Nemesis Vs Tyrant

Ogólne dyskusje o postaciach i przeciwnikach napotykanych w serii Resident Evil (bez ograniczeń na konkretne części serii)

Nemesis Vs Tyrant

Nemesis
52
83%
Tyrant
11
17%
 
Liczba głosów: 63

Awatar użytkownika
lyczkowski
Posty: 23
Rejestracja: czw 27 lis, 2008
Lokalizacja: Reykjavík
Kontakt:

Nemesis Vs Tyrant

Post autor: lyczkowski »

Który kolo wg was zwyciężyłby w pojedynku?
Osobiście stawiałbym na Nemesisa :)
Awatar użytkownika
Saladyn
Posty: 962
Rejestracja: pt 15 lut, 2008
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Post autor: Saladyn »

Nemesis w zasadzie jest inteligentnym tyrantem - ma wieksze szanse.
If there are any questions, direct them to that brick wall over there
Awatar użytkownika
Urbi
Posty: 40
Rejestracja: pn 22 wrz, 2008
Lokalizacja: Lodz

Post autor: Urbi »

Pewnie że, Nemesis by wygrał! -------> Jeden strzał z RPG i pozamiatane.
Nemesis jest wytrzymalszy, szybszy, silniejszy, umie się posługiwać weapons"sami i najważniejsze jest inteligentniejszy!
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Pomijając fakt, że Nemesis jest jednym z ... tyrantów, a i tych było kilka modeli to również stawiam na Nemesisa, udany to projekt :).
Awatar użytkownika
Saladyn
Posty: 962
Rejestracja: pt 15 lut, 2008
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Post autor: Saladyn »

Deus ex ma racje, ale Nemesis byl jedyny w swoim rodzaju. Przydaloby sie doprecyzowac, na jakich warunkach mialaby toczyc sie ta walka. Nemek byl przeciez sterowany i "zobligowany" do wykanczania STARSow (czyli nasuwa sie pytanie, czy ma zaprogramowany sposob permanentnej likwidacji innych tyrantow, bo jezeli nie cala walka bylaby padaniem i wstawaniem obydwu), a do tego bez dostepnej broni jego wartosc bojowa troche slabnie.
If there are any questions, direct them to that brick wall over there
Awatar użytkownika
StPaul
Posty: 493
Rejestracja: wt 18 wrz, 2007
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: StPaul »

Ja stawiam na TYRANTA. Jakby walnął swoją łapą z ostrymi zakończeniami to by go pochlastał na kawałki.
Stay Punk
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Gwoli ścisłości, mowa o tym konkretnym Tyrancie, który m.in. zabił Weskera?
Ostatnio zmieniony ndz 30 lis, 2008 przez Deus Ex, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Necraria
Posty: 1005
Rejestracja: pt 01 cze, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Necraria »

Tyrant ma różne wersje, Nemesis też miał przecież różne wersje (bazooka, bez bazooki, macki, kupa mięcha...:P). Trzeba by dużo szczegółów podać, żeby rozstrzygnąć kto ma wygrać. Ogólnie to myślę, że Nemcio, ze względu na szybkość i inteligencję oraz umiejętność posługiwania się bronią. Chociaż szpony Tyranta też są imponujące.
Awatar użytkownika
ogurki
Posty: 68
Rejestracja: śr 07 lis, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ogurki »

Nemesis będzie górą w większości przypadków dzięki przewadze szybkości, inteligencji i umiejętności posługiwania się bronią. Jedyny przypadek gdzie miałbym wątpliwości co do wyniku walki to końcowa wersja Nemesis czyli
Necraria pisze:kupa mięcha
gdzie zdecydowanie traci swoje zalety (poza wytrzymałością).
شممشؤا شم شنلاش
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Swój głoś oddałem na Nemesisa. Powód? Prosze bardzo. Nemko zawsze był dla mnie starszniejszym i trudniejszym przeciwnikiem niż Tyrant.
Awatar użytkownika
bodek
Posty: 907
Rejestracja: czw 15 maja, 2008
Lokalizacja: RC

Post autor: bodek »

Głos oddałem na Tyranta.
Nemesis w walce bez żadnych broni nie ma najmniejszych szans ze szponami Tyranta. Nemesis przecież nie zdołałby go podnieść a co dopiero rzucić na ziemię tak jak to robił Jill.
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Patrząć w takich aspektach to oczywiście masz rację, ale nigdy nie dojdzie do ich konfronatcji... Zatem ja rozpatrzyłem to trochę w innych kategoriach... :smiech5:.
Awatar użytkownika
lyczkowski
Posty: 23
Rejestracja: czw 27 lis, 2008
Lokalizacja: Reykjavík
Kontakt:

Post autor: lyczkowski »

Leon. KennedY pisze:Patrząć w takich aspektach to oczywiście masz rację, ale nigdy nie dojdzie do ich konfronatcji... Zatem ja rozpatrzyłem to trochę w innych kategoriach... :smiech5:.
Nigdy nie mów nigdy.Kto wie jakie niespodzianki Capcom szykuje dla nas w swoich podziemnych laboratoriach :)
Awatar użytkownika
Leon S. Kennedy
Posty: 367
Rejestracja: pt 16 lut, 2007
Lokalizacja: .... i po co?

Post autor: Leon S. Kennedy »

Leon. KennedY pisze:Patrząć w takich aspektach to oczywiście masz rację, ale nigdy nie dojdzie do ich konfronatcji... Zatem ja rozpatrzyłem to trochę w innych kategoriach... :smiech5:.
Wiesz skoro w bodajrze komiksie biohazard 3(niestety jest to biały kruk wiec wątpie czy ktokolwiek tu go ma) jest walka Birkina z Nemezisem wiec wszystko jest możliwe. A w walce postawił bym na Tyranta. Nemezis miał by tylko szanse gdyby miał przy sobie broń bez niej to raczej skończyło by się to szybko.
Awatar użytkownika
Barry Norris
Posty: 828
Rejestracja: śr 02 kwie, 2008
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Barry Norris »

Z całą pewnością wygrałby Nemek - nawet bez broni. Oczywiście jeśli walczyłby z Tyrantem z "jedynki". Nemek jako inteligentny BOW z całą pewnością wyrwałby, bądź zmiażdżył pięściami serducho Tyranta. A bez serca to raczej trudno byłoby mu tę walkę kontynuować...

Tak więc głos na Nemesisa
"An open mind is like a fortress with it's gate unguarded" - Kronikarz Isador Akios, 3 Kompania Zakonu Krwawych Kruków, Kosmiczny Marine
"WAAAAAAAAGHHHHHHHH!!!!!" Burszuj Gorgutz Łofca Czerepuf, dowódca orkowych kohort.
"Blood for the Blood God! Skulls for the Skull Throne!" - Lord Chaosu Elifiasz Zdobywca, dowódca sekty, Pożeraczy Światów
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

Nie pamiętam czy były podawane dane dotyczące gabarytów obu kolosów ale chyba nie. Wydaje mi się, że Tyrant był wyższy i bardziej muskularny. Jego potężną bronią była łapa ze szponem. Cała taktyka walki Tyranta była dosyć schematyczna i sprowadzała się do podbiegania do ofiary i robienia potężnego zamachu ręką.
Nemesis natomiast był bardziej zwinny i nawet bez broni mógłby pokonać Tyranta, np. po uniknięciu ciosu mógłby go przytrzymać i wbić szpikulec (miał taką mackę albo coś w tym rodzaju).
Leon_Claire
Posty: 4
Rejestracja: śr 10 gru, 2008
Lokalizacja: Strzałkowo

Post autor: Leon_Claire »

Porównójąc... Nemezis:Szybki rozważny silny posiada wiele opcji mutajcii Tyrant:Wolny nie zbyt inteligensty.Stawiam na Nemcia :)
Awatar użytkownika
Farrell
Posty: 71
Rejestracja: śr 15 paź, 2008
Lokalizacja: Bielsko Biala/UK

Post autor: Farrell »

Postawiłem na Nemka ,aczkolwiek tyrant wydawał mi się ładniejszy :p I to jakoś tyrant wzbudził we mnie więcej strachu niż Nemesis . Starrsss
6 lat.
Awatar użytkownika
2n01z
Posty: 102
Rejestracja: czw 03 sty, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: 2n01z »

Nie rozumiem czemu tak wspominacie na temat inteligencji Nemesisa, przecież jedyny jego przebłysk to zestrzelenie helikoptera żeby jill mu nie uciekła.
Stawiałbym na tyranta z doświadczenia że bez RPG nie da się go załatwić (plus dla Nemka), gdybym nie wiedział że Nemesis to tak naprawdę tyrant z pasożytem Nemesis to nawet bym powiedział że Tyrant by wygrał. Jednak oczywiście nemesis jest doskonalszy.
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Potrafił również odnajdywać Jill bez żadnego problemu, a to również świadczy o inteligencjii.
Ostatnio zmieniony sob 28 lut, 2009 przez Leon. KennedY, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Postaci i przeciwnicy w serii Resident Evil”