Manuela Hidalgo

Ogólne dyskusje o postaciach i przeciwnikach napotykanych w serii Resident Evil (bez ograniczeń na konkretne części serii)
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Manuela Hidalgo

Post autor: WESKER-DL »

Nowa postać w serii, krótki aczkolwiek interesujący wątek, a przede wszystkim wirus Veronica. Jak tą postać odbieracie i interpretujecie, wszak w scenariuszu opration Javier odegrała nie małą rolę.

Jeżeli dobrze kojarze, Javier, czyli jej Ojciec przeszczepiał jej organy aby podtrzymać przy życiu (coś w stylu Angie z RE2: Apokalipsa), następnie zaraził wirusem Veronica, którego regenerujące właściwości miały również podtrzymać jej dalsza egzystencję. Wygląd jak i głos wypadł ok, widać, że jest postacią charakterystyczną. Właściwości jakie ukazała na końcu świetnie zobrazowały wirus oraz jego moc (ognie). A teraz pytanie najważniejsze, czyli jak wam sie podobało zakończenie? Wyparowanie, samospalenie w imię uwolnienia nie tylko swojego organizmu ale również duszy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Veronica
Posty: 333
Rejestracja: sob 11 sie, 2007
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Veronica »

Manuela ma przecież dwa wyjścia albo spalić się albo pozostać przy życiu (to drugie zależy jak długo zajmie nam walka z jej ojcem).
Postac bardzo ciekawa, a jej kołysanka wręcz przecudna SLEEP MY LOVE... piękne.

Tylko jedno mnie ciekawi: oficjalnie ona żyje czy nie żyje???
Resident Evil rządzi!!!
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

No raczej nie żyje, samoistnie spaliła sie w objęciach Leona ;). A co do piosenki Sleep my love, masz 100% racje, świetnie wpada w ucho i stawiam ją na równi z Prey z RE5 ;).
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Sas
Posty: 226
Rejestracja: pn 22 cze, 2009
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Sas »

Teraz wyjadę z bardzo mądrą rzeczą, wiecie że Manuela nie nosi majtek? XDDDD
http://i49.tinypic.com/2qdwqah.jpg
Ocenić jej nie ocenię bo nie grałam, a smaku na grę filmikami nie bd sobie psuła.
Jej piosenka, nawet łykliwa ale nie moje klimaty.
Ostatnio zmieniony pn 25 sty, 2010 przez Sas, łącznie zmieniany 1 raz.
pinek
Posty: 537
Rejestracja: pn 19 sty, 2009
Lokalizacja: co skad?

Post autor: pinek »

Twa mądrość nie zna końca, myślałaś o założeniu własnej religii?!
---->www.pajacyk.pl<----
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Sas pisze:Teraz wyjadę z bardzo mądrą rzeczą, wiecie że Manuela nie nosi majtek? XDDDD
http://i49.tinypic.com/2qdwqah.jpg
Ocenić jej nie ocenię bo nie grałam, a smaku na grę filmikami nie bd sobie psuła.
Jej piosenka, nawet łykliwa ale nie moje klimaty.
To widać, że firma Capcom lubi takie manewry, w pamięci mają Jill z RE5 w Battle suit (figurka) hehe.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
adder
Posty: 86
Rejestracja: pt 18 maja, 2007
Lokalizacja: (...)

Post autor: adder »

Organy przeszczepiano jej raczej po wstrzyknięciu wirusa, żeby trzymała się kupy, ale to i tak kiepskie wytłumaczenie. Nie wiem, ile czasu minęło od zaaplikowania Steve'owi wirusa w RE C:V do mutacja, ale raczej niewiele. Załóżmy, że czasu było wystarczająco, żeby przeszczepić nerkę. Co z tego, jeśli wirus zaatakował resztę ciała? I co w ogóle z tego przeszczepiania, jeśli te wszystkie "nowe" narządy też zostały zaatakowane przez wirus. Wirusy (jakiekolwiek) bardzo szybko po dostaniu się do organizmu namnażają się. Ale w grze nie mamy do czynienia z wirusem grypy, tylko z wirusem, który bardzo szybko replikuje się i zmiany są widoczne momentalnie, więc nie wiem, jak ci lekarze wyrabiali się w pruciu tych dziewczyn z wioski i zamianie organów. Pewnie nie odchodzili od stołu operacyjnego. Dla mnie cała historia zmienia w ten sposób działanie T-Veroniki i w zasadzie stawia znak zapytania, czy Alexia naprawdę musiała przebywać w kapsule 15 lat.

Ale cała gra i w scenariuszu o wydarzeniach z RE2, i w scenariuszu o RE C:V bardzo odchodzi od kanonu serii (skróty w fabule, zmiany), dlatego jedyne, co do kanonu można zaliczyć z RE DSC to tylko Operation Javier bez wspomnień Leona, który chyba sikał po nogawkach, biegając w RE2 i dlatego tak kiepsko wszystko pamięta, a słuchając opowieści Claire o Rockfort Island chyba przysypiał i chwycił tylko ogólniki.
Ostatnio zmieniony wt 09 lut, 2010 przez adder, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

WESKER-DL pisze:No raczej nie żyje, samoistnie spaliła sie w objęciach Leona .
Zaraz, zaraz w którym chapterze to widzimy, bo ja tylko widziałem jak odlatuje z nimi w helikopterze, potem litery, dwie akcje z myślami Krausera i znów litery... To potem da się coś jeszcze odkryć gdzie may ukazane to samospalenie??
adder pisze:Ale cała gra i w scenariuszu o wydarzeniach z RE2, i w scenariuszu o RE C:V bardzo odchodzi od kanonu serii (skróty w fabule, zmiany), dlatego jedyne, co do kanonu można zaliczyć z RE DSC to tylko Operation Javier bez wspomnień Leona, który chyba sikał po nogawkach, biegając w RE2 i dlatego tak kiepsko wszystko pamięta, a słuchając opowieści Claire o Rockfort Island chyba przysypiał i chwycił tylko ogólniki.
No nie wiem może ty przysypiałeś, bo pod względem fabuły trzyma się to kupy bardziej niż w UC :rad12: Capcom na tym polu poszedł po rozum do głowy :smiech5:.

[ Dodano: 24 Mar 2010 21:11 ]
Co do Manueli, to fajna postać, ładna, dość nurtująca z pięknym głosem. Jeśli idzie o przeszczepianie organów, to musiało jej to pomagać skoro tatusiek jej aplikował takie zabawy :smiech3:.
Ostatnio zmieniony śr 24 mar, 2010 przez Leon. KennedY, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Tutaj masz dwa zakończenia z Manuelą. W tym przeżyła:
http://www.youtube.com/watch?v=KqDaYWmRcKY

a w tym nie:
http://www.youtube.com/watch?v=ZsDtDHLZ3a4

Z tego co udało mi się doszukać to pierwsze zakończenie jest obowiązujące w timeline.
pinek
Posty: 537
Rejestracja: pn 19 sty, 2009
Lokalizacja: co skad?

Post autor: pinek »

Leon. KennedY pisze: Jeśli idzie o przeszczepianie organów, to musiało jej to pomagać skoro tatusiek jej aplikował takie zabawy :smiech3:.
Szkoda tylko, że ta postać niema żadnych blizn po tych operacjach, z tego co widać w grze to trochę ich przeżyła.
---->www.pajacyk.pl<----
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Czyli oficjalnie żyje... ???

PS?: Jak odkryć to drugie zakończenie??
pinek pisze:Szkoda tylko, że ta postać niema żadnych blizn po tych operacjach, z tego co widać w grze to trochę ich przeżyła.
Być może jej ciało przyswojiło bardzo szybką regenerację i stąd brak jakichkolwiek blizn...
Veronica
Posty: 333
Rejestracja: sob 11 sie, 2007
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Veronica »

Leon. KennedY pisze:
PS?: Jak odkryć to drugie zakończenie??
Ja to napiszę tak;
Walka z Javierem powinna byc krótka, bo wtedy Manuela nie straci dużo krwi i nie będzie musiała na końcu siebie spalic ( :zmiesz8: ) A jeżeli chcesz zobaczyc jej śmierc walcz Javierem tak długo jak tylko się da (bodajże ponad 5 minut)
Resident Evil rządzi!!!
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Zabawne ( gdybym czytał uważnie, to zauwaużyłbym to w Twoim pierwszym poście :rad11: ) :rad2:. Hehe, ale jeśli oficjalnie przeżyła, to po co w ogóle to drugie zakończenie w którym ginie??

PS: Ciekawe czy jeszcze ją zobaczamy... :smiech5:
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Leon. KennedY pisze:Hehe, ale jeśli oficjalnie przeżyła, to po co w ogóle to drugie zakończenie w którym ginie??
Tak to już jest z Capcom'em. Nicholai Ginovaef też w jednym scenariuszu przeżył, a w innych zginął ;)
Leon. KennedY pisze:PS: Ciekawe czy jeszcze ją zobaczamy... :smiech5:
Znowu by trzeba było powiedzieć: "Tak to już jest z Capcom'em". Billy Coen, Carlos Oliveira, Sherry Birkin to drugoplanowe postacie właściwie jednej gry. Manuela pewnie podzieli ich los, zwłaszcza, że to tylko postać z gry-celowniczka. Choć iskierka nadziei zawsze jest. Przykładem niech będzie drugoplanowa postać Krauser'a ;)
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Diadem pisze:Tak to już jest z Capcom'em. Nicholai Ginovaef też w jednym scenariuszu przeżył, a w innych zginął
Fakt, zapomniałem o tym :rad11:.
Diadem pisze:Znowu by trzeba było powiedzieć: "Tak to już jest z Capcom'em". Billy Coen, Carlos Oliveira, Sherry Birkin to drugoplanowe postacie właściwie jednej gry.
Żal mi Coena, fajna postać i ciekawi mnie co się z nią dzieje... Sherry było mało :zmiesz5:.

[ Dodano: 26 Mar 2010 09:50 ]
Diadem pisze:Manuela pewnie podzieli ich los, zwłaszcza, że to tylko postać z gry-celowniczka.
No tak, ale z drugiej strony ma w sobie virusa i potrafi go w jakiś spoób większy lub mniejszy kontrolować i warto to wykorzystać :rad1:.
Ostatnio zmieniony śr 31 mar, 2010 przez Leon. KennedY, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Sas
Posty: 226
Rejestracja: pn 22 cze, 2009
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Sas »

Waracjac do tematu majtek, bo w sumie dawno nie gosciłam na forum, to z ashley też był ten motyw.
Capcom's perv mind huehue zło.

A teraz bardziej sensowny motyw, wg mnie ten cały przesczep organów miał na celu spowolnić rozprzestzrenianie się wirusa w organizmie tejże młodej dziewoi.
W penwym sensie miał zastąpić sen kriogeniczny jakiemu sie poddąła Alexia by ucywilizowac wirus w swoim ciele.
Zarówno bardzi niska temperatura jak i czynne i zceste pzreszczepy mogą meić podobne działanie.
I drink the cup of the old life&#8217;s blood
But it trickles from the corner of my mouth
I wrap myself in earth
To bury the devils within the self
__________________________________
+1476+ Funeral http://store.1476cult.com/track/funeral
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Sas pisze:Waracjac do tematu majtek, bo w sumie dawno nie gosciłam na forum, to z ashley też był ten motyw.
Capcom's perv mind huehue zło.
Tylko, że Ashley nosiła majty a dokładniej białe ;D

Sas pisze: A teraz bardziej sensowny motyw, wg mnie ten cały przesczep organów miał na celu spowolnić rozprzestzrenianie się wirusa w organizmie tejże młodej dziewoi.
W penwym sensie miał zastąpić sen kriogeniczny jakiemu sie poddąła Alexia by ucywilizowac wirus w swoim ciele.
Zarówno bardzi niska temperatura jak i czynne i zceste pzreszczepy mogą meić podobne działanie.
Hidalgo nawet wspominał o tym szczątkowo ale dokładnie taki proces miał działanie "podtrzymujące" w obu przypadkach.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Sas
Posty: 226
Rejestracja: pn 22 cze, 2009
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Sas »

Ashley nosiła ruskie parchany i pewnie w komplecie do tego żelazny pas cnoty xDDDDDDDDD
Wracając do Manueli i T-Veronica.
Tego nie czytała, jeśli to była wizualizacja(filmik) to przegapiłam.
Nie mniej sama wysunęłam taką hipotezę i jednak moja teoria się sprawdziła, dziwne.
Ciekawe czy moje teorie wobec kolejnego pzrypadku T-Veronika(Steve) się sprawdzą.
I drink the cup of the old life&#8217;s blood
But it trickles from the corner of my mouth
I wrap myself in earth
To bury the devils within the self
__________________________________
+1476+ Funeral http://store.1476cult.com/track/funeral
Awatar użytkownika
Dreddenoth
Posty: 155
Rejestracja: ndz 28 sie, 2011
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dreddenoth »

Tak odnośnie jej śmierci sprawdziłem w necie i wychodzi mi coś takiego:
Na stronce http://residentevil.wikia.com/Manuela_Hidalgo
If the player took over 10 minutes, she has lost too much blood and fades away into embers. If Javier can be defeated under 10 minutes, she survives and is given into the care of the U.S. government under strict surveillance (this is the official ending, as the secret Krauser ending also has her survive).
Czyli raczej wchodzi na to że oficjalnie Manuela przezywa cała walke i zostaje objeta dozerem US co być może daje nam nadzieje na pojawienie się jej w kolejnych częściach re
3ds 4725-8772-8224
Grałem:
Resident Evil 1/2/3/4/5/6 Directors Cut/ Zero/ Gun Survivor 1/2/ Operation Racoon city/ Merceneries 3D/ Revelations/Gaiden/Darkside Chronicles/ Umbrela Chronicles/RE:Code veronica/ Dead aim/Outbrek 1
Chce zagrać
Outbreak 2
Awatar użytkownika
Sas
Posty: 226
Rejestracja: pn 22 cze, 2009
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Sas »

O tym już czytałam. Niby jej powrot byłby możliwy ale skoro CAPCOM zafundował nam 2 scenariusze.
Z czego w jednym dziewczyna ulega samospaleniu a w 2 przeżywa, swiadczy wg mnie tylko o bezużyteczności i braku przyszlości dla niej. Sama z resztą twierdziła że, woli umrzeć niż wieść takie życie.
I drink the cup of the old life&#8217;s blood
But it trickles from the corner of my mouth
I wrap myself in earth
To bury the devils within the self
__________________________________
+1476+ Funeral http://store.1476cult.com/track/funeral
ODPOWIEDZ

Wróć do „Postaci i przeciwnicy w serii Resident Evil”