w zamku Spencera... Ada też Leona przed MR. X uratowała, obie przeżyły, jak się potem okazało, za sprawą Weskera, który widział w nich użyteczność... xD

No chyba, że w RE 6 zrobią epilogi wszystkich postaci, może tam zostanie to rozwinięte...

W każdym razie Jill nie będzie miała Chrisa za partnera... No chyba, że w RE: Revelations to celowanie do siebie nawzajem ostatecznie ich zbliży, w co raczej wątpię...

- Kocham cię, ale gdybyś się zmienił, zabiłabym cię bez zastanowienia... Obiecuję...

Jak wtedy poczułby się Chris? xD Takie wyznania zbliżają?
Ostatnio zmieniony wt 24 sie, 2010 przez Paul, łącznie zmieniany 1 raz.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Awatar użytkownika
Angela
Posty: 189
Rejestracja: sob 31 maja, 2008
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Angela »

Moim zdaniem wyszło dość realistycznie, ładnie przygotowany strój, fryzura bardzo fajna itd. ;)
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Od kiedy Jill jest blondynką? Przecież miała brązowe włosy...
One man forced to seek REVENGE
Awatar użytkownika
Paul
Posty: 330
Rejestracja: ndz 22 sie, 2010
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Paul »

Od czasu RE 5... I to tylko chwilowo...

A cosplay, cóż... Aktorka ma niezłe atrybuty xD
REfan
Posty: 234
Rejestracja: ndz 08 sie, 2010
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: REfan »

Wow... Ale ładna ta Pani do tego faktycznie podobna do Jill z RE5... :rate10:
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

J.Krauser pisze:Od kiedy Jill jest blondynką?
Skutek eksperymentu Weskera.
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Czy ten Wesker musi się wcinać we wszystko? Mam go już dosyć. Cosplay nawet udany. Lepszy był tej babki z Mass Effect 2.
One man forced to seek REVENGE
Awatar użytkownika
Paul
Posty: 330
Rejestracja: ndz 22 sie, 2010
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Paul »

Nie martw się, Wesker już nie wróci... Raczej xD Swoją drogą, chciałbym, żeby mi tak zmieniono kolor włosów na blond, bo mam ciemny blond, a zawsze chciałem mieć jasny blond...

Recoil: Czy macie do powiedzenia jeszcze coś nie na temat? Spamujecie gdzie popadnie i jak popadnie. A warn aż się wyrywa, żeby do Was trafić.

EDIT:
Ok, mam coś jeszcze na temat - komu ta panna przypomina Ninę Williams?
Ostatnio zmieniony pt 03 wrz, 2010 przez Paul, łącznie zmieniany 4 razy.
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Dziewczyna nawet dość podobna ;). Poczekam na Jill Valentine (w Battle Suit) w wykonaniu Sienny, wtedy porównam obie :P.
Awatar użytkownika
PaLa
Posty: 443
Rejestracja: pn 19 lut, 2007
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: PaLa »

Proszę bardzo :

http://film-book.com/wp-content/uploads ... 010-06.jpg
http://film-book.com/wp-content/uploads ... 010-05.jpg


Dziwie się, że nikt tego jeszcze nie zamieścił ani skomentował w temacie o Jill ;)
"Umowy nie było, forsy też nie będzie"
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Nawet zapomniałem sobie o tym poście :P. Dzięki PaLa ;). Obie są podobne, jednak tajemnicza pani wygrywa z Sienną. Jest bardziej podobna pod każdym względem (zwłaszcza fryzura i strój bojowy). Anderson powinien ją zatrudnić :smiech3: .
Awatar użytkownika
PaLa
Posty: 443
Rejestracja: pn 19 lut, 2007
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: PaLa »

Przecież to jest Sienna :D

Kostim kolorystycznie i pod względem kroju jak najbardziej przypomina ten z RE5, jednak troche niszcze końcowy efekt widoczność, że jest on z materiału gdzie w RE5 widać, że są jakieś elementy z innego tworzywa :P
"Umowy nie było, forsy też nie będzie"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Postaci i przeciwnicy w serii Resident Evil”