Veronica Ashford

Ogólne dyskusje o postaciach i przeciwnikach napotykanych w serii Resident Evil (bez ograniczeń na konkretne części serii)
Awatar użytkownika
bodek
Posty: 907
Rejestracja: czw 15 maja, 2008
Lokalizacja: RC

Veronica Ashford

Post autor: bodek »

Najważniejsza osoba w rodzinie jednak nie znamy jej pochodzenia. Praktycznie nie wiemy o niej nic. Tylko tyle że była piękna i inteligentna i że to z jej materiał genetyczny posłużył to stworzenia wirusa T Veronica.

Nie znany jest mąż po którym musiała odziedziczyć nazwisko - Ashford. Wiadomo jednak że musiał być to arystokrata z Angli. Z stamtąd bodajże wywodzi się zwyczaj obdarowywania się filiżankami jak i ciało Veronici zostało tam(w Angli w rezydencji) pochowane i skremowane.

Co do samej Veronici. Fani mówią że pochodzi ona z Niemiec. Może to być prawda. Świadczyć o tym może broń któa znajduję się na wyspie. W pokoju gdzie znaleźć możemy złote lugery możemy znaleźć kilka niemieckich rycerskich krzyży jak i ''Close Combat Badge'', odznakę przyznawaną podczas ''ery nazistowskiej''

Sama broń i inne przedmioty z tego pokoju pochodzą z pierwszej i drugiej wojny światowej.
- Niemieckie hełmy M-42
- Niemiecki maski gazow Type 38
- Niemiecka lornetka Ziess
- Złote Lugery

Znajdują sie też tam obrazy np.
- Z wojskim niemiecki w formacji
- Obraz Mk. 4 Tank

Alfred w wersji beta CV miał mieć na imię Hilbert - czysto niemieckie imię.


Przemawiają do was te argumeny? Bo do mnie tak. :)
Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
Ostatnio zmieniony pn 13 kwie, 2009 przez bodek, łącznie zmieniany 3 razy.
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

No cóż, wyciągnąłeś zadziwiająco dużo ciekawostek, o osobie ważnej ale praktycznie niemalże że nieznanej, ciekawe, muszę przyznać że jestem pod wrażeniem i faktycznie można przyjąc takie rzeczy jako prawdziwe, ale skąd dokładnie wiadomo że została ona pochowana w Anglii? ani razu nie wychwyciłem takiej informacji w grze ( bądź musiałem ją ewidentnie pominąć, nie wiem.... :) )
Awatar użytkownika
bodek
Posty: 907
Rejestracja: czw 15 maja, 2008
Lokalizacja: RC

Post autor: bodek »

Dokładnie to nic niestety nie wiadomo :( Sama gra tez wiele nam o niej nie mówi.
Take informacje można znaleźć na forach i innych stronach o tematyce RE. Ile z tego jest prawdą, nie wiemy. Są to przypuszczenia fanów na które na ma 100% pewności i ręki uciąć nie daje.
Ach ten CAPCOM. Sami musimy sobie co nieco dopisać do fabuły ;)
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Dziwi mnie właśnie, że Veronica nazywana jest nestorką rodu Ashfordów. Była kobietą, wyszła za mąż, musiała więc przyjąć nazwisko męża. Czemu więc jej mąż, którego nawet nie znamy z imienia nie jest uznawany za "ojca" całego rodu Ashfordów tylko właśnie ona? Japończycy coś pokręcili chyba...

P.S.
Chociaż w sumie, jej dziecko (Stanley) mogło przyjąć jej nazwisko (to ona nazywała się Ashford), bo ojciec był pijak na przykład ;) i już się zgadza :rad12:
Ostatnio zmieniony czw 28 sty, 2010 przez Diadem, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sas
Posty: 226
Rejestracja: pn 22 cze, 2009
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Sas »

Dodałąbym jeszcze, że rodzina Ashfordów pzrypomina tzw. Typ tzw.Rasy Arysjkiej, o której chyba wszyscy wiemy. To w sumie miałoby sens.
Pozwolę sobie odbiec od tematu wi wtrącić coś na temat Alexii
Otóż owa dama krwi szlachetnej była typową psychopatką pragnącą włądzy nad światem i bycia jego "królową".
So much Hitler don't ya think?
I drink the cup of the old life’s blood
But it trickles from the corner of my mouth
I wrap myself in earth
To bury the devils within the self
__________________________________
+1476+ Funeral http://store.1476cult.com/track/funeral
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

No nie pierwsza i nie ostatnia bo można by było pod kilka zbrodniarzy rządnych władzy ją podpiąć. Zresztą w serii RE takich nam nie brakuje vide Wesker a chyba to w sumie najlepszy przykład, choć on chciał w pozytywny w miarę sposób stworzyć "lepszy" świat.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Sas
Posty: 226
Rejestracja: pn 22 cze, 2009
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Sas »

No i też blondas.
Poza tym Japonia i Niemcy mieli ten swój pakt o współpracy, sojuszu czy czymś takim.
Chyba jeszcze do tego doszły Włochy zamiast ZSRR.
Które postanowiło wylizać dupe Yankesom, skopać tyłek wujkowi Aldiemu i zagarnać Polskę pod swoje czerwone skrzydła.
Tyle na temat Historii

Każdy psychopata z kompleksem boskości myśli, że moze władać światem.
Co z kolei ładnie ukazuje się w RE. Zastanawiam się czemu najbardziej pokręcone osoby z umbrelli to blondyni.
Wesker, Ashfordowie, Birkin...
I drink the cup of the old life’s blood
But it trickles from the corner of my mouth
I wrap myself in earth
To bury the devils within the self
__________________________________
+1476+ Funeral http://store.1476cult.com/track/funeral
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Jestem blondynem :rad8: Aryjska rasa i tyle hahahah nie no joke :rad12: Ale fakt, że Capcom dobierał "złe" pstacie pod kolor włosów a może japończycy mają w tym większą zabawę, zwrócić trzeba uwagę na różne charaktery i można podpinać zarysy charakterów.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Sas
Posty: 226
Rejestracja: pn 22 cze, 2009
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Sas »

A a ja jestem rudym dzieckiem szatana <muahahahahh zuo>.
Nie no ale to prawda, wg mnie mają w tym jakiś cel.
Zawsze można podpiąć komuś charakter pod typ urody.

by Deus Ex: Wracać do tematu!
Ostatnio zmieniony sob 08 paź, 2011 przez Sas, łącznie zmieniany 1 raz.
I drink the cup of the old life&#8217;s blood
But it trickles from the corner of my mouth
I wrap myself in earth
To bury the devils within the self
__________________________________
+1476+ Funeral http://store.1476cult.com/track/funeral
ODPOWIEDZ

Wróć do „Postaci i przeciwnicy w serii Resident Evil”